Marki » M » orientalno - drzewne « Grupy

Vanille Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn

Vanille Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn

Mam: 15 Miałem: 8 Chcę: 22 Ukochany zapach: 2

Vanille Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Vanille Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Vanille marki Mona di Orio to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Vanille został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mona di Orio. Nutami głowy są petitgrain, goździk (przyprawa), rum i gorzka pomarańcza; nutami serca są wetyweria, drzewo sandałowe, drzewo gwajakowe i ylang-ylang; nutami bazy są ambra, fasolka tonka, balsam tolu, skóra, piżmo i madagaskarska wanilia.

Petitgrain Goździk (przyprawa) Rum Gorzka pomarańcza

Wetyweria Drzewo sandałowe Drzewo gwajakowe Ylang-ylang

Ambra Fasolka tonka Balsam Tolu Skóra Piżmo Madagaskarska wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Vanille by Mona di Orio.

Vanille Recenzje Perfum

Wanilia mało spożywcza, choć słodka, nieco alkoholowa, jak likier jajeczny. Są tu również goździki, ale nieładne, zwietrzałe – jak zapach szuflady po przyprawach.

Baza jest nieco pudrowa, piżmowo – ambrowa. Całość niestety dziwnie na mnie lekka i mało esencjonalna.

Szozda
Szozda

To ja raczej nie zgodzę się że to waniliowy ulepek. Dla mnie i na mnie to wanilia niejadalna, mroczna i lekko spelunowa. Cudowna, podszyta nierządem. Uwielbiam ten zapach. Większość propozycji mony jest dosłowna jak walnięcie między oczy i krystaliczna. Wanilia jest bardzo " nie wprost". Dirty, dirty.

amanda
amanda

O Narody,ten początek mną wstrząsnął.No dobrze,może obecnie dla mnie to za mocny zapach i raczej nie założyłabym go aktualnie. Jednakże ta bogata gama nut i ich moc jest fascynująca!.
Goździki moczące się w rumie wydają taki smakowity aromat,że mam ochotę porwać jednego i ssać między zębami delektujac się tym aromatem.
No a z drugiej strony pieszczą mnie moja ulubione towarzyszki-wanilia i tonka.
Jest po prostu siarczyście a goździki przechodzą same siebie znalawszy sobie za towarzysza rum.
To nawet nie tyle sam rum co bardziej ziołowa nalewka.
Przywodzi mi na myśl kupowane lata temu podczas wycieczek czeską ziołową Becherowkę lub jej słowacki odpowiednik Demianovkę.
Dostajemy też pudrowo cukrzaną nutę, palonego cukru.
Piękny gęsto dymny przyprawowy waniliowiec.

Mamy maj,wiosnę kiedy drugi raz przyszła mi okazja znów przetestować ten zapach..Nic mną nie wtrząsnęło jeśli chodzi o moc.Czyli u mnie wszystko w normie.Zima- lekkie zapachy,nadchodzi wiosna mnie zaczynają podobać się zapachy z "jajami" i wcale nie przygniatają mnie mocą.

