Marki » N-Q » drzewno - przyprawowe « Grupy

Amethyst Olivier Durbano dla kobiet i mężczyzn

Amethyst Olivier Durbano dla kobiet i mężczyzn

dymny
Amethyst Olivier Durbano dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Amethyst marki Olivier Durbano to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Nutami głowy są bergamotka, pieprz, winogrona i malina; nutami serca są kadzidło, jaśmin, drzewo różane i korzeń irysa; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, wanilia i ambrette (piżmo ambrowe).

Bergamotka Pieprz Winogrona Malina

Kadzidło Jaśmin Drzewo różane Korzeń irysa

Drzewo sandałowe Piżmo Wanilia Ambrette (piżmo ambrowe)

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Amethyst by Olivier Durbano.

Rose Infernale

Amethyst Recenzje Perfum

A_november
A_november

Amethyst to podobno jedna z najpiękniejszych odmian kwarcu która charakteryzuje się (jak możemy sobie wygooglać ;P) tzw. smugowaniem, czyli naprzemiennym ułożeniem warstw kryształów o różnym natężeniu barwy.. Dla mnie te perfumy właśnie takie są: poszczególne warstwy (nuty) pojawiają się co trochę, znikają i znów o sobie przypominają.
Na początku jest pieprz, potem winogron, ale chyba raczej nie zielony... Pieprz cały czas o sobie przypomina, pomiędzy zapachem winogronu, słodyczą owoców i zapachem sandałowca co trochę pojawia się jego wibrujący, drażniący akord. Kadzidło? Bardzo delikatne na mojej skórze, raczej smużka dymu odległego o kilometry niż takiego kościelnego, ciężkiego i zawiesistego... Sporo piżma które dodaje uroku i lekkości kompozycji, ciut słodkości, a wszystko dalej poprzeplatane pieprzem... Zapach oddaje klimat przejrzystego powietrza, kojarzy mi się z przestrzenią, słońcem, może górami...na pewno nie z upałem i nie z chłodem, jest taki "umiarkowany" ale w bardzo pozytywnym znaczeniu.
Zapewne niemałe znaczenie miało to że fioletowy to jeden z moich ulubionych kolorów, dzięki temu sięgnęłam po ten zapach.. Przy czym ten tu fiolet jest taki lekki, radosny, przejrzysty, urzekający, wodny...
Same plusy dodatnie :)

salvadora
salvadora

Magiczny, szlachetny zapach... Coś niezwykłego, jak on ewoluuje. Początek to słodkie winogrona doprawione pieprzem, pojawia się kadzidło, ale delikatne, klimatyczne. Słodko-ostra to faza tych perfum. Po dłuższym czasie pojawia się piżmo, drzewo sandałowe i irys. Teraz jest kremowo, pudrowo. Jestem pod ogromnym wrażeniem i urokiem Amethystu.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Ametyst.
Drugi kamień z kolekcji Oliviera to piękny, owocowo-kadzidlany i dziwnie „wesoły” zapach. Idealny dla każdego, kto szuka niespotykanych i niebanalnych perfum na cieplejsze dni.
Otwarcie to przede wszystkim połączenie słodkawych winogron z pieprzem, który (co ważne) nie jest mocny i gryzący, a stanowi jedynie dodatek – taki interesujący sznyt. Wyczuwalna jest również delikatna bergamotka i troszeczkę maliny. Następnie pojawia się jaśmin wraz z drzewem różanym oraz składnik, bez którego ta kompozycja nie byłaby tak wyjątkowa – kadzidło. Kadzidło „durbanowskie”, dodające klasy, przestrzenności i przyjemnej dymności, w tym przypadku nie mające żadnych „kościelnych” konotacji. Nie zgadzam się z twierdzeniem Izabeli, że to najmniej kadzidlany zapach spod szyldu Oliviera. Kadzidła tutaj bowiem pod dostatkiem i chwała Durbano za to! Dzięki niemu, z owocowego zapachu, Amethyst staje się dziełem sztuki, jednocześnie nie będąc specjalnie trudnym i wymagającym tworem dla przeciętnego odbiorcy. Trochę taka sztuka dla mas, ale tutaj wcale nie jest to zarzut :) W bazie pojawia się trochę piżma oraz nuty drzewne.
Kompozycja jest właściwie przez cały czas dość lekka – zupełnie nie przytłacza nosiciela, otaczając go komfortową, owocowo-dymną mgiełką. Bardzo zacnie wyszło Olivierowi to (pozornie dziwne) połączenie. Jest zwiewnie, a jednocześnie niebanalnie i elegancko.
Trwałość na mojej skórze podobna do Kryształu Górskiego, może minimalnie lepsza – wytrzymuje około 8h, przy stonowanej, przyjemnej projekcji.
Amethyst najlepiej sprawdzi się w ciepłe, ale nie upalne dni. Jest wesoły, lekki i pasuje do słonecznej, radosnej pogody. Choć w zasadzie, osobiście mógłbym go z przyjemnością używać przez cały rok… W zimowych warunkach również dobrze daje sobie radę. Proponowałbym używanie w charakterze zapachu „dziennego”.
Byłbym zapomniał – przepiękny kolor cieczy, idealnie odwzorowujący kamień do którego nawiązuje oraz pachnącą zawartość flakonu – od razu przywodzi na myśl dojrzałe, soczyste, ciemne winogrona. Cudo.
W moim rankingu Amethyst zajmuje wysokie, piąte miejsce. To bardzo udane, oryginalne, a także niezwykle noszalne i komfortowe perfumy. Dla fanów interesujących zapachów z udziałem kadzidła, pozycja wręcz obowiązkowa. Ciekawe doznania gwarantowane :)

