Marki » M » kwiatowo - owocowe « Grupy

Dot Marc Jacobs dla kobiet

tropikalny
kokosowy
Dot Marc Jacobs dla kobiet Filmy
Dot Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia Dot Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia Dot Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia Dot Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia Dot Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia

Dot marki Marc Jacobs to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Dot został wydany w 2012 roku. Dot stworzyli Annie Buzantian i Ann Gottlieb. Nutami głowy są wiciokrzew, czerwone jagody i pitahaya; nutami serca są jaśmin, kwiat pomarańczy i kokos; nutami bazy są drewno z morza, wanilia i piżmo.

Wiciokrzew Czerwone jagody Pitahaya

Jaśmin Kwiat pomarańczy Kokos

Drewno z morza Wanilia Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dot by Marc Jacobs.

Daisy Dream

Dot Recenzje Perfum

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Nie wiem co napisać o tym zapachu, bo mogłabym pisać i pisać po próżnicy a wyjdzie z tego paplanina bez sensu. Taka sama jak ten zapach. O ile flakon barwny i bardzo ciekawy, to sama kompozycja jest przezroczysta, zwyczajna, bez wyrazu. Garść owoców, trochę soczystego kokosa, odrobina wanilii i mamy drinka, który jest tak mdły, że nie da się go pić. Ot, tyle, że w bajeranckim kieliszku.
Porównałabym ten styl do Escady - tyle, że w wersji ekstremalnie rozwodnionej i bardzo nietrwałej.

Landrynkowo słodki, z dodatkiem lekko kwaskowatych owoców. Nudny, zatykający swą sztuczną słodyczą, na szczęście nietrwały.

china_doll
china_doll

Dot to zapach egzotycznych wakacji, dajmy na to na karaibach, gdzie leżymy sobie w hamaku na spokojnej plaży, słuchamy szumu fal i popijamy wodę kokosową prosto z kokosa.

Zapach jest słodko orzeźwiający: na prowadzeniu są jakieś soczyste owoce z nutką wodną, obstawiam pitahaję. Jednak w tle cały czas możemy dowąchać się czegoś słodkiego-a jest to kokos.

Zapach nie mdli, ani nie przytłacza, projekcja i trwałość pozostawiają wiele do życzenia.

Butelka silnie kojarzy mi się z biedronką, chociaż nie wiem, jak to się ma do zapachu...( na Karaibach chyba nie ma biedronek? :/ ) Po za tym moim zdaniem jest jakaś taka dziecinna, ale przez to szalenie urocza, kropki=love. Nie do pomylenia z żadną inną.

Zapach na lato, i to gorące, szczególnie na nadmorskie wakacje.
LIKE!

maakowaa
maakowaa

KOCHAM !
Uwielbiam wanilię i jaśmin i tutaj to połączenie z resztą składników klasa.
Trwały jest, ale miałam trwalsze.
Co do butelki...o gustach się nie dyskutuje. Mi się podoba i bardzo charakterystyczny.

Hazardzistka
Hazardzistka

Po nazwie i kolorze flakonu spodziewałam się żywego i energicznego zapachu. Dot tym oczekiwaniom nie sprostał, dostałam bowiem kokos. I tylko kokos. Mdły, duszący i słodki. Z samego początku jest dokwaszony czarną porzeczką, ale po paru sekundach to ulatuje, zaś później do kokosa dochodzi jeszcze wanilia. I tak trwa do końca, nie zmieniając się i porażając otoczenie, kokosowe-waniliowe coś.

dianthus
dianthus

Na wstępie poinformuję, że nie mam zielonego pojęcia jak pachnie pitahaja, będę porównywać do tego co znam ;)Dodam też że nie pamiętam LR i J.Lo, też porównać nie mogę. A na pocieszenie dla wątpiących w głębszy urok Dot - nigdy nie zachwycały mnie jakoś specjalnie floral-fruity tropikalne. Może to pragnienie wiosny i ciepłych dni mnie tak do nich pcha, ale coś w nich jednak zachwyca :)

Flakonik jest...osłupiający. Jeśli od początku nie czujemy rozczulenia na jego widok, przyjdzie pewnie z czasem, o ile pokochamy zapach :). Każde użycie sprawia jednak frajdę, ze względu na solidne wykonanie na kształt dobrej jakości zabawki (dopracowane szczegóły, nic nie klekocze a plastik jest taki 'tłuściutki' i chce się go dotykać :) albo ja dziwna jestem ...)

