Marki » L » orientalno - przyprawowe « Grupy

Roma Laura Biagiotti dla kobiet

Roma Laura Biagiotti dla kobiet

Roma Laura Biagiotti dla kobiet Filmy Roma Laura Biagiotti dla kobiet Filmy
Roma Laura Biagiotti dla kobiet Zdjęcia Roma Laura Biagiotti dla kobiet Zdjęcia Roma Laura Biagiotti dla kobiet Zdjęcia Roma Laura Biagiotti dla kobiet Zdjęcia Roma Laura Biagiotti dla kobiet Zdjęcia

Roma marki Laura Biagiotti to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. Roma został wydany w 1988 roku. Nutami głowy są czarna porzeczka, sycylijska bergamotka, różowy grejpfrut, mięta i hiacynt; nutami serca są goździk (roślina), jaśmin, konwalia i róża; nutami bazy są ambra, drzewo sandałowe, singapurska paczula, piżmo, cywet, wanilia, mech dębowy i mirra.

Czarna porzeczka Sycylijska bergamotka Różowy grejpfrut Mięta Hiacynt

Goździk (roślina) Jaśmin Konwalia Róża

Ambra Drzewo sandałowe Singapurska paczula Piżmo Cywet Wanilia mech dębowy Mirra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Roma by Laura Biagiotti.

Obsession
Occhio di Tigre

Roma Recenzje Perfum

Grażyna
Grażyna

Roma- piękny zapach. Kupiony po uprzednich testach, wygrał z Essenza di Roma. Nie byłam w Rzymie, ale mam jego namiastkę w butelce. Tak właśnie wyobrażam sobie klimat Wiecznego Miasta z jego zapachami, słońcem, kamieniczkami i całą otoczką. Lubię cytrusy i być może właśnie ich woń tak mnie urzekła. W tym przypadku to ciepła, przywołująca skojarzenia z latem kompozycja. Niektórzy porównują ją z Dune, dla mnie to dwa zupełnie inne zapachy, obydwa zresztą piękne.
Butelka dosyć masywna, ale doskonale współgra z zawartością. Ważna uwaga, choć nie odkrywcza, pora roku ma duży wpływ na odbiór tego zapachu. Dla mnie najpiękniej rozkwita wiosną i wczesnym latem.

Miss_Kejt
Miss_Kejt

Lato zawsze kojarzyć mi się będzie z Romą, bo to zapach pełen słońca. Słońca w mieście... mieście z urokliwymi kafejkami i monumentalnymi zabytkami, którego mieszkańcy celebrują życie. Roma jest jak to miasto - pachnie historią, radością i urokami życia.

W otwarciu dominują cytrusy, ale to nie one grają pierwsze skrzypce, a świeża, aromatyczna mięta. Zapach ewoluuje, a w kolejnych etapach najbardziej wyczuwalna jest mirra i drzewo sandałowe. Pozostałe składniki pełnią jedynie funkcję tła. Na szczęście na mojej skórze do głosu nie dochodzi cywet, wobec zapachu którego zawsze mam mieszane uczucia.

Ja kocham Romę i nie wyobrażam sobie nie mieć jej na półce w lecie. To zapach, który właśnie o tej porze roku najbardziej zyskuje i najpiękniej się rozwija. Stopiony z rozgrzaną skórą trwa i trwa mimo postaci edt. Projekcja przeciętna.

pachniewitch
pachniewitch

Mrowisko, runo lesne i monumentalne stare miasto...hmm....

Rome poznałam dawno temu gdy bylam nastolatka i mieszkałam jeszcze pod Warszawa i po 90 r otwarly się "wrota nieba" ..pierwsze w stolicy perfumerie :)

Bylam w Rzymie ...wiele lat później ...i ilość piekna na metr kwadratowy przekracza tam WSZELKIE ziemskie normy...
Roma ach Roma...! To jeden z kilku niezapomnianych poprzez oryginalność zapachow...które "wryly się w mój mozg" ( za odczuwanie zapachow odpowiada najbardziej pierwotna czesc mózgu wiecie...?)

Jest w niej tajemnica, mrok i przestrzen....pochmurne niebo , nad dachami barokowych baszt i
zacieniony las.... kraina mchu i paproci...

