Marki » M » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Black Aoud Montale dla mężczyzn

Black Aoud Montale dla mężczyzn

agarowy
Black Aoud Montale dla mężczyzn Zdjęcia Black Aoud Montale dla mężczyzn Zdjęcia

Black Aoud marki Montale to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Perfumy zawierają takie składniki, jak róża, francuskie labdanum, piżmo, paczula, mandarynka i agar (oud).

Róża Francuskie labdanum Piżmo Paczula Mandarynka Agar (oud)

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Black Aoud by Montale.

The Aoud
Dupont Oud Oriental
Faqat Lil Rijal

Black Aoud Recenzje Perfum

hasi
hasi

Wow, kilka osób zaznaczyło projekcję jako słabą !
Dla mnie to jakiś zapachowy He-Man, może spokojnie skosić kilka osób, które znajdą się w polu rażenia.
Zapachu nawet nie opisuję bo przez tą zajzajerską moc dla mnie zupełnie nienoszalny, nie lubię perfum w stylu 'z piąchy prosto w tawrz'.

Roma
Roma

Zawsze chciałam poznac to pachnidlo ze wzgledu na obecnosc oudu. Nie wiem, co prawda dokladnie jak on (sam) pachnie, bo poznalam go dopiero w kilku kompozycjach np. Atelier Cologne - Rose Anomyme i w kilku arabskich perfumach, tu odczuwam go szalenie zwierzeco, czyt.: zmyslowo, odpreza mnie i zarazem pobudza, mysle, do... (...) wiadomo;-] Jest balsamiczny, bogaty, tlustawy, jak w niedawno poznanych woniach arabskiej marki Rasasi - bardzo to lubie. Ta slonosc, zwierzecosc dziala na mnie zawsze, bez wyjatku... Slodycz labdanum jest wpleciona w calosc, a ja chcialabym ja poczuc bardziej.
Najpierw poczulam w Black Aoud jakies swieze, owocowe nuty i wcale nie skojarzyly mi sie z mandarynka, ktora jest ponoc zawarta w nutach, a z kwaskowymi jablkami:-] (a moze czystym pizmem?) W chwile potem wylonil sie ten cudny, seksowny oud (chwilo, trwaj!!!) po jakims czasie mignela mi roza, ale taka zakamuflowana, zaciemniona ladnie paczula. Pozniej to wlasnie paczule czuje glownie, z roza w domysle, i o dziwo bardzo mi sie to podoba, ale jeszcze co i raz wychyla sie oud, mmm, trwa to dluzszy czas... Potem kompozycja uspokaja sie, cichnie, ale nadal trwa.
Fajny zapach, trzyma sie blisko ciala. Fakt, ze ja uzywam ilosci minimalnych, takich musniec z probki i dla mnie Black Aoud jest bliskoskorny - nie jest ani za mocny, ani przesadzony - a taki jak trzeba, gdybym miala flakon, tez uzywalabym tak samo, w malych ilosciach, bo tak po prostu lubie:-)
Bardzo kojarzy mi sie arabskimi pachnidlami, chcialabym czuc wiecej oudu, nie zaszkodziloby wiecej killerowatosci, jednak wierze, ze to rowniez rzecz ilosci nalozonego pachnidla.
Bardzo sympatyczna propozycja Monatale, niby dedykowana mezczyznom, ale jak dla mnie - nada sie dla obojga plci, a przy tym bez ujmy dla nikogo, czyli kobieta nie jest w nim babochlopem, a facet nie jest zniewiescialy.
Chetnie kupilabym, gdybym tylko miala kase:-)

kwiatek

Dwie osoby zaznaczyły projekcje jako słabą i nie mogę tego przetrawić bo BA to wypełniające pomieszczenia monstrum. Radziłbym wybrać się do lekarza...

