Marki » M » drzewno - przyprawowe « Grupy

Aoud Lime Montale dla kobiet i mężczyzn

Aoud Lime Montale dla kobiet i mężczyzn

Mam: 4 Miałem: 10

agarowy
Aoud Lime Montale dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Aoud Lime Montale dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Aoud Lime marki Montale to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Perfumy zawierają takie składniki, jak agar (oud), róża, irys, paczula, drzewo sandałowe, ambra i szafran.

Agar (oud) Róża Irys Paczula Drzewo sandałowe Ambra Szafran

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aoud Lime by Montale.

Mukhallath Seufi

Aoud Lime Recenzje Perfum

Kolejny oud ze tej stajni nie różni się praktycznie niczym od innych Montalaków - klasyczny, typowy dla tej firmy różano - szafranowy oud, tutaj tylko bardziej uwypuklono nutę cytrusów, poza tym to ten sam, ograny do bólu schemat. Trwałość świetna, choć blisko skóry.

Beata Maria
Beata Maria

Wyłamuję się z poniższych, mało pochlebnych opinii o tym zapachu. Czuję się w nim dobrze a otoczenie nie podnosi kwestii "kocich sików".
Aoud Lime to zapach zdecydowanie agarowy, ale ten agar jest ciepły i przyjemnie otulający. Faktycznie, wspomniana w tytule lima jest wyczuwalna w otwarciu zapachu ale mniej więcej po pół godzinie oddaje pole róży. Od tej chwili zapach staje się typowo oudowo- różany z dodatkiem szczypty szafranu i śladowych ilości pozostałych składników. To ciepły,przyjemny zapach który na mnie na szczęście nie pokazuje żadnych sztuczności. Pasuje jak ulal, lubie go nosić.Warto zaznaczyć,że to nie jest mocarz nad mocarze jak inne zapachy Pierra Montale ale to wydaje się byc jego zaletą.
Ma dobrą trwałość i projekcję, jak to montalek a i flakon typowy dla marki.

Arsenicum
Arsenicum

Gdzie ja miałem głowę, gdy testowałem to ustrojstwo globalnie?!
Aoud Lime pięknie układa się na nadgarstku, mówię Wam! Odnalazłem w nim namiastkę niemożliwego do kupienia (1300zł? Chyba ich Bóg opuścił...) New York Musk od Bonda. Już zacierałem ręce, "jak to ja pięknie wykiwam nowojorską markę", znajdując sobie o wiele tańszy, nieco gorszy zamiennik, bo na nadgarstku, Aoud Lime pachniał odrobinę bardziej syntetycznie i „kakofonicznie” niż NYM.
W ciepły, wakacyjny dzień, musiałem skoczyć do miasta, żeby załatwić kilka spraw - postanowiłem wtedy przetestować Aoud Lime. Użyłem go przed samiutkim wyjściem - psik, psik, psik... i już czułem, że coś jest nie tak. Wsiadam do samochodu, w którym czekał na mnie brat... wystarczyło kilkanaście sekund, bym poczuł na sobie jego posępne spojrzenie. Po chwili słyszę głos: "co tu tak [...] kocimi szczynami". Wtedy już wiedziałem, że moje przeświadczenie przy zakładaniu bluzy, było w 100% prawdziwe.
O losie, jaki to był długi dzień! Nie pamiętam, bym kiedykolwiek był pod takim gradobiciem spojrzeń... Żadne perfumy nie zrobiły mnie w bambuko tak bardzo, jak Aoud Lime. Podczas globalnego testu, gdy stężenie zapachu przekroczyło graniczną, poczułem "eksplozję kociego moczu" o niebywałej sile. Ooo tak, całe miasto było wtedy "moim rewirem", szkoda, że wówczas nie kleiły się do mnie żadne "kicie" - niestety,one tylko odwracały ode mnie wzrok... Nigdy więcej Aoud Lime! Nie polecam, podobnie jak kolega Korniszon, który miał więcej szczęścia niż ja…
Mordercza projekcja, trwałość rzędu dziewięciu godzin.

