Marki » M » orientalno - drzewne « Grupy

Les Orientaux: Vanille Patchouli Molinard dla kobiet i mężczyzn

Les Orientaux: Vanille Patchouli Molinard dla kobiet i mężczyzn

karmelowy

Les Orientaux: Vanille Patchouli marki Molinard to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Nutami głowy są karmel, wanilia i pomarańcza; nutami serca są paczula, goździk (przyprawa) i pieprz; nutami bazy są piżmo i drzewo sandałowe.

Karmel Wanilia Pomarańcza

Paczula Goździk (przyprawa) Pieprz

Piżmo Drzewo sandałowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Les Orientaux: Vanille Patchouli by Molinard.

Les Orientaux: Vanille Patchouli Recenzje Perfum

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Istnieją takie perfumy, w których pozornie niepasujące do siebie nuty tworzą idealnie skomponowaną, gładką całość. Są takie, w których nuty wzięte z zupełnie różnych beczek faktycznie gryzą się ze sobą i w żaden sposób nie da się takich perfum nosić. Są w końcu takie perfumy, gdzie zupełnie różnie brzmiące nuty znajdują się jakby obok siebie, nie tworzą spójnej całości, ale doskonale ze sobą współpracują, opowiadając niezwykle ciekawą historię.
Vanille Patchouli są dobrym przykładem tej ostatniej kategorii. Opierają się w zasadzie na trzech nutach – suchej, ziemistej, piwnicznej (choć mnie bardziej kojarzącej się ze strychem niż piwnicą) paczuli, słodkiego, gęstego, ciągnącego się karmelu oraz pylistej, równie słodkiej jak karmel, wanilii.
Na mojej skórze Vanille Patchouli przechodzi trzy etapy:
1. paczula - karmel - wanilia
2. paczula - wanilia - karmel
3. wanilia - paczula - karmel
We wszystkich trzech przypadkach nie ma mowy o harmonijnej współpracy nut. Mam wrażenie, że przez cały czas pozostają one obok siebie, żyją własnym rytmem, ale jest w tym pozornym chaosie jakaś logika, coś, co sprawia, że Vanille Patchouli nosi się komfortowo, bez poczucia, jakby miało się na sobie dwa lub trzy różne zapachy.
Ze względu na ten specyficzny, nie dający się zaszufladkować charakter, Vanille Patchouli z jednej strony mogą podobać się tak zwolennikom kompozycji z wyraźnie wyeksponowaną paczulą, jak i perfumeryjnym łasuchom, z drugiej natomiast, z tego samego powodu, mogą zostać przez obie te grupy odrzucone. Molinard wykreował zatem coś w rodzaju obosiecznego miecza (choć zawsze pozostaje nadzieja w wielbicielach perfumeryjnych ciekawostek).
Mnie te perfumy do siebie przekonały, lubię je za ich specyficzny charakter, pozorny bałagan, bardzo dobrą trwałość i klasę – Molinard po raz kolejny udowodnił, ze robi perfumy na wysokim poziomie. To pisałam ja, fanka paczuli, słodyczy i Molinarda.

Izabela
Izabela

Absolutnie zdumiewające perfumy. Jak dzień i noc.
Są zarówno pikantno-korzenne jak i zniewalająco słodkie jak krówka-ciągutka.
W te dwa przeciwstawne zapachy wkomponowana jest paczula.
Jestem nimi zachwycona, bo mają wszystko co lubię, i słońce i cień; słodycz i pikantność.
Magia kontrastów.
Nie lubię jednostajnych zapachów, lubię perfumy wibrujące, z pazurem, które łączą przeciwstawne nuty.
Takie perfumy do mnie przemawiają. I te dokładnie takie są.

perfumeholic88
perfumeholic88

Paczula działa na mnie niezywkle przyciągająco. Jeśli widzę ją w składzie perfum lub w ich nazwie to koniecznie muszę je mieć. Molinard należy do jednych z moich ulubionych domów perfumeryjnych co także przesądziło o zakupie flakonika ( skądinąd bardzo ładnego i estetycznego).
Sam zapach bardzo mnie zaskoczył. Na plus, bo spodziewałam się, że będzie tu mocno dominować paczula, która zagłuszy wanilię i karmel i poprostu je stłamsi i wypluje na pół żywe. Nic z tych rzeczy. Niesamowite jest tu to, jak te trzy składniki pięknie ze sobą współgrają. Na początku czuć więcej paczuli takiej troszkę suchej, ale póżniej dołącza karmel w wersji smacznych cukierków krówek, który jednak nie jest super słodki,a już napewno nie chemiczny, a następnie całkowicie naturalna ( nie gorzka ) wanilia. One trzy tworzą zgrane trio, wszystkie nawzajem się uzupełniają i żadne nie wychyla się przesadnie przed szereg. Nie nazwałabym tego zapachu słodziakiem,a właśnie orientem z lekką, zbilansowaną słodyczą przy której nie dostaję ślinotoku.Zapach poprostu piękny na zimne pory roku. Zdecydowanie muszę poznać inne propozycje marki,a kolejną będzie Vanille Fruite.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Molinard Les Orientaux: Vanille Patchouli, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Molinard Les Orientaux: Vanille Patchouli, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Les Orientaux: Vanille Patchouli marki Molinard. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Les Orientaux: Vanille Patchouli marki Molinard reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Montale Intense Cafe Estée Lauder Sensuous Noir Thierry Mugler Alien Essence Absolue Vivienne Westwood Boudoir Hermes Elixir des Merveilles John Galliano John Galliano Thierry Mugler Womanity Liqueurs de Parfum Roberto Cavalli Just Cavalli Aquolina Black Sugar Jesus Del Pozo In Black Molinard Nirmala Cartier Le Baiser Du Dragon Tom Ford Noir Pour Femme Penhaligon`s LP No:9 Thierry Mugler Alien Sunessence Edition Limitee 2011 Or d`Ambre Estée Lauder Sensuous Chanel Allure eau de parfum Thierry Mugler Womanity Thierry Mugler Alien Guerlain Terracotta Le Parfum