A teraz skojarzenie bardzo osobiste ...
Gdy bylam mlodsza i zyl mój dziadek lesnik, gdy chadzalismy ; po lesie , przykladal do szczytu mrowiska bawelniana chusteczke...Potem dawal ja do powąchania , miała chyba zbawienny wpływ na przeziębienie...

Pachniala jak ....Roma !

Goryczka w perfumach jest tym co kocham....
To najmocniej "ziolowy " , pierwotny zapach... o ogromnej sile i mocy razenia ...Taki minorowy...niby ponury a dla mnie przepiekny..

Roma to ja :) No coz...jestem słodko-gorzka i cierpka...w proporcji 1/3/6 Cena bardzo przystepna, trwalosc super.

Kocham ja ....Amen

Annoida
Annoida

Jako perfumeryjnemu (nie ukrywam) profanowi nic nie mówiły określenia, że zapach ten pachnie jak Rzym lub nawet całe Włochy :D Teraz poznawszy ten zapach wiem, że tajemnicza woń Italii to ciepła, ale nie za ciężka żywica tak pięknie zbalansowana i lekko, z gustem osłodzona czymś na kształt delikatnej słodyczy pomelo, że na pewno chcę go mieć więcej i na dłużej. Trwałość jak na EDT - baaardzo przyzwoita i na całej swej długości intrygująca.

katrinka
katrinka

Na mnie tylko przez chwilę jest to zapach owocowy. Osadza się miękko, rozwija się w ciepły, odurzający zapach, taki seksowny, kuszący jak nagrzane powietrze na suchej skórze… ciepło i sexy… Wychodzi prawdziwa, wyrafinowana Roma. Zapach jest piżmowy, balsamiczny z dużą ilością wanilii i żywic-mirry i bursztynu. Perfumy są bardzo przytulne i ciepłe, toteż kojarzą mi się z rzymskimi kamiennymi, wąskimi uliczkami i terakotą, nagrzaną od słońca, pod stopami. Jest ciepło i ziemiście, zmysłowo.

lotiel
lotiel

Gdzieś kiedyś przeczytałam, że Roma pachnie jak tajemniczy zapach rozpylany w Stradivariusie (a był to czas, kiedy wchodziłam do tego sklepu tylko "na wąchanie"). Przeczytałam, zachciało mi się przetestować, ale Romy nigdzie nie było i nie było... Aż przypadkiem zobaczyłam tester w perfumerii na wrocławskim lotnisku. Zobaczyłam, z uśmiechem szerokim podeszłam, zrobiłam psik i.... fuj, co za straszna, syntetyczna wanilia. Odłożyłam flaszkę zniesmaczona i zniechęcona... jak ten zapach może mieć tyle pozytywnych opinii?

Po kilku miesiącach, tym razem na warszawskim lotnisku, postanowiłam wąchnąć raz jeszcze to straszne coś. Wąchnęłam i przepadłam. Teraz już wiem, że albo pierwszy tester był zepsuty albo ja miałam jakiś wyjątkowo kiepski dzień. Generalnie: Romo, przepraszam za swoją pierwszą reakcję!

Roma to dla mnie zapach wiosny jesienią. To bukiet żółtych, jesiennych kwiatów (drobnych, na długich łodygach- w mojej głowie to wrotycz pospolity), takich dzikich, zebranych na popołudniowym spacerze. Początkowo gorzki, później coraz słodszy zapach ostatnich promieni słońca.

Może to dość banalne nosić na sobie bukiet żółtych kwiatków, ale czy to nie proste rzeczy niosą szczęście? :)

tofik1984
tofik1984

Wiele zostało napisane. Zgadzam się z tymi recenzjami:)
Zapach idealnie odzierciedla swoją nazwę.
Jest suchy, gorący, pachnie słońcem, opaloną skórą, egzotycznymi nutami i ziołami.
Roma jest wyjątkowa i ponadczasowa, idealnie oddaje charakter gorącej i charakternej Włoszki. Ognisty i temperamentny. Jednocześnie jest otulający i daje poczucie bezpieczeństwa, kojarzy mi się z ciepłymi i kochającymi ramionami Mamy:)

