Marki » M » orientalno - drzewne « Grupy

Nirmala Molinard dla kobiet

Nirmala Molinard dla kobiet

tropikalny
Nirmala Molinard dla kobiet Zdjęcia

Nirmala marki Molinard to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Nirmala został wydany w 1955 roku. Nutami głowy są mandarynka, grejpfrut, marakuja, mango i pomelo; nutami serca są jaśmin i nuty kwiatów egzotycznych; nutami bazy są wanilia, fasolka tonka, drzewo sandałowe, cedr virginia i piżmo.

Mandarynka Grejpfrut Marakuja Mango Pomelo

Jaśmin Nuty kwiatów egzotycznych

Wanilia Fasolka tonka Drzewo sandałowe Cedr Virginia Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Nirmala by Molinard.

Innocent
Angel
Angel Garden Of Stars - La Rose Angel
The Taste of Fragrance Angel
Nuits de Noho

Nirmala Recenzje Perfum

chjena
chjena

Ci, którzy poznali Nirmalę, dzielą się na porównujących ją do Innocenta Thierry'ego Muglera i na tych, którzy widzą w tym zapachu kompletnie inne dzieło. W zasadzie, patrząc na daty powstania, można by tu raczej mówić o inspiracji Muglera, bo Nirmala powstała w 1955 r., gdy chyba jeszcze nikomu nie śniło się o takiej masie słodkich owoców w jednej butelce (choć oczywiście jest spora szansa, że stara wersja pachniała zgoła inaczej).

Do Innocenta podobna jest słodka kwaśność, a może kwaśna słodkość? Nic ponadto, bo jak już kiedyś pisałam, Innocent ma pierwiastek anielski, eteryczny i świetlisty, zaś Nirmala to raczej konkretna babka, dźwigająca wielki kosz egzotycznych owoców: przejrzałe mango, marakuję, jabłka, mandarynki, wszystko polane waniliowym sosem. Zirytowana kobiecina odgania bzyczące jej nad uchem osy. Ta faza jest męcząca i średnio apetyczna, zupełnie jak zmęczone upałem dary natury. Dopiero po paru godzinach uda się wydobyć z nich to, co dobre: przetworzone na konfitury, sosy i inne desery znów skuszą swym smakiem, wówczas Nirmala jest miła, kremowa, delikatna.

Po pierwsze, wolę tę eteryczność z Innocenta. Po drugie, sztuczność uderzająca do głowy przez pierwszą godzinę bywa ciężka do zniesienia. Odlewkę zużyłam bez większego trudu, ale wrócić do Nirmali chyba już nie chcę...

gdruzbiak
gdruzbiak

Podobny do Angela? Absolutnie nie!!! Początek bardziej przypomina mi YSL In Love Again, jest lekko grapefruitowy, ale potem jest trochę słodziej, co nie znaczy że słodko. To owocowy mix mango i marakuji, z dodatkiem sandała w bazie. Mocny i z ogonem, choć trochę krótkotrwały. Ale najważniejsze, że jest jak kameleon, w zależności od aury za oknem zmienia się, ewoluuje, w każdej godzinie potrafi być zupełnie inny. Majsterszyk, jestem przeszczęśliwa, że wreszcie go mam w swojej kolekcji.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Owocowy ideał, super mango, doakcentowane paczulą, przez co charakterne i mega trwałe.
Angele mogą się schować przy Nirmali.
Zawsze odbierałam ten zapach jako głównie mango, co ciekawe momentami bardzo wybija się marakuja, a po czasie wiodąca rola białych egzotycznych kwiatów, genialny zapach, genialna trwałość.

Dramered
Dramered

Wszystko, co najlepsze z Innocenta, do którego jest najbardziej podobna - niespożywcze, choć doskonale identyfikowalne cytrusy i egzotyczne owoce. To, co wyjątkowe w Angelu - słodycz paradoksalnie unosząca zapach kilka centymetrów nad skórą. Kończy jak żadne z nich, czymś pięknym, przejrzystym i kremowym zarazem (zblendowanym?!), co przypomina mi... zakończenie Lolity L, i kojarzy się z zachowaniem ambry, ale z nut wynika, że jest to połączenie tonki z sandałowcem.