amanda
amanda

Nie jestem zwolenniczką połączenia oudu z kwiatami czy owocami.Próbowałam przekonać się do takich kombinacji,jednak widocznie one zupełnie rozmijają się ze mną totalnie i ostatecznie.
Dla mnie oud to ten w "swojej skórze" ciemny,czasem smolisty,tajemniczy,delikatniejszy albo przygniatający mocą.
Kwiaty z oudem odbieram tak jak bawienie się modą,pewne rzeczy są tylko na wybiegu ,nie na ulicach.
Myślę,że takie połączenia dobre są dla wielbicieli oudu,poszukujących różnych jego wydań,wpadając po drodze na różne odsłony.
Początkowa dość świdrująca nuta cytrusów,zbytnio przekombinowanych,bo aż plastikowych nabiera różanego kształtu.Słodko kwaskowaty oud,jakby porzeczka z różą górowały nad wszystkim wytaczają główne ścieżki zapachu.
Powiem szczerze,zupełnie nie dla mnie,nie podoba mi się to wszystko,ale dla oudowych poszukiwaczy,kompozycja z pewnością do przetestowania.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Montale Aoud Lime - zapach interesujący i poniekąd "dziwny".
Dlaczego "dziwny"? - przede wszystkim dlatego że zgodnie z nazwą można wyczuć w nim coś na kształt limetki/cytrusów, pomimo ich braku w składzie. Od samego początku czuję właśnie połączenie jakby cytrusowej świeżości i kwaskowości wraz z różą i oudem, który z kolei fajnie ubogaca kompozycję, choć uważam że mogłoby go być więcej.
Po pewnym czasie zapach delikatnie wysładza się (zapewne za sprawą paczuli), a w tle można wyczuć nutkę irysa. Aoud Lime wydaje się być też delikatnie przyprawowy - być może jest to zasługa szafranu.
Co ważne - róża w tym Montalaku nie dominuje kompozycji tak stanowczo jak np. w Black Aoudzie - tutaj jest okraszona innymi nutami, co w rezultacie daje całkiem fajny efekt, a woń nie przytłacza zapachem tego kwiecia (nie jestem jego zwolennikiem w perfumach, dlatego dla mnie to istotne :)).
Parametry, jak to zwykle u Montale bywa, bardzo dobre.
Niestety, co zauważam względnie często w przypadku tej marki, zapach wydaje się być dość mocno syntetyczny. Nie mogę pozbyć się wrażenia, że Aoud Lime pachnie podobnie do repelentu przeciw owadom o nazwie "Off"... Fakt ten przeszkadza mi najbardziej w odbiorze tego zapachu. Ponadto chyba chętniej widziałbym (czy może wąchałbym :)) tę wodę na kobiecie - trochę zbyt kwiatowa jak dla mnie.
Można przetestować, bo kompozycja jest względnie interesująca, natomiast ja mówię Aoud Lime "nie", przede wszystkim za kwiatowość i syntetyczność na mojej skórze.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montale Aoud Lime, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montale Aoud Lime, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aoud Lime marki Montale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aoud Lime marki Montale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Olivier Durbano Black Tourmaline Nasomatto Black Afgano Montale Dark Aoud  Lubin Idole Eau de Parfum Prada Infusion d`Homme Zirh Ikon Reminiscence Oud S.T. Dupont Dupont Oud et Santal Prada Prada Amber Pour Homme Intense Michal Szulc Sale Perfume 01 Creed Green Irish Tweed Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Gucci Gucci pour Homme Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon M. Micallef Aoud Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Eau de Parfum Ted Lapidus Lapidus Pour Homme Black Extreme Franck Olivier Eau de Passion Men Tom Ford Mandarino di Amalfi