Marki » M » orientalno - kwiatowe « Grupy

Aoud Damascus Montale dla kobiet

Aoud Damascus Montale dla kobiet

agarowy
dymny

Aoud Damascus marki Montale to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Perfumy zawierają takie składniki, jak olibanum, róża, krokosz, agar (oud) i balsam gurjan.

Olibanum Róża Krokosz Agar (oud) Balsam gurjan

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aoud Damascus by Montale.

Aoud Damascus Recenzje Perfum

Rozczarowanie. Kiedy powąchałam próbkę, wydawał mi się bardzo mocny i gęsty - w rzeczywistości jest taki przez godzinę, kiedy intensywnie skórę otula słodkawe, miękkie i kobiece różano - oudowe mydło. Ale potem bardzo mocno przyczepia się skóry i jest słabo wyczuwalny. Szkoda, bo to piękne mydło.

pachniewitch
pachniewitch

Pierwsze zetkniecie z ta marka....i trauma...

Rezczywiscie zapach gabinetu dentystycznego z nijaka , paniusiowata roza rodem z bulgarskich olejkow...

Nic wiecej nie mam do dodania ...porazka...
Rose oud Yves Rocher to przy Montale - kosmos...

Buuuuu :((((

newelka
newelka

Pierwsze słowa jakie mi przychodzą do głowy gdy wącham te perfumy to przede wszystkim sterylna, aż skrzypiąca wręcz czystość. Asceza. Surowość.

Na mojej skórze na początku czuję oud, w jakimś sensie jednak syntetyczny (bo faktycznie wybijający lekkimi nutami skórzanymi), kadzidło i różę. Całość w moim odczuciu jest chłodna i wyważona, stateczna.
Ascetyczna.
Mi, jako rodowitej Polce, zapach ten nie kojarzy się specjalnie orientalnie. Wspomnienia jakie mogę natomiast znaleźć w swojej głowie to zimny, czysty marmur - a dokładniej wnętrze starego, wiekowego już, zadbanego przez konserwatora kościoła. Ściany i dotknięte zębem czasu drewniane ławki przesiąknięte zapachem kadzidła. Chłód od zimnej marmurowej posadzki. Nostalgia. Zatrzymanie się/wycofanie. Chwila zadumy. Klimaty klasztorne.

Róża jaką czuć w tych perfumach w moich myślach nie jest czerwona. Moja jest różowa i rośnie koniecznie w rejonach nieprzychylnych, wśród skał, tam gdzie jej obecność dziwi i dowodzi siły w niej drzemiącej. Siły jaka pozwala przeżyć w tych warunkach, tak przecież delikatnemu kwiatowi. Dla mnie te perfumy to właśnie takie zderzenie zimnego, "sterylnego", ostrego oudu z delikatnością róży. Takie zderzenie które dowodzi mocy róży - po której przecież wizualnie takiej mocy trudno się spodziewać. Gdybym chciała określić te perfumy jako kolor - powiedziałabym że są szare, jak skała, z pobłyskującym gdzieniegdzie zimnym różem. Jeśli ktoś pytałby o dźwięk - powiedziałabym że któryś z chorałów gregoriańskich.

Zapach ewoluuje. Początkowo mam tą silną, sterylną, orzeźwiającą nutę, do której po niedługim czasie dołącza róża i kadzidło. Potem kadzidło wycisza się i to, co gra na mojej skórze to balsamiczna, aksamitna, lekko pudrowa (?) już, bogata róża. Na koniec zostaje samo wspomnienie oudu.

Nie znam się na perfumach niszowych. Ale ten zapach jakoś mnie "obudził", sprowokował, orzeźwił myślenie i odbiór. A to chyba to o co w tym wszystkim chodzi.

Dla mnie osobiście - to zapach na wyjątkowe, formalne okazje. Do białej, odprasowanej koszuli.

MondoDiverso
MondoDiverso

Zacznę od tego, że mam słabość do Pierr'a:) a właściwie do jego dzieł. Wszystkie szanuję i doceniam. Nie wszystkie jednak potrafię nosić - no cóż jestem kobietą, a wiele z tych zapachów, w mojej ocenie pasują mężczyznom,chociaż są unisexem.
Jestem w posiadaniu kilku pełnowymiarowych puszeczek montalowskich. Chyba lubię gromadzić puszki..upss.

Co do Aoud Damascus - to kobieta pełną gębą. Ale kobieta delikatna, zwiewna i grzeczna. Dobrze ubrana bez zbędnych dodatków.
Gdybym sam zapach miała ubrać w kolor z pewnością byłby herbaciany może odrobinę w kierunku złotego.
Same nuty to lekko mydlana, ciepła i gładka woń. Zapach nie jest tak ekspanywny jak Dark Purple (kojena moja słabość zresztą) ale wyczuwalny przez otoczenie. Jest bezpieczny. Dla pocztąkujących z aoudem w sam raz. Bo jest ugładzony i uczesany:)

Beata Maria
Beata Maria

Bardzo piekna kompozycja. Tu Montale nie jest killerem jak chociażby w Dark Purple a pełnym ukrytej miłości królewskiej róży. Aoud Damascus to przepiękna, delikatna, różowa róża rozwijające subtelnie płatki. Pozostaje w otoczeniu majestatycznego oudu ale podanego w wersji light. Na trzecim planie lekko pogrywa olibanum i balsam gurjan. Bardzo subtelny a jednocześnie dosyć wyrazisty zapach. Ze wszech miar godny polecenia, zarówno wielbicielom agaru jak i tym, którzy to spotkanie dopiero rozpoczynają. Flakon typowy dla Montale.

garygarfild
garygarfild

intrygująca mieszanka. Piękne i nietuzinkowe perfumy.
trzymają się skóry jakby tatuowały ją swoją opowieścią.róza- jak dla mnie - jest tu femme fatale otoczoną wianem czarujących wielbicieli, flirtująca, przewrotna ale dyskretna jednocześnie.

ten wonny tatuaz trzyma się skóry nawet po prysznicem i trwa, nęci i trwa. tatuaz dla nosa i zmysłów.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Montale Aoud Damascus, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Montale Aoud Damascus, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aoud Damascus marki Montale. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aoud Damascus marki Montale reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Serge Lutens Ambre Sultan Ginestet Botrytis L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Parfum d`Empire Cuir Ottoman Annick Goutal Songes Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Serge Lutens Fille en Aiguilles Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Serge Lutens La Fille de Berlin Juliette Has A Gun Lady Vengeance Givenchy Organza Indecence Christian Dior Midnight Poison The Different Company Sublime Balkiss Oriflame M by Marcel Marongiu Hermes Un Jardin En Mediterranee The Vagabond Prince Enchanted Forest Byredo Pulp Laura Biagiotti Roma