Marki » M » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Daisy Marc Jacobs dla kobiet

ozonowy
wodny
Daisy Marc Jacobs dla kobiet Filmy
Daisy Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia Daisy Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia Daisy Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia Daisy Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia Daisy Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia Daisy Marc Jacobs dla kobiet Zdjęcia

Daisy marki Marc Jacobs to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Daisy został wydany w 2007 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są liść fiołka, czerwony grejpfrut i truskawka; nutami serca są gardenia, fiołek i jaśmin; nutami bazy są piżmo, białe drzewa i wanilia. Ten zapach jest zwycięzcą 2 nagród: FiFi Award Fragrance Of The Year Women`s Luxe 2008 i FiFi Awards Best Packaging Women`s Prestige 2008.

Liść fiołka Czerwony grejpfrut Truskawka

Gardenia Fiołek Jaśmin

Piżmo Białe drzewa Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Daisy by Marc Jacobs.

Daisy Eau So Fresh
Chance Eau Tendre
The One Essence
Flight
Dior Addict Eau de Toilette

Daisy Recenzje Perfum

Nell
Nell

Perfumy urzekły mnie od pierwszego powąchania, testowałam je potem kilkakrotnie z zawsze tym samym efektem. Postanowiłam wreszcie je sobie sprezentować.

Przywodzą mi na myśl takie skojarzenia: lekkość, świeżość, wiosna, urok i wdzięk, dziewczęcość, młodość, radość, beztroska, optymizm i oczywiście kwiaty.
Do tego ten flakonik z przeuroczą zatyczką - absolutny hicior.

Jedyna wada tej wody to trwałość - jest niestety bardzo ulotna, prawie jak mgiełka. I dlatego to zakup, przy całej mojej do tego zapachu słabości, nie do powtórzenia.

marta1990
marta1990

Oj Daisy... Marc Jacobs miał dobry zamysł ale na tym się skończyło. Nie żeby Daisy była brzydka, przeciwnie jest ładna, ale tylko ładna. Nie ma w niej nic o czym można byłoby powiedzieć "wow". Rozumiem, że w zamyśle miał to być zapach na co dzień, bezpieczny i mało inwazyjny, nie każdy w końcu kocha Aliena, ale bezpieczeństwo to jedno, a słabiutkie parametry użytkowe to inna bajka. Nie lubię nosić flakonów w torebce a przy Daisy jest to nieuniknione jeśli chcemy pachnieć cały czas w miarę intensywnie, nie dość, że Daisy ubywa nam w tempie ekspresowym to jeszcze noszenie tej flaszki przy sobie wcale komfortowe nie jest bo butelka jest duża, nieporęczna i dość ciężka przy większej pojemności.
Raz na jakiś czas Daisy nieśmiało przypomni mi o sobie, na tyle nie śmiało, że zastanawiam się czy pachnę czy po prostu chciałabym poczuć że ten zapach gdzieś się za mną unosi.
Ogona nie zostawiają, raczej delikatnie przez niedługi czas od aplikacji unoszą się obok. Komplementów na ich temat brak.
Choć zapach sam w sobie jest przyjemny to wiem, że po skończeniu tej butelki do Daisy nigdy nie wrócę, szkoda pieniędzy na produkt o tak słabych parametrach podczas gdy za podobne pieniądze mamy na półkach zapachy trwałe i piękne.

ouvrant
ouvrant

jestem fanką wszystkich zapachów M. Jacobsa, chociaż wiele ludzi zarzuca mu tendencyjność w zapachu, a także to, że są to "typowe pachnidełka". im dłużej je jednak posiadam (a będzie już kilka ładnych lat), tym bardziej mnie one zaskakują. klasyczna Daisy jest ostatnio moim największym zaskoczeniem i ze "średniaczka" zamieniła się w faworyta! wszystko za sprawą pory roku - zimą i jesienią zazwyczaj preferowałam nieco cięższe zapachy (kaliber Aliena), ostatnio jednak użyłam Daisy i widzę, że na mnie dopiero teraz ten zapach pokazuje co ma najlepszego. z typowego kwiatowego świeżaka zmienił się w fiołkowo-pidżmowy otulacz, trwałość cały dzień i więcej!
moja ocena to 10/10, ale tylko jesienią-zimą, w innych porach roku zupełnie go na sobie nie czuję i zapach fiołka mnie drażni.

cirilla
cirilla

Wcześniej nie znałam perfum M. Jacobsa, a flakonik Daisy po prostu mnie zauroczył. Pomyślałam sobie, że skoro w składzie jest: truskawka i fiołek - to będzie to coś fajnego.
Niestety...

