Marki » L » orientalno - kwiatowe « Grupy

Balahe Leonard dla kobiet

Balahe Leonard dla kobiet

Balahe Leonard dla kobiet Zdjęcia Balahe Leonard dla kobiet Zdjęcia Balahe Leonard dla kobiet Zdjęcia Balahe Leonard dla kobiet Zdjęcia Balahe Leonard dla kobiet Zdjęcia

Balahe marki Leonard to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Balahe został wydany w 1983 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Daniel Moliere. Nutami głowy są aldehydy, ananas, kolendra, Śliwka, mandarynka, szałwia muszkatołowa, anyż i bergamotka; nutami serca są tuberoza, irys, orchidea, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang, róża i kwiat pomarańczy; nutami bazy są drzewo sandałowe, opoponaks, piżmo, cywet, wanilia i wetyweria.

Aldehydy Ananas Kolendra Śliwka Mandarynka Szałwia muszkatołowa Anyż Bergamotka

Tuberoza Irys Orchidea Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Róża Kwiat pomarańczy

Drzewo sandałowe Opoponaks Piżmo Cywet Wanilia Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Balahe by Leonard.

C`est La Vie

Balahe Recenzje Perfum

salvadora
salvadora

Czekałam z niecierpliwością, aż piękny flakon w moim ukochanym kolorze smolisto-węglowym zjawi się u mnie. Coś mnie ciągnęło do tego zapachu, opinie które słyszłam o nim, że jest rerto, magiczny, tajemniczy, spowodowały iż jeszcze bardziej mnie zaintrygował. Nie rozczarowałam się, Balahe ma w sobie magię i tajemnice, ma w sobię cząstki moich ulubionych zapachów; C'est la Vie i Byzance. Początek to mocarna dość ostra tuberoza ze śliwką, która jest nieco kwaśna. Zaraz potem uderzenie aldehydów, irysa łącznie z jego korzeniem nadaje pudrowego charakteru. Intensywnie wyczuwam goździk (rośline), której nie widzę w spisie nut. Jest wanilia i ananas z dodatkiem przypraw. Perfumy te to bogactwo nut, smaków, doznań zapachowych. Mimo tego, nie należą do gatunku "nienoszalnych vintage" z mega mocą (która może porazić otoczenie), ich ogromną zaletą jest wielowarstowość, która aktualnie w perfumach jest rzadko spotykana. Jak dla mnie Balahe, nie należą do specjalnie eleganckich, mają w sobie zadziorność i oryginalność, ktorą można nosić na codzień. Ja z pewnością będę je nosić z wielką przyjemnością:)

Savanoja
Savanoja

Stara szkoła w pięknym stylu, więc nut rozróżniam niewiele. Głównie śliwkę, przyprawy i żywice. Reszta jet dla mnie tajemnicą...
Moment otwarcia nieco mnie odrzucił, pomyślałam że pewnie nie dam rady przebrnąć dalej, a jednak po kilkunastu minutach, gdy w cieple skóry zapach się ułożył kompozycja zrobiła się mięciutka, słodkawa, lekko pudrowa (choć wyraźniego irysa nie wyczuwam). To bardzo zmysłowe a zarazem (moim zdaniem) eleganckie perfumy, nieco zadziorne, nutkę zwierzęcą akurat wyławiam i fajnie ;) Są tajemnicze, zagadkowe i intrygujące. Mają w sobie to co w perfumach uwielbiam...czyli są "brudne" Wszystko tu jest jakby okopcone, spowite zmierzchem, niewyraźne i nedopowiedziane. To wybitnie wieczorowy zapach, bardzo kobiecy w pełnym tego słowa znaczeniu. Kategoria orientalno-kwiatowa doskonale tu pasuje.
Parametry określam jako bardzo dobre i bardzo chciałabym mieć ich ciut więcej...

Roma
Roma

Kupilam miniature na allegro domyslajac sie, ze to z pewnoscia rarytas, poszukalam o Balahe info na fragrantica.
Po powachaniu stwierdzilam, ze skads ten zapach znam, chyba zwyczajnie skojarzyl mi sie z innym pachnidlem, z Le Jardin d`Amour - Max Factor. Jakas nuta mnie irytowala.
Jednak mimo trudnego poczatku pokochalam Balahe, to piekny, cichy, zmyslowy zapach. Jest tam odrobina slodyczy, ale jakas taka niepokojaca, jest w nim sila i bezbronnosc, sa lesne skarby: troche drzew, mchu, jagod dzikich, moze czarnego bzu, "widze" chatke w ciemnym, (strasznym hehe) lesie, a tam kobiete - czarownice, nie czarodziejke, robiaca, co sie jej zechce, ktora, wiadomo, jest odludkiem.
Jest subtelny, miekki, przykurzony, lekko tylko slodki. Dziwny. Bliskoskorny. Wart poznania i stosowania na specjalne okazje... Wyjatkowy, piekny. Czuje w nim roze, ylang-ylang, ale i ziemie, kurz, nuty zwierzece.
To czarne perfumy - ciemne, otchlaniaste, bardzo interesujace, kuszace.
To delikatne, piekne, mroczne, zmyslowe pachnidlo.
I wlasciwie, tylko to powinnam o Balahe napisac.
[Udalo mi sie kupic druga miniature i kolejna:-)]
Najukochansze, wraz Parfum de Peau, perfumy.

Delikatnie przyprawowo – owocowy, z owoców wyczuwam głównie śliwkę, nieco pudrowy. Niestety jest na mnie strasznie ulotny i nietrwały, czuję go wyraźnie przez jakąś godzinę, a później znika.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Leonard Balahe, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Leonard Balahe, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Balahe marki Leonard. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Balahe marki Leonard reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Molinard Habanita Yves Saint Laurent Nu Van Cleef & Arpels First Revlon Ciara Salvador Dali Salvador Dali Alexander McQueen Kingdom Montana Parfum de Peau Christian Dior Poison Guerlain Shalimar Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain L'Heure Bleue Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Yves Saint Laurent Opium Lancome Magie Noire Lanvin Arpege Dana Tabu Elizabeth Arden Red Door Emanuel Ungaro Diva Givenchy Ysatis Juvena Sarabe