Marki » N-Q » drzewno - przyprawowe « Grupy

Cristal de Roche (Rock Crystal) Olivier Durbano dla kobiet i mężczyzn

Cristal de Roche (Rock Crystal) Olivier Durbano dla kobiet i mężczyzn

dymny
Cristal de Roche (Rock Crystal) Olivier Durbano dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Cristal de Roche (Rock Crystal) marki Olivier Durbano to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Cristal de Roche (Rock Crystal) został wydany w 2005 roku. Nutami głowy są kwiat afrykańskiej pomarańczy, pieprz, kolendra, kardamon i kminek; nutami serca są olibanum, benzoes, mirra, francuskie labdanum i kadzidło; nutami bazy są drzewo sandałowe, cedr virginia, wetyweria, mech dębowy, piżmo i kocanka.

Kwiat afrykańskiej pomarańczy Pieprz Kolendra Kardamon Kminek

Olibanum Benzoes Mirra Francuskie labdanum Kadzidło

Drzewo sandałowe Cedr Virginia Wetyweria Mech dębowy Piżmo Kocanka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Cristal de Roche (Rock Crystal) by Olivier Durbano.

Olibanum
La Fumee
Let Me Play the Lion

Cristal de Roche (Rock Crystal) Recenzje Perfum

allie
allie

To pierwszy zapach Durbano, który poznałam; żaden z testowanych po nim nie zrobił na mnie tak dobrego wrażenia jak Rock Crystal. To idealnie zmiksowana mieszanka nut dymnych i aromatycznych. Kadzidło zostało w nim w punkt zbalansowane ołówkową, oczyszczającą świeżością sandałowca i doprawione lekką pikanterią kardamonu. Zapach linearny, praktycznie wcale nie ewoluuje; prosty, ale szlachetny.

Całość jest kadzidlana, lecz nie otumaniająca, bo zdecydowanie sucha. To są wręcz perfumy przestrzenne, dają swobodnie odetchnąć; przywodzą na myśl raczej węgiel drzewny, niż gryzący dym. Bardzo łatwe do noszenia przez obie płcie.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Nareszcie.
Myślę że już najwyższa pora, aby rozpocząć cykl recenzji o dziełach mojego perfumiarza „number one” – mistrza Oliviera Durbano. Po poznaniu i zafascynowaniu się trzema kompozycjami tego Pana, postanowiłem „przewąchać” i opisać je wszystkie. Dzięki nieocenionej pomocy i życzliwości osób z tego portalu (i nie tylko), ostatecznie stało się to możliwe – recenzje powstają :) Gwoli ścisłości – ukazywać się będą zgodnie z chronologią powstawania zapachów, a nie z moim własnym rankingiem.
Oto pierwsza z nich:
Rock Crystal – pierwsze dzieło z cyklu zapachów inspirowanych kamieniami, rozpoczynające opowieść Oliviera i niejako wprowadzające nas do jego świata. Wprowadzenie to, widzi mi się zresztą jako bardzo trafione, albowiem Kryształ Górski jest „najczystszym” i najbardziej „pierwotnym” zapachem, stworzonym przez Durbano.
Odpowiada za to trzon kompozycji – piękne, czyste i szlachetne olibanum – znak rozpoznawczy Oliviera, który będzie przewijał się przez większość jego dzieł (w mniejszym lub większym stężeniu), dodając im transparentności oraz charakterystycznie sakralnego i uwznioślonego stylu.
Nie trudno zauważyć, że kadzidło jest dla twórcy tych dzieł sztuki (tak, nie boję się tego określenia), składnikiem niezwykle ważnym i chętnie wykorzystywanym, co „na marginesie” bardzo mi odpowiada.
W Krysztale Górskim, oprócz kadzidła, wyczuwalne są oczywiście inne nuty: jest sporo przypraw – przede wszystkim pieprzu, ale także szczypta kardamonu i kolendry. Pojawiają się one na samym początku, aby po chwili mogło do nich dołączyć kadzidło. Kadzidło o nacechowaniu kościelnym, a jakże, ale jednocześnie niezwykle noszalne i nieprzytłaczające. W późniejszej fazie da się również zauważyć trochę drewna oraz wetywerii.
Trzeba jednak przyznać, że nie zaznamy tutaj jakichś specjalnych zawirowań, jeśli chodzi o ewolucję zapachu. Kryształ Górski jest raczej z rodzaju perfum „spokojnych” i leniwie zmieniających swoje oblicze. Przepięknie sobie dymi, uspokajając i wyciszając szczęśliwca, noszącego go na sobie. Co ważne, jak zauważyli już recenzenci przede mną, kompozycja pomimo jednoznacznie kadzidlanego i kościelnego charakteru, jest stosunkowo lekka i przystępna dla odbiorcy. Nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby używać tego zapachu na jakąkolwiek okazję, niemal o każdej porze roku (za wyjątkiem lata - wtedy może przytłoczyć).
Ponadto, Rock Crystal nie powinien nikogo z naszego otoczenia zmęczyć, gdyż tak jak w wypadku większości zapachów od Durbano, projekcja jest stonowana – ma zaspokajać potrzeby nosiciela, jednocześnie nie narzucając się specjalnie nikomu wokół. Według mnie dobrze świadczy to o twórcy, dla którego najważniejszy jest osobisty odbiór sztuki, bez niepotrzebnego nadęcia i głośnego „wykrzykiwania” swoich zapachowych upodobań. Nie znaczy to, że projekcja jest bliskoskórna – zapach jest dobrze wyczuwalny przez pierwsze 3-4h, a trwałość wyniosła na mnie około 7-8h. Parametry niemal idealnie odpowiadają moim oczekiwaniom, mógłby jedynie troszkę dłużej tak przyjemnie projektować i później osiadać przy skórze.
Jakość składników i sposób zmieszania na najwyższym poziomie, czuć rękę mistrza.
Kryształ Górski zajmuje w moim osobistym rankingu pachnideł Oliviera Durbano niechlubne 4-te miejsce, tuż za podium. Pomimo tego, uznaję go za dzieło niemal genialne, a już na pewno wybitne. To zdecydowanie jedne z najlepszych perfum kadzidlanych, jakie do tej pory poznałem – niezwykle eleganckie, subtelne i uduchowione.
Taki początek, Panie Durbano, zwiastuje piękną i fascynującą przygodę :)
Niezmiernie polecam!

