Marki » N-Q » drzewno - przyprawowe « Grupy

Nejma 1 Nejma dla kobiet i mężczyzn

Nejma 1 Nejma dla kobiet i mężczyzn

agarowy
ziołowy

Nejma 1 marki Nejma to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Nejma 1 został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alice Lavenat. Nutami głowy są szafran, tymianek i owoc dzikiej róży; nutami serca są róża bułgarska, jaśmin i kadzidło; nutami bazy są agar (oud) i paczula.

Szafran Tymianek Owoc dzikiej róży

Róża bułgarska Jaśmin Kadzidło

Agar (oud) Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Nejma 1 by Nejma.

Tuscan Leather
Leather
La Yuqawam Homme
Cuoio
Ombre Indigo

Nejma 1 Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Podobnie jak moi poprzednicy, miałem do czynienia ze starą wersją tego jakże interesującego, dziwnego, a przede wszystkim totalnie orientalnego pachnidła. Spodziewałem się po nim czegoś innego, niż to co ukazało się mym nozdrzom przy pierwszym spotkaniu – stara „Jedynka” to zapach bezkompromisowy, niepodobny do niczego co dotąd poznałem i szczerze mówiąc, kompletnie nie w moim stylu.
Ale po kolei… Otwarcie to niezwykle intensywne uderzenie (co by nie użyć bardziej dosadnego i mniej kulturalnego słowa…) przypraw, jakiegoś czerwonego kwiecia (najprawdopodobniej róży, ale nie jest ona tutaj tak dosłowna, żebym mógł to stwierdzić z całkowitą pewnością) oraz powoli ujawniającego się oudu. Na pewno mamy tutaj pieprz, szafran i chyba trochę gałki muszkatołowej, a wszystkie te przyprawy razem wzięte, wybrzmiewają sucho i z lekka „gryząco”. Dakini kapitalnie określiła tę pierwszą fazę – zdecydowanie przywołuje na myśl duszny, zadymiony sklep z orientalnymi kadzidełkami. Z czasem kompozycja wygładza się nieco i zdaje się zdążać w bardziej drzewną stronę – suchy agar staje się coraz to bardziej wyraźny, mam wrażenie że pojawia się również szczypta tytoniu. Całość od początku do końca jest raczej wytrawna (bardzo delikatna słodycz pojawia się jedynie w późniejszej fazie) i sucha – któryś raz z kolei podkreślam tą „suchość”, ale jest to celowe działanie z mej strony, bowiem uważam że to bardzo charakterystyczna cecha tej kompozycji. Wrażenie to maleje trochę z czasem, ale Nejma do ostatniej minuty na skórze zachowuje swoje lekko „gryząco-drażniące” oblicze.
Parametry są krótko mówiąc kapitalne – tytaniczna trwałość, bez problemu sięgająca 12h, wsparta jest przez bardzo intensywną projekcję przez pierwsze kilka godzin, po czym zapach nadal jest bez problemu wyczuwalny.
Osobiście w starciu z Nejmą poległem – nigdy nie byłem fanem przesadnie mocnych perfum, a Jedynka naprawdę ma kopa… Na dodatek jest to pachnidło w 100% orientalne i do europejskich standardów mu niezwykle daleko – przy nim takie Amłaże to zwyczajne przyjemniaczki :) Muszę jednak przyznać, że Nejma skomponowana jest z wysokiej jakości składników, a całość zdaje się być połączona „z głową” i myślę, że ma spore szanse spodobać się fanom prawdziwie bliskowschodnich klimatów. Ja odbieram ten zapach jako unisex – ciężko mi jednoznacznie przyporządkować go do płci, wydaje mi się że w tym przypadku wszystko zależy od cech „osobistych”.
Warto przetestować, bo jak dotąd nie spotkałem się z niczym, co pachniałoby jak Nejma One. Nosić globalnie jednak nie dałbym rady, zbyt „miętki” dla niej jestem… :D

Testuję wersję One.Przedziwne to pachnidło.Pierwsze dwie godziny to atak oudu i szafranu i pieprzu,po tym czasie zapach łagodnieje układa się na skórze ale nie traci mocy.Za każdym razem gdy ruszę ręką dolatuje do mojego nosa inny akord.Raz jest to paczula rodem z Patchouli Leaves taka kmforowo czekoladowa innym razem zapach suszonych ziół.Zapach nie tuzinkowy, zmienny ,drażniący nos ale w pozytywnym sensie jednak bardziej widzę go na mężczyżnie.Trwałość i projekcja rewelacyjne.

Dakini
Dakini

No i jestem szczęśliwą posiadaczką tego "killera", czego się nie spodziewałam ze względu na dosyć wysokie ceny produktów Nejma. A oto jest i w dodatku w rewelacyjnej cenie.
Sam zapach może zniechęcać ze względu na pierwsze nuty, które mnie się kojarzą z niewietrzonym sklepem indyjskim.
Są tam wszelkie możliwe kadzidełka poukładane gęsto na półkach, zaduch i orient podany w olbrzymiej dawce.
Ale to jest pierwsze wrażenie i jeśli wykażemy się cierpliwością, to pomalutku odsłonią się przed nami sterty suszonego drewna. Jest wśród nich agar i to ten surowo podany, ale na mojej skórze mało oleisty, a właśnie suchy, trzeszczący.
Doszukiwałam się również szafranu, który lubię, ale na niego trzeba jeszcze dłużej poczekać. Nie ma natomiast tytoniu, który ostatnio bardzo mnie pociąga. Jeśli jest, to nie w postaci smakowitej Amphory, ale bardziej smolisty.
Nuty słodkie są stłamszone drewnem i gałką muszkatołową, ale w miarę upływu czasu, spokojnie, lecz stanowczo ujawniają swoją obecność.
Zapach długo utrzymuje się na skórze i mocno ewoluuje, więc niewykluczone, że jeszcze mnie czymś zaskoczy i zmodyfikuję swoją recenzję po jakimś czasie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Nejma Nejma 1, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Nejma Nejma 1, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Nejma 1 marki Nejma. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Nejma 1 marki Nejma reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Ambre Sultan Lubin Idole Eau de Parfum Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Tom Ford Grey Vetiver Tom Ford Sahara Noir By Kilian Straight to Heaven Giorgio Armani Armani Privé Oud Royal  Viktor&Rolf Spicebomb Hermes Voyage d'Hermes Parfum Yves Saint Laurent M7 Creed Virgin Island Water Amouage Interlude Man Amouage Amouage Epic Man Gucci Gucci pour Homme Hermes Un Jardin En Mediterranee M. Micallef Gaiac Lubin Idole Hermes Un Jardin Sur Le Nil Amouage Amouage Lyric Woman