Marki » M » orientalno - kwiatowe « Grupy

Histoire d`Eau Mauboussin dla kobiet

Histoire d`Eau Mauboussin dla kobiet

Mam: 18 Miałem: 14 Chcę: 9 Ukochany zapach: 1

skórzany
Histoire d`Eau Mauboussin dla kobiet Zdjęcia Histoire d`Eau Mauboussin dla kobiet Zdjęcia

Histoire d`Eau marki Mauboussin to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Histoire d`Eau został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christine Nagel. Nutami głowy są mandarynka i ylang-ylang; nutami serca są gałka muszkatołowa, pieprz i kardamon; nutami bazy są skóra, mirt, ambra i piżmo.

Mandarynka Ylang-ylang

Gałka muszkatołowa Pieprz Kardamon

Skóra Mirt Ambra Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Histoire d`Eau by Mauboussin.

al02
Fendi Theorema

Histoire d`Eau Recenzje Perfum

KasiaS
KasiaS

"Histoire d'O" to tytuł bardzo znanej francuskiej powieści erotycznej inspirowanej dziełami Markiza de Sade (popłuczynami po niej jest nieszczęsne "50 twarzy") i chyba jeszcze bardziej znanej adaptacji filmowej tejże. Nazwa perfum Mauboussin wydaje mi się subtelnym, ale bardzo czytelnym nawiązaniem bądź grą z tym tytułem.
Idąc dalej, choć są to tylko moje domysły, butelka, która kojarzy mi się z jajkiem, może nawiązywać do wcześniejszej obrazoburczej powieści George'a Bataille'a "Histoire d'Oeil" ("Historia oka") - seksualny motyw rozbitego jajka był tam bardzo ważny.Podobnie jak wszelkiego rodzaju płyny - może stąd l'Eau, kto wie.
Same perfumy, ciepłe i przyprawowe, nie są raczej sadystyczne ani obrazoburcze (poszukiwaczy odsyłam do Secretions Magnifiques ;) ), ale jest w nich coś niepokojącego i zmysłowego, lekka duszność, jak w zamkniętym pokoju albo w bardzo upalny dzień, lekko świdrujące i męskie przyprawy, do tego nieoczekiwanie kosćielne, trochę mydlane kadzidło (które też, nie wnikając w szczegóły, żeby nie urazić niczyich uczuć religijnych, mnie naprowadza na Bataille'owski trop - a może manowce), i tradycyjnie rozerotyzowany ylang - wszystko to nadaje kompozycji zdecydowanie cielesny i przewrotny ton . Cały ten niesamowity kram delikatnie wygładzają i dosładzają owoce, przez co jest on koniec końców noszalny i przyjemny, choć na pewno też może być diabelnie albo i diabolicznie uwodzicielski. Myślę, że ten zapach na wielu poziomach mówi aluzjami i kodami - a nawet jeśli coś w tej chwili wymyślam, to przyjemnie jest mi w to wierzyć.
Bardzo wart polecenia, ja jestem oddaną wielbicielką.
---
Trwałość mają bardzo dobrą, projekcja dość szybko cichnie, kolejne fazy są coraz łagodniejsze i spokojniejsze - pod koniec mam wręcz, nie wiedzieć czemu, dość wyraźne skojarzenie z milusińskim Tygryskiem Kenzo.

rosana16
rosana16

Tak, w Historii Wody nie ma wody. Jest na początku trochę młodego wina ale i nawet wino szybko znika a Historia Wody staje się sucha, pylista i szorstka. Tak jakbym z winiarni przeniosła się nagle na suchą, spaloną słońcem pustynię po której snuje się pył przypraw z pięknym kardamonem na czele. Do przypraw szybko dołącza skóra, a na tym tle czuję aromat kandyzowanych owoców - mandarynek, wiśni i śliwek. A od czasu do czasu na tą pustynię dociera skądś delikatny aromat dojrzałego jabłka. Historia Wody mnie oczarowała.

Przede wszystkim owoce - głównie mandarynka i nieobecna w nutach śliwka. Owoce bardzo dojrzałe, które niestety zaczynają już fermentować. Czuję wyraźnie nutę młodego, niedojrzałego wina - a nie znoszę tego zapachu.

Później jest lepiej - pojawiają się łagodne przyprawy i odrobina skóry, dzięki czemu Historia Wody nie wydaje się owocowym przeciętniakiem.

Nie porwał mnie ten zapach, ale nie jest zły - plus przede wszystkim za brak taniej, spożywczej wanilii, która zazwyczaj wrzucana jest na siłę do tego typu kompozycji.

Podobnie jak poprzednia recenzentka zachodzę w głowę, co miała na myśli firma nadając tym perfumom taką nazwę - z wodą w moim mniemaniu nic ich nie łączy.

gdruzbiak
gdruzbiak

Mam go od niedawna i cały czas się zastanawiam co mi przypomina i dopiero teraz mnie olśniło - Gucci Eau de Parfum. Podobnie jak tam, wydaje mi się trochę męski na początku - może już wtedy wyczuwam skórę, ale pewnie to przez te przyprawy - są bardzo wytrawne, trochę jak syrop lub inne lekarstwo, na początku zero jak dla mnie słodyczy, ale po pewnym czasie bardzo łagodnieje i chyba trochę się wysładza i wyczuwam miękką ambrę. Trwałość rewelacyjna!!! Lepiej brzmią na mojej skórze niż Gucci Edp, które były jednak zbyt męskie.
I cały czas się zastanawiam, co autor miał na myśli nazywając te perfumy Historią Wody - bo wody w nich jak na lekarstwo.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Mauboussin Histoire d`Eau, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Mauboussin Histoire d`Eau, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Histoire d`Eau marki Mauboussin. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Histoire d`Eau marki Mauboussin reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cartier Le Baiser Du Dragon Molinard Habanita Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Frapin 1270 Mauboussin Mauboussin Ginestet Botrytis Fendi Fendi Theorema Christian Dior Poison Lubin Idole Eau de Parfum Donna Karan Black Cashmere Serge Lutens Ambre Sultan Yves Rocher Neonatura Cocoon Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Oriflame M by Marcel Marongiu Parfum d`Empire Ambre Russe Cacharel LouLou Alexander McQueen Kingdom Annayake Miyako Christian Dior Midnight Poison Guerlain Shalimar