J'Osephine
J'Osephine

Roma to nie Rzym,Roma to wyciśniety sok z całej Italii.
Skład Romy(zapach):
-kaplice,bazyliki,potężne katedry-zostały dokładnie sproszkowane i użyte jako kadzidlana nuta
-ogródki ziołowe z miętą i bazylia z balkonów,tarasów-okien,poddane maceracji-odpowiedzialne za nuty ziołowe
-małe przytulne uliczki na których rosną małe drzewka cytrynowe i bergamota-rozdrobnione w możdzierzu,nastepnie zrobiono z nich napar,dający lekki efekt świeżości
-codzienne wieczorne biasiadowanie przy winie i muzyce-sporządzono wywar odpowiedzialny za nute słodyczy
-piękne kobiety i przystojni mężczyżni wiecznie zakochani,w calości wrzuceni to Romy,odpowiedzialni za trwalość tego zapachu i jego intensywność
-czas,trudny do określenia ale nie współczesny to raczej okres od lat 20-do 60 tych,moze i 70 tych...

Miłej teleportacji :)

chjena
chjena

Nigdy nie byłam we Włoszech i dopiero miesiąc temu dostałam odlewkę Romy. Mimo tych braków empirycznych, dokładnie wiedziałam, jak będzie pachnieć - to chyba pierwsze perfumy, które wywróżyłam z dokładnością co do nuty. Ech, najwyraźniej kryje się we mnie jakiś rzymski pierwiastek, którego ciągnie w rejony śródziemnomorskie...

Roma to rzymianka z krwi i kości, przesiąknięta atmosferą i gwarem wiecznego miasta. W upale chłodzi się rozcierając świeże liście mięty w dłoniach, które podkrada ze straganów zaprzyjaźnionych sprzedawców, posyłając im w ramach przeprosin uroczy uśmiech. Wyróżnia się wśród turystów zamszową sukienką i sandałami na obcasie, czasem je zdejmuje i bezpretensjonalnie spaceruje boso tylko sobie znanymi trasami. Gdy zmęczy się żarem słońca, chowa się w zimnych murach kościołów, gdzie dotyk tysiącletnich kamieni przynosi zgrzanemu ciału prawdziwą ulgę, a zmysły oczyszczają się w obecności kadzidła...

Szypry, sandałowiec, wanilia, grejpfrut, cywet, ambra, czarna porzeczka, paczula - to włoskie bogactwo trzeba umieć unieść, bo użyte w nieprawidłowy sposób sponiewiera właścicielkę do nieprzytomności. Ja już odkryłam, że Roma traci wiele ze swojego uroku w domowych pieleszach - wówczas dominuje ostra, zwierzęca nuta, brakuje świeżości ziół połączonych ze szlachetną mirrą. Połączona jednak z sukienką, miejskim klimatem (na razie testuję Warszawę, ale w Rzymie to dopiero musi być bajka) i odpowiednio wysoką temperaturą tworzy jedno z najcudowniejszych i najbardziej oryginalnych pachnideł, jakie spotkałam do tej pory na swojej olfaktorycznej drodze.

Lady_Daisy
Lady_Daisy

,,No bążuuur" pomyślałam po pierwszym psiku. Bo z Romą znamy się - jak się okazało, przelotnie i z widzenia już od dawna (czułam ją już nie raz). Ale, ale. Roma to uwodzicielska dama, na obcasach, która pachnie kwiatami i rumem. Czasem się uśmiechnie, czasem odgarnie włosy. Jej skóra jest wypoczęta, opalona i świeża.
Roma to zapach fajnej kobitki. Tyle. Muszę ją kiedyś sobie załatwić do kolekcji.
Trwałość dobra, projekcja też.

Blablabla123
Blablabla123

Jest maj, a ja zawsze w maju mam ochotę, w związku z Dniem Matki, na Romę lub Dune Diora(jako zapachy siostrzane),bo tak kojarzy mi sie moja mama. Tak swego czasu pachniała i takie mam skojarzenia z Roma. Jest taka mleczna, ciepła ,otulająca, bialoczekoladowa(to juz chyba tylko dla mnie), bezpieczna i kobieca. Ale kobiecoscia macierzyńska , nie seksualna.Nie czuje cytrusa na otwarcie, raczej taki kopniak orientalny, a pozniej robi sie juz tylko kremowo i słodko, ale na takim kwiatowym podłożu.Gdzies ta mirra majaczy mi przez caly czas. I dobrze! Chce sie człowiek przytulić do Romy. Dobry klasyczny zapach, choć dzis juz retro, ale moze moim dzieciom tez kiedyś Roma tak sie skojarzy..?

