Marki » L » orientalno - waniliowe « Grupy

Lolita Lempicka Au Masculin Lolita Lempicka dla mężczyzn

Lolita Lempicka Au Masculin Lolita Lempicka dla mężczyzn

Mam: 47 Miałem: 40 Chcę: 22 Ukochany zapach: 1

lekko korzenny
Lolita Lempicka Au Masculin Lolita Lempicka dla mężczyzn Zdjęcia Lolita Lempicka Au Masculin Lolita Lempicka dla mężczyzn Zdjęcia Lolita Lempicka Au Masculin Lolita Lempicka dla mężczyzn Zdjęcia Lolita Lempicka Au Masculin Lolita Lempicka dla mężczyzn Zdjęcia Lolita Lempicka Au Masculin Lolita Lempicka dla mężczyzn Zdjęcia

Lolita Lempicka Au Masculin marki Lolita Lempicka to orientalno - waniliowe perfumy dla mężczyzn. Lolita Lempicka Au Masculin został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Annick Menardo. Nutami głowy są fiołek, bluszcz, bazylia, anyż, lukrecja i piołun; nutami serca są drzewo sandałowe, fasolka tonka, rum i migdał; nutami bazy są wanilia, wetyweria, cedr, pralina i labdanum.

Fiołek Bluszcz Bazylia Anyż Lukrecja Piołun

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Rum Migdał

Wanilia Wetyweria Cedr Pralina Labdanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Lolita Lempicka Au Masculin by Lolita Lempicka.

Illusions Noires Au Masculin Eau de Minuit
Lolita Lempicka
Body Kouros
L`Eau au Masculin
Lolita Lempicka Au Masculin Fraicheur

Lolita Lempicka Au Masculin Recenzje Perfum

frollo
frollo

Ziołowy, waniliowy i słodko-gorzki, ciężki syrop o dość gourmandowym charakterze. Podczas noszenia zdarzało mi się słyszeć, że pachnę "smacznie". Zapach jest oryginalny i dość komplementogenny, przyciąga uwagę. Zgadzam się z przedmówcami - to niebanalna, niepowtarzalna kompozycja.

Na mnie otwiera się stosunkowo ostro i wyraziście, przyprawami i ziołami z dużym stężeniem anyżu, wprost aptecznie. Czuć lukrecję i anyż przełamane ziołową goryczą (piołun?), co daje "farmaceutyczny" efekt. Po dłuższej chwili do głosu dochodzi fiołek, ujawnia się tonka i nuty drzewne. Anyż i lukrecja utrzymują się przez cały czas, nieśmiało zaczyna przebijać wanilia. Na tym etapie Au łagodnieje, przypomina duszę starego, zdziczałego ogrodu otulonego wilgocią. Widzę wiekowe drzewa, porzeczki, mech, dzikie kwiaty wyrastające z mokrej ziemi. Ten etap trwa kolejne trzy lub cztery godziny, a potem zapach zaczyna się wysładzać, przenikać wanilią, praliną (lukrecja dalej na posterunku). Po upływie 7-8 godzin jest praktycznie odrobinę cięższym i pozbawionym wiśni odwzorowaniem oryginalnej, damskiej Lolity po tym samym czasie. Słynne "przywędzenie" czy "przydymienie", budzące skojarzenia z zapachem skóry czy też "opony", jest niestety (dla mnie to minus) obecne gdzieś w tle przez cały czas i czasem wybija się na widok.

Trwałość na mnie jest więcej niż dobra (wytrzymuje z powodzeniem 10 godzin), projekcja dość duża, zwłaszcza w ciągu pierwszych dwóch godzin po aplikacji.

Jeżeli chodzi o "płeć" zapachu - przez moich znajomych był oceniany jako "raczej męski", rzadziej "trudno powiedzieć" i "damski". Zdecydowanie jest uniseksem, a co więcej - moim zdaniem zaszkodziły mu próby uczynienia męskim na siłę, prowadzące do nadmiaru ostrości i goryczy.
Z tego powodu przerzuciłem się na oryginalną LL - oba są w podobnym stopniu "ulepami", a LL jest lżejsza i nie uderza tak mocno w agresywne, gorzkawe nuty.

