Marki » M » kwiatowo - owocowe « Grupy

Roses Elixir Montale dla kobiet

Roses Elixir Montale dla kobiet

Roses Elixir Montale dla kobiet Zdjęcia

Roses Elixir marki Montale to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Roses Elixir został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Perfumy zawierają takie składniki, jak cytrusy, róża, truskawka, liść truskawki, jaśmin, kwiat afrykańskiej pomarańczy, ambra, wanilia, piżmo, paczula i tangeryna.

Cytrusy Róża Truskawka Liść truskawki Jaśmin Kwiat afrykańskiej pomarańczy Ambra Wanilia Piżmo Paczula Tangeryna

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Roses Elixir by Montale.

Miss Dior Cherie
Sadanne
L`Or Rouge

Roses Elixir Recenzje Perfum

Nan
Nan

Ten zapach jest jak młodziutka dziewczyna z dobrego, poukładanego i kochającego domu, której życie nie zdążyło jeszcze sponiewierać – radosny, pełen młodzieńczej werwy, optymistyczny. Pasuje najlepiej do nastolatki, która uważa, że świat należy do niej, bo jest młoda, śliczna i wszyscy ją lubią, choć nie traktują zbyt poważnie. Twórca zamknął w tej kompozycji po trochu niefrasobliwości, szczerego śmiechu, radości życia, witalności, niewinności i egzaltacji splecionych z zapachem kwiatów we włosach, których wiatr jeszcze nie potargał. Przywodzi mi na myśl postać Nataszy Rostowej na jej pierwszym dorosłym balu, gdy tańczy wpatrzona w oczy Andrzeja Bołkońskiego.

Zgodnie z nazwą zapach ten to przede wszystkim róża, ale róża łagodna i zupełnie pozbawiona kolców, doprawiona w dodatku sokiem z najpiękniejszych czerwcowych truskawek, słodkich i dojrzałych. Inne składniki, które mogłyby dodać Eliksirowi z Róż powagi, takie jak paczula czy jaśmin zostały zupełnie przysypane płatkami konfiturowej róży oraz truskawkami i nie mają tu wiele do gadania.

Jako że moje nastoletnie czasy upłynęły jeszcze w poprzednim stuleciu czułam się w tym zapachu trochę jakbym podebrała je z toaletki własnej córki, gdybym miała takową. Ze szczerego serca polecam młodym osobom, nastoletnim i nieco starszym przed którymi właśnie otwiera się świat dorosłych. Wyposażone w taki oręż zawojujecie go z pewnością. Roses Elixir to oda do młodości w jej najpiękniejszym, pozbawionym cieni wydaniu.

chjena
chjena

Ogromnie mi się ten Montalak podobał rok temu i zupełnie nie mogłam zrozumieć, czemu wzbudza tak wiele niechęci wśród innych użytkowników. Dla mojego nosa - i chyba nie tylko mojego, sądząc po głosach oddanych na fragrantice - był dość bliskim kuzynem nieodżałowanej wersji Miss Dior Cherie z 2005 r., truskawkowo-cytrusowym szampanem radości. Ale cały czas były pilniejsze zakupy niż flaszka Roses Elixir i dopiero niedawno przypomniałam sobie o nim, odkopując resztkę odlewki.

Miłości już nie ma, ewidentnie aromat poszedł w stronę identycznego z naturalnym i nie są to truskawki polskie, czerwcowe, najpiękniejsze, tylko takie z hipermarketu w środku zimy. Róża niby spaja całość, ale jest w gruncie rzeczy przytłoczona owocami, nie ma żadnej siły przebicia charakterystycznej dla tego królewskiego kwiatu. Cytrusy na piżmie to efekt znany z epoki sportowych świeżaków.

Czy Roses Elixir jest wobec powyższego brzydki? Absolutnie nie, jest radosny, całkiem wdzięczny i nieprzyzwoicie wręcz komplementogenny (w ciągu dwóch dni dwóm różnym osobom zapisywałam jego nazwę, a żeby obca kobieta do mnie zagadała na temat perfum to chyba mi się jeszcze nie zdarzyło...), diabelnie trwały i zabójczo ogoniasty. Same zalety w zasadzie, spodoba się wielu i można go nosić ot tak, ale... ja jednak lubię, jak w zapachu jest coś więcej. W Roses Elixir już tego nie odnajduję...