Ok, sam zapach!
W otwarciu mocna czerwona porzeczka, słodkawa kwaskowata i aromatyczna, nie dajmy się zwieść, bo kompozycja nie będzie kwasiorem. Za kilka minut pojawia się mix nut przypominający dla mnie najbardziej świeży soczysty, melon. Jest tu słodycz(wiciokrzew), w odpowiedniej dawce, nie przytłaczająca, a w tle miękkość jaśminu, który dodaje eteryczności owocom. Baza fascynuje mnie jednak najbardziej (tak, Dot mnie fascynuje, przyznaję się o^_^o). Przy delikatnym akompaniamencie wodnej świeżości melonowej, łagodnym jaśminie, tło stanowi coś gładkiego, suchego i wytrawnego. Pierwsze skojarzenie nasuwa mi się z Burberry Body, gdzie wyczuwam soki brzozy, świeżą korę brzozową, soczystą i goryczkowatą. W Dot jest to akord mniej kłujący, bliski emocjom piżmu, zmiękczający i wyciszający. Może to te drewno z morza? Dodam, że porzeczka ożywia kompozycję przez pierwszą godzinę, potem cichnie. Całokształt jest jak beztroski i pełen energii nastrój w gorący dzień letni. Rozświetla myśli, a obyciu dodaje łagodności.

Wiele zależy od temperatury w jakiej nosi się Dot.
Przy mrozach potrafią stać się mdlące, natomiast w pełni rozkwitają w temp. powyżej 25 stopni i przy spoconym ciele. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią że to zapach letni, a nawet na upały, ale ja nie doczekam lata. Podkręcam kaloryfery, wyciągam matę do ćwiczeń i pocę się obpachniona Dot! :D

vertigo
vertigo

Dla mnie Dot to zapach bardzo podobny do błękitnego Ralph od Ralpha Laurena i trochę bardziej tropiklanie owocowego Live Luxe od Jennifer Lopez.
Po prostu owocowo-kwiatowy.
Obejrzyjcie reklamę - bardzo dobrze oddaje klimat zapachu. Nawet ten piasek i liście palmowe w tle.

I nie pomogą tłumaczenia i wywody pań z perfumerii jakich to składników nie zawiera i jaki to on nie jest oryginalny.
Generyczny i koniec. Jedyna rzecz, którą ma ciekawą i w tym przewagę nad wyżej wymienionymi, to butelka. Oczywiście, jeśli ktoś lubi tego typu gadżety :/

Zakupowe okazje

Marc Jacobs Dot Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Marc Jacobs Dot Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Gift Set 7oz
69.99 USD
Marc Jacobs Dot Gift Set I. Eau De Parfum 1,7 oz Body Milk 2,5 oz Shower Gel 2,5 oz
Macys.com
Marc Jacobs Dot Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Marc Jacobs Dot Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Gift Set 1.7oz
91.00 USD
Marc Jacobs Dot Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Lotion 75ml 2.5oz Shower Gel 75ml 2.5oz Purple Box 3pcs
NORDSTROM.com
Dot Marc Jacobs Eau de Parfum, 3.4 oz
Dot Marc Jacobs Eau de Parfum, 3.4 oz
Gift Set 3.4oz
132.50 USD
Marc Jacobs Dot Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz Body Lotion 150ml 5.1oz Eau De Parfum Rollerball 10ml 0.33oz 3pcs
Eau De Parfum 0.33oz
Marc Jacobs Fragrances DOT 1.7 oz Eau de Parfum Pour Femme Spray
Marc Jacobs Fragrances DOT 1.7 oz Eau de Parfum Pour Femme Spray
Marc Jacobs Fragrances DOT 3.4 oz Eau de Parfum Pour Femme Spray
Marc Jacobs Fragrances DOT 3.4 oz Eau de Parfum Pour Femme Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Marc Jacobs Dot, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Marc Jacobs Dot, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dot marki Marc Jacobs. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dot marki Marc Jacobs reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Dolce&Gabbana D&G Light Blue Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh Chanel Chance Eau Tendre Escada Joyful Oriflame Sun Marc Jacobs Daisy Kenzo Kenzo Amour Moschino Cheap & Chic I Love Love Thierry Mugler Angel Donna Karan DKNY Calvin Klein Endless Euphoria Britney Spears Fantasy Yves Rocher Monoi Eau des Vahines Lanvin Eclat d’Arpège Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Miss Dior (new) Marc Jacobs Daisy Dream Serge Lutens Fille en Aiguilles Yves Rocher Vanille Noire Dolce&Gabbana D&G Anthology L`Imperatrice 3