Marki » N-Q » kwiatowe « Grupy

L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet

L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Filmy L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Filmy
L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia L'Air du Temps Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia

L'Air du Temps marki Nina Ricci to kwiatowe perfumy dla kobiet. L'Air du Temps został wydany w 1948 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Fabron. Nutami głowy są goździk (roślina), brzoskwinia, neroli, bergamotka, róża, brazylijskie drzewo różane i aldehydy; nutami serca są rozmaryn, goździk (roślina), gardenia, fiołek, orchidea, goździk (przyprawa), korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang i róża; nutami bazy są przyprawy, irys, ambra, drzewo sandałowe, piżmo, benzoes, mech dębowy, wetyweria i cedr.

Goździk (roślina) Brzoskwinia Neroli Bergamotka Róża Brazylijskie drzewo różane Aldehydy

Rozmaryn Goździk (roślina) Gardenia Fiołek Orchidea Goździk (przyprawa) Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Róża

Przyprawy Irys Ambra Drzewo sandałowe Piżmo Benzoes Mech dębowy Wetyweria Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L'Air du Temps by Nina Ricci.

Blue Grass
Wind Song
La Pluie
Joy

L'Air du Temps Recenzje Perfum

Sylwia74
Sylwia74

Właśnie dostałam flakonik od przyjaciółki mojej mamy, która wie jak bardzo kocham perfumy. We flakoniku zostało jeszcze dobrych parę mililitrów na porządne testowanie. Zacznę od flakonu, który jest okropny z tandetnym korkiem z gołębiami (a ja nienawidzę gołębi). Przyznaję, że do tej pory nie miałam okazji zapoznać się z tym zapachem więc to jest mój pierwszy raz. L`Air du Temps to prawdziwe perfumy w stylu retro. Otwarcie zapachu mocne i duszące. Wyraźnie wyczuwalne są aldehydy, fiołek, irys i mech dębowy. Z czasem lekko słabną ale to nadal ciężki kaliber. Są naprawdę piękne! Aż nie mogę oderwać nosa od nadgarstka. Doceniam ich kunszt ale nosić ich nie potrafię. Szukam w myślach okazji kiedy mogłabym nałożyć ten zapach ale nie znajduję. Zdecydowanie nie są na co dzień, na wielkie wyjścia też nie, ja preferuję Addicta i trucizny Diora. Na romantyczną kolację też się nie sprawdzą bo trochę staromodne. Więc...może w zimowy wieczór, otulona kocem z lampką wina w dłoni, czytając książkę raz po raz przykładając nadgarstek do nosa zachwycę się zapachem L`Air du Temps.

Nan
Nan

Próbuję dogadać się z L’Air du Temps mojej ulubionej Niny Ricci już od prawie trzech dekad i jakoś mi to nie wychodzi. To jedne z moich pierwszych prawdziwych perfum, które dostałam na gwiazdkę jako nastolatka. Znam je od podszewki, bo towarzyszyły mi potem przez wiele lat na różne uroczyste okazje. Mimo to jakoś nie potrafiły wzbudzić we mnie miłości i przywiązania. Nie czułam z nimi więzi, nigdy nie były do końca moje. Mam wrażenie, że zawdzięczam ten fakt nutom obu goździków. A to przecież taki piękny, kwiatowy zapach! Pomimo, że ma już prawie siedemdziesiątkę na karku mnie wydaje się wciąż młody. Jest to być może jedyny zapach vintage jaki znam (może jeszcze Bluebell Penhaligon’s), który wciąż pasowałby do młodej dziewczyny. Może nie jako zapach codzienny, ale od święta – jak najbardziej. Na tym chyba polega jego ponadczasowość.

Są to perfumy naprawdę bardzo eleganckie, choć może lepiej pasowałoby tu już nieco zapomniane słówko – nobliwe. Nie emanują posągową, dystansującą elegancją, tylko taką niewymuszoną, wyrażającą się w dobrych manierach i obyciu w towarzystwie, a nie w jej zewnętrznych przejawach takich jak elegancki strój, sznur pereł czy szpilki. To drugie to tylko fasada, skrywająca często niezbyt ciekawe wnętrze, jeżeli wiecie co mam na myśli. L’Air du Temps pachnie, jeżeli w ogóle tak można powiedzieć o perfumach, czystością ciała i myśli. Chociaż nie zaliczam się już do młodzieży nabrałam ochoty na kolejne spotkanie z tymi perfumami – może wreszcie do mnie przemówią pełnym głosem?