jagoda5706
jagoda5706

Lubię te perfumy , bardzo lubię . Chciałabym wobec tego coś o nich napisać , ale mam z tym problem bo nasuwają mi się sprzeczne uczucia . Przeczytałam wszystkie recenzje na fragrantice i wizaż i jestem zaskoczona jak skrajne oceny ma ten zapach . Od szczerych zachwytów po nieskrywaną niechęć . Młode panie określają je jako staromodne i babcine , co nawyżej stosowne na wieczorowe okazje. Ja nie odbieram ich jako nad wyraz szykowne i wytworne . Według mnie to zapach dość uniwersalny w moim wieku stosowny zarówno do małej czarnej , szpilek , czerwonych paznokci jak i cygaretek , białej bluzki i kolorowych espadryli na koturnie. Mogę zatem iść w nich na uroczystą kolację , spacer z mężem czy z wnuczką na lody. No , ale muszę przyznać ,że nie jest to taki , lekki, banalny zapaszek na który mam zawsze ochotę . Najczęściej używam go , gdy mam doskonały humor , jestem szczęśliwa i najchętniej bym wszystkich zagłaskała , wtedy Roma nieco temperuje moje emocje . Gdy mi smutno wolę bardziej ciepłą , słodką i przytulną np. Wenecję od Laury Biagotti . Po przeczytaniu składu perfum wydawało mi się , że to nie może się udać , połączenie grejfruta, gożdzika z miętą , mirrą , cywetem to wszystko nie pasuje , a tu proszę wtrawny , niebanalny cierkpo- gorzkawy , dyskretnie ziołowy aromat i ta smużka dymu z papierosa czy kadzidełka , która dodaje mu szczególnego uroku . Uwielbiam słodkie ,orientalne zapachy , których mam wiele , Roma jest ich przeciwieństwem i chyba dlatego tak ją polubiłam . Roma jest chwilami nieco tajemnicza , mroczna i nieprzystępna , ale za moment pojawiają się kwiaty , drzewo sandałowe , wanilia i zapach łagodnieje . Jednak najbardziej lubię ten krótki początek perfum , duet grejfuta z miętą , orzeżwiający i energetyzujący . Mam jedno małe zastrzeżenie do zapachu jest zbyt bliskoskórny i średnio trwały.

monika690
monika690

Genialny zapach, wytrawny nie czuję w nim grama słodyczy. Nie potrafię tego zapachu rozłożyć na czynniki. Jedynie co rozpoznaję to mięta z grejfrutem i żywicą. Jest to zapach starej szkoły perfumiarskiej, konkretny o doskonałej trwałości. Nie każdemu przypadnie do gustu, ja go po prostu uwielbiam.

Albalonga
Albalonga

Roma Ach! Jak ja lubię ten zapach! Testując go co jakiś czas za każdym razem porzucam wizję o Wiecznym Mieście (niestety jeszcze tam nie zagościłam - kładę nacisk na słowo "jeszcze"). Dla mnie Roma to perfumy niezwykle naturalne, kojarzące się z roślinnością i darami jakimi obdarza nas Matka Ziemia. A może darami składanymi bogini płodów rolnych i domowego ogniska Demeter/Ceres przez mieszkańców dawnej stolicy zachodniej cywilizacji?

Początek Romy jest zniewalający - cudowny grejpfrut! Skądinąd jeden z moich ulubionych owoców. To w jaki sposób został w Romie pokazany jest dla mnie poezją. To zapach rozdzierania grubej skóry owoca, kiedy olejki eteryczne pryskają dookoła nie oszczędzając twarzy i ubrań. Po krótkim czasie pojawia się mięta, ale nie ta pieprzowa tylko łagodniejsza - amerykańska o dużych meszkowych liściach (kto zna wie, że jej zapach jest zupełnie inny). Słodyczy i ciężkości Romie nadaje gorzka mirra i słodki hiacynt, które stanowią główny motyw kompozycji - z resztą piękny, bez wahania muszę to przyznać.

