Marki » M » orientalno - drzewne « Grupy

Individuel Montblanc dla mężczyzn

Individuel Montblanc dla mężczyzn

Individuel Montblanc dla mężczyzn Zdjęcia Individuel Montblanc dla mężczyzn Zdjęcia Individuel Montblanc dla mężczyzn Zdjęcia

Individuel marki Montblanc to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Individuel został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Bourdon. Nutami głowy są rozmaryn, ananas, kolendra, cynamon, lawenda, jagody jałowca, mięta, bergamotka i kardamon; nutami serca są kwiat pomarańczy, fiołek, jaśmin i geranium; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, malina, wanilia, ciemna czekolada, mech dębowy i wetyweria.

Rozmaryn Ananas Kolendra Cynamon Lawenda Jagody jałowca Mięta Bergamotka Kardamon

Kwiat pomarańczy Fiołek Jaśmin Geranium

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo Malina Wanilia Ciemna czekolada Mech dębowy Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Individuel by Montblanc.

Original Santal
Joop! Homme
M;0°С Men

Individuel Recenzje Perfum

icenumerocinq
icenumerocinq

Ale to już było...
Tak było, jednak skomponować coś tak urokliwego jest sztuką, nawet jeśli bazujemy na czymś wymyślonym wcześniej. Nie znam Creeda, do którego ten zapach jest porównywany, dlatego mogę jedynie potwierdzić, że Pierre Bourdon jest fanem Joopa Homme.

Pierwsze akordy tych perfum cofają mnie do dzieciństwa i smaku gumy balonowej Donald. Później robi się owocowo i różowo za sprawą ananasa, cytryny i malin. Jest pozytywnie, wesoło i ciekawie. Nie jestem fanem remake'ów, czy to w kinie, czy w perfumach, chyba że są naprawdę dobrze zrobione. Akurat Individuel należy do tej nielicznej grupy dobrze skrojonych. Pozbawiony wad jednego z protoplastów z niezłą projekcją i trwałością pozwalającą być dobrze wyczuwalnym przez cały dzień.

MHW
MHW

Gdy psikam się tym zapachem czuję się jakbym wszedł do cyrkowego namiotu. Jest tu radość, świeżość i niesamowita dawka pozytywnej energii.
Mont Blanc Individuel to zapach o niesamowitym bogactwie i złożoności nut zapachowych. Mamy tu czekoladę, malinę, wanilię, nuty kwiatowe, oraz ziołowe i zielone, a także cytrusy. Całość kompozycji została bardzo skrzętnie zmieszana, gdyż trudno tu wyłuskać poszczególne nuty. Jedni czują maliny, inni czekoladę. Dla mnie ten zapach jest jednak złożony głównie z radości i z optymizmu, które mają świetną projekcję i trwałość.
Zapraszam też do czytania recenzji na perfumoholik.pl

Tombstobe
Tombstobe

Sympatyczny. Ciężko określić mi nuty w tym zapachu i to jak i które dominują, ale jest to aromatyczny, słodkawy zapach. Są owoce i są kwiaty, wszytko lekko polukrowane a na dnie wanilia. Przyjemnie się go nosi, a nie jestem fanem słodkości. Faktycznie ma coś w sobie z Joop Homme i może dlatego właśnie go kupiłem. Jest jednak bardziej stonowany niż jego kuzyn i dla mojego nosa mniej chemiczny. Przez moment chciałem napisać, że ma coś z Rochas Rochas Man, ale po powąchaniu próbki zmieniam zdanie (chociaż niektóre nuty się powtarzają, to nie jest to Rochasowy cukieras). Trwałość - niezła 6-7h czasem dłużej, zostawia ogonek, ale po 2h osiada bliżej skóry. Flakon bardzo fajnie wykonany, co ciekawe Individuel na mnie pachnie inaczej niż np. zaaplikowany w zatyczkę. Myślę, że nieźle sprawdzi się na jesień-zimę. Zakup tych perfum zachęcił mnie do sprawdzenia innych zapachów Mont Blanc.

