Marki » L » orientalno - drzewne « Grupy

Venezia Laura Biagiotti dla kobiet

Venezia Laura Biagiotti dla kobiet

Mam: 14 Miałem: 21 Chcę: 13 Ukochany zapach: 1

Venezia Laura Biagiotti dla kobiet Filmy

Venezia marki Laura Biagiotti to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Venezia został wydany w 1992 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Michel Almairac. Nutami głowy są indyjskie mango, czarna porzeczka, nuty zielone, suszona śliwka, osmantus, brzoskwinia, bergamotka i geranium; nutami serca są goździk (roślina), irys, ambra, cynamon, jaśmin, ylang-ylang, cedr i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, piżmo, benzoes, cywet i wanilia.

Indyjskie mango Czarna porzeczka Nuty zielone Suszona śliwka Osmantus Brzoskwinia Bergamotka Geranium

Goździk (roślina) Irys Ambra Cynamon Jaśmin Ylang-ylang Cedr Róża

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Piżmo Benzoes Cywet Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Venezia by Laura Biagiotti.

Venezia 2011
Alahine
Terre de Feu
Deeply
Shalimar

Venezia Recenzje Perfum

Alixia
Alixia

Jedyny zapach jakiego nie trawię. Nosiła go moja koleżanka. Jej się podobał. Moja odczucia były absolutnie negatywne. Do tego stopnia, że prosiłam by się nim nie pryskała gdy mnie odwiedza. Smierdziało mi potem w domu starymi, spalonymi oponami. Do dziś to pamiętam. Być może przesadzam i nie powinnam dzielić się tym wspomnieniem, ale to moja własna recenzja;)

TheImaginaryGirl
TheImaginaryGirl

Nazwa dokładnie oddaje ducha zapachu – tajemniczy, romantyczny, zmysłowy, po prostu piękny. W pierwszej chwili z powodu dużej ilości wanilii może kojarzyć się z intensywną wonią ulepka bądź z lukrem, ale całość jest tak idealnie skomponowana, że nie przytłacza, a otula swoim ciepłem. Mnie najbardziej pasuje do jesiennych dni. Nie tylko za sprawą eleganckiego flakonu w barwach przywodzących na myśl właśnie tę porę roku, ale dzięki samemu nieco pudrowemu, rozgrzewającemu, dojrzałemu zapachowi. Doceniam również trwałość – perfumy są mocne i wyczuwalne przez długi czas.
Niestety, dziś Venezia jest już prawie niedostępna. Mnie udało się kupić jedną z ostatnich butelek (o ile nie ostatnią) w moim mieście, która w małym, osiedlowym sklepiku służyła jako tester. W 2011 roku powstała natomiast nowa wersja zapachu. W nieco innym flakonie, nieco inaczej pachnąca, ale silnie nawiązująca do pierwowzoru.

Cudowny zapach - odbieram go jako owocowo - waniliowy.

Główną rolę gra śliwka - bardzo dojrzała i słodka, ogrzana mocno promieniami słońca, ociekająca sokiem. Wanilia jest odrobinę spożywcza, ale jest jednocześnie pełna wdzięku - to nie jest ciężki i toporny olejek do ciast.

Całość jest bezpretensjonalna, urocza, jednocześnie solidnie wykonana. Kojarzy mi się ten zapach z wczesną jesienią, moją ulubioną porą roku, na którą czekam już z niecierpliwością - z ciepłymi, wrześniowymi popołudniami spędzonymi na tarasie z cynamonową herbatą i ciastem ze śliwkami.

Mam starą wersję - mały flakonik edp, w którym niestety widać już dno. Nową testowałam pobieżnie i czuć różnicę. Nie jest już tak gęsta i słodka.

Venezia by Laura Biagiotti 4.07 out of 5 based on 31 ratings and 3 user reviews

Laura Biagiotti Venezia Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
60.00 USD
Laura Biagiotti Venezia Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Laura Biagiotti Venezia Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Laura Biagiotti Venezia, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Laura Biagiotti Venezia, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Venezia marki Laura Biagiotti. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Venezia marki Laura Biagiotti reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Organza Laura Biagiotti Venezia 2011 Guerlain Samsara Eau de Parfum Torrente L`Or de Torrente Christian Dior Dolce Vita Fendi Fendi Theorema Joop! Joop! Le Bain Annayake Miyako Escada Escada Collection Balenciaga Cristobal Ginestet Botrytis Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Givenchy Organza Indecence Vivienne Westwood Boudoir Rochas Byzance Givenchy Amarige Christian Dior Poison Yves Rocher Pur Desir de Lilas Gloria Vanderbilt Vanderbilt Guerlain Shalimar