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Zapach niezwykle bezkompromisowy i co by nie powiedzieć - do bólu różany.
Otwarcie mi się bardzo podoba - dużo gęstego, mrocznego oudu, delitne cytrusy gdzieś w tle i róża trzymająca się jeszcze z boku. Jest tajemniczo i dziwnie.
Niestety, potem oud trochę się uspokaja i zaczyna oddawać pole na rzecz róży - ciemnej, wytrawnej i skoncentrowanej (która w takim wymiarze jest dla mnie nawet do zniesienia). Na moje nieszczęście, do fanów tego kwiata w perfumach nie należę i toleruję go raczej w małych ilościach, jako dodatek. W Montale Black Aoud róża gra pierwsze skrzypce, na domiar złego parametry są monstrualne - 1 psik na łapę daje mi po nosie przez kilkanaście godzin.
Mimo wszystko, jest to jak na razie najbardziej męskie ujęcie tematu różanego w perfumach, z jakim się spotkałem. Ponadto, kompozycja jest naprawdę intrygująca i pomimo tego że nie chciałbym tak pachnieć, całkiem przyjemnie mi się ją wącha.
Dla każdego perfumomaniaka, Black Aoud jest pozycją obowiązkową do poznania i bezsprzecznie tego wartą.
A że mi nie do końca pasi - to już tylko mój problem (a może i nie - jest przecież tyle innych zapachów do pokochania :D).

PS doszedłem do wniosku, że mimo wszystko zaznaczę opcję lubię - jej przeciwieństwo byłoby bowiem zbyt krzywdzące w stosunku do Black Aoud'a ;)

Black Aoud poznałam kilka lat temu i pomimo tego, że to niezły zapach to był też jednym z największych moich rozczarowań.

A wszystko przez recenzje - na polskich blogach i portalach podkreślano jego gotycki charakter - krypty, podbity czerwienią płaszcz Drakuli, róża o ociekających krwią płatkach itp, itd. Na zagranicznej fragrantice miał natomiast opinię niezwykle seksownego. Nic dziwnego, że oczekiwania miałam duże.

I wyszło tak jak zwykle. Black Aoud jest piękny - róża jest purpurowa i wytrawna, oud gęsty i oleisty, w tle pojawiają się też cytrusy, które na mojej skórze dość mocno się wybijają.

Ale nie czuję w nim tej całej magii, mroku, seksu i całej reszty ciekawych rzeczy, które czują w nim inni. No cóż, czasami lepiej nie wyobrażać sobie zbyt wiele;)

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Zapachy Montale wywołują we mnie szczery śmiech, taką najczystszą dzicinną radość. Szczególnie Black Aoud. Dlatego, że sprawiają na mnie nieodparte wrażenie skomponowanych z większych molekuł, niż w przypadku innych perfum. Są zbudowane z takich wieeelkich, ogromnych nadmuchiwanych klocków-cząsteczek zapachowych, w czystych, intensywnych kolorach. Jak takie lekkie i miękkie, poduszeczkowe klocuchy dla niemowląt :)
Żadnych półcieni, niedopowiedzeń. Wielgaśna dmuchana róża wali cię prosto w głowę, a obok balonowy klaun-agar dokłada swoje pneumatycznym młotem. Zawału można dostać od tych perfum, ale nie sposób się obrazić na ogromne, kolorowe, dmuchane balony molekuł, które zarażają wszystko wokół swoją radością istnienia i czysto dziecięcym brakiem jakichkolwiek zahamować i kompleksów. Głośno krzyczą "tu jesteśmy, kochajcie nas!" :D
Mnie rozbrajają całkowicie, ręce chcące napisać słowo krytyki na zbytnią dosłowność i może, hm, toporność tych perfum - same opadają. Niech sobie będą i dają radość tym, co przeżyją atak molekuł-gigantów ;)
C'est tout :)

Lincoln
Lincoln

Interesujący to różaniec, choć szczerze mówiąc spodziewałem się w nim bardziej mrocznego, czysto purpurowego charakteru. Na początku jest to zapach bardziej "różano-różowy niż różano-purpurowy". Pachną ciekawie, ale dla mnie są nienoszalne.

