Marki » M » aromatyczno - fougere « Grupy

Legend Montblanc dla mężczyzn

Legend Montblanc dla mężczyzn

Mam: 19 Miałem: 22 Chcę: 15 Ukochany zapach: 1

Legend Montblanc dla mężczyzn Zdjęcia Legend Montblanc dla mężczyzn Zdjęcia

Legend marki Montblanc to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Legend został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Pescheux. Nutami głowy są lawenda, bergamotka, werbena cytrynowa i ananas; nutami serca są kumaryna, mech dębowy, geranium, róża, czerwone jabłko i suszone owoce; nutami bazy są drzewo sandałowe i fasolka tonka.

Lawenda Bergamotka Werbena cytrynowa Ananas

Kumaryna Mech dębowy Geranium Róża Czerwone jabłko Suszone owoce

Drzewo sandałowe Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Legend by Montblanc.

Fierce
Sunrise Men
Bentley For Men Azure
Legend Intense
FCUK Friction for Him

Legend Recenzje Perfum

wieszcz
wieszcz

Zakupilem MBL w ciemno, spodziewalem sie uniwersalnego zapachu z prawdziwie meskim zacieciem.
Na poczatku lekko mnie odrzucilo, bo pierwsze psiki wybrzmialy ciezka nuta - lawenda, cytrusy i zapach wlaczonego zelazka, prasowania.
Przez to wstepne wrazenie wydaly mi sie sztywne, przytlaczajace.
Po dwoch dniach noszenia moj nos sie przestawil i kazde psikniecie uderza fajna lawenda i cytrusem, po czym przechodzi w dalsze akordy fougere-slodkawe, dobrze ze soba skomponowane, bo nie umiem ich rozbic na skladowe. Minusem tego zabiegu kompozycyjnego jest jednostajnosc i co tu duzo mowic - nuda przy dluzszym noszeniu. Choc wiem ze dla bardziej pragmatycznego uzytkownika moze to byc na plus.
Projekcja w porzadku przy 5-6psiknieciach, trwalosc ok. 5h, pozniej wyczuwalne tylko przy skorze. Bardzo przyjemny flakon z metalowa zatyczka.

Ogolnie fajny zapach bez nadmiernego szalenstwa - dla wytonowanego mezczyzny, podkresli meskosc, elegancje i doda nieco magii, czyli tego sie spodziewalem.
Polecam. Jest to bezpieczny zakup, choc jezeli o mnie chodzi to jestem glodny mocniejszych wrazen wiec poszukam kolejnego flakonu, ale tym razem z innej stajni.

Podsumowujac: Legenda, ale nie Przygoda.

