Marki » L » orientalno - drzewne « Grupy

Roma per Uomo Laura Biagiotti dla mężczyzn

Roma per Uomo Laura Biagiotti dla mężczyzn

Mam: 34 Miałem: 36 Chcę: 17 Ukochany zapach: 1

Roma per Uomo Laura Biagiotti dla mężczyzn Filmy
Roma per Uomo Laura Biagiotti dla mężczyzn Zdjęcia Roma per Uomo Laura Biagiotti dla mężczyzn Zdjęcia Roma per Uomo Laura Biagiotti dla mężczyzn Zdjęcia Roma per Uomo Laura Biagiotti dla mężczyzn Zdjęcia Roma per Uomo Laura Biagiotti dla mężczyzn Zdjęcia Roma per Uomo Laura Biagiotti dla mężczyzn Zdjęcia

Roma per Uomo marki Laura Biagiotti to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Roma per Uomo został wydany w 1995 roku. Nutami głowy są galbanum, bazylia, grejpfrut i bergamotka; nutami serca są sosna, jałowiec, jaśmin i heliotrop; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula, benzoes i cedr.

Galbanum Bazylia Grejpfrut Bergamotka

Sosna Jałowiec Jaśmin Heliotrop

Drzewo sandałowe Paczula Benzoes Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Roma per Uomo by Laura Biagiotti.

Destination Grand Canyon
Sculpture pour Homme
Mistero di Roma Uomo
Excellence
Essenza di Roma Uomo

Roma per Uomo Recenzje Perfum

agat1969
agat1969

Przeciętne pachnidło, średnich lotów, dość syntetyczne i o słabych parametrach użytkowych, to już lepszym zapachem jest Minotaure Paloma Picasso, do którego Roma Uomo jest porównywany, ale oczywiście to tylko jest moja opinia, inni użytkownicy mogą mieć całkiem odmienne odczucia i to jest właśnie "piękne".
Wielu użytkowników czuje wanilię, której nie ma składzie, najprawdopodobniej, tak przynajmniej podaje fragrantica. pl.

Ode mnie ocena tylko 3/6.

ganczar666
ganczar666

Cudo,pachnie pięknie od początku do końca. projekcja dyskretna,ale nie ona jest tu ważna. za niewielkie pieniądze dostajemy " COŚ " pięknego i wyjątkowego. Włoski styl . Ziołowe otwarcie. Ja mocno, nawet bardzo czuje wanilię ( brak jej w składzie ) podobną do Le male JPG. Kocham ten zapach. Must have ...

aegon
aegon

"Witaj Mamo!
Wiem, dawno się nie odzywałem, ale postanowiłem to zmienić. Piszę do Ciebie list może ostatni, na pewno pierwszy (o nie, to plagiat!). Jestem właśnie w Rzymie i postanowiłem przywieźć Ci jakąś pamiątkę z tego Wiecznego Miasta. Natknąłem się dzisiaj, w zaułkach wąskich uliczek Rzymu, na uroczy sklepik z pachnidłami "Profumo di uomo" czy jakoś tak...I wiesz co, kupiłem Ci wspaniały prezent: perfumy Laura Biagiotti ROMA Uomo. Nie znam włoskiego, ale znam Twój gust i myślę, że prezent będzie "trafiony". Urzeczony tajemniczą, lukrowato-gorzką wonią, zdecydowałem w mgnieniu oka: to są perfumy dla mojej rodzicielki! Musisz wiedzieć, że są klimatyczne, stworzone po to, aby móc poczuć atmosferę nadmorskich promenad w słoneczne, wietrzne dni, podczas spacerów we włoskich miasteczkach. Jestem pewien, że Ci się spodobają, bo ich "serce" bije kobiecym rytmem, a pięknie zaprojektowany flakon, na pewno uświetni Twoją etażerkę.
Pozdrawiam Cię z gorącego Rzymu, myślę, że niedługo się spotkamy i będziesz mogła ocenić moc tego przewrotnego pachnidła, zamkniętego w kolumnowej buteleczce."

P.S. Sorry guys...

Tommy H.
Tommy H.