Reszty składników nie czuję tak wyraźnie.Roma to jadne z najbardziej charakterystycznych perfum jakie znam, są bezkompromisowe, tworzone w oparciu o kreatywność twórcy (tak a propos, kto wymieszał Romę?). Żal tylko, że Roma została tak brutalnie wykastrowana. Nie znam starej wersji ale z licznych recenzji wynika, że był to kiedyś niezły mocarz. Teraz niestety jest to dosyć lekki i niezbyt trwały choć cudowny zapach. Bardzo intrygująca propozycja na sezon wiosna-lato. Flakon ujdzie ale mogłoby być lepiej.

lizzy1
lizzy1

Używałam Romy jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych, zanim przeszła dwie reformulacje. Tamta Roma była zdecydowanie słodsza, bogatsza, kadzidlana i mocarna. Drugiej edycji nie znam, bo rozstałyśmy się na ładnych kilka lat. Natomiast w tej chwili mam małą, najnowszą dwudziestkępiątkę (już w marmurkowym pudełeczku) i używam wyłącznie latem. Latem, bo jest to wybitnie letni zapach. Dopiero wyższe temperatury pozwalają mu się pięknie rozwinąć i trwać naprawdę długo, choć raczej blisko ciała. Niestety, rozgrzebywanie starej receptury spowodowało, że obecna wersja jest li tylko cieniem pierwowzoru :-(

Roma otwiera się intensywnie, świeżo. Na pierwszym planie mamy grejpfruta, czarną porzeczkę, bergamotkę i miętę. Potem cytrusy nieco cichną, a do głosu dochodzi mirra i nuty kwiatowe. Gdy zapach umości się już jako tako na skórze, wkraczają nuty bazy- wanilia i drewno sandałowe. Im bliżej końca, tym bardziej sandał dominuje nad resztą nut.

Na mnie obecna Roma trwa do 8 godz. Zważywszy jednak na fakt, że jest to edt, trzeba przyznać, że nie jest źle.

agusia12321
agusia12321

Rok wydania 1988 może świadczyć tylko o konkretnej mocy i złożoności zapachu jakim jest Roma.
Perfumy otwiera kwaskowata czarna porzeczka, której woń nie każdemu spodoba się. I ta nuta przewija się w dalszej części zapachu. Wyczuwalne cytrusy i mięta dodają orzeźwienia, ale nie trwa ono długo, bowiem po niedługim czasie do głosu dochodzi ambra, mirra i drzewo sandałowe. Otulają całość piękną, ciepłą otoczką, w której chce się przebywać jak najdłużej.
Spodobały mi się i to bardzo ze względu również na fakt sporej trwałości, bo aż ponad dobę (na skórze).
Polecam.

Justynet
Justynet

W chwili obecnej najbardziej "klasowe" perfumy na mojej półce: zdeklasowały nawet Chanel Chance :)
Porównuję do Dune Diora - mimo oczywistych różnic (oba mają niesamowicie silny i indywidualny charakter) - chodzi mi o to, że są gorące, suche i takie... strzeliste.
Dune jest mniej radosne i bardziej bezkompromisowe - może budzić niechęć. Roma raczej wyraża radość, jest do społecznego zaakceptowania :)
Taka różnica jak między Saharą a nagrzanymi płytami kamiennymi Wiecznego Miasta.
Bardzo chętnie ich używam, nadają poczucie siły i przebojowości, a także oryginalności i klasy.

Beata Maria
Beata Maria

Kiedyś dostalam w prezencie i był to udany podarunek. Zużyłam z przyjemnością chcociaż mogę stwierdzić, że ma on w sobie coś ze starej elegancji Rzymu. Podpisuję się pod wypowiedzią Ivonne. czy wrócę do niego- nie planuję, tyle nowości jeszcze przede mną:-).

Piodr
Piodr

Roma to zapach obok którego nie potrafię przejść obojętnie. Ma w sobie tak dużo zmysłowości, że kiedy ją czuję, zmysły wyostrzają mi się a serce zaczyna szybciej bić. Te perfumy splątane z zapachem kobiecej skóry sprawiają że nie potrzebuję już nic więcej, żeby zatracić się w chwili i zgubić rozsądek...

To nie kryptoreklama ani wyolbrzymione słowa. Jeżeli choć trochę lubisz Romę, błagam, używaj jej, a sprawisz w ten sposób przyjemność nie tylko sobie.

