Marki » L » kwiatowe « Grupy

Rosa Flamenca Les Parfums de Rosine dla kobiet

Rosa Flamenca Les Parfums de Rosine dla kobiet

Rosa Flamenca marki Les Parfums de Rosine to kwiatowe perfumy dla kobiet. Rosa Flamenca został wydany w 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Marie-Helene Rogeon. Nutami głowy są mandarynka, neroli i bergamotka; nutami serca są wiciokrzew, kwiat pomarańczy, jaśmin i olej różany; nutami bazy są drzewo sandałowe, liść figi i białe piżmo.

Mandarynka Neroli Bergamotka

Wiciokrzew Kwiat pomarańczy Jaśmin Olej różany

Drzewo sandałowe Liść figi Białe piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Rosa Flamenca by Les Parfums de Rosine.

Rosa Flamenca Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Piękny dostojny bukiet świeżych, dopiero co ściętych z krzaka róż. Pomarańczowe ciężkie pąki, jedwabiste mięsiste płatki, fioletowo-czarne zdrewniałę łodygi, ciemnozielone listki i dystansujące kolce. Do tego cytrynowa świeżość i pewna doza vintage sprawiają, że zapach jest trochę staromodny, pudrowy w taki niedzisiejszy sposób jednak nie niemodny. Ma w sobie jakąś pociągającą feerię barw, jest b. naturalny ale też taki nieoczywisty.
Radzę poświęcić mu trochę czasu, tym bardziej, jak jest się fanem róży. Ja wyczuwam tu też odrobinkę papryczki chilli, w końcu to rosa flamenca, czyli róża na ostro. A czy przypomina taniec Flamenco? Nie wiem, mnie porwała swoim nieoczywistym pięknem, jak tancerze flamenco, uosabiający los człowieka, jego życie, wieczną szamotaninę między dobrem a złem, radością i smutkiem, miłością i samotnością, wizją pięknego życia, które piękne ale jednak kiedyś się kończy...
Coś czuję, że na następne wakacje będę musiała wybrać się do Hiszpanii, na razie zaaplikuję sobie parę psików Rosa Flamenca, są piękne! Ole!

Izabela
Izabela

Herbaciana róża.
Rosa Flamenca zaskoczyła mnie. Czym? Swoją delikatną urodą.
Początkowo, w otwarciu, na pierwszym planie pokazuje się róża, ale będąca pod ogromnym wpływem bergamotki. Może przez nią, ta róża kojarzy mi się z herbacianą różą – nie chodzi mi o kolor róży, tylko o zapach herbaty Earl Grey. To właśnie bergamotka, w tej herbacie, odpowiada za tą charakterystyczną woń. I może dlatego też róża flamenco jest dla mnie różą herbacianą.
A potem? Zapach staje się słodszy, bergamotka i neroli ustępują, a pojawia się kremowa róża. Wszystkie perfumy tej marki mają jedną cechę wspólną. Pokazują różę w koncepcji retro. Jest to taka nieśmiała róża, coś jak dziewczyny w latach 40. XX wieku. Piękne, bardzo naturalne i takie nieśmiałe. I tak samo widzę tą różę.
Moim zdaniem najpiękniejsze są w nucie bazy, gdy róża jest otulona kremową, słodką, piżmową kołderką. To sandałowiec zmieszany z piżmem daje to wrażenie.
Nie mają pokaźnej projekcji, mają też przeciętną trwałość. Ale mają coś co, mnie porusza. Jakiś taki wdzięk lat młodości mojej Babci. Mają w sobie nostalgię za czasem, który już nie wróci. Za ludźmi, którzy nie pędzą, nie gonią. Ludźmi, których młodość przypadła na czas wojennej zawieruchy, ale przez to zahartowała ich charaktery.

