Marki » M » kwiatowo - zielone « Grupy

Le Jardin Max Factor dla kobiet

Le Jardin Max Factor dla kobiet

Le Jardin Max Factor dla kobiet Filmy
Le Jardin Max Factor dla kobiet Zdjęcia Le Jardin Max Factor dla kobiet Zdjęcia Le Jardin Max Factor dla kobiet Zdjęcia Le Jardin Max Factor dla kobiet Zdjęcia Le Jardin Max Factor dla kobiet Zdjęcia Le Jardin Max Factor dla kobiet Zdjęcia Le Jardin Max Factor dla kobiet Zdjęcia

Le Jardin marki Max Factor to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Le Jardin został wydany w 1982 roku. Nutami głowy są mięta, nuty zielone, estragon, nuty owocowe i bergamotka; nutami serca są cyklamen, magnolia, tuberoza, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang, konwalia i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, piżmo, cywet, mech dębowy i cedr.

Mięta Nuty zielone Estragon Nuty owocowe Bergamotka

Cyklamen Magnolia Tuberoza Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Róża

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Cywet mech dębowy Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Le Jardin by Max Factor.

Anais Anais

Le Jardin Recenzje Perfum

Malwina
Malwina

Zawiesista mgła lub przedburzowa duszność w ogrodzie. Mimo to mam do niego sentyment. Na odległość pachnie sucho. Inaczej jest kiedy zwilży się go oddechem, wtedy odkrywa swoje kwiatowe smaczki. Może dlatego (według mnie) to zapach na deszczowe, wilgotne dni, przestaje być dusznym, narkotycznym majakiem jak 'Anais Anais' i nabiera jakiegoś bardziej znośnego, roślinnego charakteru.

monika690
monika690

Dla mnie ten zapach jest bardzo w stylu Anais Anais, mocno kwiatowo- roślinny z wyczuwalnym cywetem lub jego substytutem, faktycznie jak zapach nieco zapuszczonego ogrodu. Zapach jest bardzo nostalgiczny, jak bym oglądała czarno- bialy film. Szczyt luksusu lat 80, warto go poznać :)

Zombianka
Zombianka

Przyjemny kwieciuszek- z lekkim przechyłem w szypry, ale wciąż bezpretensjonalny. Le Jardin nie sili się na oryginalność- nie musi, a może zwyczajnie mu się nie chce. Jest trochę roztrzepany, roztargniony, jak szalony bukiet z wielu kwiatów, na pierwszy niuch niepasujących do siebie. Przypomina mi spory ogród, którego właścicielka straciła co do niego koncepcję i posadziła trochę tego i owego w różnych miejscach, byleby było bujnie i kolorowo.

Na początku zapach jest rzeczywiście parny, jakby naraz z tych wszystkich kwiatów buchnęły ich aromaty. Mamy tu ylang, magnolię, jaśmin, cyklameny, konwalie. Potem wiosenne wapory łagodnieją, robią się pastelowe i przejrzyste, jedynie się unoszą, przesycone piżmową wonią młodej ogrodniczki, która właśnie przemknęła przez środek tego całego dobra. Nieład we włosach, nieuporządkowane myśli, a w pokoju wychodzącym na werandę dziewczęcy bałaganik, jak u Zosi z ,,Pana Tadeusza". Kiedy zapach cichnie na skórze zaczyna się odsłaniać jego cielesne, zalotne oblicze- sandałowiec, ambra, mech dębowy z mydełkowym piżmem przewijającym się od początku do końca kompozycji.

Całość trwa na skórze do 7 godzin, projekcja przez 2 godziny na odległość łokcia, później perfumy przypominają o sobie przy każdym większym ruchu, ale niezbyt intensywnie. Powiew lat '80. za niewielkie pieniądze (wydałam niecałe 20 złotych), drugiej buteleczki nie będzie ale pierwszą chętnie zużyję.

MrGwyn
MrGwyn

Jardin są jak dla mnie kwiatowym szyprem, który jak na lata swojego powstania jest łagodny i spokojny oraz dość 'fryzjerski'. Najbardziej spodobało mi się otwarcie będące na początku niepozorne, lecz szybko przechodzące do odważniejszego ruchu. Jako pierwsze wyczułem bursztynową ambrę, mech dębowy i sandałowiec. Następnie cywet, ylang-ylang, cyklameny, piżmo, magnolię i białe kwiaty z naciskiem na konwalię. Korzeń irysa zaostrzony mchem dębowym i na koniec odżycie nut owocowych. Po ułożeniu się na skórze pozostaje się warstwa różowawego kwiecia z zapachem salonów fryzjerskich starszej daty, w których lakier do włosów i inne potrzebne przy tym zawodzie kosmetyki już dawno 'zaimpregnowały' ich ściany, meble i sprzęty. W takich zakładach byłem strzyżony od dziecka, aż do teraz. Pod względem tej nutki są o wiele lepsze niż Gloria Vanderbilt, która jest o wiele mocniejsza i mniej przestrzenna. LJ są sentymentalne i podobają mi się, ale bez żadnych ochów i achów. Z powodu, iż bardzo lubię poznawać perfumy kojarzące mi się z moim najmłodszym dziecięctwem to ocenię je dość wysoko, mimo, iż kompozycja nie jest zbyt szałowa, ale za ich ducha należy im się piątka z plusem.

Le Jardin by Max Factor 4.06 out of 5 based on 18 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Max Factor Le Jardin, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Max Factor Le Jardin, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Le Jardin marki Max Factor. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Le Jardin marki Max Factor reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Youth-Dew Hermes Elixir des Merveilles Yardley Chique Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Dior Poison Tendre Guerlain L'Heure Bleue John Galliano John Galliano Lancome Magie Noire Gres Cabotine Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Agent Provocateur L'Agent Chanel Coco Eau de Parfum Miraculum Byc Moze...Pariz Cacharel LouLou Sisley Eau du Soir Yves Rocher Rose Absolue Paloma Picasso Paloma Picasso Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Poison Madonna Truth or Dare