Marki » M » orientalno - drzewne « Grupy

Red Vetyver Montale dla mężczyzn

Red Vetyver Montale dla mężczyzn

Red Vetyver marki Montale to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Perfumy zawierają takie składniki, jak wetyweria, paczula, cedr, grejpfrut, balsam peruwiański i pieprz.

Wetyweria Paczula Cedr Grejpfrut Balsam peruwiański Pieprz

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Red Vetyver by Montale.

Terre d'Hermes
Jewel for Him
Terre d`Hermes Parfum
Flash Back

Red Vetyver Recenzje Perfum

Maialen
Maialen

Chyba nie ma lipy...

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się kupić perfumy przez zwykłą pomyłkę.Zamierzałam kupić Red Aoud,nie Red Vetyver.Zapewne poprosiłam o Red Vetyver,mając na myśli Aoud.Nieważne.
Zorientowałam się dopiero w domu(jakieś 2000 km od miejsca zakupu,żeby było zabawniej),kiedy rozpyliłam zapach na sobie.I rozczarowałam się,tylko i wyłącznie z tego względu,że Red Vetyver pachnie na mojej skórze prawie jak Terre d\'Hermes(który zresztą posiadam).Tyle,że na sterydach(ten pomysł podsunęła mi pewna osoba i rzeczywiście coś jest na rzeczy).
Jedyną różnicę,jaką odczuwa mój nos,to taką,że w TdH jest pelargonia,grapefruit,dyskretny wetiwer i nuta tytoniu,a Red Vetyver to grapefruit,ziemista paczula i dużo wetiweru,który wspaniale \'\'udaje\'\' pelargonię.
Z tą tylko różnicą,że Red Vetyver jest śmiały,bezczelny,bardzo przebojowy.Lekko pieprzny,ziemisty,mocny i diabelsko trwały(prysznic nie daje rady jego mocy,należy czekać aż zapach się uspokoi).
Mnie na razie nie oczarował.Butelczynę podarowałam przyjacielowi,a sobie \'\'odpsikałam\'\' małą część,tak \'\'na pamiątkę\'\' i testuję od czasu do czasu.Bo lipy to chyba nie ma...Zresztą nie wiem.Nie znam się.

Morawagin
Morawagin

Kiedyś bardzo mnie kręcił,dzisiaj nie mogę go wąchać,podobnie jak Terre.
Nuda i przewidywalność.
Jak to się człowiekowi zmienia:)

Intoxicated
Intoxicated

Red Vetyver pachnie jak podróż do serca amazońskiej puszczy - goreje na skórze bezlitosnym równikowym słońcem lecz jego brzmienie jest równocześnie wilgotne niczym skąpana w popołudniowym, tropikalnym deszczu gleba. Powiecie to nie możliwe, to oksymoron. A jednak. Gorący i wilgotny zarazem. Sprawia nawet wrażenie dusznego, jak amazońskie powietrze.
Zapach otwiera się nutami soczystego, różowego grejpfruta - dojrzałego, słodko-cierpkiego, całego, razem ze skórką - oraz świdrującego nos świeżo zmielonego czarnego pieprzu. Powoli ten duet wypełnia salę tronową, jednak nie na długo gdyż za chwilę pojawi się On - władca absolutny - Wetiwer zwany Czerwonym.
Bogaty, mocny, aromatyczny. Dumnie kroczy salą, niespiesznie i dostojnie lecz z każdą chwilą czuć jego władzę i autorytet coraz mocniej. Każdy jego krok pozostawia wonny, wilgotny ślad na posadzce. Siada na swym tronie i mości się wygodnie gdyż nie zejdzie z niego aż po swój kres. To On tu dzieli i rządzi. Reszta pokornie słucha i wykonuje jego najmniejsze polecenia.
Wetiwer ma w kompozycji Montale wielu konkurentów do tronu - wspomniany wcześniej różowy grejpfrut i czarny pieprz. Chcą go razem obalić, przejąć władzę. Zakończyć rządy monarchy. Nic z tych rzeczy! Wetiwer zwany Czerwonym tłumi każde ich powstanie. Siedzi dumnie na swym majestatycznym, cedrowym tronie a u stóp jego wonne balsamy i liście paczuli. To jego gwardia która bez mrugnięcia okiem odda życie za swego władcę. Ich brzmienie nadaje władcy jeszcze więcej głębi.
Wetiwer może jednym skinieniem palca posyłać w zaświaty swoich wrogów ale tego nie zrobi. Są mu bardziej potrzebni żywi niż martwi. Wydać się to może dziwne ale to dzięki nim siedzi wygodnie na swym majestatycznym tronie z cedru i rządzi. Nawet wbrew temu co się może wydawać, że jest to teatr jednego aktora ale to nie prawda. Władca potrzebuje swoich wrogów tak samo jak oni potrzebują jego.
Rządy Wetiwera zwanego Czerwonym są długie - minimum 12 godzin z mocną projekcją która czasem schodzi do skóry i pozostawia za sobą wonny powidok.
Słów kilka w temacie podobieństw do Ziemi Hermesa. Nie można uciec od tego tematu. Podobieństwa są, wyraźne ale oba zapachy tak samo wiele łączy co dzieli. Red Vetyver jest zdecydowanie bardziej wilgotny, cytrusowy, cierpki podczas gdy Terre jest bardziej suchy, pylisty, nieco słodszy i z wyczuwalną mineralną nutą.
Na prawdę ciężko by mi było wybrać tego lepszego. Dlatego mam je oba.

perfumeholic88
perfumeholic88

Vetiver to dla mnie zawsze ciężki zawodnik. Nie znaczy to, że go nie lubię, ale kilka zapachów z nim w roli głównej skutecznie mi go obrzydziło i dlatego szukałam kompozycji, gdzie ta roślina pokazuje swoje prawdziwe, piekne oblicze. Red Vetiver taki właśnie jest, a dodatkowo w parze z soczystym, cierpkim grapefruitem jest doskonale podkręcony. Pieprz i cedr w wyważonych proporcjach są tłem jednakże również można je wychwycić i sprawiają, że zapach jest także świeży, cytusowo- drzewny i niekoniecznie tylko dla mężczyzn, bo ja nosiłam go z przyjemnością. Może i jest to dość prosty zapach i niestety jedyny Montale z kiepską trwałością i projekcją ( sama w to nie wierzę!), ale dla wszystkich amatorów wetiwerii konieczny do przetestowania.

panzerflix
panzerflix

o2 flakonach Terre w koncu zakupilem Red Vetyvera. Jest podobny(nawet bardzo), byc moze ciut słodszy jak ktos zauwazyl, ale sam zapach w sam raz dla miłosnikow wody hermesa na pewno. Natomiast naprawde jak na perfum tej klasy cenowej zdecydowanie slabszy w projekcji jak i w trwalosci od Hermesa - wrecz jestem rozczarowany. od 13 do 16 praktycznie caly zapach z ubrania i skory zniknal co w przypadku Terre chyba jest niemozliwe...

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Robi wrażenie także na paniach:) Oczywista kopia Terre, tylko bardziej cytrusowa, owocowa. Zbyt słodki zapach w rezultacie. Zbyt orientalny jak dla mnie. Zresztą to jest cecha charakterystyczna niemal wszystkich zapachów marki Montale, zdaje się. Po prostu są pod koniec słodkawe w jednakowy sposób. To jest autograf autora, dla jednych zaleta, a dla mnie wada. Potęga zapachu i trwałość są wielką zaletą.

gurlen87
gurlen87

To wbrew nazwie nierozpalony do czerwoności wetywer, a powabna kompozycja cytrusowo-drzewna...to tak na wstępie :). Opinię na temat RV skupiają dwa oponenckie sobie stronnictwa- ortodoksyjnych wyznawców legendarnego Terre i praktyków perfumowych, dla których nie liczy się pozycjonowanie perfum, a radość płynąca wprost z użytkowania. Oczywiście zaliczam się do tych drugich :P. Montale zgrabniej oddaje to, co zostało wykreowane przez Ellene. Montale jest bardziej dynamiczne, poszerza spectrum doznań, jest bardziej zmysłowe( pewnie przez słodką paczulę? ), nie jest sztywno przypisane w pewien elegancki ton, bardziej casualowe. W końcu Montale ma więcej z natury, jednak przy bezpośrednim porównaniu Hermes wypada syntetycznie. Pod względem formalnym, morfologicznym itd.,itp są podobne. Pewnie nikt temu nie zaprzeczy. Jednak estetyka zapachowa, powiem więcej seksapil kompozycyjny( a to miśki lubią najbardziej :) leży po stronie Montale.

Lincoln
Lincoln

Poznając RV, zmieniłem w dziwny sposób zdanie o Terre. Nie czuje już chyba tej fascynacji, a cały flakon nie jest porządanym numerem 1. Red Vetyver posiada lepszą projekcję, choć kompozycja zdecydowanie bardziej pasuje do szklanej butli Hermesa. Hmmmm ?

pirath
pirath

a ja stawiam, że pomimo rzeczywiście wyczuwalnych, subtelnych różnic - jest to Terre, tyle, że zwróćcie uwagę na stopień koncentracji... zwiększając lub zmniejszając stopień koncentracji ekstraktu perfum uzyskuje się nieco odmienne brzmienie, podobnie jak w Terre EdT i EdP... w moim odczuciu jest to Terre w koncentracji zbliżonej do Cologne...

do tego dochodzi równie tytaniczna trwałość i potężna projekcja co w Terre, więc osobiście nie wierzę, by był to suwerenny zapach, nie wierzę też w perfidny plagiat... sądzę że panowie się dogadali, bo któż nie chciałby mieć dzieła kalibru Terre we własnym portfolio - szczególnie że ciemny lud i tak się nie połapie, że w jakiejś niszy istnieje kopia mainstreamowego Terre i na odwrót... :)

Angrod
Angrod

Zapach nie jest aż tak podobny do Terre jak to się o nim mówi. W gruncie rzeczy do póki nie przeczytałem o nim opinii, to nie przeszło mi to nawet przez myśl. Teraz psiknąłem sobie oba zapachy dla porównania i faktycznie podobieństwo istnieje, ale do pewnego stopnia.

U Montale tytułowy vetiver gra główną rolę jest on mocniej wyeksponowany i nie poskromiony słodką żywicą jak w Terre, przez co jest naturalnie słony i bliżej tej nucie do Encre Noire czy Lubin Le Vetiver,

Red Vetiver odbieram też jako bardziej pieprzny i kwaśny. Poza tym czuję jeszcze jakieś różnice, ale ciężko mi je sprecyzować. Nie wiem na przykład jak pachnie balsam peruwiański :)

Oba zapachy bardzo mi się podobają, jednak mają one na tyle różne charaktery, że psikając się jednym raczej nie będę myślał o drugim.

Robert70
Robert70

Zapach rewelacyjny i faktycznie bardzo podobny do Hermesa, z tym ze dla mnie dużo ciekawszy, mocniejszy, trwalszy, jest jeszcze jedna rzecz, jakość, ta jest najwyższych lotów.

kwiatek
kwiatek

Jeśli Terre D'Hermes jest zbyt "pieprzny" dla Ciebie to polecam sprawdzić Red Vetyver. W zasadzie pomijając pieprz, są to bliźniacy. Rozumiem jeśli ktoś napiszę, że szlachetniejszy, że trwalszy. Na mojej jednak skórze to Terre dłużej trwa i póki mam flachę Terre nie zaprzątam sobie głowy RV. Jak skończę będę się zastanawiał... Najbardziej noszalne perfumy od Montale z jakimi do tej pory się spotkałem. Daję mocne 9 ;)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montale Red Vetyver, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montale Red Vetyver, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Red Vetyver marki Montale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Red Vetyver marki Montale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent M7 Amouage Amouage Epic Man Serge Lutens Fille en Aiguilles Creed Aventus Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Gucci Gucci Pour Homme II Tom Ford Tobacco Vanille Hermes Terre d'Hermes Lalique Encre Noire Thierry Mugler A*Men Gucci Gucci pour Homme Chanel Egoiste Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Amouage Jubilation for Men Profumum Roma Arso Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Lubin Idole Eau de Parfum Tom Ford Grey Vetiver Montale Black Aoud Burberry London for Men