Najlepsze cechy tego zapachu to: niesamowita zmienność, paradoksalna niejadalność, subtelna goryczka, ten nieoczywisty finisz, niezła projekcja oraz... trwałość! Na mnie Nirmala żyje ok. 6-8 godzin. Magia uprawiana na składnikach sprawia, że pachnie dziewczyna elegancko i dziko zarazem bez względu na ilość aplikacji - tego zapachu nie da się przedawkować. Dzięki temu mogę wciąż od nowa nakładać na siebie Nirmalę co kilka godzin i cieszyć się pięknym winnym wstępem. I całą resztą!

Po poznaniu Nirmali Innocent nie jest mi już do niczego potrzebny, a wielki Angel EDT to teraz dla mnie banalny, przejrzysty ulep.

Początek rzeczywiście przypomina Angel - bardzo dojrzałe owoce, wręcz na granicy zepsucia i nuta palonego cukru.

Ale Angel zmierza później w mroczne,piwniczne, paczulowe nuty, a Nirmala w stronę waniliowego, bardzo słodkiego budyniu.

Powstał w latach 50., i jak na tamte czasy, w których modne były raczej wytrawne, eleganckie szypry musiał być niesłychanie nowatorski. Dziś to tylko przyjemny zapach, ale nic poza tym.

amanda
amanda

Jest słodko i zaraz wkrada się gorzka nuta , ale trwa krótko.
Jest też przyjemnie i przytulnie bo tworzy się ciepełko , które przygrzewa w jeszcze pózno zimowe dni .

Izabela
Izabela

Zapach wyjątkowy, na zimowe wieczory, ciepły, otulający jak kaszmirowy sweterek.
Bardzo słodki, na samym początku bardzo nieśmiało przebijają się owoce, potem już tylko na plan pierwszy wybija się wanilia i czekolada, której nie ma w nutach.
Na mój nos Nirmala to połączenie Angela i Hypnotic Poison w bazie.
Trzeba oszczędnie aplikować, ponieważ mają pokaźny ogon.

monika690
monika690

Toż to wypisz wyluj Angel różany, takie są moje odczucia, mocny, słodki, owocowy przełamany jakby paczulową nutą, choć paczuli nie ma w składzie. To właśnie moze być alternatywa dla Angela, tylko z trwałością trochę gorzej, ale to tylko edt. Zapach mi się podoba, tylko nie mogę dopadować do pory roku, przetestuję go wiosną i zobaczę co z niego wyjdzie. Narazie jest zimno i mi pasuje. To zapach tylko dla miłośniczek mocnych słodziaków. Doszłam do wniosku że rozwija się nieco inaczej niż Angel, który zdąża w stronę paczulu, a Nirmala jest nadal soczyście owocowa.

Dorocinska
Dorocinska

Bardzo ciekawy zapach! Mocny, słodki, z owocami i kwiatami, bardzo złożony. Testowałam wiele razy, za każdym razem pokazywał inne oblicze, czasami budząc zachwyt, a czasami potworną migrenę. Na mojej skórze ewoluuje bardziej w stronę Innocenta. Warto poznać.

go_go_yubari
go_go_yubari

Ogłupiająca mieszanka Angela EDP, EDT oraz Innocenta. Ciężar bazy rodem z mrocznego Angela i dodane niespodziewanie owocki z Innocenta. Jedno jest pewne łączy w sobie to co w obu Muglerach najlepszego. Ta słodycz potrafi zachwycić i oszołomić zarówno nosiciela, jak i otoczenie. Dobra alternatywa, dla tych, którzy boją się paczuli.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Molinard Nirmala, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Molinard Nirmala, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Nirmala marki Molinard. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Nirmala marki Molinard reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Sensuous Noir Thierry Mugler Angel Eau de Toilette The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Poison Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Hermes Eau des Merveilles Aquolina Black Sugar Thierry Mugler Alien Eau de Toilette Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Thierry Mugler Innocent Torrente L`Or de Torrente Cartier Le Baiser Du Dragon Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Midnight Poison Cacharel LouLou Kenzo Le Monde Est Beau Serge Lutens Ambre Sultan Ginestet Botrytis Hermes Elixir des Merveilles Thierry Mugler Angel