Marki » N-Q » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Ricci Ricci Nina Ricci dla kobiet

kwaśny
tuberozowy
Ricci Ricci Nina Ricci dla kobiet Filmy
Ricci Ricci Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Ricci Ricci Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia

Ricci Ricci marki Nina Ricci to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Ricci Ricci został wydany w 2009 roku. Ricci Ricci stworzyli Aurelien Guichard i Jacques Huclier. Nutami głowy są bergamotka i rabarbar; nutami serca są bieluń, tuberoza i esencja różana; nutami bazy są drzewo sandałowe i paczula.

Bergamotka Rabarbar

Bieluń Tuberoza Esencja różana

Drzewo sandałowe Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ricci Ricci by Nina Ricci.

Ricci Ricci Dancing Ribbon
Rich and Pretty
StormFlower Noir

Ricci Ricci Recenzje Perfum

monika690
monika690

Jak dla mnie odrobinę za mało szypru w szyprze. Owszem jest kwaśny rabarbar z bergamotą w otwarciu, ale czuję niedosyt ostrzejszych nut, paczula gdzieś się czai i daje rady się przebić.Robi się słodko, różanie, lekko komfiturowo, dziewczęco. Zapach ma swój urok i w sam raz nadaje się na wiosenno- letnie miesiące.

lili-ya
lili-ya

Ricci Ricci zaczyna się dość ostrym, ale bardzo przyjemnym miksem rabarbaru i bergamotki. Trwa to bardzo krótko i już kilka minut po aplikacji zapach zaczyna robić się słodszy. Świeżo zerwany we własnym ogródku rabarbar staje się rabarbarowym ciastem, kruchym, pysznym, posypanym kruszonką i cukrem pudrem z odrobinką cynamonu. Gdzieś w tle czuć różę, jakby ten domowy wypiek jedzony był gdzieś w ogrodzie, obok różanego krzewu i dodatkowo popijany herbatą Earl Grey (bo wciąż czuję bergamotkę). Bardzo sympatyczny słodko-kwaśny zapach, po którym – przyznaję się bez bicia – nie za wiele się spodziewałam, bo owocowy, bo pewnie kwaśny, skoro rabarbar… Tymczasem używam go z przyjemnością i niewykluczone, że kiedyś (bo teraz mam odlewkę) sprawię sobie jakiś niewielki flakonik, bardzo ładny zresztą. Moim zdaniem to taki zapach wiosenno-letni, mimo słodyczy sprawdza się nawet w upalne dni. Trochę przypomina mi – również rabarbarowy – Lovely Garden Oriflame’u.

chjena
chjena

Jestem fanką rabarbaru, to chyba mój ulubiony sezonowy owoc... a może jednak warzywo? Zachciało mi się takich wiosennych, kwaśnych perfum na cieplejsze dni. Z pomocą przyszła fragrantica.pl i wyszukiwarka zapachów po nutach. Pierwsza pozycja - Ricci Ricci!

Świetna reklama, purpurowa wstęga, kocie uszy i wieża Eiffla w tle zrobiły swoje. Nastawiałam się na sto procent kobiecości, ale takiej z przymrużeniem oka i smagnięciem jedwabiu... I przy pierwszym teście się nie zawiodłam. Rabarbar czuć bez wątpienia, chociaż taki przyprószony cukrem pudrem, co by nie było za ostro. Jest słodko-kwaśno-gorzko. Na pewno nie banalnie!

Ricci Ricci są zadziorne i figlarne, a jednocześnie świeże. Na Dzień Dziecka zażyczyłam sobie flakon 80 ml i po miesiącu robiąc rachunek sumienia, jest to mój najczęściej wybierany zapach na słoneczne dni. Nie typowy cytrusowo-ogórkowy świeżak, ale na chłody może być zbyt orzeźwiający.

Rabarbar z nuty głowy czuć do samego końca, choć z początku jest soczysty jak trzask łamanej łodygi i pryskający z niej sok, a pod koniec już nieco cichszy i cieplejszy, złagodzony drzewem sandałowym i paczulą.

Co mogę zarzucić, to niestety trwałość. 5 h i zupełnie się ulatnia, nawet jeśli starałam się, by trochę zapachu osiadło na włosach i ubraniu. I ta marność być może zdecyduje o tym, że nie kupię go ponownie, a szkoda, bo pozytywnie mnie zaskoczył.

Flakonik, w formie dużej wstążki, absolutnie uroczy, kolor też mi się podoba. Niestety muszę przyznać, że przez ten zawijas przy atomizerze jest nieco nieporęczny.