W tych perfumach nie wyczuwam słodkości dojrzałych truskawek (nastawiałam się na coś a'la Miss Dior Cherie, a nie sztuczność Escady - jednak nie dostałam żadnej z nich), a kwaskowatość czerwonego gejfruta? Cytryny?
Ten kwasek schowany jest za liśćmi fiołka, które rosną sobie dziko i ukrywają się przed ciekawskimi.

Po jakimś czasie, gdy pierwsze ostre nuty miną, pojawia się delikatny kwiatek - może ta gardenia? Bardzo subtelny i delikatnie słodki. To pewnie przez wanilię, ale jest jej odrobinka.
Przyznam się, że nie przepadam za takimi zapachami, bo kojarzą mi się bardziej z jakimś odświeżaczem, albo nie są wybitnie trwałe.
Daisy nie jest złym zapachem. Jest taka dziewczęca, rezolutna, wiosenna, nawet lekko "niedojrzała", ale jej trwałość po pierwszych 2-3 h = znika. :(

Więdnie tak jak moje ulubione fiołki, które przynoszę w bukieciku, zwiastujące wiosnę, a one po paru godzinach giną.
Zapach polecam na dzień, raczej na wiosnę właśnie. Ja może kiedyś kupię Daisy, choćby dla jej uroczego flakonika i wybaczę jej kapryśną trwałość.

china_doll

Nie kasuję mojej pierwszej recenzji, napiszę po prostu drugą. To aż zaskakujące jak może się zmienić odczucie co do zapachu.

Daisy, zakochałam się w Tobie od razu jak powąchałam próbkę. Wydałaś się taka żywa i nieskończenie optymistyczna. Aromat liści fiołka, grejpfruta i truskawki, przeszyty lekkim pudrem zawładnął moim sercem, chciałam Cię mieć tu i teraz w tym Twoim uroczym, nieco infantylnym flakoniku.
Jednak, Daisy z każdym dniem maleje szansa, że Ty lub którakolwiek z Twoich sióstr zagości na mojej półce.

Dzieje się tak, Daisy dlatego,że Ty pasujesz do mnie z przed roku, kiedy dopiero zaczynałam naukę w liceum oraz przygodę z perfumami.
Mam wrażenie, że z Ciebie wyrastam. Uosabiasz wczesno- i środkowo-nastoletnią radość, oczekiwanie i wiarę w marzenia i nie dopuszczasz myśli o mrokach dorastania. Jednak z tymi mrokami trzeba się zmierzyć i ja będę to musiała niedługo zrobić. Ty bedziesz Sweet Sixteen Forever, a ja niestety (a może raczej na szczęście?)nie.

Pozostawiam Cię moim młodszym koleżankom. Niech one Cię kochają, uwielbiają i pragną. Ja się z Tobą żegnam, kończąc może pewien etap w moim życiu, ale zawsze będę miło wspominać. Żegnam się z Tobą bo chcę, abyś w mojej pamięci pozostała cudowna i radosna, a nie oklepana i mało trwała.

Długo się zastanawiałam, czy powinnam napisać tą recenzję, ale dzisiaj poczułam,że muszę to zrobić, musiałam wyrazić moje odczucia. Nie chcę,żeby ktoś pomyślał,że jest to zapach tylko i wyłącznie dla nastolatek,nie chce też nikogo urazić. Po prostu tak mi się kojarzy i czuję, że przestaje do mnie pasować, choć nadal lubię.

Chcę jeszcze dodać,że to jedne z najradośniejszych perfum jakie dane mi było poznać. Kampanię reklamową też uważam za cudowną.

Lizbet
Lizbet

Daisy jest zapachem intensywnie cytrusowym, w którego tle czuć kwiaty, wanilię i delikatne piżmo. Po dłuższej chwili pojawia się delikatna truskawka, a cytrusy tracą moc. W mojej ocenie zapach jest świeży, radosny, nie określiłabym go jako słodkiego.

