Marki » N-Q » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Deci Dela Nina Ricci dla kobiet

Deci Dela Nina Ricci dla kobiet

Deci Dela Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Deci Dela Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Deci Dela Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Deci Dela Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia Deci Dela Nina Ricci dla kobiet Zdjęcia

Deci Dela marki Nina Ricci to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Deci Dela został wydany w 1994 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean Guichard. Nutami głowy są morela, malina, osmantus, brzoskwinia, boronia i czerwona porzeczka; nutami serca są frezja, jaśmin, groszek pachnący i róża; nutami bazy są cyprys, drzewo sandałowe, paczula, Żywice i wanilia.

Morela Malina Osmantus Brzoskwinia Boronia Czerwona porzeczka

Frezja Jaśmin Groszek pachnący Róża

Cyprys Drzewo sandałowe Paczula Żywice Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Deci Dela by Nina Ricci.

Rendez-Vous
PG05 L'Eau de Circe

Deci Dela Recenzje Perfum

coralin
coralin

Pisane w 2003:
Coś jest w zapachach Niny Ricci ,że mnie kuszą. W różnych okresach życia używałam Niny, Premier Jour i Deci Dela (a zastanawiałam sie nad zakupem Les Belles zielonego).Kiedy używałam Deci Dela wszyscy mnie chcieli obwąchiwać i zachwycali się perfumami.Jest to o tyle dziwne, bo sądzę, iż używałam juz wielu piękniejszych woni. Nie można odmówić tej wodzie ciepła, słodyczy.Jest kwiatowo-owocowa. Chcałoby się napisać nieskomplikowana, banalna, ale to w sumie nieprawda, bo jednak pomieścić aż tyle owoców, by całość się nie gryzła jest sztuką. Ja wyczuwałam głównie maliny, brzoskwinie,porzeczkę.Balsamiczne tło i baza zapachu to nie tylko drzewo sandałowe czy paczula, ale i wspomniany w zgłoszeniu orzech. Przyjemny zapach na pierwsze chłody. Idealne nadaje sie do pracy, bo ciepły,ale nie przytłaczający.Flakon jest z opalizującego szkła w trzech wersjach kolorystycznych(ja miałam malinowy flakon 50 ml i 5 ml miniaturkę mandarynkową.
2016: Chętnie bym wróciła do tego zapachu.

Arttemiss
Arttemiss

W jednym z wywiadów, śmiejąc się, Roja Dove powiedział "(...)w latach dziewięćdziesiątych umiarkowanie wyrzuciliśmy przez okno!". Chodziło o perfumy Liz Taylor, ale Deci Delà też mogły by być doskonałą zapachową ilustracją do tej wypowiedzi.

To owocowa bomba z dodatkiem słodkich kwiatów - nieodrodne dziecko swojej epoki, głośne i pełne kolorów, powstałe, gdy nie lubiano słowa "kompromis". Jak owoce, to w ilości hurtowej, jak kwiaty, to bez subtelności... I choć coś w sobie mają (bez wątpienia), to dziś już nie mogła bym ich nosić inaczej, jak w ramach sentymentu, nie mogła bym też ich nosić "częściej" czy "dłużej" - dziś bowiem wydają mi się o wiele "ZA".

Słodkie: brzoskwinie, morele, maliny. Kwaskowe: porzeczki. Słodki: groszek i osmantus, ostra: w tym wydaniu frezja. Bogaty akord mieszaniny żywic versus ciemnozielone, surowe w zapachu cyprysy. Feeria kontrastów i przeciwieństw jak w dziełach mistrzów baroku, a wszystko to zaserwowane szerokim gestem, radośnie i o dziwo bez cienia pretensjonalności. Taką ilością wrażeń można na śmierć zagłaskać, ale takie to były czasy, nikt nie myślał o subtelnościach, poprawności politycznej i dyskretnych perfumach do biur, w których jeszcze królowały dystansujące szypry. W Deci Delà "szło nowe": nowe, młode, pełne ekspresji i apetytu na konsumpcję, budując zaczątki trendów, które stały się podwaliną pod epokę perfum jednoznacznie słodkich oraz zbudowanych wokół definiującej odbiór całości jednej, silnej dominanty.

Kochać nie trzeba, znać by wypadało. Parametry użytkowe mocarne. A flakon - rewelacja! Odważnie oscylujący gdzieś na granicy sztuki i kiczu, ale nie przekraczający cienkiej, w tym przypadku różowej* linii. Cudeńko.

*flakonik różowy, edt.

mangos
mangos

Bardzo owocowa ale raczej owocowość ta nie jest słodka tylko wytrawna, dodatkowo zmieszana z szyprowymi nutami co dało wspaniały efekt- zapach nie dla podlotka, tylko dla dojrzalej kobiety. Taki trochę...niedzisiejszy...albo pokochasz...albo...
Ja kocham. Szkoda,że tak trudno upolować.
Buteleczka cudna!

amanda
amanda

Z początku wychodzi szypr w morelowo brzoskwiniowej lekko wytrawnej odsłonie porzez porzeczkową nutę.
Dla mnie właśnie cyprys jest tym co powoduje nadanie zapachu lekkiego szypru , takiego trochę troszkę kłującego jak jakiś krzaczek i ja niestety nie lubię w perfumach zapachu takiego "krzaczkowatego"wytrawnego.
Ja niestety się nim nie nacieszę chociaż nie mogę powiedzieć , że mi sie zupełnie nie podoba.
Jest to raczej taki bezpieczny zapach do pracy.

