Marki » N-Q » kwiatowe « Grupy

Premier jour Nina Ricci dla kobiet

Premier jour Nina Ricci dla kobiet

Premier jour Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Premier jour Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Premier jour Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Premier jour Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia

Premier jour marki Nina Ricci to kwiatowe perfumy dla kobiet. Premier jour został wydany w 2001 roku. Premier jour stworzyli Sophie Labbe, Carlos Benaim i Rosendo Mateu. Nutami głowy są mandarynka i groszek pachnący; nutami serca są orchidea i gardenia; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, wanilia i nuty drzewne.

Mandarynka Groszek pachnący

Orchidea Gardenia

Drzewo sandałowe Piżmo Wanilia Nuty drzewne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Premier jour by Nina Ricci.

Noir Gabardine

Premier jour Recenzje Perfum

samsara
samsara

Zapach ten zawsze będzie mi się kojarzył z czymś w życiu szczególnym, z elementem nieprzewidywalności losu, z działaniem pod wpływem impulsu. Już tłumaczę dlaczego. Jako dwudziestoletnia dziewczyna oglądałam pewnego wieczoru teatr tv-tytułu niestety nie pamiętam, ale za to jedna scena została ze mną na zawsze. Pewien chłopczyk pyta w niej starca, dlaczego wszyscy mamy zagłębienie między nosem a ustami. A starzec odpowiada mu, że owo zagłębienie tworzy się zanim jeszcze przyjdziemy na świat i powstaje pierwszego dnia naszego życia, gdy anioł kładzie nam palec właśnie w tym miejscu, po to, byśmy nie pamiętali swojego wcześniejszego życia, byśmy nie wiedzieli skąd przybyliśmy i nie tęsknili za poprzednim życiem. Po tym właśnie palcu anioła-pozostaje nam właśnie owa swoista pamiątka-odcisk pomiędzy ustami a nosem.
Następnego dnia-siedząc przy śniadaniu przeglądałam nowy numer jakiegoś Elle czy Twojego Stylu i nigdy nie zapomnę tej reklamy!- to był zapach Premier Jour właśnie. Pamiętam tę modelkę do dziś i że miała wyjątkowo uwydatnione owo wgłębienie - dodatkowo ta nazwa: Pierwszy Dzień. Nie wiem, może to dziwne, a nawet głupie, ale w tamtym momencie byłam wręcz pewna, że nazwa tych perfum była zainspirowana tą właśnie legendą. To była taka magiczna chwila. Od razu wiedziałam, że je kupię, że nijako mam wręcz obowiązek je posiadać. Tak też się stało-zapach kochałam-jako 20-latka, także nie zgodzę się, że jest dla osób starszych. Był taki kremowo-pastelowy, miękki jak wnętrze groszku. Na pewno nie jest to typowy kwieciuch. Gardenia dominuje nad orchideą- to na pewno. Woń świetlista i elegancka. Dla mnie na zawsze zapach mistyczny, zapach pierwszego dnia, zapach wymazania nam pamięci. Co ciekawe pamiętam, że wydana w tym samym czasie woda męska nosiła nazwę Memoire-czyli pamięć lub wspomnienie. Przypadek? Flakon to mała rzeźba, i to mleczne szkło...Kreacja spójna w każdym aspekcie!

evi
evi

Perfumy kupiłam, żeby przypomnieć sobie zapach sprzed wielu lat, kiedy to będąc nastolatką mieszkałam we Francji i wówczas szalenie mi się podobały - zapamiętałam je jako ciepły kwiatowy bukiet, lekko pudrowy...

"Premier Jour", czyli "Pierwszy dzień" - nazwa kojarzy mi z pierwszym dniem wiosny, jednak zapach przypomina bardziej esencję gorącego lata. I teraz, po wielu latach, ten zapach wydaje mi się nazbyt esencjonalny, nawet trochę ciężkawy. Nie kojarzy mi się ze zwiewną kwiatową wonią, nowoczesny też nie jest (jak to się go opisuje) - dla mnie lekko nawet "trąci myszką" i wydaje mi się być zapachem raczej dla starszych Pań lubiących kwiatowo-drzewne aromaty, z naciskiem na te kwiatowe esencje.

Nuty zapachowe: najbardziej wyczuwam tu gardenię i nieco mniej groszek pachnący + dość mocny aromat drewna sandałowego (który sam w sobie jest dla mnie miłym zapachem).

Perfumy jednak nie dla mnie, choć wiązałam z nimi nadzieję, że znajdą swoje miejsce pośród moich ulubionych.

Flakonik niezmiennie bardzo mi się podoba. :)

china_doll
china_doll

Macie może takie perfumy, które są dla Was ,,wsparciem"? Które podtrzymują Was na duchu swoim zapachem?

Ja tak mam z Premier Jour. Te perfumy to dla mnie poczucie bezpieczeństwa w płynie. Nosząc je nie potrafię dopuścić do umysłu żadnej złej myśli, dają mi one nadzieję,że wszystko ułoży się pomyślnie, nawet jeśli byłoby bardzo trudno. Czuję się w nich pewnie i bezpiecznie. Ich zapach to jakby dotyk ukochanej osoby, balsam dla duszy, antydepresant. Powiedziałabym nawet,że wąchanie ich to czysta rozkosz.

Czym to pachnie? Na pewno kwiatami, ale nie potrafię określić jakimi, mam jeszcze zbyt małe doświadczenie.Z pewnością jest ich wiele, są jasne, kremowe a ich zapach jest gęsty i nektarowy. Pachną ciepłym powietrzem i kontaktem z naturą, słonecznym popołudniem w ciepłą porę roku. Aromat ten jest zniewalająco miękki i ,,pełny?", ale w żadnym razie nie przytłacza.