Justynet
Justynet

Nie. Są tak zdecydowanie "babciowe", że trudno mi nawet znaleźć lepsze, precyzyjniejsze słowa krytyki.
Nie mam węchu absolutnego, nie rozpoznam poszczególnych nut. Ale są:
- chemiczne
- staro-słodkie (zwietrzałe fiołkowe mydło)
- wykrochmalone.
Nie ma w nich nic przytulnego, ciepłego, nic z babci uśmiechniętej, piekącej szarlotkę i robiącej włóczkowe swetry. Babcia jest zapiętą pod szyję surową dewotką.
I'm sorry.

chjena
chjena

Parę dni temu Zachęta zamknęła, dobrą skądinąd, wystawę dotyczącą sztuki wszelakiej, tworzonej na przełomie lat 40. i 50. XX wieku. Dzieł artystów, którzy na własne oczy widzieli widmo wojny, w dalszym ciągu mającej rozpościerać swe groźne oblicze na horyzoncie ich życia. Świat oszalał próbując poukładać połamane biografie, dobytki, wartości na nowo. Szukając odpowiedzi na pytanie co zrobić, by tragedia tego wymiaru już nigdy nie miała miejsca.

W tej dyskusji twórczej wziął udział też Francis Fabron, wypuszczając w 1948 r. pod szyldem domu mody Nina Ricci zapachowy manifest pokoju i nowej nadziei -L'air du Temps. Jak pachniało powietrze tamtego okresu? Pewnie wciąż odczuwalną grozą, pyłem unoszącym się po niedawnych bombardowaniach i zaschniętą krwią na mundurach. Jak pachnie L'air du Temps? Spokojem goździków, czystością aldehydów, prostymi gestami miłości, które adresują do nas kobiety-przewodniczki: mamy i babcie. Zaufaniem. Stabilnością. Krochmaloną pościelą i wyprasowaną koszulą.

Mimo ewidentnych retro-konotacji, w ogóle nie boję się nosić L'air du Temps, nie szukam dla tych perfum szczególnych strojów czy okoliczności. Dopasowują się do nosicielki w każdym wieku, umiejętnie odsłaniając najbardziej stosowne w danej sytuacji nuty. Nigdy jednak nie będą krzykliwe lub udziwnione, raczej stonowane, klasyczne.

Pokój nigdy nie powinien wyjść z mody.

gardenia
gardenia

L'Air du Temps przetestowałam jakiś czas temu. Ale mocarz, pomyślałam i jeszcze taki...staromodny. Nie, nie kupiłam: za mocny, kanciasty i zbyt trącący myszką. Dziś spróbowałam jeszcze raz.
I od razu przypomniał mi się zapach, który dokładnie 25 lat temu, młodziutkiej dziewczynie ze Wschodu Europy poznającej właśnie perfumy na "Zachodzie" tak się spodobał. Dokładnie ta sama biała słodka kobieca miękkość, przełamana czymś korzennym i mocno kwiatowym. Po latach dowiedziałam się, że to gożdzik, a ja b. lubię goździki! Tu gożdzik jest zatopiony w morzu drapiącej ale otulającej kremowości. Czuję tu jeszcze jakąś świeżą drzewność.
Nabyłam też lata temu flakonik L'Air du Temps, choć usłyszałam, że to nie jest zapach dla młodej dziewczyny, zbyt babciowaty. Mnie oczarował, więc co z tego, a babcie? Dobrze mi się kojarzą, choć jedna z moich Babć to miała charakterek! :D
L'Air du Temps znaczy ponoć "Samo Powietrze". Tak, ten zapach unosi mnie na jakieś inne wyżyny, dystansuje, uspokaja, jest taki nostalgiczny, jakbym z dystansu doświadczeń życiowych patrzyła na ten cały świat, na cały ten zgiełk ale z uśmiechem, pogodzeniem...Taki czuły dotyk, jak wspomnienie kogoś ciepłego, dobrego...
Polecam testy, jednak wielokrotne. Najlepiej chyba sprawdzi się latem, w ciepłe dni. A może i zimą? Wtedy też przyda nam się taka dojrzała dawka otulającego ciepła i optymizmu.
Chciałabym mieć pierwszą wersję, we flakoniku z gołębiami.
Ja uważam, że L'Air du Temps obronił się, jest ponadczasowy, piękny elegancki, kobiecy, ciepły, otulający i taki optymistyczny. Zresztą wolność, pokój i radość z życia zawsze będą aktualne. Mam taką nadzieję :)