Ponieważ jako jeden z niewielu został skomplementowany przez mojego partnera (i upewniłam się, czy komplement nie powstał w ramach ordynarnego przymilania się ), pewnie przez dłuższy, upalny czas będę zadziornie zaczepiała tym zapachem. Dziękuję za rabarbar!

perfumeholic88
perfumeholic88

Słodko -kwaśny , trochę ulepny i niestety mnie osobiście to zmęczyło pomimo tego, że jest to przyjemny taki dziewczęcy wręcz flirciarski zapach szczególnie na wiosnę. Dominuje tu rabarbar z cytryną ( której brak w składzie) z dodatkiem róży. Jednak albo ja robię się coraz bardziej wymagająca albo już sama nie wiem co się ze mną dzieje, bo Ricci Ricci nie powalił mnie na kolana w żadnym wypadku. Jest ładny, miło się go nosi, ale to wszystko. Moim zdaniem nie wyróżnia się na tle podobnych kompozycji dostępnych w popularnych perfumeriach. Mam próbke, którą z przyjemnością zużyję, ale własnego flakonika nie chcę.

gugusia
gugusia

Bardzo przyjemny zapach. zwraca uwagę płci przeciwnej ;) Początek to istna bomba cytrynowa jak dla mnie, ale to pewnie obecność bergamotki gwarantuje nam cytrusowy zawrót głowy. Rabarbar jest dość wyczuwalny. W miarę upływu czasu Ricci Ricci wysładza się, nabiera głębi i ukazuje swoje bardziej drapieżne oblicze. Końcówka na lekko paczulowej bazie trwa sobie w najlepsze ładnych kilka (7-8) godzin.
Flakonik - piękny, ale może w zgrabnej 30stce nie widać tych niedociągnięć, o których tutaj piszecie w recenzjach ;)
Trwałość - ok. 8 godzin
Projekcja - nie jest zapachem bliskoskórnym, ale też nie ciągnie się za nami ogonem.

brasilbrasil
brasilbrasil

smutno mi, że nie mogę podzielić pozytywnych wrażeń pozostałych komentatorek. Dla mnie ten zapach jest duszny, ciężki, mdlący.Boli mnie od niego głowa.Flakon bardzo mi się podoba. Zapach niestety nie.

anna69
anna69

Nie znam zbyt wiele zapachów z nutą rabarbaru. Rzadko wchodzi on w skład kompozycji zapachowych i trudno się temu dziwić, bo ni to owoc ni warzywo, takie nie wiadomo co. Jednak to z czym niewątpliwie kojarzy się ta roślina, choćby w sensie smaku, to z dużą ilością kwaśności i cierpkości. Dlatego też w przypadku użycia rabarbaru jako nuty zapachowej można byłoby się spodziewać właśnie określonej dozy kwaśności i cierpkości.
I tu już od pierwszych chwil duże zaskoczenie, bo choć od samego początku rabarbar jest wyraźnie wyczuwalny i chyba dla każdego identyfikowalny, to pozbawiony jest wszelkiej kwaśności, zaś cierpkości posiada tylko tyle, by zapachowi nadać wyraźnej zadziorności.
W mojej ocenie nuta rabarbaru w tym zapachu wybitnie przesądziła o tym do kogo ten zapach jest skierowany. Ten zapach wręcz idealnie oddaje klimat istoty-charakterologicznego kameleona, który raz jest zadziorny, tupie nóżką, stwarza dystans, nie pozwala się zbliżyć, a innym razie jest przymilny i potulny jak przysłowiowy baranek. W tym sensie uważam, że zapach jest wybitnie kobiecy. Te cechy wręcz doskonale oddaje związana z nim kampania reklamowa, zaś przywołana w niej kobieta-kot aż nazbyt wyraźnie wskazuje na to, do kogo zapach ten jest adresowany. Jednak pomimo, że kierowany jest wyłącznie do kobiet, to nie do dam, chłopczyc, wampów czy nazbyt romantycznych dusz. W tym zapachu nie odnajdzie się również żaden mężczyzna.
To wyłącznie zapach dla tych kobiet, które nie boją się braku przywiązania, zmian i chadzania własnymi ścieżkami.
W mojej ocenie wyjątkowo spójny z tym zapachem jest flakon, choć w kolorze różu, to jednak nie romantycznego, a charakternego, z bardzo niepraktyczną a jednak kokardką.
Z całą pewnością te perfumy nie są odkrywcze, nowatorskie czy nawet wyjątkowo piękne, jednak o ile okażą się spójne z charakterem noszącej je kobiety, mogą dla niej okazać się idealne, wręcz jedyne, o ile doceni się ich pewnego rodzaju frywolność, brak elegancji oraz wybitnie " koci" charakter.
Nie są one przy tym same w sobie pozbawione urody. Ja odnajduję w nich nie tylko rzadkie nuty rabarbaru, ale także piękną bazę, będącą efektem lubianego przez mnie połączenia paczuli z różą, którym towarzyszy długotrwała, drzewno-sandałowa podstawa.
Bardzo przyjemnie się je nosi, sprawdzą się zwłaszcza wiosną.