Daisy może się sprawdzić dla młodych osób, które mają delikatniejsze zmysły i dużą potrzebę świeżości. Wyobrażam sobie w nich świeżo upieczoną studentkę, która z przejęciem chodzi na wszystkie wykłady. Jest grzecznie, poprawnie - i nudno. Po Jacobsie, który kocha odważne wzornictwo i umiejętnie romansuje z kiczem spodziewałam się większej awangardy. Szkoda. Popartowe opakowanie nie wystarczy by mnie zachęcić do kupna. Ja już skończyłam studia.

china_doll

Nie wiem dlaczego, ale zanim poznałam Daisy, byłam przekonana, że jest to zapach pudrowy, słodki. Nic z tych rzeczy.
Perfumy te są bardzo żywe, energetyczne, świeże. Liście fiołka robią swoje. Zapach jest też bardzo cytrusowy za sprawą grapefruita, wyczuwalna jest truskawka. W tle czuć delikatnie kwiaty. Po pewnym czasie zapach staje się bardziej kremowy, do głosu dochodzą nuty bazy, ale początkowa cytrusowość jest cały czas wyczuwalna.

W moim odczuciu nie jest to nudny i nijaki zapach, który wtopi się w tłum. Wyróżnia się, jest rozpoznawalny.

Idealny od wiosny do wczesnej jesieni.
Trwałość jest przeciętna, projekcja mogłaby być większa.

Daisy jest bardzo dziewczęca, dlatego polecam nastolatkom i młodym kobietom.
Ma bardzo radosny i beztroski charakter, nic tylko położyć się na trawie wśród stokrotek i podjadać truskawki z miseczki :D
Uważam, że świetnie do mnie pasuje, ja kocham ten zapach, mogłabym się w nim nawet kąpać.

Szkoda tylko,że za ten śliczny flakonik z cudowną zawartością trzeba tak dużo zapłacić :(, naprawdę cena mogłaby być trochę niższa.

hiacynta
hiacynta

Cudowny, różowy, szampański zapach!Tryska radością,
jest tak dziewczęca i soczysta, że nie można oderwać od niej nosa. Gdybym miała powiedzieć jak pachnie szczęście, to właśnie tak! Myślę, że mam takie skojarzenia z powodu Chanel Chance Eau Tendre, do którego Daisy nosi niezwykłe podobieństwo. Chance używałam w okresie przed ślubem, a jak wiadomo, jest to bardzo szczęśliwy okres. Daisy jest o tyle inne, że bardziej wyczuwa się coś jakby bananowego. Końcowa faza również jest nieco bardziej drzewna niż w Chance ET. Chance ET jest bardziej wyrafinowany, nieco trwalszy, ale i droższy. Daisy natomiast, może być alternatywą jeśli kiepsko w portfelu.

ALE

Daisy jest już tak nietrwała jak tylko nietrwały może być zapach. Wydanie sporej kwoty na coś, co pachnie 2 godziny to jednak marnotrawstwo. Ale rozumiem, że można się zakochać i dla 2 godzin szczęscia, ktoś może być w stanie zapłacić kwotę przynajmniej 200zl.

Ivonne
Ivonne

Daisy,Daisy.....jestem pod wielkim urokiem prawdziwej Daisy z zamku Książ!Prawdziwa Dama z początku XX woeku, amantka, artystka, piękna i podziwiana Angielka. Z perfumami mam pewien problem, podoba mi się lekki, elegancki , nieco pudrowy ale w sumie kwiatowy ton. Żałuję jednak bardzo, że zapach tak jest nietrwały, ulotny....szkoda, bo piękny jak jego imienniczka.

Anmalea
Anmalea

Oh Daisy Daisy! Piękna jesteś tylko ja się pytam czemu?! Czemu taka nietrwała!!! Za taką cenę to po prostu skandal.
Jacobs sobie ewidentnie w kulki leci.
Żeby tak cudowny zapach zepsuć tak fatalną projekcją i trwałością bukietu polnych maków w wazonie-czyli praktycznie żadną :(

Cudna truskaweczka w asyście łąkowych kwiatuszków. Iście wiosenno-letni zapach. Ryczeć mi się chce jak sobie pomyśle, że jest tak bliskoskórny i ulotny.