A_november
A_november

Patrzę na wyczuwalne przez użytkowników nuty i oczom nie wierzę...goździk? Na mojej skórze "Gołąbki" to przede wszystkim piżmo, mech dębowy i odrobina słodkich kwiatów, zmieszanych tak idealnie, że ciężko wyodrębnić poszczególne gatunki - coś jak płatki sypane na procesji - wszystkie zmieszane, kolorowe, a każdy pachnie oszałamiająco unosząc się lekko na wietrze i tworząc swoisty deszcz wrażeń...
Zapach mi również przypomina Mitsouko, z tym że jest o wiele słodszy i bardziej przystępny, no i nie wybija sie żadna fizjologiczna nuta. Trwały - spokojnie 6-7 godzin i dalej go czuję. Na szczęście obecne w sporej ilości aldehydy nie zmydlają się, przyprawy i irys nie są ostre, całość jest dość lekka, przestrzenna - zapewne dzięki obecności benzoesu.
Gdybym nie przeczytała ze perfumy powstały w 40-tych latach ubiegłego wieku to chyba bym w to nie uwierzyła... Dla mnie to jedno z niedawnych zauroczeń i żałuję że tak późno je poznałam :)

ela812
ela812

Pierwsze skojarzenie po zdjęciu korka i delikatnym powąchaniu - dość zabawne - to dziecięcy szampon Bambino, ale nie ten obecnie dostępny na rynku, lecz z lat "słusznie minionej" epoki. Pamiętam, że mama kupowała mi go w takiej śmiesznej przezroczystej butelce w kształcie lalki. Nic nie poradzę, ale takie mam skojarzenie, dla mnie bardzo pozytywne zresztą.

Zaraz po aplikacji zapach mieni się wielością składników, które usilnie starałam się wyłuskać. Nie udało mi się to w pełni, ale z pewnością czuję aldehydy - bardzo fajne, bo nie dominują, a tylko "ustawiają" zapach w określonej kategorii. Obok nich z pewnością delikatna bergamotka, brzoskwinie, goździk, jaśmin i cicho szepcząca róża. Odpowiednia porcja mchu odgrywa rolę podobną do tej, którą grają aldehydy. Taki wg mnie jest początek. I w tej fazie zastanawiałam się mocno, czy poprzestać na mojej odlewce, czy też zafundować sobie flakonik - bo same gołąbki z korka - choć przepiękne - nie mogą być jedynym bodźcem do zakupu.
Jednak w miarę rozkwitu zapachu - szczególnie gdy przebijać się zaczynają przyprawy z moimi ukochanymi goździkami na czele - wszystko podoba mi się coraz bardziej. Jak zwariowana przykładam ciągle nos do ramienia, które potraktowałam kilkoma psikami i rozmarzona myślę sobie, jak to cudnie będzie pachnieć tak sobie do letniej sukienki i balerinek ;-) Dla mojego nosa i głowy jest to idealny miks wspomnianego szamponiku dziecięcego z "Yvresse" YSL. I oto jestem w dwóch epokach naraz, bo te gołąbki łączą mi dzieciństwo z dorosłością. Czego chcieć więcej ;-)

darkblueyed
darkblueyed

Czym pachnie legenda mojej Babci? Pachnie Duchem Czasu. Pachnie przenoszeniem sie z jednej epoki do innej bez lamania regul.Gozdziki lagodnie chylace glowy, palisander i smutny fiolek. Olejek rozany lekko prosi o uwage i usmiecha sie do jasminu, chowajac pizmo za plecami. Zapach kojarzy mi sie z moja Babcia Lucja, ktora nauczyla mnie chodzenia do opery i wlasciwych krokow tanga salonowego (sztorcujac moje nogi kijem od miotly), a jednoczesnie uwielbiala idee komputerow i komorek. To zapach dla silnych osobowosci, nie lamiacych sie w obliczu problemow. Nie, agresji w nim sie nie znajdzie, tylko chec zycia i wtapiania sie w sytuacje, ktorymi nas zycie uracza. Na mojej skorze dlugotrwaly i konczacy sie akordami kwiatu pomaranczy oraz pudru. Dziekuje, Babciu Lusiu, za pokazanie mi tego zapachu. Golabki staly na toaletce w Poznaniu, Warszawie, Berlinie, Birmingham i wyladuja znowu w Kansas City Missouri.

mamigora
mamigora

lars Von Trier - "Melancholia" !