Trwałość i wyczuwalność wiadoma.

kpnz
kpnz

Na początku zapach mnie odrzucił. Otwarcie jest bezkompromisowe: od razu czuć, że to ciężki kaliber. Od początku wita skondensowana nuta agaru, wymieszana z delikatnie brzmiącą różą. Brzydzkie to to jak noc. Jednak po jakimś czasie zaczyna iść w stronę róży a ta ciężka nuta zaczyna się zmieniać i łączyć z resztą składników. Jakoś mi nie pasuje ten zapach do kobiety. Wiele razy coś takiego czułam u mężczyzn, pachnie trochę jak kurtka ze skóry przesiąknięta zapachem wiatru. Zapach nie nudny, bo w ciągłym rozkwicie, dużo różnych nut, których nie umiem zidentyfikować. Nie wyobrażam go sobie nosić na co dzień, jest w nich jakaś nuta, która przypomina mi spróchniałe drewno, jakąś niemoc, a przy tym jest cholernie ciężki. Nie w moim charakterze i dlatego trudno mi je docenić.

KasiaS
KasiaS

Montale Black Aoud przywodzi mi na myśl przedstawienie w starym, drewnianym, pluszowym i zżartym przez korniki teatrze, które rozgrywa się w absolutnie szaleńczym tempie. Reżyseria: Tim Burton. Na dzień dobry, niczym Czerwona Królowa wchodzi na scenę bombastyczna diwa - na wpół przerobiona na nadzienie do pączków Róża. Druga jej połowa i druga głowa, jak to słusznie zauważył Niszka - fermentują. Próbuje się panoszyć ze wszystkich sił, ale na scenę wbiegają już nowi aktorzy. Neurotyczna Księżna Paczula, która wyrwała się właśnie z tej samej piwnicy, w której fermentowała dolna połowa Królowej, tratuje ją teraz w pędzie nie wiadomo dokąd, po czym znika. I nie wiadomo - była czy nie? Potem z każdego kąta wypełzają zdradzieckie, psychotyczne listki geranium, powalają Królową na deski a widzów łaskoczą w nosy. Co jakiś czas niczym deus ex machina rozpędza je Wielki Czarny Oud, który przechodzi przez scenę (światło przygasa i robi się nastrojowe, w tle muzyka Toma Waitsa) znika na chwilę za kulisami (światło ostre, neurotyczne Gerania atakują, Róża podnosi łeb) i wraca (światła przygasają...). W dźwięki Toma W. i piski Geraniów wplata się coraz wyraźniej harfa - to labdanum i ambra śpiewają anielskimi głosami. Robi się coraz jaśniej. Budzimy się i pierwsze co widzimy, to toaletka naszej babci z jej zabytkową puderniczką, wodą różaną i dużą kostką marsylskiego mydła.
Być może to tylko początek kolejnego snu..

blueberry
blueberry

Po Black Aoud spodziewałam się więcej... oudu i ostatecznie ochrzciłam te perfumy na swój prywatny użytek mianem Black Rose. Róża w takim wydaniu bardzo mi się podoba - rację ma zielona, sugerując podobieństwo do owocowej róży z Dark Purple, lecz dla mnie wciąż nie kojarzy się ona śliwkowo, tylko tak jak dla lukesho - konfiturowo z nadzieniem pączków, tym razem szczęśliwie dla mnie nie męcząco, co niestety miało miejsce w przypadku DP. Róża jest więc idealna, stonowana i poważna. Wyczuwam również paczulę w niewielkiej ilości - ma ona tendencję do pojawiania się i znikania podczas noszenia zapachu i mam wrażenie, że bawi się ze mną w ciuciubabkę ;)

Oud jest oczywiście wyczuwalny, lecz dla mnie jest go ... zdecydowanie za mało. Powalona ilością oudu w Dark Aoud odczuwam niedomiar tego składnika w tej kompozycji i ostatecznie nie ulegnę jej czarowi do tego stopnia co przy DA. Nie rozumiem też dlaczego BA przeznaczone są tylko dla mężczyzn - wg mnie spokojnie mogą być noszone przez kobietę. Świetna trwałość i moc, aczkolwiek morderczości nie stwierdzono - przynajmniej nikt z mojego otoczenia się nie skarżył ;)

zielona
zielona

Hm, jeszcze niedawno dałabym głowę i rękę księżniczki, że czuję w Black Aoud paczulę. Tymczasem od kilku dni, w ramach kolejnego podejścia do obłaskawienia BA, jedyne czym ten zapach mnie raczy - to koniakowa róża.

