Marki » M » orientalne « Grupy

Absolue Pour le Soir Maison Francis Kurkdjian dla kobiet i mężczyzn

Mam: 8 Miałem: 3 Chcę: 3 Ukochany zapach: 1

miodowy
dymny

Absolue Pour le Soir marki Maison Francis Kurkdjian to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Absolue Pour le Soir został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Perfumy zawierają takie składniki, jak ylang-ylang, drzewo sandałowe, cedr virginia, kadzidło, benzoes, róża, kminek i biały miód.

Ylang-ylang Drzewo sandałowe Cedr Virginia Kadzidło Benzoes Róża Kminek Biały miód

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Absolue Pour le Soir by Maison Francis Kurkdjian.

Chergui

Absolue Pour le Soir Recenzje Perfum

Arttemiss
Arttemiss

La Vie Est Belle

Miód. Ciemny, gęsty miód gryczany z dodatkiem kminku, który przydaje mu pewnej charakterystycznej ostrości spychając go wyraźnie w kierunku miodu spadziowego. Do tego dochodzi jeszcze jakaś inna, dziwnie fizjologiczna słodycz, która powoduje, że otwarcie tych perfum jakoś mnie odrzuca na myśl mi przywodząc słodkawo-duszny zapach osoby, która nie zwykła przyjaźnić się z prysznicem czy wanną. Po jakimś czasie, gdy uderzające mnie nieprzyjemnie otwarcie i ciężka początkowa faza przemijają, do głosu dochodzą jakieś rachityczne i snujące się nad ziemią kadzidła, którym daleko do glorii wyśpiewywanej przez anielskie chóry. Ksiądz proboszcz-perfumiarz widać zaoszczędził i wybrał zleżałe już kadzidła bazujące na kiepskich drewnach a nie na żywicy. Kadzidła te z czasem odzyskują trochę wigoru, ale wizja niemytego ciała nie do końca ulatuje. Nasila się drewno, całkiem świeże nawet, trociniaste choć suche i to powiedziała bym jest najciekawszą fazą zapachu. W tle czuć jeszcze benzoes z domieszką sandałowca.

Kurkdjian - taa... Jakoś mi z nim nie po drodze. Plusem jego kompozycji jest sposob, w jaki się rozwijają, minusem natomiast to, że prawie zawsze podoba mi się tylko jakaś faza z danych perfum. Trafienie w "całość" brzmienia zakrawa u mnie o niepodobieństwo. W Absolue Pour le Soir nawet ta faza (drewniana) tak do końca mi się nie podoba, wisi bowiem nad nią wizja nielubiącego wody staruszka lub staruszki. I to nie jest tak, że czepiam się metryki, nielubiący mycia się młodzi ludzie mają bowiem zapach równie przykry, choć diametralnie inny, równie za to niesmaczny. Znać inaczej ciało pracuje z zapachami. Skoro wzięło mi się na dygresje pozwolę sobie na jeszcze jedno spostrzeżenie - że tak powiem - metrykalne: tak jak nie cierpię La vie est belle tak padam z zachwytu, kiedy przechodzę po pracowym korytarzu w ślad za Panią Julią. Pani Julia która nie jest na emeryturze bo nie ma jako kobieta biznesu na to ochoty, wcielenie klasy, elegancji i energii ostatnio tylko ich używa. I pachnie jak milion dolarów! Gdyby na mnie tak pachniały to zlewała bym się litrami. I teraz - ćwicząc zapachową wyobraźnię - myślę o Niej w Absolue Pour le Soir. Toż to była by potwarz! Nigdy, przenigdy! Po co!? Za co?! Życie jest piękne i nie trza go marnować na funeralną perfumę!

Nie, nie podobają mi się i mam nadzieję, że ich miłośnicy nie wezmą mi tego za złe. A patrząc na ich bardzo dobre parametry użytkowe jedyne co mi pozostaje, to ufać, że nie spotkamy się z Absolue w kinie czy w innej operze.

lukesho
lukesho

Przy pierwszym kontakcie przewinęło mi się pytanie: co to w ogóle jest? Śmierdzi dziwnie, jakoś dziadkowo. Otwarcie mocne i w gruncie rzeczy "outdated". Po kilku użyciach mi się odmieniło. To, co dzieje się w późniejszej fazie, to coś pięknego. Słodki, gęsty miód w towarzystwie delikatnej wanilii imitowanej przez benzoes. Zdecydowanie jest to wyższa liga jeśli chodzi o niszę. Pięknie gra w temp. 15-25 st. C, przy umiarkowanej projekcji trwałość wynosi ponad 10 godzin, przez cały czas jest lekko wyczuwalny. Projekcję określiłbym jako "średnia". Ogona ogromnego nie ma, ale i nie jest to zapach bliskoskórny. Jest elegancko, ktoś z kim rozmawiamy w odległości ok. 1 metra z pewnością nas wyczuje.

perfumeholic88
perfumeholic88

Niełatwy to zapach, oj niełatwy i pewnie przez niektórych pozostanie niezrozumiany, a szkoda, bo dla mnie jest poprostu piękny!

