Marki » L » orientalne « Grupy

A La Carte Lengling dla kobiet i mężczyzn

A La Carte Lengling dla kobiet i mężczyzn

Miałem: 1 Chcę: 2

agarowy

A La Carte marki Lengling to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, A La Carte został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Marc Vom Ende. Perfumy zawierają takie składniki, jak agar (oud), drzewo sandałowe, styraks, olibanum, pistacja, toffee, różowy pieprz i wanilia.

Agar (oud) Drzewo sandałowe Styraks Olibanum Pistacja Toffee Różowy pieprz Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about A La Carte by Lengling.

A La Carte Recenzje Perfum

Forest
Forest

Otwarcie urocze, alkohol i zapach jaki czuje się nad ogniskiem lub kominkiem. Kiedy ogień unosi w powietrze smużkę drzewnego popiołu. Suchy, gorący, niesamowity, cudownie odzwierciedlony żywioł i gdyby trwało to nieco dłużej niż 15 sekund naprawdę przeprosiłabym się z Lenglingiem. Ale nie, potem nadchodzi faza ziołówki a po niej już słodki wafelek z toffi, taki już nieco sklapciały i przykurzony, jaki to znajduje się czasem na dnie pudełka kiedy już nic innego słodkiego w domu nie ma a nas naszła ochota. Do tego przebija się faktycznie agar i pieprz dzięki czemu nie jest mdło.
I tak sobie trwa ten wafelek w drewnianej skrzynce na mojej skórze.
Po 4h na powrót staje się nieco ziołowy.
Trwałość rzędu 7-8h, projekcja przez pierwsze 3h na 30-40cm, potem raczej bliskoskórna.
Pierwsza z pozycji Lengling jaką testuję i jest bez dopalaczy (ISO, hedione) i na dobre to wyszło, mimo to jednak mojego serca nie podbił.

2017
allie
allie

Przeczytałam poniższe recenzje; nastawiłam się psychicznie na ból zębów; psikam; wącham i - ale numer! - w otwarciu czuję głównie zapach tradycyjnej pasty do butów. Albo może raczej pasty do parkietów? Tak, chyba tak; czuć nawet trochę sam parkiet. Co prawda w porównaniu z "oryginałem" jest to aromat zwietrzały, wyblakły i tępy, ale ewidentnie "pastowy". Drzewno-korzenne nuty sandałowca na trochę terpentynowej, a trochę woskowej, blado agarowej bazie z wtrętem teoretycznie pistacjowym, a w praktyce raczej migdałowo-anyżowym. Toffi i wanilia? Tak, jest ich trochę, w słabo wyczuwalnej bazie, ale słodkości tam jak na lekarstwo, i to takiej - delikatnie rzecz ujmując - mało oczywistej, bardzo podskórnej.

Czy muszę dodawać, że cały ten zestaw razem wzięty nie jest zbyt powabny?... I czy muszę dodawać, że nie pojmuję z jakich powodów "Lenglingi" pachną tak różnie różnym osobom? Chyba nie.

2017
SignoreMachiavelli
SignoreMachiavelli

"Moższ otrzymać danie z karty o każdym smaku, pod warunkiem, że będzie to smak słodki".

Powyższa parafraza motta słynnego, amerykańskiego konstruktora opisuje to pachnidło nad wyraz dobrze. A La Carte jest zdecydowanie jedną z ciekawszych kompozycji Lengling, jednak wydaje się być kiepsko "wyważona" i w dodatku bez głębi, która w tego typu zapachach wydaje mi się dość istotna.

Bez "głębi" bowiem otrzymujemy słodką kulę ciężkich, korzenno-balsamicznych aromatów, które nie mają szansy ładnie się zaprezentować. W rezultacie składniki takie jak styraks i wanilia dominują całą kompozycję, czyniąc ją dość jednowymiarową, zwartą i nużącą.

Zdecydowanie lepiej poradziła sobie z tym tematem Veronique Nyberg w kompozycji Leder 6 (Schwarzlose). Wydaje się być kunsztowniejszą i bardziej złożoną kuzynką A la Carte. Mamy podobne składniki w centrum, ale w Leder 6 nie dominują one całej kompozycji, są misternie utkane w akordy i objawiają się w bardziej czysty i subtelny sposób.

W a la Carte wyczuwam również charakterystyczny, piwniczny akcent paczulowy. Żałuję tylko, że zamiast umieścić go gdzieś w tle, mam wrażenie, że został wymieszany z resztą składników. Kolejny dowód na to, że przydałaby się wielowymiarowość.

Mimo braku finezji, a może nawet staranności w komponowaniu A la Carte, jest to zdecydowanie kompozycja wybijająca się z dorobku marki. W mojej ocenie jednak przegrywająca z wieloma kompozycjami o tym charakterze. Nazwa sugerująca pewien "wybór" (złożoność i różnorodność?) raczej jest nieadekwatna do tego, co prezentuje zapach... chyba że przyjmiemy koncepcję Henrego Forda.

lucy
lucy

Ale słodko! Aż zęby bolą! Toffi z nadzieniem pistacjowo-waniliowym, pistacja bardzo mocno wyczuwalna, całość delikatnie zrównoważona różowym pieprzem i styraksem. Stróżka agaru dymi się gdzieś w tle. Dla fanów słodkości, szczególnie tych pistacjowych, pozycja obowiązkowa. Trwałość b.dobra, projekcja na tym samym poziomie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lengling A La Carte, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lengling A La Carte, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum A La Carte marki Lengling. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu A La Carte marki Lengling reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy orientalne
Juozas Statkevicius Josef Statkus Juozas Statkevicius Joop! Nightflight Yves Saint Laurent Opium Légendes de Chine eau de Parfum Kenzo Kenzo Amour Le Parfum Chiara Boni Vanilla Paolo Gigli Excentrique pour Femme Jeanne Arthes Guipure & Silk James Heeley Cardinal Rasasi Al Maqam Omnia Profumi Ambra Mazzolari Ambra Yves Rocher Vanille Noire