Cudowność tych perfum polega również na tym,że są bezsprzecznie uniwersalne. Można ich użyć dosłownie na każdą codzienną i niecodzienną okazję, do pracy, szkoły, na imprezę, moim zdaniem sprawdzą się też jako zapach ślubny.
Zapach z pewnością całoroczny, ja najbardziej lubię używać późną jesienią i zimą, może dlatego,że wtedy najłatwiej złapać ,,dołek"?

Buteleczka moim zdaniem ciekawa i oryginalna a kolor świetnie obrazuje ,,nektarową" zawartość.
Projekcja jest wyważona, nie przeszkadza otoczeniu, ale z łatwością daje się wyczuć. Trwałość jest całodniowa.

kadanka
kadanka

Bezpieczny zapach:) Jest wyjatkowo subtelny i nieinwazyjny. Zastanawiam sie, czy znalazlaby się osoba której by ten zapach przeszkadzał:) (oczywiscie wykluczajac opcje wylania na siebie pol butelki na raz) Delikatny, naturalny, kojarzy się z zapachem skory swiezo umytej lagodnym mydłem. Leciutki, kwiatowy i ciepły. Dla mojego nosa są tak neutralne, ze przestaję je czuc po pewnym czasie - nie chodzi o to, ze są nietrwale, tylko o to ze zapach jest bardzo naturalny i dyskretny, stapia sie idealnie z naturalnym zapachem cieplej skóry. Do stosowania bezpiecznie we wszelkich sytuacjach i miejscach.

Arttemiss
Arttemiss

Pierwszy dzień reszty Twojego życia

Z kwiatów najbardziej wyczuwalny jest groszek - bardzo intensywny - ale to też nie do końca sam groszek, gdyż sam groszek byłby za słodki i mógłby męczyć, a w tych perfumach jest świeżość - jak napisała Melitele - letni wiatr. I to powiedziała bym wiatr wiejący od strony nie skoszonej łąki: z wysoką trawą, z dużą ilością różnych kwiatów, z ciepławym, choć odświeżającym powietrzem. Trzon zapachu stanowi zatem jakiś ogólnokwiatowy akord, bo za wydźwięk ostateczny nie odpowiada gardenia a już na pewno nie storczyki. Kwiaty podszyte są piżmem w typie chłodniejszym a elegancji wykończenia dodają Premier jour mocno zarysowane nuty drzewne: jasne, gładkie i spokojne. Mandarynek, wanilii, sandałowca brak.

Z tego co pamiętam, reklamowano go jako zapach na pierwszy dzień. Dzień, w który można wszystko rozpocząć od nowa tak, jakby każdy dzień miał być pierwszym dniem reszty Twojego nowego życia... O, jeżeli przyjąć by to za omen i potraktować w kategoriach myślenia magicznego to jest się z czego cieszyć: życie noszącej go osoby ma duże szanse być tym, czym może być stąpanie po pachnącej kwieciem nie skoszonej łące, w ciepły dzień, z unoszącym nas lekkim wiatrem. Tylko pogratulować.

Trwałość: zaskakująco dobra jak na tak wyważony, kwiatowo-drzewny zapach - nawet do ośmiu godzin. Dyfuzja przeciętna, choć z lekkim ogonkiem.

monika690
monika690

Fantastyczny zapach, szczególnie na okres wiosenno- letni. Romantyczny, dość świeży ale nie przesadnie, roztacza wokół siebie taką przyjemną aurę, jak to napisała Karinawu, świetlistości, bardzo trwały. Na pewno jest to zapach kwiatowy z lekkim akcentem drzewnym. Wielbicielkom kwiatowych, delikatniejszych woni przypadnie do gustu.

Melitele
Melitele

Zapach delikatny, romantyczny, radosny. Jest niczym letni wiatr, który podkradł delikatnym płatkom kwiatów cudowną woń. Jak dla mnie to idealna propozycja wiosenno/letnia oraz całoroczna. Miła w odbiorze, pasująca do różnych sytuacji.

Tam
Tam

Ulubione, zawsze w kolekcji, bardzo bezpieczne do noszenia na okazje, gdzie trzeba pachnieć wdzięcznie elegancko i nienachalnie. Nigdy mnie nie zawodzą mimo mojej kapryśnej skóry. Kiedy się w nie ubieram mam pewność, że nikogo nie będę zapachem drażnić, przeciwnie bardzo się podobają, za nie zbieram najwięcej komplementów. Siedzą na skórze dość długo jak na kwiatową kompozycję, ok 4-5 godz, do końca pachnąc ślicznie, cichną zachwycająco. Znakomita kompozycja, moim zdaniem jedna z najbardziej udanych z kolekcji Niny Ricci.
Dla mnie to elgancki, niezawodny "pewniak", szczególnie wiosną i latem.

karinawu
karinawu

Swietlistosc promienna:) Kupilam w ciemno i jestem bardzo zadowolona:) Swieze,ale bardzo eleganckie,subtelne,ale trwale.
Polecam duzym i malym.
Trwalosc bardzo dobra.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Nina Ricci Premier jour, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Nina Ricci Premier jour, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Premier jour marki Nina Ricci. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Premier jour marki Nina Ricci reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Estée Lauder Sensuous Noir Nina Ricci Nina Hermes Elixir des Merveilles Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Dune Guerlain Samsara Eau de Parfum Kenzo Kenzo Amour Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Allure eau de parfum Calvin Klein Truth Bottega Veneta Bottega Veneta Laura Biagiotti Roma Givenchy Amarige Cartier La Panthere Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Moschino Moschino Funny! Montblanc Présence d'une femme Estée Lauder Sensuous Hermes Eau des Merveilles