Marki » M » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn

4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn

4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Filmy 4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Filmy
4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia 4711 Original Eau de Cologne Maurer & Wirtz dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

4711 Original Eau de Cologne marki Maurer & Wirtz to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. 4711 Original Eau de Cologne został wydany w 1792 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Wilhelm Muelhens. Nutami głowy są olej pomarańczowy, brzoskwinia, bazylia, bergamotka i cytryna; nutami serca są cyklamen, lilia, melon, jaśmin i róża bułgarska; nutami bazy są paczula, tahitiańska wetyweria, piżmo, drzewo sandałowe, mech dębowy i cedr.

Olej pomarańczowy Brzoskwinia Bazylia Bergamotka Cytryna

Cyklamen Lilia Melon Jaśmin Róża bułgarska

Paczula Tahitiańska wetyweria Piżmo Drzewo sandałowe Mech dębowy Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about 4711 Original Eau de Cologne by Maurer & Wirtz.

Mugler Cologne
Marrakech Neroli E Cardamomo
Neroli Portofino

4711 Original Eau de Cologne Recenzje Perfum

jaszczurus
jaszczurus

Zapach z dzieciństwa. Nałogowo wraz z Babcią używaliśmy tego zapachu, który nie uległ zmianom, a jeśli coś w nim majstrowano to mój nos tego nie wyłapał. Niestety trwałość na skórze jest o wiele mniejsza niż kiedyś.
Nie zmienia to jednak faktu, że najchętniej bym się w tym kąpał :-)

Lizbet
Lizbet

Dałam znajomym, którzy nie mają perfumowego bzika do powąchania. Powiedzieli, że śmierdziel ;)
O historii zapachu napisali inni użytkownicy, więc nie będę powtarzać. Dla mnie pachnie, jak dziadek - chociaż moi dziadkowie tak nie pachnieli, ale to właśnie jest zapach dziadka. W tym kontekście odnajduję w nim wiele uroku. No ale, jest to zapach przeszłości. Koniecznie do poznania, niekoniecznie do używania.

Cytrynowy, świeży, przy jednoczesnej piwnicznej nucie. Trwałość marniutka.

darkblueyed
darkblueyed

Siedze na kolanach Dziadka Franza, ubrana w bawarski dirndl w szafirowym odcieniu, krochmalona bluzeczke z bufiastymi rekawami i szeroko otwartymi oczami podziwiam czarne lakierki- marzenie dziewczynek w kazdej generacji. Siedzimy razem w ogrodku piwnym, przed Dziadkiem stoi kufel z jego slynnym halb- halb (ciemne piwo z jasnym), ja zuje precle z grubymi krysztalami soli i wtulam buzie w zamszowa kurtke- kurtka pachnie cytrusami i brzoskwinia. Opa jest gladziutko wygolony na policzkach ale dumnie zadziera sliczne wasy- pomada lekko pachnie olejkiem rozanym. Kurtka Dziadka jest szorstka jak mech w bawarskim lesie i mosiezne guziki ostro blyszcza w popoludniowym monachijskim sloncu. Tak samo pewno blyszczy dzwonek, ktory znam z etykiety wody kolonskiej- butelka z grubego szkla, ciemnozielona etykieta z napisami w przytlumionym zlocie. Nie odwiedzalismy Dziadka Franza czesto ale chyba mnie kochal... Die kleine Bienchen (mala pszczolka) szczebiotala w 3 jezykach i namietnie domagala sie czytania ksiazeczek. Dzisiaj ksiazeczki czytam juz sama, a woda kolonska z ulicy Dzwonow przywoluje wspomnienie bawarskiego Dziadka i Jego Malej Pszczolki z polskim paszportem i przeslowiansko brzmiacym imieniem.

Roq
Roq

4711 Original to koszmarek z przeszłości. Owszem, można go posiadać w celach kolekcjonerskich, ale używać?
Chyba tylko przy paleniu trawki albo dla pobudzania towarzystwa do żartów.
Bliżej mu do aromatów do ciast niż męskich zapachów, ale jeśli ktoś się jednak odważy włożyć go na siebie, niech się nie zdziwi, że będzie pachniał jak wystrojony "cytrynowy" wujek Staszek w parne, niedzielne popołudnie. Gdzieś w tle słychać będzie Irenę Santor.
Pewnie leci telewizyjny koncert życzeń - pomyślał Stirlitz...