amanda
amanda

Roma podoba mi się od samego początku do końca.
Cytrusowa świeżość na szczęście bez ton cytrusów, tylko wyważona ich ilość miesza się z aromatycznyną pobudzającą gałązką mięty.
Jeszcze bardziej lubię dalsze brzmienie Romy kiedy to cytrusy wycofują się z pierwszego planu a pojawia się zapach mirry na ich tle.
Jest to zapach do, którego z przyjemnością wraca się po poszukiwaniach jak i na tej drodze odkrywania spotyka się go , bo Roma nie jest zapachem,który umyka bez uwagi stapiając się z wieloma innymi może i ładnymi,ale nie wyróżniającymi się.
Roma poprzez dodatek mirry staje się w pewnym sensie lekko mistykalna.
Niektórzy określają go jako zapach cięższy. Możliwe, że to za sprawą mirry właśnie,ale dla mnie z kolei to przyjemny letni zapach gdzie mirra jest symboliczna a dzięki cytrusowym nutom gasi się letnie pragnienie świeżości.

natalciaz
natalciaz

Zapach klasycznie Rzymski. Kojarzy się z Włoszką idącą wąską uliczką w kapeluszu, sukience w kwiaty i białych koronkowych rękawiczkach. Trochę taki wehikuł...gdy go poczujesz zamykasz oczy i jesteś w Rzymie :) Nie jest to jakiś wybitnie wspaniały perfum ale jest ładny i kobiecy. Wyczuwalne: wanilia, mirra i porzeczka to całkiem przyjemne połączenie :)

Tam
Tam

A niech to! Dlaczego zwlekałam tyle lat? Poznałam Romę dawno temu, bo już około 20 lat wstecz( wprost niemożliwe!)i byłam pod wielkim wrażeniem. I przez następne lata sięgałam po różne pachnidła, nie wiadomo dlaczego odwlekając przyjemność ponownego spotkania. Błąd! To są prześliczne perfumy, radosne, lekkie nawet w fazie, gdy pojawiają się przyprawowe elementy. Przeurocze otwarcie porzeczkowo grejpfrutowe z miętą przypomina nieco Le Monde Est Beau Kenzo bez gałązek pomidora, ale z tą samą radością i żywiołowością. Ten początek Romy uwielbiam wprost. Jest zaproszeniem do dalszych spacerów po Rzymie. I dalej nie jest gorzej, choć inaczej. Zapuszczamy się w rejony przyprawowe, ale bez ciężaru i słodyczy charakterystycznych dla większości perfum z tej grupy, lekka konstrukcja zapachu pozostaje i jest muśnięcie mirrą, którą uwielbiam. Nie jest nudno, nie jest ciężko. Jest pięknie, jak to w Rzymie wczesnym latem.

gingerjane
gingerjane

Biagiottka-bigotka, ale ta pobożność to tylko przykrywka - tak naprawdę Roma to czysty seks, czysty seks z Włochem lub Włoszką, albo czysty seks we Włoszech, np. w Rzymie ( he he he ). Może to być też seks uprawiany do piosenek Ramazottiego lub uprawiany zaraz po zjedzeniu lazanii.
Do czego zmierzam? Otóż do tego, że Roma jednoznacznie kojarzy się z Włochami. Gdybym miała ją porównać do osoby, jest Włoszką-katoliczką, wierzy w Boga i stosuje się na co dzień do jego przykazań, ale w łóżku jest opętana przez diabła i eksploduje namiętnością. Ostatnio podrapała kochankowi całe plecy, do krwi. Czuję od niej miętę i może nie porzeczkę, ale jej roztarte liście. Ciepłe nuty sandałowo-żywiczne powodują, że można ją nazwać matroną, taką ciepłą mamusią, która otuli Cię kocem jak zaśniesz przy telewizorni; ale ona właśnie wtedy ma iskry w oczach i czujech gniew Boga, bo kręci się w bergamotkowym (?) szale i robi Ci siniaki. Z własną matką takich rzeczy na pewno nie mogłabym robić, przynajmniej nie powinnam. Jednak siniaki są z gatunku tych, na które patrzysz dnia następnego i myślisz: "Warto było, chcę jeszcze".

Ivonne
Ivonne

Roma to naprawdę kwintesencja rzymskiej elegancji z odrobiną staromodnych koronek.Zapach niepowtarzaly, niebanalny, godny swojej nazwy.

Początek to cytrusy, przyprawione odrobiną mięty. Później pojawiają się dziwne i nieprzyjemne nuty apteczne i delikatna nuta kadzidła.

W bazie natomiast mamy sporo niejadalnej wanilii w połączeniu z drewnem sandałowym.

