Marki » L » orientalno - drzewne « Grupy

Alamut Lorenzo Villoresi dla kobiet i mężczyzn

Alamut Lorenzo Villoresi dla kobiet i mężczyzn

Alamut Lorenzo Villoresi dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Alamut Lorenzo Villoresi dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Alamut marki Lorenzo Villoresi to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Alamut został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Lorenzo Villoresi. Nutami głowy są osmantus, jaśmin, róża, brazylijskie drzewo różane i kwiaty; nutami serca są francuskie labdanum, kwiat pomarańczy, narcyz, ylang-ylang i tuberoza; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, paczula, piżmo, benzoes, ambra, amyris i nuty pudrowe.

Osmantus Jaśmin Róża Brazylijskie drzewo różane Kwiaty

Francuskie labdanum Kwiat pomarańczy Narcyz Ylang-ylang Tuberoza

Skóra Drzewo sandałowe Paczula Piżmo Benzoes Ambra Amyris Nuty pudrowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Alamut by Lorenzo Villoresi.

Alamut Recenzje Perfum

aistionnelle
aistionnelle

Alamut to orient w pełnym wymiarze.Dobrze dobrane i starannie połączone składniki tworzą wrażenie bardzo bogatej, złożonej kompozycji.Moi poprzednicy piszą o "kadzidełkach" i indyjskim sklepie.Dla mojego nosa jest tam swoiste kontinuum: od kwiatów (tych rzadkich i dobrze znanych jak róża i jaśmin),poprzez drewno- (tu jest dość egzotycznie), akcenty kadzidlane, do słodkawej ambry. Mimo to Alamut jest dość linearny i mało ekspansywny..Podobno nazwa perfum pochodzi od średniowiecznego, perskiego zamku, siedziby asasynów. Mnie kojarzy się z dzielnicą gotycką w Barcelonie, gdzie o tej porze roku piecze się kasztany, siedzi w kafejkach do późnej nocy, snuje opowieści o wszystkim i niczym, karmi tamtejsze koty przemykające wąskimi uliczkami i spogląda na chodzących na szczudłach mimów.To ich makijaż i kostiumy pachną tak dziwnie: kwiatowym pudrem, skórą. Ci,którzy zasiedzieli się najbardziej słuchają o świcie dzwonów w pobliskiej Katedrze św Eulalii. Tam bije serce tego miasta i tam zimą znajdują schronienie wszystkie żywe istoty.Nawet te, które na co dzień nie mają domu.
Alamut jest niejednoznaczny, trochę tajemniczy, przymilny, niczym kociak mruczący na kolanach. Mieni się odcieniami brązu, złota, czerwieni jak kwiatowe pot pourri, to znów dzięki sporej dawce piżma lekko skręca w kierunku animalistycznym.Ciemnoczerwony flakon budzi skojarzenia z drogocennymi klejnotami jakie z pewnością w "złotych", rycerskich czasach nosiły bogate kobiety. Zamiast perfum;) Czy były to mieszkanki Barcelony czy bliższej Villoresiemu Florencji -tego nie wiemy.
Pozostawiając skojarzenia na boku w butelce znajdziemy zapach do otulania na chłodne, jesienne i zimowe wieczory. Zupełnie zaciera się w nim granica kobiecy-męski
Wersja EDT jest delikatniejsza, ulotna, o słabej projekcji, EDP ma dobrą trwałość,wyraźnie zaznacza swą obecność, ale ze względu na silną koncentrację składników- może zmęczyć.
Ciekawa, niespotykana kompozycja.

marialisa
marialisa

Ten zapach jest bardzo piżmowy, również wyczuwam sporo nut pudrowych. Niestety, ja nie przepadam akurat za tym pizmem (kto wie, co tam za molekuła); w rezultacie czego Alamut niczym mamut dusi mnie i nie daje odetchnąć.
Villoresi znany jest z tego, że uczciwie kładzie do perfum to co napisał (w ramach dzisiejszej wszędobylskiej chemii, oczywiście), w przyzwoitej ilości i oraz jakości. Więc jesli w nutach napisane piżmo oraz nuty pudrowe - prosze odebrać półtony piżma i skrzynkę pudru i podpisać w dolnym prawym rogu, mordeczym wysiłkiem powstrzymując kichanie. Inna sprawa, że wyszedł z tego calkowicie nienoszalny potwór, ale - wszystko wg spisu, nie ma do czego sie przyczepić;)

Początek to zapach sklepu z indyjskimi kadzidełkami – jest w nim taki specyficzny, słodkawy dymek, jaki unosi się często w tego typu przybytkach.

Bardzo szybko pojawia się mydlane, pudrowe piżmo, które często czuję w zapachach Villoresiego. Lubię tę nutę, ale tutaj w ogóle mi nie pasuje. Trwałość średnia, bardzo bliskoskórny.

matka1973
matka1973

Indyjskie kadzidełka i mnóstwo pudru - taki jest Alamut. Właściwie jednowymiarowy, nierozwijający się, ale za to gęsty, puchaty i miękki. Doskonały na jesienno - zimowe klimaty.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lorenzo Villoresi Alamut, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lorenzo Villoresi Alamut, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Alamut marki Lorenzo Villoresi. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Alamut marki Lorenzo Villoresi reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Santal Majuscule Serge Lutens Arabie Bond No 9 New Haarlem Givenchy Organza Indecence Montale Patchouli Leaves Serge Lutens Fumerie Turque Etro Patchouly M. Micallef Gaiac Thierry Mugler A*Men Lubin Idole Eau de Parfum Annayake Miyako L`Artisan Parfumeur Al Oudh Serge Lutens Ambre Sultan Montale Intense Cafe Yves Saint Laurent M7 Yves Rocher Neonatura Cocoon Serge Lutens Rousse M. Micallef Patchouli Estée Lauder Sensuous Noir Frederic Malle Musc Ravageur