adaszek
adaszek

To świetne perfumy. Legenda głosi że podobne do Fierce'a. Czy tak jest? Ano jest, ale nie od razu takie są. Wyszła niezła kserówka jak w czasach studenckich. Pomieszczenia w których znajdowały się ksera były wręcz wygrzane od ich pracy. Trzeba było otwierać drzwi, latem oczywiście i w pomieszczeniach z dostępem do zewnątrz - aby wdarło się powietrze. To pasuje do tych perfum, bo po czasie wychodzi z nich ładne ciepło, oplatające szyję jak ten golf na modelu ze zdjęcia :) Ogólnie jest to świeżo-ciepłe fougere z DNA Fierce'a. Klonu nie ma, to nie owca Dolly, ale i tak wyszło ultra blisko. Jak bolidy Formuły 1 na torze ulicznym (Monaco, Singapur etc.) podążające tuż za sobą. Te tory charakteryzują się ciasnymi szykanami, przez co ściga się na nich stykowo. Wymaga to nieustannego skupienia, tak jak ja teraz próbuję się skupić, przemyśleć i wyrazić swoje spostrzeżenia. Legend łączy mi się z Fierce'm jak włosy u faceta na torsie z tymi pod pachami (pisze tu o facecie bo to zdecydowanie męskie perfumy). Jedne i drugie można zgolić pozostawiając spieczone wrażenie szorstkiego żużlu, ale niekoniecznie trzeba, po coś rosną. Nawet te w nosie mają sens, bo zatrzymują zanieczyszczenia wpadające z otoczenia. Można zatem czmychnąć je z klaty maszynką, a drugie sobie pozostawić i na odwrót, wedle uznania i mody. Te pozostawione (zwłaszcza na torsie) mogą pełnić role poduszeczki, do opuszczenia na nie czyjejś głowy przy uścisku, aby było miękko i miło :) haha :) poduszka meszkowa :] OK, jak już jestem przy meszku, to akurat ten mech dębowy pozostawię jako neutralny w głosowaniu. Raczej go nie znalazłem, co nie znaczy że go nie użyto. Widziałem go w innym zestawieniu nut jak podawany był w sercu i w bazie. Owoce to ananas, ale taki zielony jakiś i nieosamotniony, niesoczysty, więc gdybym chciał perfumy ananasowe/z ananasem, to na pewno skierowałbym się gdzie indziej. Oprócz niego subtelne, wodne jabłko. Tym co wzdryga się do lotu na mojej skórze, jest werbena. Przewodzi i nie ustępuje miejsca, lecz nie nadaje tej sterylności umytych naczyń jak u Creed'a Neroli Sauvage. Fajnie. Z dalsza z marsza wchodzi spora doza lawendy, pylista i po trochu skurzona. Tak jakby poprzez nią Olivier pracując na strychu chciał przywołać ducha klasycznych wód, legend. I rzucił to na tonkową tacę. Dzięki temu zachował balans, podparcie i uniknął rozjechania, ale postawił też 'step' w dzisiejszość. Wody po goleniu i wiele wód toaletowych ma swój kleks na Montblanc'u. Pana Kleksa :) On też posiadał nieźle rozwarstwiony mech, tylko wyżej umiejscowiony ;) Nie chcę pisać że Legend pachnie pospolicie, po prostu rozumiem te zarzuty o taniości kompozycji, standardowości, 'regulaminowości', małej oryginalności i ich nie podważam ani nie hejtuję. Jeśli chodzi o zbieżność zapachową, to opisałbym to tak, że Fierce jedzie swoim właściwym torem, prawym. Ma taki sam skład wagonów. Prowadzi go początkujący, młody maszynista Laudamiel, wspomagany przez kolegę po fachu nazwanego Bruno ;) Legend z kolei oczekuje w oddali, stojąc pod semaforem wjazdowym, chcąc włączyć się poprzez rozjazd na trasę zajętą obecnie przez Fierce'a. Do jego składu podpięto różne wagony, stał się reprezentantem paru przewoźników (zapachów). Gdy otrzymał zgodę od dyżurnego posterunku odgałęźnego w Koziej Wólce, przemieszcza się torem normalnie zarezerwowanym dla przejazdu równoległego jemu (pachnie jak Fierce) i po osiągnięciu jego długości wraca zwrotnicą na swój pierwotny, właściwy do jazdy tor. Jego maszynista jest doświadczoną, objechaną, a co za tym idzie w praktyce (a nie tylko wiekiem) dorosłą osobą (Pescheux). To go różni od tej młodszej. Natomiast to co ich jednoczy, to w rozrachunku wiążąca już obu odpowiedzialność za działania i późniejsza ich ocena. Fierce to taki młody 'podlotek', który dopiero uczy się latać, się zakręci tu i tam, narobi ambarasu. Legend z kolei rozwarstwił skrzydła na całej połaci jak ramiona przy porannym wstaniu z łóżka i szusuje sobie po niebie, bezproblemowo i 'z miejsca', bez przygotowania. Odbieram go mniej syntetycznie, mniej namolnie i zawłaszczająco przestrzeń - gdzie Fierce'a całościowo uznaję za syntetyk i chyba nawet takie było założenie. Montblanc dopiero pod sam koniec, przy zjeździe na bazę wydaje się sztuczny. Trwałość to 8h spokojnie osiągnął, na luzaku, pyk bez wysiłku jak przełączanie pilotem programów telewizyjnych, leżąc na hamaku w przedpokoju. Dobra cena. Dobry to wypust.

wrslucky
wrslucky

Prawie same negatywy tutaj zbiera, a mnie się podoba, a co! Podobny rzeczywiście do A&F Fierce, ale przy tym cenowo dużo bardziej kuszący. Zapachowo też zaczyna mnie przeciągać na swoją stronę, Fierca mam jednego z najnowszych, który mam wrażenie trwałość ma baaardzo krótką. Osoby postronne, zwykle tych dwóch od siebie nie odróżniają, a komplementy i tak dostaję tylko przy użyciu MBL, może to loteria, ale kto wie.. ;-)

bianka
bianka

Mam próbkę tych perfum i wg. mnie jest to zapach...damski. Naprawdę dałam się nabrać, byłam przekonana,że to zapach dla kobiet. No cóż, jak widać świat zapachów nie ma płci.

