Marki » M » orientalno - drzewne « Grupy

Patchouli M. Micallef dla kobiet i mężczyzn

Patchouli M. Micallef dla kobiet i mężczyzn

Patchouli M. Micallef dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Patchouli M. Micallef dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Patchouli marki M. Micallef to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Patchouli został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Astier. Nutę głowy stanowi liść fiołka; nutą serca jest paczula; nutami bazy są piżmo, ambra, wanilia, labdanum i benzoes.

Liść fiołka

Paczula

Piżmo Ambra Wanilia Labdanum Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Patchouli by M. Micallef.

Borneo 1834
Patchouli Leaves

Patchouli Recenzje Perfum

mimozka
mimozka

Państwo Micallef wraz ze słynnym nosem tej marki Jean Claude Astier stworzyli wyśmienite pachnidło.
Patchouli jest dopieszczone w każdym calu. Począwszy od flakonu skończywszy na samym zapachu. Uwielbiam kiedy twórcy perfum dbają o każdy detal. Pani M.Micallef z wielką wirtuozerią ozdabia swoje flakony kryształkami Swarovskiego (i pal sześć, że jest to zwykle szkło tyle tylko, że pięknie oszlifowane).
Jak sama nazwa mówi Patchouli M.Micallef to oda do paczuli.
Paczula wita nas, dotrzymuje dziarsko kroku w trakcie zaznajamiania się z zapachem i żegna.
A to wszystko za cichym przyzwoleniem ciepłej ambry, balsamicznego benzoesu i miękkiego labdanum.
Piękne perfumy, otulające właściciela subtelnością, olfaktorycznym spokojem. Nienachalne, eleganckie.

Piękna paczula ,pylista i taka kobieca.Wyraznie czuć benzoes i labdanum.Wszystko doprawione wanilią.Z całości wyłania się zapach zakurzonego tynku(uwielbiam to)Po długich poszukiwaniach znalazłam tą jedyną.Miałam Chanel Coromandel,Montale Patchouli Leaves,Reminiscence Patchouli.Wszystkie są piękne ale na dłuższą metę męczyły ,tę mogę używać codziennie o każdej porze. Trwałość mogła by być troszkę większa.

EJo
EJo

Podpisuję się pod obiema recenzjami :) Paczula wyjątkowo lubi moją skórę, a ja uwielbiam ją w każdym wydaniu. Tutaj jest doskonała, zdecydowanie wybija się ponad inne nuty, troszkę stara się ją dogonić benzoes i ambra - na mojej skórze jednak króluje zdecydowanie. Rzeczywiście jest pylista, zakurzona, z wyraźną teksturą, nie przykryta innymi dominującymi składnikami - te, które zostały użyte świetnie ją podkreślają. Niesłodka, frapująca, podążająca od całkowitej suchości w bardziej wilgotne, ciemne rejony w miarę stapiania się zapachu ze skórą.

Bardzo przypomina mi tę z Borneo SL. Sądzę, że gdybym nie spotkała wcześniej wspomnianego zapachu, paczula od Micallef byłaby moim nr jeden.

vertigo
vertigo

Z całego serca popieram poniższą recenzję.
Patchouli od M.Micallef to przepiękny 'paczulowiec' :)

Ostatnio raczej niechętnie testowałam zapachy z paczuli w głównej roli, zniechęciły mnie zarówno interpretacje piwniczne jak i do przesady smakowe.

Ta kompozycja jest cudowna. Pylista, drzewna, sucha, tylko odrobinę słodka. Nie osacza, ale spokojnie opływa noszącego. Nie zatyka nadmiarem wanilii czy nut owocowych. Wydaje się bardzo naturalna. Pachnie tak pięknie, że ilekroć poczuję powiew zapachu - uśmiecham się.

Bardzo szczególne perfumy, w moim prywatnym rankingu wskakują na pierwsze miejsce wśród zapachów paczulowych.
2 - słodsza Laetitia Millesime,
3 - prosta Neonatura Cocoon,
4 - owocowa Visa 2007
5 - ambrowa Prada

kpnz
kpnz

Patchouli jest idealnym zapachem zimowym. Otula swoją puszystością, jest zapachem pełnym, upojnym. Rozwija się bardzo harmonijnie, z lekkim pazurkiem, który podkręca ten miękki,lekko chropawy aromat. Moim zdaniem znakomicie skonstruowany, porządny paczulowiec. Poprawia nastrój w zimne dni swoim ciepłem. Dodatkowo składniki są tak pyszne, że niemal można poczuć ich smak. Ale nie jest to smak tandetnego gourmand'u, ale poszczególnych składników: wanilii, przypraw itp.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum M. Micallef Patchouli, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu M. Micallef Patchouli, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Patchouli marki M. Micallef. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Patchouli marki M. Micallef reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Organza Indecence Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Montale Patchouli Leaves Parfum d`Empire Aziyade Montale Chocolate Greedy Lubin Idole Eau de Parfum Serge Lutens Feminite du Bois Frapin 1270 Donna Karan Black Cashmere Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Guerlain Samsara Eau de Parfum By Kilian Straight to Heaven Parfum d`Empire Cuir Ottoman Mauboussin Mauboussin Byredo Pulp Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Ambre Sultan Chanel Bois des Iles Reminiscence Patchouli