Arsenicum
Arsenicum

Gęste, białe dymy olibanum, są tematem przewodnim Kryształu Górskiego. Olibanum, to wydajne kadzidło - spalając się, tworzy gęstą, białą mgłę. Opary tej żywicy, w mig wypełniają zakrystię. Pamiętam, jak podczas rezurekcji, pewien "minister", postanowił wsypać do trybularza (w ramach zabawy/eksperymentu) jedną łyżeczkę olibanum (gwoli ścisłości - to dużo, nawet bardzo). Dym, ulatniający się z zakrystii, przepełnił cały kościół. Sytuacja była nieco komiczna, bo prezbiterium wiedziało, że ktoś się zabawił z kadzielnicą, zaś ludzie, podejrzliwie patrzyli na siebie, gdyż obfitość dymu wskazywała na pożar - ja sam, obserwowałem całą sytuację z lekkim uśmiechem. Czemu wspominam o ekspansywności kadzidła frankońskiego? Ponieważ Rock Crystal ma wszystko z olibanum, prócz jego przestrzenności. Nie wiem, czy ten "brak" jest wadą, czy zaletą... Myślę, że dzięki średniej projekcji, Rock Crystal otwiera poczet codziennych, "nieterroryzujących" otoczenia kadzideł.
Cała kompozycja jest bardzo udana, przemyślana, naturalna i nieco sakralna, jednak tylko nieco, bo rzadko (w zasadzie nigdy się z tym nie spotkałem) w Kościele używa się czystego olibanum - zazwyczaj robi się mieszankę. Dodam jeszcze, że Cristal de Roche ma woskowo-kamforowy niuans, charakteryzujący opary kadzidła frankońskiego – magia!
Trwałość, to pięć godzin (potem przestaje projektować, trzeba na niego "dmuchać" - w takim stanie trwa jeszcze godzinę), przy subtelnej projekcji – parametry mi pasują, bo czynią z tego zapachu „jedynkę” do pracy, szkoły, na spotkanie -w trudnej kategorii kadzidlaków, rzecz jasna.