Podsumowując - jest to cięższa, ostrzejsza, bardziej "mroczna" i przełamana goryczą wersja Lolity.
Jak wszystkie zapachy Lempickiej, ma rozbrajający flakon (potrzeba wielkiej odwagi, by umieścić serduszko na produkcie przeznaczonym dla mężczyzn i to się chwali).

Au Masculin posiadam od kilku miesięcy (50ml), używam i mimo wszystko nie żałuję zakupu.

chjena
chjena

Bardzo ciekawa to Lolita, a właściwie Lolit (!), bo to przecież perfumy męskie, choć przyznam, że w tym tygodniu wypsikałam się Au Masculine przed wyjściem do pracy i uparcie przez cały dzień udawałam, że nie zrobiłam nic nadzwyczajnego. Mogą być dla twardej babki, ale i dla całkiem twardego faceta, bo to nie jest taki przyjemniaczek w rodzaju Rochas Man, tylko perfumy owszem, słodkie, ale z charakterem.

Charakter ten objawia się w dymie i przywędzeniu, a także umiejętnym dodaniu odpowiedniej ilości ziół. Są i pralinki, nadziane jednak gorzkawym piołunem, więc żadnych skojarzeń typu bombonierka do kawki. Całość przypomina mi Loverdose, z tym, że nadmiar cukru zastąpiono okadzeniem lukrecji i anyżu, co nadaje efekt mroczny, zdecydowany.

Biorąc pod uwagę, że to dość tani, a naprawdę oryginalny zapach, naprawdę szczerze polecam panom szukającym nietypowych, trochę słodkich rozwiązań. I paniom, które dość mają wszędobylskich owocków, kwiatków i cukiereczków - tutaj znajdziecie kompletne przeciwieństwo obecnych (czasem męczących) trendów! Mnie osobiście ta wersja podeszła dużo bardziej niż "oponowy", zakurzony klasyk LL.

ganczar666
ganczar666

Magiczny zapach za małe pieniądze.
Pięknie pokazany anyż.
Minimalne podobieństwo do YSL Body K.
Trwałośc dobra +
Projekcja raczej dyskretna.
Piękny flakon w wersji 100ml.
Wersja wieczorowa w 99% podobna to tej.

amanda
amanda

Dla mężczyzn tylko?,ależ skąd,kobieta spokojnie może po nie sięgnąć. Miks anyżu,typowej w tych zapachach lukrecji,oraz słodkości klasyfikują je również według mnie jako kobiece.
Bo granica jest bardzo delikatna,wręcz niezauważalna.
Może nuta kolońskości trochę napomyka o tym,ale to nieistotne.
Mają wyważoną słodycz doskonale dopasowującą się do obu płci. Nie wiem co,ale momentami przewija się w nich nuta z Bvlgari Black,oponiaste wrażenie?,chyba tak.
Po prostu świetne,wanilia ani słodkości nie męczą,lukrecja jest spokojna,pięknie otulają aromatycznością.
Nic tylko przyjdzie pod jesień zaopatrzyć się.

monika690
monika690

Zgadzam się z Ryszardem, świetnie układają się na kobietach. Dla mnie ten zapach to typowy unisex, mniej słodki niż damska wersja lecz nuty bardzo charakterystyczne. Polecam choćby do przetestowania :)

arturovittorio
arturovittorio

Według mnie to zapach gourmand z dominującą nutą anyżu, lukrecji, migdałów, praliny i wanilii. Dojmującą słodycz równoważą lekko wyczuwalne zioła. Wąchając tę kompozycję, mam przed oczyma bombonierkę pełną intrygujących smakowo różności. Noszę go tylko zimą i chłodną jesienią. Bardziej pasuje do wnętrz niż na wolne powietrze. Niepowtarzalny, trudno go pomylić z czymkolwiek. Znakomity dowód na to, że klasyfikowanie perfum wg płci nie zawsze się sprawdza - dla mnie LL Au Masculin jest magnetycznym unisexem. Dla smakoszy.