Nie rozumiem. Pamiętam tę paczulę, głównie z jej wyczuwalnego powodu rozważałam kupienie 50ml. Teraz zaś "paczula już dawno tutaj nie mieszka", a na jej miejscu siedzi zdecydowanie przerośnięta i lekko śliwkowa [pacz Dark Purple] róża, z coraz bardziej z czasem wyczuwalnym chłodno-skórzanym oudem. Paczula nieobecna.

Trwałość genialna, szkoda tylko że BA po zaledwie godzinie na mojej skórze potwornie się wymydla. A szkoda, wielka szkoda, to jeden z najbardziej morderczych zapachów jakie znam, a ja czasem lubię pomordować :3

matlak
matlak

Piękne perfumy, które należy stosownie dobierać do okazji bo mogą wywołać efekt przeciwny do zamierzonego. Pięknie skomponowana para róży z oudem o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Polecam każdemu choćby dekant kilka ml... ponieważ czasem potrzeba będzie kilku podejść aby odkryć jego piękno. A reszta dekantu zostanie do końca życia :D !

lukesho
lukesho

Dla fanów róży w perfumach - pozycja koniecznie do sprawdzenia. Zdecydowanie gęstsza niż MFK Lumiere Noire, bardziej kobieca (coś jak zapach różanego nadzienia w pączkach), zawiesista, wręcz kleista. W ciemno zdecydowanie odradzam. Zapach dla faceta bezkompromisowego.
Co do walorów użytkowych: 2-3 psiki i rządzę każdym pomieszczeniem, przez co najmniej 8 godzin od aplikacji. Projekcja nieziemska, ogon 2-3 metrowy. Co do trwałości - typowo "montalowska" (powinien powstać taki przymiotnik, określający trwałość prawie wszystkich perfum Montale jako "powyżej 12 godzin"). Nie polecam psikać na nadgarstki - zapach wsiąka w ubranie i trzyma się aż do kolejnego prania.

kwiatek

Jest intensywnie, ciężkawo, mrocznie, myślę, że trzeba mieć nastrój by założyć Black Aoud na siebie,
zwykle gdy decyduję się nosić tego potwora to nigdy nie żałuję, za każdym razem szokuje otoczenie, czuję głównie 3 składniki, różę(mocno skoncentrowaną), oud oraz paczulę, polecam używac ostrożnie, dwie chmury to MAX. Bardzo dobra relacja ceny do jakości, 50tka starczy na wieki ;)

Trwałość - 10/10
Wyczuwalność - 10/10
Zapach - 10/10

Niszka
Niszka

Gęsta, sfermentowana i wysoko skoncentrowana róża, zdecydowanie noszalna dla mężczyzn, do tego duża dawka równie silnie skoncentrowanej paczuli i oud'u. Perfumy stylizowane na arabskie, czyli mocno duszące i walące w nos. No i do tego niesamowita lotność, trwałość i projekcja, wystarczy dosłownie jedna "chmurka" i całe pomieszczenie jest twoje. Nie polecam używać w lato, bo można zadusić siebie i innych. Trwałość to spokojnie kilkanaście godzin przy zachowaniu ogromnej lotności.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montale Black Aoud, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montale Black Aoud, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Black Aoud marki Montale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Black Aoud marki Montale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent M7 Serge Lutens Fille en Aiguilles Gucci Gucci pour Homme Nasomatto Black Afgano Montale Dark Aoud Lubin Idole Eau de Parfum Amouage Jubilation for Men Christian Dior Dior Homme Intense Creed Aventus Lubin Idole Amouage Memoir Man Christian Dior Dior Homme Intense Prada Infusion d`Homme Montale Red Vetyver Olivier Durbano Black Tourmaline Serge Lutens Ambre Sultan Lalique Encre Noire Loewe Loewe 7 Yves Saint Laurent Opium Pour Homme