gardenia
gardenia

Tak,jestem waniliofilką i słodyczofilką w perfumach. Nigdy mi ich dość!
Do perfum Mony di Orio miałam stosunek sceptyczny: na pewno nie dla mnie, będzie zbyt wydumanie, zbyt niszowo, "Szuwarkowo" - wetyweria, mrocznie i zdystansowanie, czyli tak, jak nie lubię.
Ostatnio nadarzyła się okazja do testów, zaciekawiona sięgnęłam po flakonik, przekonana, że potwierdzą się moje przypuszczenia. No i potwierdziły się, tylko, że jest małe ale: Vanille podoba mi się, i to jak! Dlaczego? Bo wanilia podana przez Monę jest oryginalna, ja jeszcze takiej wersji nie wąchałam, no może przypomina mi w klimacie wanilię tę w Gucci Eau de Parfum, jest mroczna, przyciężkawa, taka matronowata, poważna, panująca nad sobą i otoczeniem.
Ja akurat gożdzika aż tak nie wyczuam, w każdym razie daje on na mojej skórze efekt dymny, korzenny, wyczuwam na pewno odrobinę czegoś alkoholowego, ale w klimacie nie rumu a likieru ziołowego, czyli coś z działu aptecznego, kropli na bazie alkoholu. Najbardziej jednak wyczuwam suche słodkawe drewienka: gwajak i sandałowiec, które bardzo lubię i w połączeniu z ambrą i właśnie gożdzikiem tworzą dość cięzką ramę dla przepięknej smakowitej wanilii pachnącej podpalonym brązowym cukrem podlanym mlekiem, klimaty z creme brulee, który uwielbiam, ślinka aż mi cieknie, jednak nie jest zbyt spożywczo, czy zbyt ulepnie, wetyweria nadaje bowiem męskiej ostrości a gorzka pomarańcza - nomen omen - gorzkawej świeżości.
Zapach powala mocą i projekcją, jeden psik wystarcza na długo i wypełnia całe pomieszczenie.
Vanille od Mony di Orio ma siłę, ale też sporą dawkę kobiecosci, ja czuję się w nim, jak w ciężkiej za dużej i podniszczonej ramonesce narzuconej na lekką sukienkę, do tego cięzkie buty i rozwiane włosy. Tak też ujęta jest tu niezwykle kobieca wanilia, w otoczce z ciężkich drewien, ambry i tolu. Podobne wrazenie siły i kobiecości wywiera na mnie stare i już nieosiągalne Armani Eau de Toilette.
Zapach na wyjątkowe okazje, inaczej powalimy otoczenie. Widzę też w tym zapachu jakąś bogolską członkinię zarządu wielkiej korpy na wyjeżdzie integracyjnym w Alpach - oczywiscie szwajcarskich ;D

karolkowa
karolkowa

Podobnie do Vertigo odbieram te perfumy. Męczą mnie niesamowicie wręcz wywołują u mnie migrenę. Za to dowiedziałam się, że powinnam unikać perfum, w których mocno wyczuwalny jest goździk. Trwałość bardzo dobra.

vertigo
vertigo

Bardzo lubię wanilię w perfumach, postanowiłam więc przetestować coś, o czym wiedziałam, że będzie potężne pod względem mocy i trwałości.
I trochę się przeliczyłam.

Żeby docenić Les Nombres d'Or VANILLE, trzeba być oczywiście waniliofilem ale oprócz tego: goździkofilem. Tego drugiego kryterium nie spełniam.
Te perfumy to dla mnie 'kakofonia' nut: oplatającej gęstym słodkim lepkim kokonem wanilii, słodkich goździków i kilku innych ciepłych pudrowych słodkości: tonki, ylang, ambry ... Rumu nie czuję, ale faktycznie jest w tym coś alkoholowego, co przypomina mi trochę włoskie jajeczne bombardino. Ale przecież bombaridno jest albo na rumie albo brandy :D
Pierwsze, z czym skojarzyłam ten zapach to amerykański napój egg nogg (mleko i / lub śmietanka, jajka, jakiś alkohol typu bourbon / rum etc. i trochę słodkich przypraw na wierzch) , choć nigdy go nie piłam. Ale wyobrażam sobie, że tak mógłby pachnieć.
Gourmand dosłowny do przesady.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Mona di Orio Vanille, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Mona di Orio Vanille, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Vanille marki Mona di Orio. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Vanille marki Mona di Orio reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Michal Szulc Sale Perfume 01 Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Guerlain Songe d'un Bois d'Ete ScentStory 24 Gold Serge Lutens Fille en Aiguilles Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Rouge Bunny Rouge Embers Guerlain Encens Mythique D'Orient Lubin Idole Eau de Parfum Donna Karan Black Cashmere L`Occitane en Provence Eau des Baux Diptyque Eau Lente Montale Intense Cafe Frapin 1270 Oriflame M by Marcel Marongiu Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Serge Lutens Feminite du Bois Olfactive Studio Chambre Noire L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Montale Dark Aoud