Marki » M » kwiatowe « Grupy

Les 4 Saisons: Hiver M. Micallef dla kobiet

Les 4 Saisons: Hiver M. Micallef dla kobiet

żółtych kwiatów
Les 4 Saisons: Hiver M. Micallef dla kobiet Zdjęcia Les 4 Saisons: Hiver M. Micallef dla kobiet Zdjęcia

Les 4 Saisons: Hiver marki M. Micallef to kwiatowe perfumy dla kobiet. Les 4 Saisons: Hiver został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Astier. Nutami głowy są neroli, cytryna amalfi i pomarańcza; nutami serca są irys, jaśmin, ylang-ylang i cynamon; nutami bazy są piżmo, drzewo sandałowe, cedr virginia, migdał i wanilia.

Neroli Cytryna Amalfi Pomarańcza

Irys Jaśmin Ylang-ylang Cynamon

Piżmo Drzewo sandałowe Cedr Virginia Migdał Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Les 4 Saisons: Hiver by M. Micallef.

Cornubia

Les 4 Saisons: Hiver Recenzje Perfum

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Tak pachnie zima w wersji vintage, być może ta z okresu dwudziestolecia międzywojennego?
Śnieżne zaspy, przeszywający wiatr, przenikliwy chłód, szczelnie zakryte ciężkimi chmurami niebo, a pośród tych wszystkich przeciwności pogodowych Zima - chroni niczym bufor, ociepla, otula miękką, pudrową chmurą, maluje uśmiech na twarzy, poprawia samopoczucie.
Zima pachnie gęstym, luksusowym pudrem irysowym, słodką, narkotyczną wonią ylang-ylang, energetycznymi, cierpko-słodkimi kroplami olejku pomarańczowego, szczyptą aromatycznego cynamonu zmieszanego ze słodką, ale suchą, pylistą wanilią, białym, kosmetycznym piżmem oraz szlachetnym sandałowcem.
Wszystkie te nuty tworzą doskonale zbalansowaną całość, która wręcz kipi klasą, elegancją, niewymuszonym szykiem w dawnym stylu.
Noszenie Hiver jest jak podróż w czasie, odkrywanie magii dawnego świata, który zdaje się drzemać, pozostając pod przykryciem grubej warstwy białego puchu, ale tak naprawdę tętni życiem - życiem wyższych sfer, pełnym przepychu, bogactwa, elegancji, konwenansów.
Po raz pierwszy nosiłam Hiver właśnie zimą, wprawdzie nie 90, ale 5 lat temu - wyśmienicie wpasowały się w śnieżny, mroźny krajobraz.
Od tamtej pory nieustannie znajduję się pod urokiem tych perfum, nie mogę pojąć decyzji o ich wycofaniu.
Porównania do Lou Lou są dla mnie zrozumiałe i w pewnym sensie zgadzam sie z nimi, jednak o ile Lou Lou to kwintesencja lat 80., o tyle Hiver doskonale oddaje ducha niespokojnej, ale jakże nostalgicznej pierwszej połowy XX wieku.
Trwałość rzędu 8 godzin, moc ponadprzeciętna, prawdziwie zimowa.

Oczekiwałam pięknego pudrzaka. Wyobrażałam sobie zapach eleganckiej kobiety w futrze, stąpającej po iskrzącym się śniegu, ale tak naprawdę to żadna rewelacja.

Jest pudrowy - z wyraźną nutą pudru ryżowego, którego akurat w nutach brak, czuć też drewno sandałowe, dzięki czemu przypomina mi odrobinę Samsarę.

Ładny zapach, ale brak mu trochę charakteru, puder w nim jest delikatny, przejrzysty, brak mu głębi. Przy takim Teint de Neige to pudrowy mikrus.

patetico
patetico

Hiver, czyli zima w wydaniu Micallefa to bardzo przyjazny 'ocieplacz', a może raczej 'otulacz' w stylu retro.
Początek może tego nie zapowiada, jest mocno cytrusowy, przy czym owoce są w słodkiej, dojrzałej i naturalnej postaci.
Neroli wyczuwalne, ale krótko, nie 'szarpie' jak to bywa w innych perfumach.
W sercu zapachu dominuje całkiem realna i intensywna woń kwiatu irysa, podobna do tego z Hiris Hermesa, a później na dobre zadomawia się ylang-ylang i dość bezczelnie się rozpycha aspirując do motywu przewodniego tej kompozycji.
Niestety, malutko tu cynamonu, dosłownie szczypta, a jaśmin? Niezauważalny...
Puchata baza, jak lekko słodka kołderka miło nastraja w paskudny, wilgotny dzień.
Dużo sandałowca, wanilii i klasycznego piżma.
Jest ładnie, kremowo-ylangowo, chyba tak bym podsumowała.
Jeśli ktoś nie lubi ylang-ylang, odradzam, czułam go na sobie cały dzień.
Jeśli natomiast jest jego wielbicielem, powinien być zadowolony.
Nie wiem czemu ten zapach zaklasyfikowano jako wyłącznie kwiatowy, to może być mylące, jeśli go ktoś nie zna.
Bardzo dobra, wielogodzinna trwałość, niezła projekcja.
Polecam lubiącym 'miękkie' zapachy w starym stylu:)

vertigo
vertigo

Perfumy w klasycznym stylu, z elemantami zarówno zapachu kobiecego, jak i męskiego.
Niespecjalnie oryginalne. To jakby mieszanka wielu zapachów w stylu vintage.

Rozwijają się typowo, w układzie piramidy.
Na początku jest intensywne neroli i cytryna. Charakter męskich wód kolońskich z lat 80'. Następnie kwiaty, głównie pudrowy (ani nie mydlany, ani nie ziemny) irys i trochę ylang, jaśmin jest ledwo wyczuwalny.
Wydaje się, że jest też trochę fiołka.
Smaczne migdały w jakimś trudnym do określenia, lekkim, puszystym kremie.
W nutach bazy zapach staje się zdecydowanie bardziej drzewny, piżmowy, i tylko odrobinę pudrowy.

Ogólnie to elegancka, mocna kompozycja dla tych, którzy lubią styl vintage. Może rzeczywiście bardziej dla kobiet, ale jestem pewna, że na mężczyźnie pachniałaby również ciekawie. Ten zapach pasuje mi bardziej do jesieni niż zimy. I raczej na dzień.

Projekcja przeciętna, trwałość ok. 6 godzin.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum M. Micallef Les 4 Saisons: Hiver, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu M. Micallef Les 4 Saisons: Hiver, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Les 4 Saisons: Hiver marki M. Micallef. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Les 4 Saisons: Hiver marki M. Micallef reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain L'Heure Bleue Montale Powder Flowers Salvador Dali Le Roy Soleil Aramis Tuscany Per Donna Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Christian Dior Dune Cacharel LouLou Penhaligon`s Cornubia Agent Provocateur L'Agent Gucci Gucci Eau de Parfum Cartier Le Baiser Du Dragon Kenzo Kashaya Rochas Byzance Molinard Habanita Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Juliette Has A Gun Mad Madame Montale Dark Purple Cacharel Gloria Joop! Joop! Le Bain Ginestet Botrytis