kjgeneral
kjgeneral

Dla mnie to najlepsze perfumy kadzidlane i najlepsza pozycja w ofercie mistrza Durbano. Mieszanka nie jest ordynarnie dymna, czy uwędzona jak to się zdarza w niektórych kadzidlakach, lecz bardzo wyrafinowana. Czuć tę wielowarstwową strukturę. Zapach uwodzi moje nozdrza, jest wobec nich wręcz zalotny. Nie jest męczący. Zgadzam się z opinią, że to "uduchowiony" zapach i dość kościelny. Projekcja średnia (taka akuratna), trwałość dość dobra. Dla mnie to jedyny zapach kadzidlany, który chcę koniecznie mieć i używać.

yhmmma
yhmmma

Przepiękna kompozycja - czyste kadzidło, pieprz i mirra. Świetnie razem współgrają.
Dla mnie to takie kadzidło z kościoła - tak powinien pachnieć ksiądz.
Zapach niewątpliwie jest bardzo dobry, odważny i mroczny.
Coraz więcej kadzidlanych zapachów poznaję i nie wątpliwie - coraz bardziej mi się one podobają.
Na początku miałem mieszane uczucia dot. tego zapachu, ale z czasem jak trwał sobie dalej w jakiś sposób sprawiał, że czułem się zrelaksowany - dosłownie. Jak ktoś napisał wcześniej " uduchowiony zapach " - zgadzam się z tym w 100 % .
U mnie trwałość ok. 10 h - odzież nadal pachnie. Otoczenie czuło go wyraźnie. Mógłbym go wąchać i wąchać bez końca. Na pewno będę się cieszył próbką w zaciszu domowym.

Marzenlop
Marzenlop

Rock Crystal rozpoczyna się nutą kadzidła i żywicy - olibanum, benzoesu, mirry, unoszących się w dymie symbolizującym połączenie nieba i ziemi. Bogaty, głęboki aromat Rock Crystal to mariaż nastrojowych nut drzewnych, głębokiego kadzidła, i wysuszonych przypraw.Zgadzam się , że nadaje się na wszystkie okazje.Nie jest męczący,mnie nawet wycisza.

Seth
Seth

Wyraźnie niszowy – w odbiorze zgodny z założeniem marki – intrygujący zapach o androgynicznym charakterze. Szybko ewoluuje na mojej skórze, gubiąc początkową moc i wysoce przyjemną świeżość. Gdyby zachowywał się bardziej linearnie, kompozycję oceniłbym zdecydowanie wyżej. Leży bardzo blisko skóry, tworząc prawie niewyczuwalną aurę. Niestety, również mało trwałą. Wydaje się, że ze względu na wysoce indywidualny odbiór piękna, twórca przedłożył nie epatowanie otoczenia nad pełne zadowolenie noszącego zapach. Na dzienne okazje, każdej pory roku. W skali (1-6): za kompozycję - 4; oryginalność - 6; intensywność - 3; trwałość - 4. Ocena końcowa: 4,25.

zielona
zielona

Kadzidło codzienne: do pracy, na herbatkę u babci i na randkę ;] A tak na serio - bardzo stonowany, choć bardzo bogaty zapach. Dużo kardamonu, pieprzu i słodkich żywic. Wszystkie składniki są wyczuwalne, ale kompozycja jest bardzo spójna. Świetny do mieszanek.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal), ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal), możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Cristal de Roche (Rock Crystal) marki Olivier Durbano. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Cristal de Roche (Rock Crystal) marki Olivier Durbano reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Olivier Durbano Black Tourmaline Gucci Gucci pour Homme Lalique Encre Noire Serge Lutens Fille en Aiguilles Nasomatto Black Afgano Lubin Idole Eau de Parfum Amouage Jubilation for Men M. Micallef Gaiac Comme des Garcons Wonderwood Tom Ford Tobacco Vanille Hermes Terre d'Hermes L`Artisan Parfumeur Tea for Two Comme des Garcons Black Donna Karan Black Cashmere Serge Lutens Ambre Sultan Lubin Idole Montale Dark Aoud Pierre Balmain Carbone de Balmain Serge Lutens Chergui Gucci Gucci Pour Homme II