Marki » M » « Grupy

Amyris Femme Maison Francis Kurkdjian dla kobiet

Amyris Femme Maison Francis Kurkdjian dla kobiet

Amyris Femme marki Maison Francis Kurkdjian to perfumy dla kobiet. Amyris Femme został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Nutami głowy są liść cytryny i liść pomarańczy; nutami serca są amyris i irys; nutami bazy są wetyweria i agar (oud).

Liść cytryny Liść pomarańczy

Amyris Irys

Wetyweria Agar (oud)

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Amyris Femme by Maison Francis Kurkdjian.

Amyris Femme Recenzje Perfum

fortissimo1603
fortissimo1603

Zastanawialiście się kiedyś jak pachniałyby perfumy o zapachu miłości? Kobiecej miłości? Według mnie właśnie tak jak Amyris.
To już nie jest to różowo-słodkie zakochanie pachnące soczystymi owocami, gdzie chce się go więcej i więcej. To jeszcze nie ta szlachetno-różana dojrzała miłość, raniona nie jeden raz przez ostre zielone ciernie. To miłość świadoma praw i obowiązków, odrobinę jeszcze naiwna bo pełna przekonania, że zawsze będzie tak wspaniale jak dotychczas i żadne poważne kryzysy na nią nie spadną. A nawet jeśli spadną to zawsze można je rozwiązać bo przecież to normalna kolej rzeczy a ona jest pełna dobrego nastawienia. To miłość młoda i czysta.
Początek pachnie wiosennymi, niewinnymi cytrusowymi kwiatami, które w miarę upływu czasu nabierają lekko gorzkawej nuty. Całość jest dosłownie muśnięta irysowym pudrem. No wypisz, wymaluj miłość!
To chyba najbardziej kobiecy zapach jaki dotychczas testowałam.
Nareszcie znalazłam swój idealny ślubny zapach będący dopełnieniem towarzyszących mi w tym dniu emocji.
Testujcie bo warto.

mimozka
mimozka

Jeszcze tak orzeźwiającego, krystalicznie czystego pachnidła nie poznałam do tej pory.Zachwyciło mnie otwarcie Amyris; po nozdrzach bije zapach kwiatu cytryny i pomarańczy. I to one dają efekt przestrzenności, wolności, coś wspaniałego. Mam wrażenie jakbym weszła do ogrodu pełnego cytrusów. Nie ma tu miejsca na syntetyczność, zapach jest bardzo autentyczny.
Wetyweria i oud owszem są przeze mnie wyczuwalne, ale ich moc, intensywność jest złagodzona pudrowością irysa.
Trwałość jest świetna, projekcja także.

perfumeholic88
perfumeholic88

Panie Kurkdijan stworzył Pan zapach niezwykle świetlisty, lekki, świeży i przede wszystkim kobiecy. Jedna z Recenzentek nazwała go też poetyckim. Tak to prawda . Trudno mi to określić , ale tak pachnie poprostu piękna kobieta , która kocha i jest kochana. Świeże nuty na mojej skórze zdecydowanie dominują, a irysa i amyrisa jest niewiele, tak samo oudu, ale to nie niczego tej kompozycji nie ujmuje. Brawo dla Pana i żałuję tylko, że przez to, że Pana zapachy są dla mnie niedostępne to nigdy nie będę ich posiadaczką...

monika690
monika690

Amyris bardzo trafia w moje gusta perfumeryjne. Niesamowicie harmonijny zapach, od czasu aplikacji na skórę. Lekko cytrusowy, kwaskowaty i jednocześnie drzewny. Wydaje mi sie , że to zapach raczej na ciepłe miesiące, ciepło wydobywa z niego to co najlepsze. Oj bardzo mi się podoba :)

kpnz
kpnz

Amyris mi przypomina dopracowaną wersję Narciso R. For Her EDP. Tutaj wszystko jest lepiej zbalansowane i wyważone, nie za ostre, ale też nie nazbyt przymilne. W klimacie bardzo zbliżone. Więcj tu nut różnych kwiatów, z lekką otoczką pudrową. Perfekcyjnie wyważony, harmonijny. Dystyngowany i delikatny. Elegancki, trochę poetycki i zdystansowany. Jest dla mnie lepszą i droższą wersją powyższego dzieła tego samego twórcy :) choć jeśli chodzi o for Her to subiektywnie dla mnie mają większego pazura, a w jakości składników nie zauważam dużej różnicy. Te są bardziej szlachetne i troszkę w klimacie Jaipur od Boucheron, kojarzą się z taką piękną i harmonijną damą.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Maison Francis Kurkdjian Amyris Femme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Maison Francis Kurkdjian Amyris Femme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Amyris Femme marki Maison Francis Kurkdjian. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Amyris Femme marki Maison Francis Kurkdjian reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Oscar de la Renta Esprit d’Oscar Laura Biagiotti Essenza di Roma Calvin Klein Obsession Diptyque Philosykos Balenciaga Balenciaga L`Essence Gucci Envy Yves Saint Laurent Cinema Oriflame My Naked Truth Guerlain La Petite Robe Noir Molinard Habanita Eau de Parfum Hermes Elixir des Merveilles Lolita Lempicka Si Lolita Karl Lagerfeld Karleidoscope The Different Company Sublime Balkiss Cacharel Liberte John Galliano John Galliano Thierry Mugler Alien Yves Rocher Voile d'Ambre Chopard Wish Oscar de la Renta Oriental Lace