hm opisać słowami cos co tak ładnie pachnie..
przepiekna kompozycja złożona ponadczasowa,wieczna niczym Rzym...
Duze WOW za kazdym razem jak mam Laure na sobie, i te pytania czym tak ładnie pachne od płci przeciwnej...chociaz to nie jest typowy samiec Alfa a raczej wysublimowany i niejednoznaczny osobnik Gama.
Jest w nim cos romantycznego..łąki i sady i słońce gorącej Italii.
Z początku pachnie nagrzaną promieniami i osłodzonom nimi pomaranczą/mandarynką potem jak by ktoś dodał ziół szczypte ala bazyli(?), wibruje walczy po krótce zmieniając sie w słodki akcent wanilii i nie jest tak ze juz koniec..te kolory przniaenikają siebie nawzajem w zależności o temperatury naszego ciała i otoczenia. Robi sie smacznie.
Ja używałem go w cieplejsze dni fajnie wtedy pokazuje pazurki ale zyby nie bylo to nie ogoniasty zapach raczej trzeba sie zblizyc by go poczuc i to jest równiez jej/jego zaleta.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Jeden z pierwszych zapachów jakie posiadałem i jednocześnie jeden z pierwszych w których się zakochałem :)
Nazwa dobrze pasuje do tych perfum - wydają się być ucieleśnieniem włoskiej romantyczności i nonszalancji. Otulający, ciepły, zmysłowy zapach.
Tak jak inni wspomnieli oparty jest głównie na wanilii, ale nie jest ona jedynym wyczuwalnym składnikiem. Otwarcie jest dosyć interesujące - połączenie delikatnych cytrusów z bazylią daje fajny efekt, ale trwa to tylko krótką chwilę. Potem cytrusy znikają i kompozycja staje się bardziej monotonna.
Bardzo przyjemne w noszeniu perfumy, raczej na cieplejsze dni wiosny i jesieni (na lato zbyt słodkie). Powiedziałbym też, że to zdecydowanie unisex i nie podejdzie każdemu facetowi.
Niestety są też minusy. Po pierwsze - parametry. Byłem posiadaczem nowej wersji po reformulacji i trwałość nie zachwycała - po około 5h zapach znikał. Projekcja raczej umiarkowana, ale w zasadzie zadowalająca.
Największym problemem okazała się dla mnie liniowość i jednostajność po kilkunastu użyciach. Na dłuższą metę Roma zwyczajnie mnie znudziła i dlatego swoją flaszkę sprzedałem.
Mimo wszystko doceniam tę kompozycję i chciałbym kiedyś posiąść choć pare ml starej formuły tego pachnidła. Bo Roma po prostu fajna jest :)

agusia12321
agusia12321

Chciałoby się napisać "jest pysznie", ale jestem na forum perfumeryjnym, nie gastronomicznym.
Perfumy te odbieram jako ciepłe, otulające i słodkawe.
Czuć w nich cytrusy, jałowiec, galbanum, mirrę i cedr.
Reszty towarzystwa nie jestem w stanie wyłonić.
Mam ochotę je mieć,mieć dla siebie i nosić je, bo przecież nie ma sensu zamykać się tylko i wyłącznie w wąskim gronie zapachów damskich.

belor

Wanilia jest podstawowym składnikiem Romy, a fakt że nie jest wymieniona w składzie pokazuje tylko, że producenci bardzo luźno traktują to, co podają w opisie perfum. Zresztą nie mają obowiiązku zdradzać wszystkich ingrediencji, bo i po co?:) Błedu nie ma żadnego.

Lincoln

PS. Dlaczego Roma to waniliowiec, skoro tej ingrediencji nie ma tu wymienionej? Czyżby błąd ze strony administracji portalu?

pawelota
pawelota

Roma Uomo Laury Biagotti. Pierwsze moje spotkanie z Romą nastąpiło całkowicie przypadkowo. Siedząc sobie w piwnym ogródku w upalny letni dzień i delektując się Okocimiem z kija, zauważyłem przy stoliku obok troje młodych ludzi. Mieli cztery flakony męskich zapachów(pamiętam jak dziś, a było to latem 1999 roku)i żywo dyskutowali o tym który jest najlepszy. Były to Kenzo Pour Homme, Hugo Boss Nr6 (szary Boss), Dolce
&Gabana Pour Homme i Roma Uomo Laury Biagotti. Boss i Kenzo znałem już i pałałem do tych zapachów od dawna szczerą nienawiścią. D&G znałem i lubiłem, lecz Roma co to jest? W pewnym momencie dotarł do mnie jej zapach, zabijając wszystkie pozostałe zapachy. I poczułem to co czują prawdziwi perfumo-maniacy, nieodpartą chęć posiadania jeszcze jednego flakonu.
Zapach roztaczał ciepłą, erotyczną aurę. Czarował tejemniczo, słodko i zagadkowo. Wyczułem od razu wanilię, grejpfrut i bazylię, a po chwili liście laurowe. Pomyślałem: Boże jakie to piękne i oryginalne. Słodycz w tym czasie była praktycznie niespotykana w męskich pachnidłach, ale ta specyficzna słodycz nie pachniała kobieco, co to to nie. Zapach super współgrał z wysoką temperaturą tego dnia, był bardzo silny, lecz nienatarczywy. Doskonale pasował do zabytkowych starych kamieniczek w rynku, chociaż nie było w nim nic starego. Przeciwnie Roma Uomo wydała mi się wtedy czymś skrajnie nowoczesnym, bardzo eleganckim, pięknym i niezwykłym. Młodzi osądzili, że Kenzo wygrywa, potem jest Boss, dalej D&G, a na szarym końcu Roma. Zagadałem do nich i po chwili bardzo chętnie odsprzedali mi buteleczkę Romy 125ml za 130 zł(to też pamiętam). Tego lata Roma bardzo często gościła na mojej szyi, przyczyniając się znacząco do miłosnych podbojów. Lata płyną a ja wciąż odczuwał wielki sentyment do tego zapachu. Stawiam go o niebo wyżej od A Men, jest elegancki, pięknie zmieszany i nie brakuje mu dobrego gustu. NIE ZGODZĘ SIĘ Z NIKIM, ŻE JEST KOBIECY. Wanilia w nim zawarta została umiejętnie połączona z bazylią i ostrym liściem laurowym w sposób kategorycznie męski.
Trwałość i projekcja super. Polecam na cieplejsze pory roku, chociaż i zimą nie jest źle. Prawdą jest również, że Roma Uomo poprawia humor i nastraja optymistycznie.Polecam indywidualistom, wrażliwym na piękno Rzymu i klimat jego wąskich uliczek. Nazwa Roma pasuje bowiem idealnie do zawartości flakonu, pachnie jak wieczne miasto.

