Marki » N-Q » szyprowo - owocowe « Grupy

Les Belles de Ricci Delice d`Epices Nina Ricci dla kobiet

Les Belles de Ricci Delice d`Epices Nina Ricci dla kobiet

cynamonowy
Les Belles de Ricci Delice d`Epices Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Les Belles de Ricci Delice d`Epices Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Les Belles de Ricci Delice d`Epices Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia

Les Belles de Ricci Delice d`Epices marki Nina Ricci to szyprowo - owocowe perfumy dla kobiet. Les Belles de Ricci Delice d`Epices został wydany w 1999 roku. Les Belles de Ricci Delice d`Epices stworzyli Cecile Matton i Rosendo Mateu. Nutami głowy są pomarańcza, grejpfrut i jabłko; nutami serca są goździk (roślina), cynamon, orchidea, jaśmin i kardamon; nutami bazy są wanilia i cedr.

Pomarańcza Grejpfrut Jabłko

Goździk (roślina) Cynamon Orchidea Jaśmin Kardamon

Wanilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Les Belles de Ricci Delice d`Epices by Nina Ricci.

Art Collection by Jacomo #09
Steel Sugar
Cat Deluxe

Les Belles de Ricci Delice d`Epices Recenzje Perfum

chjena
chjena

Od początku swojej perfumeryjnej fascynacji chciałam poznać te perfumy, wisiały w notatniku niczym wyrzut sumienia, że zainteresowałam się tym tematem za późno na poznanie już wycofanych perełek. A potem wiemy, co się stało - wór świętego Mikołaja w jednej popularnej perfumerii internetowej się otworzył i większość serii Les Belles pojawiła się w cenach jak na unikaty wręcz nieprzyzwoitych. Nie omieszkałam zakupić wersji żółtej, jako symbolu, apoteozy wręcz olfaktorycznych marzeń, choć już wtedy wiedziałam, że nie bardzo do siebie pasujemy.

Bo ja lubię gorący, aromatyczny, wręcz agresywny cynamon z wyrazistymi dodatkami. Suchy i pylisty, zniszczony życiem i długimi podróżami z dalekich krajów do Europy, a Nina Ricci serwuje nam cynamon z lasów jego ojczyzny: z jeszcze zielonej i mięsistej kory cynamonowca, niezwiniętej w laski, ale soczystej, witalnej! Efekt ten pogłębiają typowe dla kuchni, ale niezwykłe jak na perfumy dodatki, czyli pomarańcza i świeże jabłko. Cedrowe wykończenie jest lekko męskie, kolońskie, ale z pewnością odświeżające.

Dla niektórych Delice d'Epices to smakowita szarlotka, zresztą sama nazwa wskazuje na gourmandowe skojarzenia, ale według mojego nosa żółte Les Belles to przyprawy na lato, słodkie i ostrawe, a jednocześnie lekkie i cytrusowe. Miła ciekawostka, lecz nic więcej.

I mam nadzieję, że jak wysyp tanich flakoników odejdzie w zapomnienie, a ja znowu będę sobie rwać włosy z głowy, że pozbyłam się unikatu, to przeczytam tę recenzję, przypomnę sobie dlaczego do siebie nie pasowaliśmy i przestanę rozpaczać. Tym samym uspokajam wewnętrznego chomika. :)

mimozka
mimozka

Wyłamię się z towarzystwa i napiszę, iż flakon nie kojarzy mi się z ekskrementami ;) a wręcz przeciwnie ze słodkościami, masą budyniową zakręconą śmiało na smakowitym ciasteczku. Pachnidełko faktycznie przywodzi na myśl pierniczki tak ochoczo powstające w okresie przedświątecznym.Zawsze zastanawiałam się jak muszą pachnieć perfumy o zapachu pierników :)
I dzisiaj przekonałam się o tym :)
Są ciepłe, otulające, słodkie, ale nie cukierkowe.
Mają w sobie małą szczyptę ostrej nuty tak jak wspomniane wyżej pierniczki.Nie są mdłe w swym odbiorze. Kojarzą się bardzo pozytywnie i taki też jest ten zapach.
.........................................................................................................................

