Marki » M » orientalno - waniliowe « Grupy

Sweet Oriental Dream Montale dla kobiet i mężczyzn

migdałowy
miodowy
orzechowy

Sweet Oriental Dream marki Montale to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Perfumy zawierają takie składniki, jak róża, miód, migdał i wanilia.

Róża Miód Migdał Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Sweet Oriental Dream by Montale.

Loukhoum
Loukhoum Parfum du Soir
Loukhoum Eau Poudree
Black Sugar

Sweet Oriental Dream Recenzje Perfum

allie
allie

Niewiele jest zapachów, które zmarnowały mnie psychicznie; SOD zalicza się do tego elitarnego grona. To jakiś perfumowy sukkub, wysysający z człowieka wszelkie ślady pozytywnej energii.

Otwiera się pokracznie, jakąś dziwną, jednocześnie plastikową i oleistą, gorzkawą słodyczą, jak nugat maczany w herbatce z benzyny. Serio, to nie jest coś, co chciałoby się nosić.

Bardzo wyraźnie czuć w tym zapachu migdały w wydaniu marcepanowym (a może to pestki wiśni?), liście niezbyt dobrze wysuszonego tytoniu i dziwną, woskową nutę pseudo miodową - razem mieszanka ta w kompozycji Montale pachnie upiornie, źle, mrocznie, dziwacznie. Do tego - jak wszystkie zapachy tej marki - ma gargantuiczną projekcję.

Nie rozumiem tego zapachu, nie wiem jak można znaleźć w nim coś atrakcyjnego; więcej nawet - boję się go. Jest podstępny, męczący jak perfumowy wampir energetyczny, osłabiający jak strzyga. Na samo wspomnienie testów się wzdragam. Sweet Oriental Dream i lektura Lovecrafta osiągnęłyby idealny efekt synergii.

Perelka
Perelka

Cudny słodko-pudrowy zapach. W pierwszej chwili czuję lepką, miodową słodycz. Po kilku godzinach zapach staje się intensywnie pudrowy - taki suchy puder, słodki, wyraźnie migdałowy. Niesamowity i intrygujący.

chjena
chjena

Miało być smaczne, gęste rachatłukum, chrupkie od migdałów, oprószone wanilią, nasączone wodą różaną, a dostajemy ciężki, pudrowy zapach buduaru kurtyzany z XIX wieku, która nigdy nie wietrzy swych pokojów. Natężenie słodyczy z kwiatów (lecz nie ma tu róży, niestety!) i otwartych bombonierek od klientów zmieszane z potem cielesnych uniesień i porozrzucanych wszędzie, zlanych perfumami ubrań... Przypomina mi się czytana parę dobrych lat temu "Nana" mojego ulubionego Emila Zoli, chociażby "Zabrakło mu powietrza, wychodził z tego buduaru z zawrotem głowy, dusił go zapach kwiatów
i kobiecego ciała"... Widzicie to?

Z początku Montale całkiem mi się podobało, bo odurza migdałami polanymi miodem. Po kilku godzinach zapach nie traci na sile, za to w żaden sposób się nie zmienia - chyba najbardziej linearne perfumy, jakie zdarzyło mi się testować. Przydałoby mi się przegryźć te przesłodzone migdały jakąś soczystą wisienką albo chociaż odświeżyć różą, co z pewnością nie zepsułoby kompozycji, bo przecież po te składniki lubią sięgać tureccy cukiernicy. W dodatku z tyłu czai się coś sztucznego, jakby aromaty identyczne z naturalnymi, czyli raczej nie przebywamy ani w luksusowym przybytku rozkoszy, ani w polecanej na całym świecie fabryce słodkości.

Projekcją i trwałością można się zachwycić, ale cała reszta do szybkiej wymiany. Może nie dla mnie rachatłukum, a może po prostu nie w tej chemicznej wersji.

Arsenicum
Arsenicum

Zapachy Montale jawią mi się jako napompowane chemią zmory. Nie inaczej jest w przypadku Sweet Oriental Dream. Porównałem ten zapach ręka w rękę, ze słynną "Wilczycą" Serge Lutensa. Lutens miażdży Montale, mówię Wam... Obcuje z tym koszmarem tylko na nadgarstku, a mam wrażenie, że leży na mnie, ważąca 150 kilo kobita.

