Marki » M » cytrusowe « Grupy

Lux Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn

Lux Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn

Miałem: 2 Chcę: 1

Lux Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Lux Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Lux Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Lux Mona di Orio dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Lux marki Mona di Orio to cytrusowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Lux został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mona di Orio. Nutami głowy są petitgrain, sycylijska cytryna i litsea cubeba; nutami serca są haitańska wetyweria i cedr; nutami bazy są syjamski benzoes, ambra, piżmo i wanilia bourbon.

Petitgrain Sycylijska cytryna Litsea cubeba

Haitańska wetyweria Cedr

Syjamski benzoes Ambra Piżmo Wanilia bourbon

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Lux by Mona di Orio.

Acqua Viva
Philtre d'Amour

Lux Recenzje Perfum

marialisa
marialisa

Perfumy Mony di Orio są dla mnie monolitem nie do udźwignięcia - potrafię je wąchać z blottera, ale nosić - już nie. Nie mój rozmiar; to są perfumy XXXXL.
Miałam kiedyś flaszkę Luxa. Nasze z nią współżycie wyglądało tak: wyciągałam ją z szafy, wąchałam z korka, po czym z oparzeniem śluzówki nosa pierwszego stopnia czym prędzej odstawiałam ją na półkę. Raz czy dwa ośmieliłam się zaaplikować na skórę, po czym buteleczka w rekordowo krótkim czasie znalazła nowego właściciela.
Łacińskie słowo "lux" oznacza światło, kojarzy się z lekkością, przeźroczystością, blaskiem. Lux Mony di Orio to bryła grubego szkła, nie, lepsze będzie porównanie do galarety. Galareta cytrynowa, mocno ścięta, pachnąca waniliną i aromatem cytrynowym.
Możliwe, że aromat ma bazę animalistyczną (nieraz to czytałam w różnych review), ja jej nie poczułam, gdyż wanilina skutecznie blokuje dostęp do receptorów innym aromatom. No i niestety, zapach oscyluje pomiędzy dwoma krańcami - cytryna - wanilina, w tle ambra. Koniec. Żadnego rozwoju, historii, nic. Bryła. Obła, twarda, ciężka, gładka, nie do udźwignięcia.
Jest to niezwykły aromat, gdzie cytrusy nie są euforyzujące, radosne, świetliste, lecz przytłoczone, klaustrofobicznie zamknięte w klatce waniliny.

kjgeneral

No nie, ja bym go jednak jako sztuczny nie określił. Jest po prostu mocno sparowany z wanilią, ambra też mu chyba dodaje tej dziwnej kulinarności (przez ocieplenie i aksamitność) I dlatego skojarzenia z olejkiem do ciasta. Odrobinę przebija petitgrain, wetyweria i czuć kremowość drzewa sandałowego. Ale i tak mam wrażenie, że wszystko rozgrywa się między cytryną i wanilią/ambrą. O trwałości i projekcji trudno mi wyrokować na pewno, bo korzystam z próbki, ale ok. 8-10 spokojnie daje radę.
EDIT
Po trzech godzinach pozostała na skórze wyłącznie wanilia i ambra, trochę kojarzy mi się ze spłaszczonym Ambre Russe.

vertigo
vertigo

Zgadzam się z pierwszą opinią. Lux to niesamowicie sztuczny, bardzo intensywny zapach cytrynowy. Nawet nie cytrusowy, a cytrynowy. Rzadko mi się to zdarza, ale w tym przypadku nie mogę sobie wyobrazić, żeby ktoś chciał tak pachnieć.
Trwałość i projekcja jak to u Mona di Orio - kosmiczne.

kjgeneral

Pachnie mi to jak cytrynowy olejek do ciasta. Bardzo w tym sensie kulinarnie...

Lux by Mona di Orio 1.00 out of 5 based on 2 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Mona di Orio Lux, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Mona di Orio Lux, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Lux marki Mona di Orio. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Lux marki Mona di Orio reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy cytrusowe
Oscar de la Renta Oscar Citrus Paco Rabanne Paco Energy Comme des Garcons Energy C Grapefruit D`Orsay Etiquette Bleue Floris Cefiro Van Gils Between Sheets Carolina Herrera 212 H2O Boadicea the Victorious Energizer Tonatto Profumi Iss Krigler Relaxing Verbena Lush Big Gump`s Baroque Pearl