amanda
amanda

Rozkoszny słodziak z lekką cierpką nutą rabarbaru i bergamotkową świeżością.
Przeistacza się z czasem w sandałowość z rożanym olejkiem ciepłym, rozlewającym przyjemną delikatną balsamiczność na ostatek zostawia taką bardzo delikatną świeżo mydlaną nutkę za sprawą paczuli przytulonej do róży.
Nie jest to jakiś zapach przy którym rozdziabiam szeroko usta i szeptam -muszę go mieć , ale z pewnością podobałby się nie tylko mnie, ale i otoczeniu, tak sobie skromnie myślę.
Gdy siedzi na skórze przymila się i czaruje, dodaje uroku i tego czegoś co sprawia iż zaczynamy czuć się bardziej kobieco z pewną nutą zmysłowości..
Do tej pory nie byłam specjalnie zainteresowana zapachami Niny Ricci, miałam jej jeden zapach i mam drugi. Do obu nie mam specjalnych zamiłowań, ale ten, ten właśnie zatrzymał moją uwagę a możliwość jego przetestowania w ciekawy sposób dotarła do mnie. Otóż siedząc sobie na ławce na przystanku autobusowym poczułm, że coś podturlało mi się pod nogi schylam się a to próbka tego zapachu.
No wiedziała do kogo trafić . Widocznie w ten sposób umyśila sobie drogę do mojego serca po cichu i wiem jedno mam w planach zakup.
A to podstępna bestia.

joawoj
joawoj

Uwielbiam ten zapach... Bardzo kobiecy i niebanalny. Używam zawsze kiedy chcę się poczuć super sexy :). Za każdym razem słyszę, że ładnie pachnę, kiedy go używam. Efekt połechtania ego murowany ;).
Najbardziej wyczuwalne nuty to drzewo sandałowe, rabarbar i paczula - świetne połączenie moim zdaniem.
Całości dopełnia przepiękna butelka. Perfekcyjna zarówno w kształcie, jak i kolorze - idealnie oddaje charakter zapachu.
Jest to zapach, z którym najbardziej się utożsamiam, póki co nie znalazłam lepszego.
O dziwo cena też nie jest zabójcza, 50ml można dostać za niewiele ponad 100zł.
Polecam z całego serca wszystkim jeszcze-nie-do-końca-zdecydowanym ;).

go_go_yubari
go_go_yubari

Przysięgam, że tam gdzieś w nutach jest świerk...
To kolejna moja miłość od pierwszego powąchania, choć ostatnio coraz rzadziej ich używam. Jest słodko-kwaśno, ulepnie, ale nie oczywiście. Poza soczystym rabarbarem wyczuwam jedynie dziwną leśną nutę, tak jak gdyby ktoś położył obok rabarbaru, świeżo zerwaną gałązkę świerku. Może to dlatego wolę używać tego zapachu zimą? Największym komplementem dla Ricci Ricci jest to, że ciężko je do czegokolwiek przyrównać. Nie są w mainstreamie jakimś powiewem świeżości, ale na pewno wyłamują się z pewnej serwowanej nam od lat sztampy.

Ricci Ricci by Nina Ricci 3.57 out of 5 based on 79 ratings and 10 user reviews

Nina Ricci Ricci Ricci Reflects Mysterieux Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz
Nina Ricci Ricci Ricci Reflects Mysterieux Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz
Gift Set 2.7oz
102.00 USD
Nina Ricci Ricci Ricci Coffret Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz Body Lotion 200ml 6.8oz 2pcs

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Nina Ricci Ricci Ricci, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Nina Ricci Ricci Ricci, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ricci Ricci marki Nina Ricci. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ricci Ricci marki Nina Ricci reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Nina Ricci Nina Kenzo Kenzo Amour Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Lalique Amethyst Viktor&Rolf Flowerbomb Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Saint Laurent Baby Doll Chanel Coco Eau de Parfum Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Midnight Poison Estée Lauder Sensuous Noir Hermes Elixir des Merveilles Rihanna Reb'l Fleur Guerlain Shalimar Thierry Mugler Angel Christian Dior Miss Dior Le Parfum