Marki » M » orientalno - przyprawowe « Grupy

Blue Amber Montale dla kobiet i mężczyzn

Blue Amber Montale dla kobiet i mężczyzn

Blue Amber Montale dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Blue Amber Montale dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Blue Amber marki Montale to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Perfumy zawierają takie składniki, jak bergamotka, geranium, paczula, wetyweria, kolendra, ambra i wanilia.

Bergamotka Geranium Paczula Wetyweria Kolendra Ambra Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Blue Amber by Montale.

Ambre Extreme
Ambre 114
Calypso Ambre
Ambre Precieux

Blue Amber Recenzje Perfum

fortissimo1603
fortissimo1603

Blue Amber kojarzy mi się z syropem na kaszel słabo maskowanym aromatem wanilii, szczególnie w pierwszej godzinie. Słabo bo i tak czuć, że to nic słodkiego a lekarstwo.
Otwarcie za to jest tak dynamiczne, jakby się weszło w środek sporej ustawki, bo wszystkie nuty na raz walczą o palmę pierwszeństwa. Kiedy perfumy ułożą się na skórze, a kurz wojenny opadnie, dominować zaczyna duet ambry (bursztynu) i wanilii. Kolendra i wetiwer dodają gorzkawej suchości, ale tylko do godziny, bo później zostaje sam wyżej wymieniony duet z jakimiś bardzo ale to bardzo delikatnymi smużkami innych składników próbujących się bez rezultatu przez niego przebić.
W zasadzie to nie mogę się do niczego przyczepić, bo to rzetelnie zrobione perfumy, choć dla mnie trochę nudne. Czegoś mi w nich brakuje. Jednak miłośnikom ambry polecam testowanie, reszta może być zawiedziona.

Anaita
Anaita

Zgadzam się w pełni z poprzednimi recenzentami - ambra w pięknym, klasycznym wydaniu potwierdzająca, że w prostocie siła. Wetiwer dodaje zapachowi nieco dodatkowej głębi. Nie wiem dlaczego ale nie wyczuwam nut cytrusowych, za to wanilia jawi się u mnie w wytrawnej, nieco dymnej wersji. Zdecydowanie warte przetestowania!

Piękna ambra, w jedynym wydaniu, jakie lubię. Niezbyt surowa i ostra, posłodzona wanilią, przypomina momentami karmel. Przed stoczeniem się w jadalne klimaty powstrzymuje go geranium i kropla wetiweru. Wszystko razem pięknie i gładko wymieszane.

Arsenicum
Arsenicum

Oho! Ależ to piękna ambra, testujcie jak najszybciej, bo jak już wspominałem w którymś z wpisów, w marce dzieją się złe rzeczy, które swoim tragizmem biją wjazd Hanki w kartony.

Rzeczywiście, w nutach głowy siedzi jakiś "cytrusik" - nie wiem jaki, spis nut podaje bergamotkę, jest jeszcze geranium. O ile bergamoty nie wyczuwam, to cytrynkowego geranium tutaj w brud! Efekt interesujący, bo mamy do czynienia z piękną, jakby warstwową ewolucją - wyczuwamy dorodny, bujny krzak, a pod nim balsamiczno-ziemny akord przewodni Blue Amber. Można sobie te dwa akordy rozdzielić, ewentualnie poczekać piętnaście minut, by pierwszy akord odsłonił bazę. Piękną ambrową, znakomicie skomponowaną, z dodatkiem mokrej ziemi (dodatek znika po dwóch godzinach, pozostawiając tylko zapach ambry). Akord ambrowy podobny do tego z Patchouli Leaves, jednak aksamitny, miękki, nieinwazyjny i pozbawiony ekstremalnej otoczki znanej z tamtego pachnidła. Nie mam żadnych zastrzeżeń - jest czysto, a to od niedawna bardzo cenię, zwłaszcza w ambrowych kompozycjach, które niejednokrotnie pachną na mnie brudem (Calypso Ambre), czy wypchanym zwierzem (---> Ambre Fetiche - najbardziej niszowa ambra, jaką znam). W tej ambrze czuję się najlepiej - świetnie się ją nosi, jest gładka jak powierzchnia kurpiowskiego bursztynu. Jeśli ktoś nie wie, jak pachnie ambra (co jest częstą przypadłością u początkujących, z którą ja również się zmagałem...), to polecam właśnie tę kompozycję! Do tego L'eau d'Ambre L'Artisana i jesteśmy o krok dalej na pachnącej ścieżce.:)
Projekcja normalna, ale atutem ambrowców nie jest projekcja, lecz trwałość – osiem godzin.

Izabela
Izabela

Odrobinę zagadkowe perfumy.
W nazwie mają ambrę, a moim zdaniem to paczula jest tu główną postacią. Paczula jest ocieplona i osłodzona wanilią i ambrą, żeby zlikwidować jej zimny charakter.
Już zamierzałam napisać w recenzji, że ambry i wetywerii w dużych ilościach nie stwierdzono, gdy nagle zawstydzona ambra ukazała się w pełnej krasie ciągnąc za sobą za rękę równie onieśmieloną wetywerię.
Teraz naprawdę ją czuć – ambrę w objęciach wetywerii.
Trzeba tylko dać jej chwilę czasu, żeby przełamała swoją nieśmiałość.
Fajna ta ambra, rozgrzewa skórę jak promienie słoneczne.

ewiszonek73
ewiszonek73

Zapach moich marzeń...
Wyśniony, wytęskniony, wyczekany...
Trudno opisać zapach dla mnie doskonały, skończony, bez wad. Jest jak kalejdoskop, za każdym razem pokazuje mi inne oblicze. Raz jest delikatną bryzą znad morza pachnącą lekko słonawym, wypolerowanym drewnem, raz słodką karmelowo - waniliową pralinką. Innym razem ze zdziwieniem odnajduję w nim zapach dymiącego się polana wyjętego z ogniska, nad którym przed kilkoma chwilami smażyły się skwiercząc i kapiąc sokami wędzone kiełbaski. A jeszcze niekiedy jest mirażem na pustyni, gdzie palące słońce rozpala piasek, a powietrze drży z nadmiaru gorąca. Tak właśnie go odbieram...
Za każdym razem gdy go przyodziewam, zastanawiam się czym mnie dziś zaskoczy...

zielona
zielona

Podchodziłam do niego długo i niechętnie, zrażona jednym pospiesznym testem, w którym BA wydał mi się koloński i niewiele z ambrą związany i - wiem, bezsens - kolorem flakonu ;]
Niedawno błąd naprawiłam i zaprawdę, powiadam wam, piękna to ambra. Taka bardzo "prawdziwa" - słodka, kremowa, lekko korzenna, z delikatnym morskim, słonawym akordem [wetiwer]. Takich ambr życzę sobie więcej.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montale Blue Amber, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montale Blue Amber, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Blue Amber marki Montale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Blue Amber marki Montale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Ambre Sultan Frapin 1270 Lubin Idole Eau de Parfum Thierry Mugler A*Men Serge Lutens Chergui Montale Dark Aoud Montale Chocolate Greedy Parfum d`Empire Ambre Russe Montale Black Aoud Nasomatto Black Afgano Serge Lutens Fille en Aiguilles Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Amouage Epic Man Gucci Gucci pour Homme Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Parfum d`Empire Aziyade M. Micallef Gaiac Prada Infusion d`Homme Carner Barcelona Cuirs Amouage Amouage Lyric Man