Od początku do końca na mojej skórze czuć najprawdziwszy miód. Bursztynowy, o intensywnym, bogatym aromacie, lekko świdrującym w nosie. Od razu zobaczyłam wielki słoik miodu prosto z pasieki, który mam u siebie w domu i mimo tego, że za miodem nie przepadam, ba! Nie znoszę jeść miodu, pić herbatek z miodem, ale w perfumach miód ubóstwiam.
Ta nuta miodowa cały czas trwa i dochodzi do niej żywiczna nuta benzoesu,a także troszeczkę kadzidła takiego kościelnego, lekko już wypalonego. Róży nie czuję i wcale za nią nie tęsknię.

Ten zapach jest szalenie zmysłowy, taki cielesny, wręcz ´´brudny´´, że czuję się w nim doskonale i marzę o własnej flaszeczce. Szkoda tylko, że cena jest mocno nieprzyjazna i mogę o nim tylko pomarzyć.

blueberry
blueberry

Absolue Pour Le Soir jest jak grzesznica-swawolnica, która pod pozorem zapalenia Bogu świeczki przyszła do kościoła okadzić się kadzidłem, aby dodać sobie tajemniczości przed randką z ukochanym, oddając przy tym Diabłu ogarek. APLS dowodzi, że duchowość i zmysłowość w jednym daje doskonały efekt.

Początek jest bardzo trudny i niejednego niecierpliwego wąchacza może przyprawić o wstręt. Mnie najbardziej kojarzy się z goryczą i intensywnością aromatu kropli walerianowych, ale po głowie kołatały mi się myśli związane nie tylko z rozkładem moralnym, lecz także i fizycznym. Na szczęście to osobliwe wrażenie nie jest dla mnie odstręczające, a kiedy po kilkunastu minutach mija, na skórze pozostaje dość specyficzne, mocne, oldskulowe słodko-kadzidlano-animalistyczne, "brudne" pachnidło. Klimat tych perfum jest absolutnie wieczorowy ;) i dość ciężki. Słodycz gęstego miodu umiarkowana, kadzidlana dymność, nuty drzewne i szczypta kminu dla dodania charakteru i cielesności znanej mi z niektórych starodawnych piżmowych lub szyprowych perfum. Róży jest tu chyba jeszcze mniej, ale pięknie komponuje się z pozostałymi nutami.

Zapach, trzeba przyznać, jest wymagający i z pewnością nie znajdzie uznania wśród masowego odbiorcy, odwykłego od ciężkich, bezkompromisowych i nieprzyzwoitych wręcz woni. On czeka na odpowiedniego nosiciela/nosicielkę, by tworzyć z nimi wyjątkowy i zgrany duet. Wyśmienita trwałość - na mojej skórze minimum 12h (nie dotrwałam do jego naturalnego wygaszenia, ponieważ nie mam w zwyczaju iść brudna spać ;)), projekcja na odległość ramion, nie miażdży, ale też nie powinna. Świetne prawdziwie orientalne perfumy na wyjątkowe wieczory, szczególnie na chłodną porę roku.
Jestem na TAK!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Soir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Soir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Absolue Pour le Soir marki Maison Francis Kurkdjian. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Absolue Pour le Soir marki Maison Francis Kurkdjian reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Montale Dark Aoud Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Jean Paul Gaultier Kokorico Lubin Idole Eau de Parfum M. Micallef Gaiac Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Michal Szulc Sale Perfume 01 Prada Prada Amber Pour Homme Intense Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Frederic Malle Musc Ravageur Prada Infusion d`Homme S.T. Dupont Dupont Oud et Santal Rochas Lui Rochas Viktor&Rolf Spicebomb Lalique Hommage a L'Homme Calvin Klein CK One Shock For Him  Christian Dior Dior Homme Intense Serge Lutens Jeux de Peau