pknbgr
pknbgr

Roma to nie tylko wanilia. Tak naprawdę składnikiem jest ona nieoczywistym. Dość mocno oblepia ją pudrowy benzoes, trochę ziółek i całość zanurzona jest w słodkawej, landrynkowej cytrynie.
Mocarz to okrutny. Siedzi bardzo długo na skórze. Dla jednych to atut, dla innych powód do wylewania żali.
Mnie się podoba, ale przy dłuższym używaniu może zmęczyć. Od czasu do czasu na poprawę humoru jak znalazł. Szkoda, że taki trochę damski ten zapach. Ale i tak Roma jest piękna!

Roq
Roq

Romę "zaposiadłem" w czasach, kiedy dopiero pojawiła się na półkach sklepowych. Byłem wtedy "zapachowym oseskiem", bo jak to bywa z rozpoczynającymi zabawę z perfumami, zafascynowała mnie przede wszystkim jej moc i trwałość.
Po krótkim okresie fascynacji, równie szybko przyszło znużenie, a potem wręcz niechęć. To chyba właśnie "Roma" spowodowała, że staram się unikać zbyt mocnej wanilii. Pachniałem, jak syn właściciela lodziarni. Do dziś, kiedy spojrzę na zdjęcie "Romy", wracają do mnie waniliowe traumy.
Dlaczego takie cholerstwa jak "Roma" mają tak gigantyczną trwałość, a taki na przykład CK One już nie? Czy wanilia ma taką pierdzącą moc?
Kończąc, stwierdzam, że "Roma" jest po prostu kiepskim waniliowym ulepem.
Choć bardzo lubię zapachowe słodkości w których też występuje wanilia (np. Pi, czy Rochas Man), to "Roma" ma ode mnie kopa. Bo poza wanilią w płynie, nie doszukałem się innych, wymienionych w opisie składników, które urozmaiciłyby ten zapach. Sculpture Pour Homme od Nikosa też "brzmi" głównie waniliowo, ale znacznie bardziej ciekawie. Polecam przetestować. Paniom też...

Lincoln

Przy pierwszym teście wydał mi się bez wyrazu i szorstki, ale po czasie zdołał mnie oczarować. Na szczególną uwagę zasługuje podanie wanilii którego notabene długo szukałem i które uważam za arcy-genialne. Wanilia jest schłodzona, dystyngowana i niezwykle elegancka, do tego musujące nuty cytrusów i delikatny jaśmin tworzą z tej kompozycji wspaniałą ucztę dla nosa. Perfumy idealne do garnituru jak i na co dzień. Często rekomendowany jest na chłodniejsze pory, lecz na mnie wspaniale się sprawdza w bezchmurne, letnie dni.

belor

Klasyczny już chyba i piękny waniliowiec, czyli wanilia doprawiona przyprawami i kwiatami. Piękny, casualowy, nieduszący (pod warunkiem chłodnej pory), uniwersalny. Ilekroć chcę sobie poprawić humor sięgam po Romę, rozpościera przytulne ciepło wokół noszącego.

Roma per Uomo by Laura Biagiotti 3.51 out of 5 based on 72 ratings and 13 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Laura Biagiotti Roma per Uomo, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Laura Biagiotti Roma per Uomo, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Roma per Uomo marki Laura Biagiotti. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Roma per Uomo marki Laura Biagiotti reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Thierry Mugler A*Men Lalique Encre Noire Gucci Gucci Pour Homme II Burberry London for Men Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Christian Dior Fahrenheit Chanel Allure Pour Homme Yves Saint Laurent M7 Cartier Declaration Yves Saint Laurent Body Kouros Gucci Gucci pour Homme Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Azzaro Visit For Men Kenzo Kenzo pour Homme Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Givenchy Pi Lalique Lalique White Montale Red Vetyver Serge Lutens Fille en Aiguilles