lenuary
lenuary

Dlugo zastanawialam sie czym pachnie na mnie to Montale...okreslenie "fizjologiczny" jest tu bardzo trafne, ale co ciekawe ma tu swoje pozytywne znaczenie...
Jezeli ktos jadl chociaz raz w zyciu lody firmy Hagen-danz o smaku strawberry cheesecake to doskonale zna smak lekko slonego malutkiego kawalka ciasteczka taplajacego sie w truskawkowym pysznym lodzie! I te perfumy wlasnie takie sa: lekko slonawa truskawka wymieszana z odrobina rozanego syropu (bo nie jest to naturalna roza, tylko proba jej odtworzenia) a wszystko to na smietankowym podlozu.
Na mnie pachna smacznie i mi sie to podoba, bo nie jest to ulep tylko leci to w slonawą strone...zdaje sobie sprawe-ze nie kazdemu one musza sie podoba, mi bardzo przypadly do gustu :) ladnie sie ukladaja i wbrew pozorom nie wydaja sie tak mega plastikowe. Wracam do nich i co jakis czas i raczej dolacza do mojej kolekcji na stale.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

A na mnie się cudnie układają,obezwładniają, to na dziś dzień mój ulubiony zapach Montale. Mega trwały,pięknie się rozwija, na mnie nie idzie w stronę dawnej MDCh, jest róża, intensywna, słodka w otoczeniu owocowym, zapach jest tak uroczy, na pograniczu bycia dziewczęcym a kobiecym, dla miłośniczek róż w stylu Tresor MR czy Evody Dame d'Pique, Montale jest jednak inne, mniej ugładzone, kapryśne, ma w sobie taka jakby nutę "świecy", coś podobnego czułam w pewnym momencie w Dark Purple.
Uważam, że 200 z kawałkiem za 100ml tego zapachu to doskonała inwestycja, miło wspominam morze, plaże, wrześniowe nadmorskie uroki, wiatr i ten zapach. 1 z moich ulubionych zapachów, tego na pewno nigdy nie oddam ;) Od innych osób słyszałam, że potrafi robić się trochę kwaśny, ale polecam spróbować na mnie żadnej takiej nuty nie ma i dobrze ;) Nuta sztuczności też nie wita na mojej skórze. Jest niezmiennie piękny i bardzo zauważalny i komplementowany.

hasi
hasi

Jak kocham różę w perfumach to ten zapach mi się zupełnie nie podoba.
Początek to truskawki, sztuczne, chemiczne, męczy mnie ta nuta. Potem pojawia się wanilia, a po jakimś czasie kawiaty, a w nich róża- jest to jednak chwilowy błysk bo bardziej wyczuwalny jest jaśmin.
Całość jest tak plastikowa, że nie jestem w stanie nosić tych perfum.
Trwałe jak diabli, ale co z tego ?

Mieszanka róży – trochę rozwodnionej i lekkiej z nieco sztucznymi truskawkami. Łudząco podobne do kwiatowo – owocowych hitów Sephory na czele z Miss Dior Cherie – tylko trwalsze.

MrGwyn
MrGwyn

Dla mnie Roses Elixir też nie były niczym bombowym. Stało się to dlatego, że przypomniały mi coś, co już znam od dawna. Na myśl od razu przyszły mi Sublime Balkiss od TDC. Niemal takie same z tym wyjątkiem, że RE jest słodszy i mniej przestrzenny. Trochę zawiało mi też Balsamicznymi Niedzielami od Ineke, ale to w kwestii zieleni. Idąc za ciosem, w stronę nut, to najintensywniejsza jest lekka róża zmieszana z truskawkowym syropem. Otwarcie należy do cytrusów i kwiatu pomarańczy. Zieleń jest obecna w większości faz. Baza jest już tylko słodsza i słodsza. Nic szczególnego, ale jak dla mnie, mniej udana bliźniaczka Balkiss.

Izabela
Izabela

Truskawki są, ale nie takie na pierwszym planie.
Na front wychodzi róża uspokojona mieszanką żywicznej ambry i piżma. Te dwa składniki dają efekt bardzo fizjologicznego zapachu. Nie lubię tego efektu na swojej skórze.
W tle przebija się truskawka, ale nie jest to apetyczny owoc, tylko ulepny, sztuczny syropek.
Rozczarowały mnie te perfumy, nie ma w nich typowo montalowskiej nuty.
Chyba jedne z gorszych propozycji tej marki.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montale Roses Elixir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montale Roses Elixir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Roses Elixir marki Montale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Roses Elixir marki Montale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Montale Intense Cafe Thierry Mugler Alien Essence Absolue Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II M. Micallef Gaiac Vivienne Westwood Boudoir The Different Company Sublime Balkiss Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Lolita Lempicka Si Lolita Eau de Toilette Queen Latifah Queen by Queen Latifah Piotr Czarnecki Sensei Montale Chocolate Greedy Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Chanel Chance Eau Tendre Byredo Pulp Estée Lauder Sensuous Noir Fendi Fendi Theorema Serge Lutens Un Bois Vanille Chopard Casmir Lubin Idole Eau de Parfum