Nigdy nie wąchałam czegoś podobnego. Ten zapach to sztuka dla sztuki, działa na moją wyobraźnię wieczorem, ale nigdy nie zaaplikowałabym go za dnia, to nie jego czas. Ten zapach z nazwy nasuwa skojarzenie z wiecznością, z przemijaniem, z teatrem ludzkiego życia zmieniającego się na przestrzeni wieków. Jest dramatyczny, nieodgadniony, kunsztowny a zarazem niezwykle eteryczny, snuje się ciemnymi komnatami minionych epok. To jest zapach, który teleportuje w niebyt, jest alegorią zachwycającego końca wszystkiego, a jednocześnie niezwykłym mitem, legendą, która wciąż jest żywa. Nieważne, że to goździkowe mydło...a może czas po prostu pachnie nieskalaną czystościa pudrowo-korzennego goździka. Zdecydowanie zapach niszowy, niezwykły i zdecydowanie nie na codzień.

f_aa
f_aa

Czy to możliwe? Na mojej skórze pachnie jak...Mitsouko. Zapach równie delikatny,ale z charakterem, pozbawiony nachalnej słodyczy, trzyma sie blisko skóry. Wyczuwalny dla natrętnego nosa przyłożonego do tego miejsca łączącego szyję z karkiem:)Przepiękny.

amanda
amanda

Ciekawy, głęboki zapach. Od razu da się poznać,że to inna epoka powstawania perfum.
Może ktoś powiedzieć babciny (ha ha, teraz babcie chodzą w dżinsach,adidasach z komórkami w torebkach i bynajmniej tak nie pachną)
Wielu osobom szczególnie bardzo młodym tak się kojarzą perfumy z dawniejszych lat a kiedyś takich, nie tylko szacowne babcie używały,ale i młode kobiety jak i również dziewczyny jeśli im się udało podkraść mamie lub starszej siostrze.
Dla mnie najbardziej wyczuwalny jest gozdzik jako przyprawa, piękny ciepły i aromatyczny w połączeniu z piżmem lekko mydełkowatym dającym owy "babciny efekt" jak dla niektórych, chociaż w tym zapachu owa babciność jest naprawdę delikatna. Również wkradają się pomiędzy tę przodującą dwójkę ostrzejsze tony wetywerii i łagodne tutaj aldehydy.
Trudno mi wyłonić poszczególne kwiaty,ale występują w ciepłym miodnym aromacie i według mnie zapach naprawdę nie może straszyć aurą babiności, bo pomimo wielu nut,aldehydów za którymi wiele osób nie przepada, tak naprawdę po pierwszych minutach zapach staje się jasny, świetlisty i przytulny.
Ja cieszę sie, z kolejnej poznanej i posiadanej perłki z duszą.

Pierwszy raz przetestowałam globalnie i nie jestem zachwycona – goździkowe mydełko, odrobinę przypudrowane – nieco w typie Bellodgii Carona, ale mniej interesujące.

Trwałość dość dobra, ale jest bardzo delikatny i bliskoskórny.

perfumeholic88
perfumeholic88

Bardzo intensywny gozdzik, ktorego nie toleruje w zapachach. W zasadzie wyczuwam tu jedynie nieznosnego gozdzika, ktory jest juz jakis taki niedzisiejszy, zbyt intensywny, wrecz ostry i drazniajcy w parze z wlasnie zielonym mydlem.Zapach absolutnie nie zyskal mojego uznania.

EJo
EJo

Kupiłam w ciemno - lubię starocie :) Nic a nic nie żałuję, noszę z upodobaniem, aczkolwiek szybko przypomina mi zapach luksusowego mydełka. Jak dla mnie ( i na mnie) najbardziej interesujący jest goździk w nucie środkowej, nie obraziłabym się gdyby trwał i trwał... Zapach mało ewoluuje, pozostaje przyjemny, miły, nienachalny, bez pazura. To nie jest absolutnie jego wada - czuć klasykę, o jaką teraz trudno. Gładki, miękki , szalenie kobiecy kobiecością łagodną i czystą - jak eteryczna dama z początku XX wieku ubrana w muśliny, jedwabie i koronki lekkie jak mgiełka, pudrowe, poruszane powiewami wiatru... Kojarzy mi się z obrazem Moneta "Kobieta z parasolką" albo z powieściami Colette :)

Dodaję po czasie: chyba to moja kolejna miłość. Przepiękny, lekko suchy, niby delikatny a wyczuwalny, owija noszącą pudrowo - kwiatową smugą, miękką jak najszlachetniejszy materiał. Najpiękniej pachnie wieczorową porą. Cudeńko.