Piotrek007
Piotrek007

Bardzo przyjemne otwarcie, takie owocowe, wesołe, lekkie.
Jest malina, jest ananas, odrobina kwaskowatej bergamotki i to wszystko usłane jaśminem. Kwadrans po wstępie nadchodzi kuchenny akcent i wyczuwam słodkie drożdże i proszek do pieczenia z przyprawami, jednak szybko to ulatuje i zostaje sam cynamon z wanilią i olbrzymia ilość kwiatu pomarańczy. Odziwo, to ten sam akord który znajduje się w Bvlgari Aqva Amara i na dodatek pachnie identycznie. Po godzinie wyczuć można jeszcze kardamon, drzewo sandałowe, geranium i szczyptę czekolady. W różnych odstępach powraca i zanika owy kuchenny dodatek, ale dla mnie osobiście są to specyficzne nuty które wywołują na mojej twarzy uśmiech.
Cała kompozycja jest bardzo przyjemna, jednak od początku pachnie odrobinę sztucznie. Individuel w różnych momentach przypominał mi, raz Jaguar'a Classic Red, raz Joop Homme, taki kameleon w składnikach.
Individuel w 2003r zapewne był intrygującym produktem, jednak dziś mój nos mi podpowiada, że to wszystko już było i nie ma tu nic odkrywczego. Nie zmienia to faktu, iż jest to przyjemny zapach z niezłą projekcją i trwałością.

gurlen87
gurlen87

Przywodzi mi na myśl zmysłowość Creed Original Santal, tyle że o niebo lepszych parametrach i ludzkiej cenie:). Wchodząc głębiej w obłoczek Individuel... czuję kwiatowo-gourmondowy aksamit. Jest ciepły ale zarazem na tyle świeży, że można go potraktować jako codzienny zraszacz :). Przy tym, czuć w nim pewną miarowość i takt( ładny balans między nutami a jest ich sporo, aż palec boli od wciskania w piramidę Fragry:)). Co prawda całość jest jednostajna, ale może zauroczyć :)
Kompozycja: 8/10
Parametry:9/10
Flakon: 9/10

Roq

Próbowałem zarówno Presence jak Exceptionnel, i o ile Presence jeszcze ujdzie, to Exceptionnel wydał mi się ładnie opakowanym nieporozumieniem.
Widocznie, mamy odmienny gust Jakubie...

Jakub1965
Jakub1965

Ze wszystkich zapachów z kolekcji Mont Blanc ten podoba mi sie najmniej. Moim zdaniem bardziej przypomina Joop Jump i wbrew nazwie brak mu indywidualnosci. Roq i Wy wszyscy forumowicze, zakosztujcie Presence i Exceptionnel z półki MB. To bardzo nowoczesne zapachy, skrojone na miarę czasów.

Roq

Jeden z tych zapachów, które trudno dostrzec w jakiekolwiek perfumerii. Typowa sierotka skazana na kurz z powodu niedostatecznej ilości krzyczących reklam. Czy to oznacza, że zapach jest niewart choćby spróbowania? Moim zdaniem wart jak najbardziej.
Gdybym miał go scharakteryzować jednym zdaniem, powiedziałbym, że jest to zapach "wesoły", relaksujący i elegancki zarazem, raczej dla młodszych "samców", którym ciężkie kadzidła niezbyt pasują. Ma w sobie pierwiastek Joop Homme, który jest motywem przewodnim zapachu Individuel. Z tą różnicą, że w odróżnienia od Joopa, ten nie jest bezczelny, a wyrafinowany i stonowany, i wydaje mi się, że w pewnych okolicznościach (eleganckie ubranie), ma w sobie swoisty seksapil. Individuel nie jest jakimś kamieniem milowym zapachów. Jest po prostu fajny i fajnie się go "nosi".
Aha! I jeszcze na koniec - trwałość na mojej skórze - prawie cała doba Ale nie tak, jak Joop Homme. Individuel ma zdecydowanie krótszy "ogon". Jak psy rasy bokser
Kolejne plusy, to atrakcyjna cena i piękny, płaski i poręczny flakon. Jak na Mont Blanc przystało.
go
czasem...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montblanc Individuel, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montblanc Individuel, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Individuel marki Montblanc. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Individuel marki Montblanc reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Allure Pour Homme Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Versace Versace Pour Homme Christian Dior Fahrenheit Yves Saint Laurent L'Homme Burberry London for Men Creed Aventus Yves Saint Laurent Body Kouros Versace Versace Man Eau Fraiche Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme Bentley Bentley For Men Absolute Montale Black Aoud Dolce&Gabbana D&G Gucci Gucci Pour Homme II Yves Saint Laurent M7 Thierry Mugler A*Men Bvlgari Bvlgari Pour Homme Davidoff Zino Davidoff Prada Infusion d`Homme