Mieć cię Daisy czy cię nie mieć?-Oto jest pytanie.
Czy na prawdę warto odchudzić portfel by podziwać Twoją piękną, lecz kruchą i tragicznie ulotną urodę?

amanda
amanda

W Daisy spobobało mi się połączenie słodkiej truskawki z cierpkością cytrusów,gdzie do tego udanego duetu dochodzi kwiatowy zapach.
Mnie trudno jednozacznie stwierdzić,którego kwiatu więcej,bo one w sumie są na drugim planie a owoce tworzą główny temat.
Zaskarbiły sobie moją sympatię tym,że ogólnie nawet w zaskoczeniu dla samej siebie spodobały mi się tej wiosny,lata lekko kwaskowato cierpkie nuty porzeczki,czerwonych jagód czy cytrusów.
Bo jednakże trzeba przyznać ,że one nadają smaczka zapachowi.
Czymże byłaby tu sama słodka truskawka z kwiatami?,no raczej niezbyt interesującym zapachem,bardzo słabo zapadajacym w pamięć o ile wogóle zapadającym.
Dlatego Daisy, Addict Delice Diora czy Elle Intense YSL należą do moich letnich ulubionych zapachów z pazurkiem.
Poza tym lubią długo zasiedzieć się na mojej skórze.

chjena
chjena

Oda do truskawek! Świeżych, soczystych, dzikich - takich sąsiadujących z fiołkami na tym samym poziomie runa, czuć nawet drobniutkie poziomki. Gdzieś wyżej pachnie nieoswojony jaśmin, otulając leśne dobra swoim bezpiecznym zapachem. Piżmo nadaje zapachowi miękkości i przytłumienia, owoce nie rozkwitają jeszcze pełnią swojego blasku, ale czekają na promienie słońca. Na razie jesteśmy podczas spaceru o świcie, kiedy wszystko jest odrobinę mroczne i senne.

Na polanie nieopodal cała masa stokrotek, zwiastujących te dobrodziejstwa lasu. Nic, tylko stworzyć z nich wianek, a potem zbierać truskawki i poziomki, na końcu dorzucając do koszyka bukiecik fiołków...

Szkoda tylko, że przebieżka trwa akurat tyle, co wschód słońca, czyli ledwie godzinę, czasem las przebudza się nieco ospalej, ale nigdy dłużej niż dwie-trzy godziny. Dla mnie to za mało. Mimo nęcącej czerwieni i fioletu muszę podziękować za tragiczną trwałość i zbyt bliskoskórną projekcję.

marta2210
marta2210

Daisy należy do kategorii zapachów których przez długi czas unikałam ze względu na określenia: dziewczęce, niewinne, delikatne. Jako że wyglądam na 15 lat, podczas gdy przekroczyłam już dawno dwudziestkę, nie potrzebowałam dodatkowego "odmładzania się" zapachem.

Na siłę próbowałam ubrać się w przesłodzone killery, i sama sobie wmawiałam że mi to pasuje. Jednak po miesiącach używania takich zapachów, zapragnęłam wrócić do tego co mi się naprawdę podoba i w czym dobrze się czuję. I właśnie do tego schematu wpisuje się Daisy.

Jest to zapach nienachalny, niewinny, i po prostu uroczy. Bardzo kwiatowy, ale też intensywny. Czuć świeże kwiaty, oraz truskawki.

Uwielbiam świeże i nieskomplikowane zapachy, i wreszcie nie wstydzę się do tego przyznać!

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Wydaje mi się, że przede wszystkim wyczuwam w Daisy gardenię i jaśmin. Są to bardzo przyjemne, kwiatowe perfumy. Używałam ich do tej pory w zimie i bardzo elegancko prezentowały się do wdzięcznych, oficjalnych kreacji. Zapach nie za bardzo się rozwija, dlatego nie będzie moim codziennym zapachem(żeby się nie znudził), ale ma dużą projekcję i zwraca uwagę mężczyzn.
Polecam, w zimie naprawdę otula. Zobaczymy jak spisze się wiosną.

gugusia
gugusia

Kurcze a na mnie Daisy nie rozkwita tak pięknie i nie trwa tak długo jak tutaj opisujecie :(

przyjemnie skomponowane i połączone ze sobą nuty fiołka, grejpfruta i truskawki. Te składniki tutaj rzeczywiście czuc! W efekcie czego uzyskujemy przyjemną, orzeźwiającą i lekko szyprową mieszankę.
Dla młodych ciałem i duchem. Bardzo optymistyczne, nie tylko na ciepłą porę roku.

Flakonik - uroczy, choc 100 ml nieporęczny.
Trwałośc - ok. 3 godz.
Projekcja - bliskoskórna.

hedera_helix
hedera_helix

Zapach jest dość ładny, idealny na dzień i wiosenne dni, nieskomplikowany. Zdecydowanie dla młodych kobiet. Jest bardzo kwiatowy, a także trwały. Niestety szybko się nudzi. Nie jest to też zapach, w którym można się poczuć wyjątkowo.