Jeszcze taka mała uwaga ;)
Les Belles de Ricci Delice d`Epices jest śliczny, ciepły, otulający, ale
Les Belles de Ricci Belle de Minuit jest cudny zwłaszcza jego końcowa faza.

monika690
monika690

Hahaha, żółta kupa a jak zakręcona fantazyjnie! Cynamon z owocami. Polecam miłośniczkom pierniczków. Miałam i nie powtórzę zakupu :)

Arttemiss
Arttemiss

Co tam dziś pieczemy?

Czyżby szarlotkę? Może szarlotkę: najpierw wyczuwamy pokrojone kruche jabłka, coś pomiędzy papierówką a antonówką, z lekkim grejfrutem w tle. Do nich momentalnie dosypany zostaje cynamon, duuużo cynamonu i kardamon. Może i bardziej do nadzienia pasowała by gałka muszkatołowa, ale tutaj jest kardamon, w postaci pachnących, zielonych ziarenek, jeszcze przed zmieleniem. Powoli też, nad wszystkim zaczyna unosić się coraz intensywniejszy zapach pomarańczy, tak, jakby ktoś zaczął zastanawiać się, czy może jednak zamiast typowej szarlotki nie lepiej upiec placek z konfiturą pomarańczową doprawioną kardamonem, który czuć było już od dłuższej chwili. A z czasem okaże się, że ta właśnie koncepcja wygrała... Wyczuwa się jeszcze całkiem intensywny goździk, nie zabrakło też wanilii - w sumie do naszego ciastka jak znalazł. A cedr - jest ale bardzo, powiedziała bym, bazowy. Jaśminu i orchidei brak.

Czy to szypr? Jeżeli szypr, to bardzo naciągany. Prędzej miły, nieinwazyjny orient z owocami. Tak, to raczej perfumy orientalno-przyprawowe. Na szypr nazbyt tu ciepło, nazbyt orientalnie i jadalnie. Natomiast to, co początkowo zapowiadało się na nadzienie do szarlotki, z czasem ewoluowało we "wsad" do innego placka: pomarańczowego z przyprawami, w którym kardamon wyprzedził korę cynamonowca, co z resztą wskazywało by na zdrowy rozsądek piekącego, kardamon bowiem wydobyć może z pomarańczy dużo ciekawsze smaczki. I oto mamy miły i grzeczny oriencik. Lekko pikantny - na pewno - ale z gatunku tych, co siedzą sobie grzecznie na szyi i nic a nic nie będą brykać. Czasami tylko, zależnie od temperatury, daje o sobie znać jakaś taka "szamponowa" nuta, jakby gęsta i lekko namydlona, ale to tylko czasami! Całość jest słoneczna, frendlasta i optymistyczna.

I nie ma zielonego pojęcia dlaczego - chyba przez ten wywinięty ogonek - flakonik przywodzi mi na myśl siedzącego kota; wiem, że to bez sensu...

Trwałość i dyfuzja przeciętne.

go_go_yubari
go_go_yubari

Żółta kupa w koronie jest moją ulubioną z całej serii. Słodka, odrobinę pierniczkowa, przyprawowa, ale lekka. Jej moc jest zbyt słaba na zimę, zdecydowanie lepiej pachnie na mnie latem- wychodzi z niej wtedy taka wytrawna męska nutka. Dodaje to zapachowi tajemniczości i wyrazistości.

Nie przylega do skóry, choć nie może się pochwalić szczególnie spektakularnym ogonem, trwałość jak na EDT, też całkiem solidna.

Les Belles de Ricci Delice d`Epices by Nina Ricci 3.93 out of 5 based on 44 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Nina Ricci Les Belles de Ricci Delice d`Epices, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Nina Ricci Les Belles de Ricci Delice d`Epices, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Les Belles de Ricci Delice d`Epices marki Nina Ricci. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Les Belles de Ricci Delice d`Epices marki Nina Ricci reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Fendi Fendi Theorema Ginestet Botrytis Estée Lauder Sensuous Noir Christian Dior Poison M. Micallef Gaiac Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka L`Erbolario Dolcelisir Joop! Joop! Le Bain Nina Ricci Les Belles de Ricci Belle de Minuit Estée Lauder Sensuous Gucci Gucci Eau de Parfum Cartier Le Baiser Du Dragon Molinard Habanita Christian Dior Dolce Vita Hermes Elixir des Merveilles Hermes Un Jardin En Mediterranee Christian Dior Midnight Poison Yves Rocher Neonatura Cocoon Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Montale Intense Cafe