Li
Li

To są perfumy, o których przez całą wiosnę i lato myślałam, że będą CUDOWNE jesienią i zimą.
Nadeszła ta upragniona jesień, zimne dni, mgła i deszcz...
I Amethyst skaprysił, a może zawsze to w sobie miał, tylko nie zauważyłam? W chłodne dni upodabnia się do otoczenia - robi się zimny i nieprzystępny, odległy, jakby przyćmiewała go ta mglisto-deszczowa aura i wyziębiona skóra.
Właśnie zmieniłam mu klasyfikację z jesieni i zimy na wiosnę i lato, ponieważ to w połączeniu z ciepłem, nagrzaną skórą wydobywa się z niego całe piękno.
Malinę czuję bardzo krótko, wyłącznie na samiutkim początku, potem pierwsze skrzypce grają bergamotka z pieprzem i winogronami, z wyraźnie wyczuwalnym jaśminem i drzewem różanym. Wszystko otulone kadzidłem, niesamowicie przytulnym, cudownym, dalekim od kościelnych skojarzeń. Nie czuję wyraźnie dolnych nut - na mojej skórze muszą stapiać się ze środkowymi, podbijając ich ciepło, delikatną słodycz i miękkość. Cudowny, urzekający zapach. Latem projekcja staje się duża, na jesieni zachowuje się bardzo zapobiegawczo i bliskoskórnie.
Trwałość spora, choć nie rewelacyjna. Tak sobie myślę, że w okresie jesienno-zimowym ten zapach staje się dużo bardziej męski niż w innych porach roku. Ciekawostka.

Izabela
Izabela

Najmniej kadzidlane z wszystkich perfum Oliviera Durbano.
Amethyst to winogrona z małym dodatkiem malin i bergamotki. Kolejne ukazujące się nuty to jaśmin i szara ambra.
Całość owiana kadzidłem, ale bardzo subtelnym.
Perfumy na lato, nie ma w nich nic dzikiego i niszowego. Poprawne, ale nie porywające.

vertigo
vertigo

Początek to przyprawowa woda, przyjemnie drażniąca nos. Dalej to woda owocowa - winogrona pokrojone w cienkie plasterki - przejrzyste, gdy patrzy się przez nie na słońce, świeże cytrusy.
Kadzidło stopniowo nabiera mocy.
Kojarzy mi się z kadzidłem palonym na zewnątrz, wśród natury. Taki górski landszaft i fioletowy dymek. Czyste powietrze, przestrzeń.

Letnio-jesienne kadzidło :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Olivier Durbano Amethyst, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Olivier Durbano Amethyst, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Amethyst marki Olivier Durbano. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Amethyst marki Olivier Durbano reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur Dzongkha Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Olivier Durbano Black Tourmaline Hermes Hermessence Ambre Narguile Tom Ford Sahara Noir Loewe Loewe 7 M. Micallef Gaiac Profumum Roma Acqua di Sale Comme des Garcons Black Atelier Cologne Rose Anonyme Lubin Idole  Frapin 1270 Hermes Elixir des Merveilles Cartier Le Baiser Du Dragon Karl Lagerfeld Kapsule Woody L`Artisan Parfumeur Timbuktu The Different Company Sublime Balkiss Serge Lutens Feminite du Bois Montale Dark Aoud