Joskelyn
Joskelyn

Tak bardzo chcialam widzec sie w ciezkich, topornych killerach - natestowalam sie mnostwo roznych opium, shalimarow, poisonów i innych zabijaczy trwających wieki i po prostu... nie czulam sie w nich. Co z tego, ze zapach piekny skoro czulam dyskomfort przy noszeniu. Okazalo sie, ze nie lubie zapachow, ktore nade mna dominują, ktore porazają otoczenie.

I w takim momencie pojawila sie Daisy, ktora okazala sie prwadziwym ukojeniem Kompozycja jest czysta, prosta, lekka, nie moze drażnić ani przytlaczac, nie moze meczyc. Nie jest tez zadnym odkryciem Ameryki, ale to zapach, ktory po prostu mi lezy, w ktorym czuje sie sobą, a nie czuje się "wypachniona".

Daisy jest kwiatuszkowa, wcale nie slodka, swiezutka, troche mydlana, ale w uroczy sposób. Ja czuje glownie przyjemną bazę - pizmo, drzewa, miłą, nienachalną wanilię. Daisy jest radosna i beztroska - tak jak glosza slogany reklamowe i uwazam, ze pasujemy do siebie

Mam sporo odlewek, nie wiem, czy zdecyduje sie na cala flaszke (ale gdybym dostala ją w prezencie bardzo bym sie ucieszyla :P), ale z pewnoscia juz wiem, ze swoich zapachow bede szukac w podobnym do Daisy rejonie - zapachow po prostu milych, ladnych i przyjemnych.

Butelka oczywscie urocza - trwalosc przyzwoita - przy skorze dobre pol dnia.

Izabela
Izabela

Pani Stokrotka - wiosenna, delikatna, kobieca, słodka.
Zapach zadziwiający, lekki, optymistyczny, na dzień, dosyć długo utrzymujący się na skórze.
Musujące nuty grejpfruta i poziomki przełamane zielonym liściem fiołka.
W nucie serca bukiet białych kwiatów. Te wszystkie składniki osiadają na pierzynce piżmowej.
Dla każdej kobiety, która choć trochę ma w sobie z małej dziewczynki, tak samo niewinnej i uroczej jak stokrotka.

Zakupowe okazje

74.99 USD
Daisy by Marc Jacobs, 3 Piece Gift Set for Women
Daisy by Marc Jacobs, 3 Piece Gift Set for Women
77.99 USD
Marc Jacobs Daisy by Marc Jacobs EDT Spray 3.4 oz Luminous Body Lotion 3.4 oz Travel Edition for Women
Daisy Marc Jacobs Eau de Toilette, 1.7 oz
Daisy Marc Jacobs Eau de Toilette, 1.7 oz
Eau De Parfum 1.7oz
87.99 USD
Marc Jacobs Daisy Intense by Marc Jacobs Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Marc Jacobs Daisy Intense by Marc Jacobs Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
87.99 USD
Marc Jacobs Daisy by Marc Jacobs EDT Spray 3.4 oz Luminous Body Lotion 5.1 oz EDT Rollerball .33 oz Mini for Women
Daisy Marc Jacobs Eau de Toilette, 3.4 oz
Daisy Marc Jacobs Eau de Toilette, 3.4 oz
Gift Set 1.7oz
105.00 USD
Marc Jacobs Daisy Coffret Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz Body Lotion 75ml 2.5oz Shower Gel 75ml 2.5oz 3pcs
Eau De Toilette 6.7oz
Eau De Toilette 6.7oz
140.00 USD
Marc Jacobs Fragrances Daisy 6.7 oz Eau de Toilette Spray
Marc Jacobs Fragrances Daisy 6.7 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Marc Jacobs Daisy, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Marc Jacobs Daisy, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Daisy marki Marc Jacobs. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Daisy marki Marc Jacobs reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Nina Ricci Nina Lalique Amethyst Christian Dior Miss Dior (new) Kenzo Kenzo Amour Yves Saint Laurent Parisienne Moschino Cheap & Chic I Love Love Chanel Chance Eau Fraiche Viktor&Rolf Flowerbomb Chloe Chloe Eau de Parfum Prada Prada Candy Yves Saint Laurent Elle Christian Dior Dolce Vita Prada Infusion d'Iris Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Cacharel Noa Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh Christian Dior Midnight Poison Laura Biagiotti Roma Dolce&Gabbana D&G Anthology L`Imperatrice 3 Lanvin Eclat d’Arpège