salvadora
salvadora

Deci Dela pudrowo kwiatowa, słodziudka, troszkę cukierkowa, trochę szminkowa, ale z delikatną nutą pikantną. Jest taka młodzieńcza, pełna radości, energetyczna i apetyczna. Absolutnie nie infantylna. Niebywale oryginalna. Ślicznie układa się na skórze i delikatnie się rozwija, ale jest bardzo trwała. Cudnie się ją nosi:)

Izabela
Izabela

Perfumy szyprowo-kwiatowe są moimi ostatnimi faworytami.
Zatem zapowiadało się na ucztę olfaktoryczną.
I tak też się stało.
Słodycz owoców (głównie moreli i brzoskwini) jest w mistrzowski sposób równoważona nutami cyprysa, żywic, paczuli i drzewa sandałowego.
Mają tę charakterystyczną nutę szyprową, ja ją umownie porównuję do suchych gałązek.
Perfumy są bardzo eleganckie, wciąż są fantastyczne, pomimo, że ich premiera miała miejsce w 1994 roku.
Mistrzowska kompozycja.
Powiedziałabym, że dla mnie to bardziej perfumy szyprowo-owocowe, niż szyprowo-kwiatowe.
I ten flakon....
Super, całość otrzymuje ocenę 6+.

gardenia
gardenia

Przepiękny oryginalny flakon, już wtedy, gdy dopiero co pojawił się na półkach perfumerii, odróżniał się od pozostałych. Tak samo zawartość.
Po wielu latach mogę znowu zanurzyć się w tym miękkim i przytulnym zapachu. Byłam przekonana, że to aldehydy, ale w spisie ich brak, z resztą z czasem Deci Dela rozwija nuty zywiczne, ambrowe, jest tez trochę owoców, zamszowa, włochata skórka niedojrzałej jeszcze brzoskwini, trochę malinki, tez niesłodkiej, zerwanej prosto z krzaka i orzeźwienie od drapiącej w nosie porzeczki. Bardzo naturalne i zdystansowane, żaden syropek, czy cukierek...
Wanilia, jaśmin i róża ocieplają tę raczej chłodną kompozycję, a paczula nadaje jej głębi i chropowatości.
Ogólnie odczuwam Deci Dela jako bardzo oryginalny kremowy, owocowo- kwiatowy zapach, niesamowicie aksamitny, miękki, choć nieugładzony, z lekkim paczulowo - sandałowym pazurem. Trudno mi tez te perfumy uchwycić, zmieniają się ciągle na mojej skórze, raz są zamszowe, męskie, raz ciepłe, kobiece i pudrowe...
Jak dla mnie kompozycja na szóstkę, sztuka perfumeryjna przez duże "S", jakiej dziś na próżno szukać na regałach sieciowych perfumeriii, a szkoda.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Eeee... Czy recenzja poniżej nie dotyczy czasem Parisienne L'Essentiel YSL?

Mad-Lainey
Mad-Lainey

L'Essentiel nabylam niedawno, skuszona pieknem L'Extreme.
Wiedzialam, ze L'Essentiel przypadnie mi do gustu, poniewaz oprocz mojej ulubionej nuty jezyny, wkradl sie tu bob tonka, ktory zastapil paczule we wczesniejszej edycji L'Extreme.
L'Essentiel jest nieco kremowym zapachem, podczas gdy L'Extreme jest dosc szorstki i zamszowy.
L'Essentiel jest niezwykle seksownym zapachem, przeznaczonym dla Pan, ktore wiedza czego chca w zyciu i potrafia o to walczyc.
Zapach wiec, slowem, nadaje sie dla typowej drapieznej kocicy.

Swietnie skomponuje sie z czarna skapa bielizna, ba, poszlabym krok dalej i odwaze sie przyznac, ze ten zapach bedzie dobrym uzuplenieniem bielizny z dodatkami z PCV.
Akord winylu w tym zapachu nie ma nic wspolnego ze sztucznym plastikiem, winyl ten jest slodki i przypomina zapachem kosmetyczke wypelniona dobrej jakosci kolorowymi kosmetykami.
L'Essentiel bedzie swietny na wielkie wyjscie; kolczyki z dyskretnie blyszczacymi diamentami, sukienka z polyskliwej tafty, szpilki z lakierowanej skory, misternie spleciony na glowie banan pociagniety brylantyna i... kilka kropel L'Essentiel dopelni dziela.
Trwalosc i moc - doskonala. Po 7 godzinach, chociaz nie czulam juz go na sobie, panowie w pracy wciaz prawili komplementy i mowili, iz zapach jest wciaz dobrze wyczuwalny.
Moze L'Essentiel dolaczy do mojego grona kandydatow na zapach signature...?
Z pewnoscia ma ku temu wszelkie predyspozycje!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Nina Ricci Deci Dela, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Nina Ricci Deci Dela, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Deci Dela marki Nina Ricci. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Deci Dela marki Nina Ricci reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Samsara Eau de Parfum Givenchy Organza Indecence Hermes 24 Faubourg Estée Lauder SpellBound Yves Saint Laurent Nu Molinard Habanita Yves Saint Laurent Opium Fendi Fendi Theorema Cartier Le Baiser Du Dragon Escada Escada Collection Rochas Alchimie Guerlain Shalimar Guerlain L'Heure Bleue Lanvin Arpege Frederic Malle Lipstick Rose Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lancome Magie Noire Guy Laroche Fidji Lancome Poeme Nina Ricci Les Belles de Ricci Delice d`Epices