pomme
pomme

Rosa Flamenca jest tancerką. Ten pozornie oczywisty fakt jest ważny, gdyż tancerki to kobiety bardzo świadome swojego ciała. Rosa zna każdy swój centymetr.
Początkowo zdystansowana i kapryśna, z szorstkim uśmiechem wychodzi na scenę. O zmierzchu, gdy słońce barwi świat na czerwono, ziemia oddaje ciepło i zapachy, które pochowała po kieszeniach w ciągu dnia. Robi się gęsto i intensywnie. Kobieta coraz śmielej zakrada się w wieczór jakby chciała się stać elementem jego krajobrazu. Jej zapach przeplata się z zapachem kwiatów, powietrze pachnie jej skórą. Mam wrażenie, że stąpa boso bo robi się miękko ...
Początkowa gorycz jej ruchów powoli się wygładza, na pierwszy plan wychodzą szeleszczące falbany i suknie. Są w kolorze zachodzącego słońca i o zapachu roślin o zmierzchu. Kobieta tańczy pewna swoich ruchów. Ciało układa się w opowieść o pragnieniach tęsknotach. Opowieść o niełatwym życiu. A każdy wyraz jest w kolorowych materiałach a słowo każde ma wyszminkowane usta. Ruch każdy, choć pewien swego i zdecydowany, jest na wskroś żeński. Wirują w tańcu falbany ze słowami odmienione przez wszystkie byłam, kochałam, pożądałam i bolało. Ale nadal pragnę. Nie poddam się, nie ustaję… Z czasem pretensje łagodnieją, żal się wycisza, pozostają uczucia najczystsze, obietnice pięknych dni i miękkiej pościeli. Jeszcze będzie przepięknie, mówi ciało kobiety...
Oglądam ten spektakl oniemiała i choć jestem widzem mam wrażenie, że w nim uczestniczę, że to ja tańczę, że to ja opowiadam o moich mężczyznach, nie o nich, o sobie w oczach tych mężczyzn. I o sobie w lustrze. Wiem kim jestem i cieszy mnie to. Dokładnie widzę swój kształt i rozpiera mnie duma.
Czas płynie a ja jestem coraz bardziej w jego strumieniu, coraz bardziej zespolona z historią kobiety, z flamenco, z jej ciałem nasiąkniętym wieczorem, zapachem kwiatów wykradzionym ziemi. Miłością, cielesnością. Zamykam oczy i nie wiem, czy tańczy kobieta, czy ja, czy świat. A może to wszystko po prostu mi się śni.
Kiedy się budzę czuję na sobie suknię z nocy, nogi mnie trochę bolą, jakby za dużo mówiły a we włosach mam kwiat pomarańczy. Z utęsknieniem czekam wieczora …

vertigo
vertigo

W zapachu Rosa Flamenca róża nie jest nutą dominującą.
Duże główki klasycznej róży Rosine oraz jej małe pączki giną w naręczu innych kwiatów, wśród których pierwsze skrzypce grają neroli / kwiat pomarańczy.
Niestety nuty udaje mi się poznać dopiero po intensywnym wwąchaniu się, bo całość niestety przypomina mi jakiś lek w aerozolu. Wiele opinii wspomina o aromacie terpentyny, ale niestety nie wiem jak to dokładnie pachnie - dlatego nie wypowiem się w tej kwestii :)
Tak jak inne róże tego domu perfumeryjnego - dla mnie zupełne NIE.

EJo
EJo

Jako iż ciągle poszukuję róży idealnej, w pewnym momencie padło na Flamencę. Spodziewałam się tętniącego życiem zapachu wygrzanej na słońcu róży, suchej i podbitej gorzką pomarańczą, w typie - a jakże - południowym ;) Zawiodłam się. To nie o to chodzi jednak, że zapach jest nieładny - Rosine nie zdarzają się takie. Po prostu róża, którą proponuje Flamenca jest nie w moim typie. Kwiat pomarańczy zresztą - wyjątkowo "czepliwy" na mojej skórze cały czas stara się dominować, jaśmin też się pojawia. Róża wymieszana z pozostałymi składnikami środkowych nut to pojawia się, to znika, i jest to róża dojrzała, w pełnym rozkwicie. Słońca w niej mało. W końcówce łagodnieje nie pozbywając się kwiatu pomarańczy do końca -być może tylko na mnie ;) Flamenca jest mocna, wyrazista, ekspansywna - mogłaby zmęczyć. Nie można odmówić jej jednak oryginalności. Ja jednak zdecydowanie wolę jej frywolną siostrzyczkę, Zephir de Rose :)

Rosa Flamenca by Les Parfums de Rosine 3.50 out of 5 based on 7 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Les Parfums de Rosine Rosa Flamenca, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Les Parfums de Rosine Rosa Flamenca, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Rosa Flamenca marki Les Parfums de Rosine. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Rosa Flamenca marki Les Parfums de Rosine reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Youth-Dew Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Estée Lauder Cinnabar Estée Lauder Amber Mystique Givenchy Ysatis Serge Lutens Bas de Soie Joop! Joop! Le Bain Annick Goutal Ce Soir Ou Jamais Parfum d`Empire Cuir Ottoman Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Joop! Joop! Femme Annick Goutal Un Matin d`Orage M. Micallef Gaiac Hermes L’Ambre des Merveilles Molinard Habanita Amouage Amouage Lyric Woman Cartier Le Baiser Du Dragon Etro Benetroessere Raving Annayake Miyako Givenchy Organza