Marki » M » orientalne « Grupy

Missoni Missoni dla kobiet

Missoni Missoni dla kobiet

Missoni Missoni dla kobiet Zdjęcia

Missoni marki Missoni to orientalne perfumy dla kobiet. Missoni został wydany w 1981 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Maurice Roucel. Nutami głowy są aldehydy, liść czarnej porzeczki, malina, hiacynt i bergamotka; nutami serca są irys, jaśmin, ylang-ylang, róża i geranium; nutami bazy są miód, ambra, paczula, cywet, mech dębowy i styraks.

Aldehydy Liść czarnej porzeczki Malina Hiacynt Bergamotka

Irys Jaśmin Ylang-ylang Róża Geranium

Miód Ambra Paczula Cywet Mech dębowy Styraks

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Missoni by Missoni.

Passion

Missoni Recenzje Perfum

EJo
EJo

Bogactwo olfaktorycznych doznań. Nie orient, a szypr pełną gębą, doskonały, głęboki, lekko chropawy a na mojej skórze ogromnie pociągający. Mam w swoich zbiorach sporo szyprowych zapachów, ten mógłby stanąć obok Aromatics Elixir i Divy :) Takie szypry wielbię miłością dozgonną - na początku zdystansowane, lekko chłodne, zaczepne, później ocieplające się i przybierające tak specyficzny, intymny wydźwięk osobistego pachnidła. Missoni ma w sobie cierpkość porzeczkowego liścia, chłód aldehydów i zimną słodkość hiacynta, które przeobrażają się z wolna, kiedy zapach przechodzi do drugiej fazy. Pojawia się róża, jaśmin, odrobina pudrowego irysa, geranium i paczula, a nade wszystko mech dębowy, który jest PRAWDZIWYM mchem - szorstkim, słonawym, wilgotnym, ziemistym i wytrawnym, doprawionym tutaj miodem jak kropelką słońca. Gdy zapach wygasa, czuję wciąż jego piękną surowość w otoczeniu styraksu i żywicy bursztynowej - w tej fazie wybaczę Missoni nawet cień malinowego aromatu, który - jak słusznie zauważył MrGwyn - pojawia się na mgnienie oka.

Jeśli ktoś kocha stare, złożone zapachy z charakterem, powinien zapoznać się z Missoni. Ja doskonale się w nich czuję, ubolewając jedynie nad tym, iż era tak doskonale tworzonych zapachów odeszła już w zapomnienie... Moja matulka odleweczka pozostanie perełką w mym zbiorze :)

Melitele
Melitele

Wspaniały! Klasa, szyk, elegancja.
Jest mocny i zdecydowany.
Czuć bogactwo składników i starą, dobrą szkołę perfumiarstwa.
Tak jak pisała Vertigo jest niebywale kobiecy i seksowny. Czaruje i uwodzi.
Do tego jest piekielnie trwały i wypełnia cały pokój w którym się znajdujemy.

MrGwyn
MrGwyn

Dzieło typowe dla swoich czasów, co bynajmniej nie powinno prowadzić do zniechęcenia, jak to by było w przypadku, gdybym pisał o którymś z perfum z napoczętej już drugiej dekady XXI wieku.
Missoni w skrócie, to szypr lat 80, który stoi bardzo blisko Chique Yardleya, Cabocharda, czy nowocześniejszych Soir de Lune. Postawienie tych wszystkich perfum w jednym rzędzie jest determinowane tym, że są to perfumy w mniejszym, lub większym stopniu do siebie podobne, przy czym trzeba wziąć pod uwagę, że podobieństwo da się zobaczyć, gdy Chique i Cabochard są z lat 80, a nie późniejszych wersji, bo nie jest tajemnicą, że się zmieniły od tamtego czasu.
Przechodząc do analizy Missoni, stwierdzam, że sztandarowym tematem takowych jest szyprowa słodycz w postaci nagiego vintage'u, występującego bez żadnych cenzur, przyobleczonego tylko w czarne koronki tkane w sposób stricte chypre.
Co typowe, otwarcie to aldehydy o dumnym i luksusowym charakterze. Między nimi stopniowo dochodzi do rozkwitu hiacyntów, ylang-ylang i róży, które nieobalonym kwiatowym triumwiratem rządzą w całokształcie Missoni.
Kwiaty te topią się i rozpływają w miodzie naszprycowanym ostrym mchem dębowym i paczulą, których ziemistość i olfaktoryczny smak czynią z tych perfum niepodważalny szypr.
Zaś cywet, miód i amber są z kolei innym żelaznym trio tej kompozycji tylko, że w kategorii animalicznej jak i nutach bazy, nie zapomniawszy o powyższym, roślinnym duecie.
Cywet należy do tych wyważonych i przyzwoitych.
Styrak rozpłynął się w bazie, ale jego benzoesowa pudrowość ciągle daje o sobie znać.
Malina i geranium, jak się okazuje, wyzierają z ukrycia dopiero, gdy zapach zaczyna wysychać, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Suma sumarum: nie ma tu miejsca na uległość ani nudę, mimo pewnej powtarzalności treści. Missoni ma potencjał, by uszczęśliwić każdą szyprolubną osobę, bo prawdziwy kunszt obroni się sam.
Trwałość i dyfuzja jak to u vintage'owych legend.

vertigo
vertigo

Missoni to zapach zdecydowanie bardziej szyprowy niż orientalny. Nie słyszałam o nim, dopóki nie natknęłam się na odlewkę w pewnej dużej paczce z próbkami ;)

Ah, Missoni! Nie jestem w stanie opisać nut, to po prostu wielki, seksowny szypr z lat osiemdziesiątych, podobny do innych szyprów z tego okresu, wyjątkowy jednak za sprawą wyraźnie miodowej nuty.
Trochę mroczny, bardzo zmysłowy i zuchwały.

Hasło reklamowe: "Kiedy kolory stały się perfumami" wspaniałe i doskonale obrazujące zapach.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Missoni Missoni, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Missoni Missoni, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Missoni marki Missoni. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Missoni marki Missoni reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain L'Heure Bleue Dita Von Teese Rouge Molinard Habanita Miraculum Byc Moze...Rome Clinique Aromatics Elixir Gres Cabochard Rasasi Rasha Lubin Idole Eau de Parfum Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Boucheron Boucheron Michal Szulc Sale Perfume 01 L`Artisan Parfumeur Dzongkha Gres Cabotine Alexander McQueen Kingdom Cacharel LouLou Basile Basile Montana Parfum de Peau Chanel Bois des Iles Cartier Must de Cartier Valentino Valentino Uomo