PS. Swego czasu i z niewiadomych mi bliżej powodów, 4711 Original regularnie otrzymywałem w prezencie od znajomych z Niemiec.
Służył mi jako środek czyszczący do głowic w magnetowidzie...

unisex
unisex

„Pramatka wód kolońskich.” Jak głosi legenda pachnidło stworzone przez duchownego w XVIII wieku.
Mocne otwarcie to cytrusy z bazylią. Chwilę później kwiaty uspokajają zapach (staje się wręcz mdły) i przestaje on być wyczuwalny z odległości. Niestety w zasadzie na tym koniec. Nut bazy praktycznie nie czuć. Produkt najmniej trwały jaki znam – 1,5 godziny max, więc można stosować jako odświeżacz po goleniu, a przed wyjściem z domu używać czegoś lepszego. Woda świetnie nadawałaby się jako dezynfekator do rąk - higieniczne odświeżenie na mieście.
Myślę jednak, że każdy fan perfum powinien znać tą wodę nie tylko z muzeum. ‘Turystom’ znajdującym się na portalu odradzam, chyba że jako prezent na dzień dziadka. Doceniam za historię, o reszcie lepiej się nie rozwodzić...

Piotrek007
Piotrek007

Jak pachnie woda kolońska z Kolonii ? To zapach niewątpliwie bardzo oryginalny, z niesamowicie wyrazistymi przejściami i zdecydowanie przedstawiający luksus swojej ery. Co przypomina ? Mydło ! Ale nie takie z tesco, o nie ! To zapach wspaniałej kostki zakupionej w mydlarni, która pieni się i tak niesamowicie pachnie, aż chce się jej używać !!

Sam test owej wody to istny scenariusz filmowy z mocnym wstępem, akcją w środku i dramatycznym zakończeniem.
Na samym początku otrzymujemy istny huragan zapachów!
Bardzo ciężko jest odróżnić poszczególne rodzaje cytrusów i kwiatów które szaleją dookoła, jednak dość szybko kwiaty znikają i zostają cytrusy. Na piedestale bergamotka w akompaniamencie znanych nam z promocji zimowych, pomarańczy. Gdzieś tam kryje się słodki melon, ale znika on po 20 min razem z pozostałymi kwaśnymi kolegami aby całkowicie ustąpić kwiatom ! Róża, ahh róża tak delikatna jednak ta specyficzna, co nos pieści niesłychanie :) (przez kwadrans cały). Czuć lilię, ale ja jej tam nie potrzebuję, różowe płatki by mi wystarczyły. Cyklamen ? Cyklamenu nie znam... i szczególnie nie wyłapuję czegoś co jest mi obce, więc może i tego nie ma. Pod koniec róża blednie i pojawia się szczypta mchu, paczuli i drzewa sandałowego (które chyba jest od samego początku ale nabiera na mocy pod koniec). Tragiczny koniec niestety, bo po godzinie zapach już umiera, a tak bardzo by się chciało trochę więcej!

4711 Original Eau de Cologne modyfikowany był kilka razy i nie wiem jak bardzo przedstawia on dawną zawartość flakonu w który zaopatrywały się w XVIII wieku niemal wszystkie europejskie dwory królewskie i książęce, począwszy od króla pruskiego Fryderyka Wilhelma I Hohenzollerna, poprzez cesarzową Marię Teresę Habsburg, króla Francji Ludwika XV Burbona, włącznie z królem Polski, Stanisławem Augustem Poniatowskim.
Jednak jestem w stanie uwierzyć iż obecne ósme już pokolenie rodu Farina, który stworzył recepturę (Wilhelm Muelhens na jej bazie produkował 4711 Original Eau de Cologne), starało się utrzymać podobieństwo pierwowzoru tego zapachu.

Ze względu na słabą trwałość będę go używał jedynie w domu. Pracując na komputerze albo czytając książkę, sięgać będę do nadgarstka gdzie zapach wody kolońskiej przypomni mi, że dzięki temu wynalazkowi "Köln" stało się w XVIII wieku sławnym miastem perfum.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Maurer & Wirtz 4711 Original Eau de Cologne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Maurer & Wirtz 4711 Original Eau de Cologne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum 4711 Original Eau de Cologne marki Maurer & Wirtz. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu 4711 Original Eau de Cologne marki Maurer & Wirtz reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Clinique Aromatics Elixir Gres Cabochard Guerlain Shalimar Sisley Soir de Lune Chanel Coco Eau de Parfum Salvador Dali Salvador Dali Slava Zaitsev Maroussia Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Lubin Idole Eau de Parfum Miraculum Pani Walewska Noir Revlon Jontue Revlon Ciara Revlon Charlie Blue Pierre Balmain Balmain de Balmain Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Loewe Loewe 7 Guerlain L'Heure Bleue Christian Dior Fahrenheit Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dior Homme Cologne 2013