dianthus
dianthus

Po wirtualnych ekscytacjach i zakupie w ciemno, wreszczie mam :). Obawiałam sie babciności, bieliźniarki z mydłami, ciekawość rosła jak czytałam porównania do boskości Maryji...Ale się bałam. I wszystko się sprawdziło. Tyle że jest to tak inne od masy i naprawdę piękne..
Otwarcie w kilku pierwszych sekundach miodowo-kwiatowe potem lekko zielone. I nagle łup! Mydełko :) Takie wiktoriańskie, w kolorze kości słoniowej z ornamentami kwiatowymi. Ale nie dramatyzujmy ;), orzeźwia je głębiej wspaniały mix suchych i ciepłych przypraw, które nadają chrakter czystemu obłoczkowi mydlaności. Faza przypraw w obłoczku trwa parę godzin, a zasięg ma spory, jednakże ostrzejsze akordy czuć jedynie blisko skóry. Serce jest jak goździk pozbawiony miodu, gdzie została zamszystość płatków i pikantność wnętrza. W tej części nie mogę po prostu oprzeć się obrazowi anielskiej kobiety odzianej w eteryczną biel. Nie ma tu nic z kuszenia, zmysłowości, L'Air du Temps to kobieca niewinność w najczystszej postaci. Jest delikatność, dobroć, coś co czujemy myśląc o anielskiej młodej mamie. Taka boskość właśnie i aura jasności (i tu właśnie wspomniana Matka Boska ;).
Zapach nie zmienia się drastycznie, pozostaje eteryczny, czysty i mydlany. Na mnie trwa ok. 8h (po czym po prysznicu okazuje się że nadal tam jest w postaci nieśmiałej goździkowej pikanterii, jeszcze przez moment).
Myślę że kluczem jest wyjście ze stereotypu i schematu odbioru typu: mydło=babcia. Moja babcia używała męskich wód kolońskich z lawiną lawendy, więc może dla mnie lubić L'Air łatwiej..i może nawet kocham?

Zakupowe okazje

25.24 USD
Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Toilette for women 1 oz Travel Spray
Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Toilette for women 1 oz Travel Spray
26.09 USD
Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Toilette for women 1 oz
Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Toilette for women 1 oz
27.99 USD
L'air Du Temps Couture by Nina Ricci EDT Spray 1.7 oz Limited Edition Tester for Women
28.75 USD
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 1 oz Eau De Toilette Spray with B Cap for Women
28.78 USD
30.99 USD
L'Air du Temps by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women Tester
L'Air du Temps by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women Tester
32.63 USD
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray W Bird Cap Tester for Women
33.29 USD
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 1.7 oz Eau De Toilette Spray W Bird Cap for Women
35.99 USD
L'air du Temps by Nina Ricci, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
L'air du Temps by Nina Ricci, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
36.89 USD
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 1.7 oz Eau De Parfum Spray W Bird Cap for Women
36.99 USD
41.49 USD
Nina Ricci L Air du Temps par Olivia Putman Eau De Toilette for women 3.4 oz
Nina Ricci L Air du Temps par Olivia Putman Eau De Toilette for women 3.4 oz
44.09 USD
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 3.3 oz Eau De Toilette Spray W Bird Cap for Women
44.99 USD
L'air du Temps by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for women
L'air du Temps by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for women
Gift Set 4oz
46.99 USD
Nina Ricci L'Air du Temps Gift Set X. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 3,4 oz Shower Gel 3,4 oz
StrawberryNET.com
Nina Ricci L'Air du Temps Eau de Parfum Spray, 1.7 oz
Nina Ricci L'Air du Temps Eau de Parfum Spray, 1.7 oz
Nina Ricci L'Air du Temps Eau de Toilette Spray, 3.3 oz
Nina Ricci L'Air du Temps Eau de Toilette Spray, 3.3 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Nina Ricci L'Air du Temps, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Nina Ricci L'Air du Temps, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L'Air du Temps marki Nina Ricci. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L'Air du Temps marki Nina Ricci reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Calvin Klein Obsession Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Shalimar Givenchy Amarige Rochas Femme Rochas Christian Dior Poison Gres Cabochard Yves Saint Laurent Paris Lanvin Arpege Yves Saint Laurent Opium Fendi Fendi Theorema Molinard Habanita Cartier La Panthere Chanel Chanel N°5 Christian Dior Dolce Vita Chanel Chanel N°19 Estée Lauder Youth-Dew Guerlain Samsara Eau de Parfum Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Givenchy Organza