Marki » L » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Theseus Lorenzo Villoresi dla kobiet i mężczyzn

Theseus Lorenzo Villoresi dla kobiet i mężczyzn

Theseus Lorenzo Villoresi dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Theseus marki Lorenzo Villoresi to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Theseus został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Lorenzo Villoresi. Nutami głowy są cytrusy, bergamotka, nuty zielone, szałwia muszkatołowa, pieprz, gałka muszkatołowa i nuty kwiatowe; nutami serca są wetyweria, irys, jaśmin, francuskie labdanum, paczula i nuty drzewne; nutami bazy są piżmo, ambra, fasolka tonka, agar (oud), skóra, wetyweria i paczula.

Cytrusy Bergamotka Nuty zielone Szałwia muszkatołowa Pieprz Gałka muszkatołowa Nuty kwiatowe

Wetyweria Irys Jaśmin Francuskie labdanum Paczula Nuty drzewne

Piżmo Ambra Fasolka tonka Agar (oud) Skóra Wetyweria Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Theseus by Lorenzo Villoresi.

Theseus Recenzje Perfum

blueberry
blueberry

Theseus aromatyczną szałwią, pieprzną zielonością i słonawą, surowo-ziemistą wetywerią stoi, i chociaż ten odświeżający zapach początkowo chłodzi odrobiną cierpkiej bergamotki i cytrusowości niczym koloński, to ma moc i głębię perfum cięższego kalibru.
Kompozycja jest śródziemnomorska, "włoska", w szlachetnym stylu, czuć dobre rzemiosło i kunszt perfumiarskiego fachu. Nie identyfikuję żadnych konkretnych kwiatów (oudu zresztą też nie), a jednocześnie mam wrażenie, że coś zmiękcza ją i łagodzi szorstkie ziołowo-zielone-przyprawowe kanty, choć jak dla mnie (i to maniaczki wetywerii) ten uniseks przechyla się raczej w męską stronę - zamiast greckiego herosa wyobrażam sobie eleganckiego mężczyznę w sile wieku, odzianego w jasny lniany garnitur i płaski słomkowy kapelusz z ciemną wstążką i krótkim rondem, który o brzasku, jeszcze przed wypiciem pierwszego espresso, wybrał się na przechadzkę po skałach okalających nabrzeże - przyjazna temperatura otoczenia sprzyja wędrówce, w rześkim powietrzu czuć ozon i jod, a w dole morze rytmicznie uderza o nierówną linię brzegową, wzbijając w powietrze mikrocząsteczki słonej wody. Głęboki wdech uruchamia w jego głowie wspomnienie innych słonawych i "nadmorskich" perfum - Durbano Turquoise i TDC Sel de Vetiver, lecz on cieszy się, że na taką okazję ostatecznie wybrał coś pogodniejszego w wyrazie. Charakter Theseusa jest bowiem zupełnie inny od wspomnianych pachnideł - nie ma w nim ani grama złowieszczego pierwiastka czy zagrożenia ze strony sił natury, tylko spokój i piękne aromaty roślinności i morskiego klimatu. LV stworzył doskonały zapach, w sam raz na piękny, słoneczny, ciepły, a przede wszystkim leniwy dzień w spokojnym nadmorskim kurorcie, jednak nie ma przeciwwskazań, by używać go w miejskiej dżungli i w ten sposób próbować nadać jej przyjazne oblicze. Trwałość naprawdę więcej niż przyzwoita - 8h na skórze, projekcja od umiarkowanej w pierwszej godzinie do bliskoskórnej, lecz wciąż wyczuwalnej.

kjgeneral
kjgeneral

Dosyć trudno mi opisać ten zapach. Jest zielono i świeżo, ale nie jest to świeżość ani cytrusowa, ani wodna, ani piżmowo-mydlana. Jest zielono, ale nie ziołowo. Może odrobinę da się wyczuś "warzywny" klimat... Jest dość elegancko, ale też lekko. Uniseksowo, z lekkim przechyłem po pewnym czasie na kobiecą stronę, choć zapach ma zacięcie kolońskie. Bardzo ważnym składnikiem jest wetyweria, która po kilkunastu minutach po aplikacji zaczyna grać główną rolę, ale co ciekawe, nie jest to pachnidło typowo "wetyweryczne". Może dlatego, że łagodzą jej wydźwięk nuty kwiatowe i irys, który dodaje nieco (naprawdę odrobinę tylko) pudrowości. Projekcję ma - mimo dość lekkiego charakteru - bardzo dobrą, trwałość - spokojnie 8 h daje radę. Na skórze wciąż czuć pod palcami ślad zaaplikowanego kilka godzin wcześniej płynu. Bardzo dobre pachnidło mistrza Villoresi'ego!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lorenzo Villoresi Theseus, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lorenzo Villoresi Theseus, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Theseus marki Lorenzo Villoresi. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Theseus marki Lorenzo Villoresi reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent M7 Serge Lutens Fille en Aiguilles Lorenzo Villoresi Uomo Acqua di Parma Acqua di Parma Colonia Assoluta Lubin Idole Eau de Parfum Jovoy Paris L’Enfant Terrible Lubin Le Vetiver L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre Hermes Voyage d'Hermes Parfum Guerlain Vetiver Clive Christian V for Men Jovoy Paris Les Jeux sont Faits Houbigant Fougere Royale (2010) Jovoy Paris La Liturgie des Heures L`Artisan Parfumeur Fou d`Absinthe Tom Ford Grey Vetiver Guerlain Heritage Eau de Toilette Parfum d`Empire Wazamba Creed Green Irish Tweed Nasomatto Black Afgano