Nie porwał mnie ten zapach kompletnie - nosiło się go bez większej przykrości, ale i też bez zachwytów.

lexis1979
lexis1979

Świetny zapach, doskonale skomponowany i elegancki. Niepodobny do niczego innego ale od samego początku urzekający. Początkowo uderza dość intensywną wonią różowego grejpfruta, mięty i bergamotki na tle ciepłego jaśminu. Później do głosu dochodzi mech dębowy, mirra i drzewo sandałowe. Poszczególne nuty harmonijnie ze sobą współgrają, żadna nie przytłacza, doskonale się uzupełniają. Zapach jest bardzo wyważony, klasyczny, ale nie nudny. Dla kobiet, które wiedzą czego chcą, żyją w zgodzie ze sobą, są zdecydowane i konsekwentne. Bardzo intensywny i trwały, niektórzy twierdzą, że zbyt ziołowy, "apteczny" wręcz, ale dla mnie jest idealny. Zdecydowanie jedne z najlepszych perfum, z jakimi kiedykolwiek miałam do czynienia.

kitka628
kitka628

Jest to zdecydowanie mój numer jeden.
Jest to miłość trwała i wieloletnia, chociaż zapach nie jest łatwy, dla wielu odbiorców za ciężki.
Dla mnie to powiew oryginalności, nie potrafię wyłowić poszczególnych nut, ale całość bardzo mi odpowiada, oddaje moją osobowość, podkreśla tajemniczość i niezależność.
Nie potrafię Romy z niczym porównać, spróbuję odnaleźć jego nuty w Theoremie Fendi lub Must- Cartiera... chciałabym mieć coś podobnego, może nieco lżejszego na letnie dni.

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Rzymski ogrod.... Ogrod rzymskiej posiadlosci sprzed kilku stuleci.
I nie mam na mysli tego, iz Roma pachnie jak przestarzaly, zapuszczony i zapomniany ogrod - Roma po prostu pachnie jak natura nieskazona skutkami ubocznymi wynalazkow wspolczesnej cywilizacji; smogiem, dymem, spalinami....
W Romie, ROMAntyczne aromaty miety i hiacynta sa splecione z akordami soczystego grejpfruta, rozy i jasminu. W tle ciepla slodycz drzewa sandalowego igrajacego z wanilia.
Roma jest zapachem wielowymiarowym i z kazda godzina ujawnia nowe fascynujace oblicze, rozpieszcza zmysly, raz pachnie cierpkim grejpfrutem, zaraz potem delikatna swieza mieta, by znow zmienic projekcje w kierunku gorzkawego pizma droczacego sie z odrobine slodkim drzewem sandalowym.
Faktycznie jest to zapach doskonaly posiadajacy wszystkie cechy zapachu signature dla kobiety eleganckiej i zmyslowej.
Mam trudnosci w zdefiniowaniu grupy olfaktorycznej, mam wrazenie ze Roma to lagodny orient z odrobina przypraw.
Projekcja jest bardzo zlozona i nieco podobna do Yvresse - kilka godzin spedzonych z obydwoma zapachami dostarcza mnostwa pozytywnych emocji.
Roma to najpiekniejszy koncert idealnie wspolgrajacych akordow w najlepszej operze swiata.
Bez wahania otrzymuje 5 gwiazdek.

Zakupowe okazje

Roma Perfume by Laura Biagiotti, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Roma Perfume by Laura Biagiotti, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Gift Set 2.5oz
71.00 USD
Laura Biagiotti Roma Coffret Eau De Toilette Spray 75ml 2.5oz Shower Bath Gel 50ml 1.6oz x 2 3pcs
Gift Set 1.6oz
80.00 USD
Laura Biagiotti Roma Coffret Eau De Toilette Spray 50ml 1.6oz Body Cream 50ml 1.6oz Shower Gel 50ml 1.6oz 3pcs

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Laura Biagiotti Roma, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Laura Biagiotti Roma, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Roma marki Laura Biagiotti. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Roma marki Laura Biagiotti reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Calvin Klein Obsession Christian Dior Dune Cacharel LouLou Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Christian Dior Hypnotic Poison Kenzo Kenzo Amour Givenchy Organza Fendi Fendi Theorema Christian Dior Dior Addict Torrente L`Or de Torrente Christian Dior Dolce Vita Chanel Coco Eau de Parfum Jean Paul Gaultier Classique Mauboussin Mauboussin Christian Dior Poison Estée Lauder Sensuous Noir Hermes Elixir des Merveilles Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Yves Saint Laurent Opium