Co mogę powiedzieć o kompozycji? Wydaje mi się, że była tworzona na tej samej zasadzie, co zapachy z Mo61 - wlewamy coś do cylindra, potem płuczemy go wodą i "jadziem dalej". Jakie składniki? A jakie tylko chcemy! Trochę tego, trochę tamtego, o! tu jakiś chemicznie pachnący olejek migdałowy, naleję pół fiolki. A tam olejek różany, szkoda tylko, że naturalny, obawiam się, że koncern może ponieść z tego powodu wiele strat. Ale niech będzie, niech będzie! Odrobina natury w tej foliowej torbie nie zaszkodzi! Chemiczny, wręcz ordynarnie sztuczny migdał, z dużą dawką róży. Róży bardzo interesującej, choć efekt, jaki towarzyszy temu eksperymentowi, przypomina bukiet najpiękniejszych róż, włożonych do żółtej reklamówki z Biedronki, w upalny dzień. W reklamówce tej, są jeszcze tanie czekolady z wiśniowym nadzieniem, które rozpuściły się i połączyły swoją mdlącą, słodką woń, z zapachem czerwonych róż.

Projekcja jest wręcz straszliwa! Obejmuje ogromny skrawek ziemi, niczym zaćmienie słońca. 10h trwałości.
Ja tu o parametrach, a nie zastanowiłem się, kto by chciał tym pachnieć, jeśli jest tak dużo, naprawdę udanych, migdałowo-różano-wiśniowych perfum? Dla mnie to najgorsza interpretacja tych składników, nie polecam. Polecam za to Rahat Loukoum, Louve, czy Mecheri Loukhoum.

Li
Li

NIE! Aromat migdałowy ze sztucznym miodem i cukrem wanilinowym, ewentualnie z łyżką konfitury różanej (ale rzadko). Męczący, sztuczny zapach o przerażająco dobrej trwałości i projekcji, który zmusił mnie do wyrzucenia torebki, do której mi podciekł z nieszczelnego atomizera - nie zdołałam się go pozbyć mimo prania.
Nałożony na skórę przybiera mdlącą woń, kojarzącą mi się z brakiem higieny albo ciężką chorobą. Paskudztwo, skusiłam się na niego ze względu na miód i migdały, myślałam, że odnajdę w nim coś wyjątkowego, niebanalnego, a dostałam woń niedomycia po kilku dniach intensywnych upałów. Rozczarowanie jak sto diabłów, bo miało być pięknie, a wyszło przerażająco. Szkoda. :(

Mieszanka zmielonych, nieco gorzkawych migdałów ze spożywczą wanilią, polana miodem. Całość gęsta, lepka i słodka aż do bólu zębów. Ciężki i bez wdzięku – trwały nieziemsko, czułam go na sobie cały dzień.

tia
tia

Mnie ten zapach wybitnie przypomina KEIKO MECHERI Loukhoum.Choć w składzie od nich uboższe,to jednak efekt końcowy niemalże identyczny...ja polecam wszystkim,którzy uwielbiają tak jak ja moc słodyczy i cudowny nastrój po ich aplikacji

Beata Maria
Beata Maria

Inny od moich dotychczasowych montalków.Zakwalifikowane do grupy waniliowo-orientalnej, zdecydowanie umieściłabym w grupie pudrowej.
Skład dosyć prosty: róża stulistna, miód,migdały i wanilia. Na początku przede wszystkim wyczuwalne są mocno migdały a później już cała mieszanka z przbijająca nutą róży. Gdy się rozwinie jest zdecydowanie pudrowy i ciepły. Trochę wydaje mi się jakiś przygaszony dlatego do orientu go nie zaliczę. Nie ma siły przebicia. Natomiast pudrowośc cała gębą, tu akurat jest dla mnie.. średnia. Nie odstręcza ale i nie powala na kolana. Trochę kojarzy mi się ze starszą damulką. Spodziewałam się czegoś innego po tym zapachu.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montale Sweet Oriental Dream, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montale Sweet Oriental Dream, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Sweet Oriental Dream marki Montale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Sweet Oriental Dream marki Montale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Montale Intense Cafe M. Micallef Gaiac Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Lorenzo Villoresi Teint de Neige Montale Chocolate Greedy Hermes Elixir des Merveilles Ginestet Botrytis Montale Honey Aoud Thierry Mugler Angel Hermes Eau des Merveilles Profumum Roma Battito d`Ali Estée Lauder Sensuous Noir Lancome Hypnose Chopard Casmir Givenchy Organza Indecence Annick Goutal Songes ScentStory 24 Gold Britney Spears Fantasy The Naughty Remix Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre