Marki » M » orientalno - waniliowe « Grupy

Chocolate Greedy Montale dla kobiet i mężczyzn

Chocolate Greedy Montale dla kobiet i mężczyzn

kakaowy
kawowy

Chocolate Greedy marki Montale to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Perfumy zawierają takie składniki, jak kawa, kakao, fasolka tonka, gorzka pomarańcza, wanilia i suszone owoce.

Kawa Kakao Fasolka tonka Gorzka pomarańcza Wanilia Suszone owoce

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Chocolate Greedy by Montale.

Amour De Cacao
Devils Food
Choco Musk
A*Men Pure Tonka
Caribbean Vanilla & Coffee

Chocolate Greedy Recenzje Perfum

allie
allie

Chocolate Greedy zaliczam osobiście do specyficznej dość grupy "ładnych zapachów będących kiepskimi perfumami". Czyli takich kompozycji, które obiektywnie same w sobie po prostu bardzo ładnie pachną, ale nosić ich raczej nie sposób.

Czy czekolada ładnie pachnie? No przecież nikt nie powie, że nie (o ile wykluczymy z tej ankiety bombonierki czekoladek Mauxion). Zapach czekolady to samo dobro, błogość, przyjemność i rozkosz. A Chocolate Greedy odwzorowuje go naprawdę wspaniale - jest miękki, lekko waniliowy, acz należycie kakaowy; niezbyt słodki, dobrze zbalansowany. I - co nieoczywiste w przypadku Montale - zupełnie pozbawiony sztucznych, syntetycznych nut (czyli takich z Mauxion).

No przeuroczy jest. Tylko czy ktoś chciałby pachnieć jak wnętrze pijalni czekolady Wedla? Ja nie bardzo, ale wiem, że chodzą po tym świecie miłośnicy zapachów jadalnych - a Chocolate Greedy jest taki, w dosłownym tego określenia znaczeniu.

Nie testujcie tej kompozycji, jeśli właśnie od miesiąca (z sukcesem) jesteście na diecie. Jedno sztachnięcie się CHG sprawi, że pobiegniecie do najbliższej żabki i czekając na resztę przy kasie wciągniecie półmetrową czekoladę Lindta.

amanda
amanda

Początek to bezwstydna,upojna czekolada zabierająca nas do bram jadalnej rozkoszy.
Im dalej tym w zapachu panoszy się sproszkowana czekolada z kakao i wanilią i dosłownie z nutą pomarańczowej skórki.
Nadal oczywiście mocno apetyczna.
Linearny,smakowity,skierowany najbardziej dla wielbicieli gourmand.

Beata1
Beata1

Roztopiona, dobrej jakości czekolada, ze śmietanką i odrobiną skórki pomarańczowej - tak w wielkim skrócie pachnie Chocolate Greedy. Jeden z bardziej dosłownych, jadalnych zapachów. Za każdym razem wzbudzają jedno i to samo skojarzenie - ktoś ma słodycze :D

Pachnie obłędnie! Jeśli chodzi o parametry, to trwałość całodniowa i ogromna projekcja. Myśle, że akurat w tym przypadku warto mieć umiar ;)

MrGwyn
MrGwyn

Pierwsza, oszczędna aplikacja dała to, co wielu już poczuło - kruche, czekoladowe wafelki i orzechowa nutka. Zapach absolutnie przepyszny i trudny do niezaakceptowania.
Druga, ostatnia i zarazem obfitsza aplikacja całkowicie zmieniła moje spojrzenie na ChG, choć podkreślę, że nie zepsuła.
Początkowo były to ostre, suszonoowocowo-cytrusowe, alkoholowe opary, które dość szybko przeistoczyły się w kandyzowaną skórkę pomarańczy obsypaną słodkim kakao rozpuszczalnym i lekko oblaną roztopioną czekoladą, która już zaczęła tężeć. Ominęła mnie na szczęście ta okropna, ostra słodycz roztopionej czekolady, którą na pewno większość z nas zna, z momentu, gdy próbowaliśmy roztopionych czekoladowych słodkości. Taka czekolada potrafi zepsuć apetyt. Dodatkowo nie lubię połączenia czekolada-cytrusy w słodyczach, ale właśnie uniknąłem tutaj takich katastrof.
Dalsza ewolucja nie wskazywała też nijak na typowy obrót spraw. Czekolada na mojej ręce zaczęła dalej obsypywać się kakao, dodała do siebie proporcjonalnie dwa razy tyle łyżek marmolady różanej i pył ze startych, władczo waniliowych wafelków.
To było dziwne. Wszyscy mówią o czekoladowej czekoladzie, a ja czuję oblany czekoladą czekoladowy biszkopt przełożony intensywnie różaną marmoladą, tą pączkową i z prawdziwych płatków róż jednocześnie, a do tego wafel, pyliste, słodkie kakao i marmoladowo-owocowo~pomarańczowo-skórkowa nuta. Coś w typie takich przekładanych pierniczków w kształcie prostopadłościanu, jakie można kupić czasem w sklepach, takich co nie mają za dużo wspólnego z normalnym, korzennym piernikiem.
No i tak siedzę, siedzę, i nic. Żadnej zmiany. Słodkie, czekoladowe ciastko, do tego zdecydowanie przechylające się na kobiecą stronę perfum. Jednostajność i trwałość. Z czasem przypomina czekoladowy torcik 7 Days, a baza to gryzący czekoladowo-waniliowy karmelowy olejek zapachowy od AH.
Pokochałem w sumie z samej miłości do czekolady; nie potrzebowałem niczego więcej.

blueberry
blueberry

Najbardziej oczywisty jadalny zapach, jakiego kiedykolwiek doświadczyłam w perfumach. Orientalny waniliowiec, który jest 100% gourmandem - zapachem odessanym od swojego źródła, które schowano gdzieś złośliwie, ku rozpaczy takich jak ja. Zwykle jadło generuje zapach, a tym razem to zapach jest tak sugestywny, że wręcz doprasza się o wytrząśnięcie choćby i spod samej ziemi jakiegoś smakołyku, który dopełniłby całości i przywrócił zaburzoną równowagę. Oddzielanie takich zapachów od ich naturalnego źródła uważam za pewnego rodzaju zbrodnię i torturę dla mojej udręczonej duszy i ciała, dlatego uważam, że Chocolate Greedy powinno się sprzedawać w pakiecie - z paczką kruchych czekoladowych ciasteczek na dzień dobry :)

Początek lekko pylisty, suchy, świdrujący w nosie, jak drobinki mąki, kakao, proszku do pieczenia i cukru pudru, wzbite w powietrze podczas wysypywania do misy w ramach przygotowań do przyrządzenia ciasta. Pomijamy jednak cały żmudny etap zaczynu ciasta i całej surowości urabianej materii - od sypkich składników przechodzimy wprost do rezultatu cukierniczej produkcji: pojawia się wizualizacja świeżych, idealnie wypieczonych kruchych ciasteczek typu markizy, przełożonych pysznym kremem czekoladowym. A dalej wspomnienie ich chrupkiego, a zarazem rozpływającego się w ustach rozkosznego smaku. Wrażenie z noszenia tego zapachu jest obłędne, bo dosłownie napastliwe - siła złego na głodnego! Ślinianki wariują, trudno przestać myśleć o łasuchowaniu, żądza schrupania czegoś pysznego jest przemożna. Być może do ciasteczek, oprócz waniliowego, dodano aromat cytrynowy - odrobinkę zaostrzający całość, bo ta wszechogarniająca czekoladowość nie jest wcale męcząca, jeśli oczywiście lubi się takie rzeczy. Zapach jest jednak dość jednostajny, po prostu wiernie odwzorowujący smakołyki - coś wspaniałego i strasznego zarazem dla wszystkich ciasteczkowych i czekoladowych potworów. O ile markizom marki, o której myślę, towarzyszy reklamowe hasło "Może powodować imprezy", dla Chocolate Greedy ukułam jego bardziej adekwatny wariant: "Może złamać twoje wielkopostne postanowienia" - ze strachu przed porażką już na samym starcie, nie zaryzykowałam ubrania tego zapachu w Środę Popielcową ;)

Wspaniała trwałość (przeżywa na mnie noc), projekcja na wolnym powietrzu na odległość ramion, ale zapach potrafi po montalowsku wypełnić pomieszczenie, niczym aromat wydobywający się z piekarnika podczas pieczenia i zwabić największych łakomczuchów z najodleglejszych zakamarków domu. Mój nowo odkryty stresopożeracz i humoropoprawiacz, którym poczęstowała mnie dobra dusza akurat w momencie, kiedy tego najbardziej potrzebowałam. Codzienny użytek - wyłącznie w siarczyste, "syberyjskie" mrozy - wierzę, że jeszcze kiedyś takie u nas będą, dlatego CG wylądowało na liście chciejstw ;)

Dagmy
Dagmy

Wanilia+kakao w miliardowym stężeniu. Jak piekę american chocolate chips cookies to moja kuchnia właśnie tak pachnie. Za 1/3 ceny montale można kupić caribbean vanilla & coffe perlier i będzie podobnie.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Bardzo dziwny twór perfumeryjny - tak bym określił tego Montalaka.
Bodaj pierwszy raz spotkałem się z tak wiernym odwzorowaniem aromatu jedzenia w perfumach - w tym wypadku wszelakich czekoladowych słodkości.
Początek to zdecydowanie ciastka czekoladowe (nie mogę sobie tylko przypomnieć jakie, ale jestem niemal pewny, że coś takiego miałem okazję jeść :D). Dosyć suche, chrupiące ciastka, przekładane słodką masą czekoladową.
W miarę upływu czasu, kompozycja staje się bardziej "kleista" i jakby wilgotna, efekt suchości zanika. Zapach zdaje się zmierzać bardziej w kierunku jakiegoś (oczywiście słodkiego do bólu) napoju czekoladowego z dodatkiem wanilii i nutki suszonych, kandyzowanych owoców gdzieś tam w tle.
Parametry typowo Montalowskie - zarówno trwałość jak i projekcja na wysokim poziomie.
Generalnie, jako pewnego rodzaju eksperyment olfaktoryczny, Chocolate Greedy jest tworem całkiem ciekawym. Jednak nosząc go, czuję się jak ciasteczkowy potwór, na dodatek z oblepionymi pozostałościami po jedzeniu ustami... Nie czuję się w nim dobrze. Możliwe że zagra ładniej na przedstawicielce płci pięknej - wg mnie jest to unisex z dość mocnym przechyłem na stronę damską - ja już wiem że nie założę go "do ludzi", bo czułbym się w nim kuriozalnie.
Dodatkowym minusem jest prostota kompozycji - na napisanie recenzji zdecydowałem się po zaledwie dwóch testach - w Chocolate Greedy zwyczajnie nie ma czego odkrywać.
Osobiście jestem na nie, ale powąchać warto.

Arsenicum
Arsenicum

Dziwny jest, jakby nieperfumowy.
Pylisty, kakaowy monolit. Martwy. Odkrywczy, ale na dłuższą metę nudny. Słodki i apetyczny, jednak nosi mi się go kiepsko - czuję się jak czekoladowe ciastko… Brrr!
Czym mi pachnie? Kakao Nesquik - najpierw w proszku, później rozpuszczonym.
Kakaowy, słodki, duszący pył - tak pachnie otwarcie, jak wciągnięcie odrobiny tego słodkiego proszku. Efekt podduszenia gwarantowany. Niestety, drugi akord nie jest tak piorunujący, jak pierwszy. Zapach czekoladowego napoju, jest bardzo realistyczny: mleczny, ciepły, jakby otulający. Wszystko wydaje się być w porządku, zatem, gdzie tkwi problem? Niestety, tutejsza mikstura, to typowa „lura” z jednej łyżeczki… Brakuje głębi. Byłbym zapomniał: w tle, od otwarcia, do końca, pobrzmiewa nuta kandyzowanej skórki pomarańczy.
Chocolate Greedy, to przykład nowoczesnej sztuki perfumeryjnej, próbującej naśladować zapachy znane z życia codziennego. Niestety, nie oswoiłem się jeszcze z tą gałęzią perfumiarstwa. Wszystko przede mną, cały czas szukam nowych ścieżek, prędzej, czy później, zgłębię również otchłań olfaktorycznych doznań, serwowanych przez tę, najnowszą i prawdę mówiąc, najmniej innowacyjną bo naśladowczą gałąź perfumiarstwa.
Projekcja: przez pierwszą godzinę monstrualna, później średnia. Nie przesadzajmy z aplikacją, bo jak trafi się ktoś na diecie, to nas zeżre... Pięciogodzinna trwałość.

Beata Maria
Beata Maria

Rodzina zapachowa- ciasteczkowa a sklad bożonarodzeniowy ale smakowity:-).Na chłodniejsze dni. Dominuje wanilia w suszonych owocach otoczona kako i przyozdobina pomaranczką.Mniej intensywny aniżeli pozostałe Montale, flakon jak zwykle taki sam, będący charakterystyką firmy.

czerwiec
czerwiec

Zapachowa bajaderka. Początkowo odparowuje z niej akohol, a wszystkie składniki występują niby łącznie, ale smakują jeszcze oddzielnie - kakao pyli, wafelki chrupią, a ekstrakt waniliowy nie jest do końca wymieszany z masą. To się powoli zmienia, składniki przesycają się sobą, czuć marmoladę wieloowocową, a ciekawy efekt chrupania zanika. Niedługo potem ciastko jest gotowe i tradycyjnie megasłodkie, aromatyczne, wilgotne, tłuste od czekolady.
Chocoloate Greedy pachnie mocno, daleko i jednoznacznie cukierniczo.

To bardziej zapach kakao lub czekolady w proszku niż tabliczki czy batona. Pylisty, gęsty i duszny – na początku czuć jeszcze dość kwaśne cytrusy, a potem to już samo kakao, ciężka, toporna wanilia i odrobina olejku migdałowego.

Bardzo trwały i dość intensywny - na dłuższą metę jednak męczący. Podobny łudząco do Amour de Cacao, ale chyba jednak od niego brzydszy.

zielona
zielona

Perfumowy koszmar dla dietujących oraz uzależnionych-od-Nutelli-i-będących-na-odwyku. Czekolada, czekoladowe wafelki, kukułki; WSZYSTKO co zawiera w sobie czekoladę oraz pierdyliard kalorii - jest w Chocolate Greedy.

Obłędnie apetyczny i naprawdę świetnie skrojony, nie kwaśnieje na skórze, nie wykwieca się, trwa i trwa, z czasem gubiąc swoją kakaową pylistość i nabierając coraz cieplejszych i kremowych akordów.
Uwaga! Stosując w nadmiarze i wśród ludzi, można skończyć z ugryzieniem na szyi albo dziurkami po wbiciu widelca. Naprawdę nie sposób mu się oprzeć :3

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montale Chocolate Greedy, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montale Chocolate Greedy, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Chocolate Greedy marki Montale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Chocolate Greedy marki Montale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lubin Idole Eau de Parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Serge Lutens Ambre Sultan Cacharel LouLou Frapin 1270 Serge Lutens Santal Majuscule Mauboussin Mauboussin Hermes Hermessence Ambre Narguile Thierry Mugler A*Men Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Parfum d`Empire Ambre Russe Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Yves Rocher Neonatura Cocoon Givenchy Organza Nasomatto Black Afgano Yves Saint Laurent M7 M. Micallef Gaiac Profumum Roma Battito d`Ali Serge Lutens Jeux de Peau