Roq
Roq

Zapach równie porywający jak Gucci Guilty. Po kilku testach mogę określić go jako nuda w płynie. Fani tego zapachu mogą zamienić słowo "nuda" na "bezpieczny". Bo w istocie jest równie bezpieczny, jak woda. Nie znalazłem w nim niczego, co pozostawiłoby jakikolwiek ślad, lub wspomnienie w mojej pamięci.
Nazwa przewrotna. "Legend" to legenda o cichym pracowniku referatu księgowości, który pewnego dnia zgubił ołówek, a na koniec go znalazł...

MonoDeluxe
MonoDeluxe

no i gdzie ta "maczuga Herkulesa" w środkowych nutach?miała być...

ryszard
ryszard

Mnie zapach ten podoba się średnio, brak mu trochę oryginalności, na dłuższym dystansie trochę męczący. Nie zmienia się specjalnie w czasie, jest dość trwały.

estabas
estabas

Sandał?Mech dębu?Pelargonia?Jabłko?róża??? Gdzie niby te nuty są chyba w wyobrażni twórców tekstów reklamowych.zapach zawiera morskie gorzkawe aldehywowe syntetyczne nuty znane np z ogólnie dostępnego olejku do kominków firmy vera-nord o nazwie "zapach czysty",wszystko doprawione kumaryną i może trochę ISO,plus odrobinę utrwalacza.To wszystko.nie znaczy to że jest zły bo nawet mi sie podoba i dobrze kojarzy.Tylko po co ta firma podaje tyle nut nie majacych zadnego powiązania z zapachem?W czasach kiedy nawet sprzataczki znają języki obce chyba nikt w Polsce na to nie da sie nabrać?Te nuty to chwyt marketingowy dobry dla Włocha czy amerykanina,oni tam we wszystko uwierzą.Tu lepiej pisać prawdę.

Prorok
Prorok

Piękny, elegancki zapach, idealny do garnituru i biura. Określiłbym go jako uwspółcześnionego Platinum Egoiste. Mam obydwa i muszę stwierdzić, że prosto z flakonika pachną podobnie. Myślę ze to zasługa lawendy. Zapach trzyma około 6 godzin i jest wyczuwalny przez otoczenie. Bardzo się spodobał moim koleżankom z pracy. Same pozytywne reakcje : ) Mam 34 lata, koleżanki też koło lub trochę po 30-ce, tak więc zapach na pewno dla mężczyzn w tej kategorii wiekowej. Zresztą jak wszystkie zapachy Mont Blanc.

Zakupowe okazje

28.75 USD
Montblanc Legend Cologne by Mont Blanc, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Men
Montblanc Legend Cologne by Mont Blanc, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Men
30.00 USD
Montblanc Legend Cologne by Mont Blanc, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
Eau De Parfum 2.5oz
30.60 USD
Montblanc Legend Perfume by Mont Blanc, 2.5 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Eau De Parfum 2.5oz
40.49 USD
Montblanc Legend Cologne by Mont Blanc, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Montblanc Legend Cologne by Mont Blanc, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
44.99 USD
Montblanc Legend Cologne by Mont Blanc, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Special Edition-Blue for Men
Eau De Toilette 5.1oz
Montblanc Legend 5 oz Eau de Toilette Spray
Eau De Toilette 5oz
Montblanc Legend Eau de Toilette, 5 oz
Montblanc Legend Eau de Toilette, 5 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montblanc Legend, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montblanc Legend, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Legend marki Montblanc. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Legend marki Montblanc reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Versace Versace Pour Homme Creed Aventus Carolina Herrera 212 VIP Men Calvin Klein Eternity For Men Carolina Herrera 212 Men Calvin Klein Euphoria Men Intense Gucci Gucci Pour Homme II Chanel Allure Homme Edition Blanche Burberry London for Men Chanel Bleu de Chanel Bvlgari Aqva Pour Homme Paco Rabanne Black XS Kenzo Kenzo pour Homme Gucci Gucci pour Homme Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Lubin Idole Eau de Parfum Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Intense Versace Dreamer Thierry Mugler A*Men Pure Malt