qubix89
qubix89

Słodki, tajemniczy, intrygujący perfum. Mojej kobiecie bardzo się podoba, czasami sama się nim pryśnie. Jednym słowem słodka pralinka. Zapach na mojej skórze utrzymuje się długo(12h). Moim zdaniem pasuje on na zimę lub chłodne wieczory. Perfum jest bardzo słodki.

ryszard
ryszard

Bardzo dobre perfumy, świetnie też układają się na kobietach. Jak ktoś lubi anyż i lukrecję to może brać w ciemno.

gurlen87
gurlen87

Strukturą przypomina mi moje ukochane Pi, więc na pewno polubimy się:). Kompozycyjnie to kocioł- lukrecji, anyżu, wanilii i przypraw. Wprost bajeczny flakonik( stylizacja drzewa rodem z baśni) skrywa w sobie magiczną woń. Podobnie jak klasyk od Givenchy daje efekt lekko dusznej, smacznej otuliny, nie do końca słodkiej, nie szablonowo męskiej. Całość mniam! Trwałość i projekcja w porząsiu...:).
Kompleksowa ocena.
Kompozycja: 7/10
Parametry:8/10
Flakon:8/10

perfumeholic88
perfumeholic88

Opisywana wersja meska jest delikatniejsza niz kobieca, ale majaca dwa wspolne skladniki, ktore sa takze tutaj mocno wyczuwalne: lukrcja i anyz. Zapach jest przez to lekko slodkawy, ale nie w takiej formie jak wersja damska ( choc i ta nie jest dla mnie zadnym mdlym ulepem). Czy ja wiem, czy to uniseks? Ja tam wole na sobie wersje damska, a meska pozostawiam mezowi, ktory jest w posiadaniu 100ml. Wielka szkoda, ze ta wersja jest mniej trwala niz damska.

EDIT: ten zapach coraz bardziej mi się podoba na własnej skórze. Nie jest taki słodki i wszechobecny jak damska Lolita, którą też lubię, ale nie zawsze mam ochotę nią pachnieć. W Au Masculin od początku jest dużo anyżu i słodkawa lukrecja i nie znikają one do końca. Póżniej dochodzi wanilia z nutką rumu i jest poprostu cudowie. Mam zamiar używać na sobie, a mój mąż nie ma nic przeciwko :D

Tam
Tam

Lubię je zdecydowanie bardziej, niż wersję dla kobiet.
Są wytrawniejsze, delikatniejsze, nie rażą nadmiarem anyżu i waty cukrowej i nie mają tej, jakże dla mnie przykrej w fioletowym jabłuszku nuty rozgrzanej gumy opon steranego po bezdrożach samochodu.
Dla mnie ta wersja to uniseks, nie potrzebuję więcej migdałów, pralinek, anyżu i lukrecji, by czuć się "zaopiekowaną", powściągliwość wyszła im na dobre.

Na skórze męskiej pachną inaczej, mniej się wysładzają, czuję alkohol/rum i wetiwer.

Możemy więc śmiało nosić je w parze pachnąc niejednakowo, ale harmonijnie i kompatybilnie.
Jest OK.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Lolita Lempicka Au Masculin marki Lolita Lempicka. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Lolita Lempicka Au Masculin marki Lolita Lempicka reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Gucci Gucci pour Homme Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Serge Lutens Ambre Sultan Zirh Ikon Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Bvlgari Black Hermes Terre d'Hermes Jean Paul Gaultier Le Male Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Serge Lutens Fille en Aiguilles Christian Dior Fahrenheit Yves Saint Laurent M7 Burberry London for Men Lalique Encre Noire Hermes Elixir des Merveilles Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Lubin Idole Eau de Parfum Givenchy Pi Calvin Klein CK One Shock For Him