Marki » L » orientalno - drzewne « Grupy

Arpege Pour Homme Lanvin dla mężczyzn

Arpege Pour Homme Lanvin dla mężczyzn

Arpege Pour Homme Lanvin dla mężczyzn Zdjęcia Arpege Pour Homme Lanvin dla mężczyzn Zdjęcia

Arpege Pour Homme marki Lanvin to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Arpege Pour Homme został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Pescheux. Nutami głowy są różowy pieprz, mandarynka, neroli i gorzka pomarańcza; nutami serca są gałka muszkatołowa, irys i jaśmin; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, paczula i wanilia.

Różowy pieprz Mandarynka Neroli Gorzka pomarańcza

Gałka muszkatołowa Irys Jaśmin

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Paczula Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Arpege Pour Homme by Lanvin.

Arpege Pour Homme Recenzje Perfum

arturovittorio
arturovittorio

Kategoria: ulepki. Ale spokojnie, nie od razu odwracamy się na pięcie. Po pierwsze lubię słodkie, nawet bardzo słodkie perfumy, a po drugie zapach bardzo ładnie się buduje. Słodycz pojawia się od razu, chociaż na początku w towarzystwie nut ostrych (pieprz), by stopniowo łagodnieć w kierunku aromatów kwiatów, a na końcu uwypuklić bazowe, cięższe nuty (głównie wanilię, paczulę i drzewo sandałowe). Przez jakiś czas od otwarcia słodycz jest jeszcze przełamywana przyprawowo (gałka muszkatołowa), ale nawet później nie jest to – przynajmniej dla mnie – słodycz jednoznaczna, jednowymiarowa. Różne składniki dają tu mieszankę konsekwentną, jeśli chodzi o typ zapachu, ale złożoną i migotliwą, dzięki subtelności wyważenia odmianek słodkich nut. Według mnie nie jest to kompozycja jednoznacznie drzewna, jak podano w opisie, a raczej drzewno-kwiatowa.
Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Perfumy zmysłowe, ciepłe, wszechogarniające… Do łóżka, na kanapę z książką i filiżanką kawy, na spacer w chłodniejsze dni… Zapewnią moc doznań.
Dla tych, co lubią palcem wyjadać miód ze słoika.

Roq
Roq

Z przykrością muszę stwierdzić, że w przeciwieństwie do swojego przepięknego damskiego odpowiednika, Arpege Pour Homme okazał się dla mnie syropowato-waniliową bombą, której nawet przy ogromnym samozaparciu strawić nie jestem w stanie. Coś w tym zapachu spieprzono, bo kiedy porównam go z Rochas Man, czy Pi Givenchy, to tylko Arpege wywołuje u mnie odrzut. Moim zdaniem brak mu harmonii i umiaru w dozowaniu wyjątkowo upierdliwej wanilii.
Mimo tych wad, zapach raczej będzie miał powodzenie, bo jest stosunkowo niedrogi, wyrazisty, z dobrą projekcją i trwałością, do tego ładnie opakowany, ale ja chętnie pozbędę się mojej setki, bo na samą myśl o tym syropie, dostaję pryszczy...

Seth
Seth

Choć w zamierzeniu będący dopełnieniem i z nazwy tożsamy, to nie przywołuje reminiscencji sławetnej protoplastki. Jedyne co zbliża, to nieoczywiście męski charakter i podobne wrażenie emanacji ciepła. Na mojej skórze zapach leniwie ewoluuje, od otwarcia wyczuwalne są wanilia i drzewo sandałowe, z początku wyostrzone cytrusami i pieprzem, w sercu wzbogacone nieco pudrowymi kwiatami zbalansowanymi paczulą, a w bazie pięknie wykończone tonką. W moim odczuciu odrobinę za słodki oraz pudrowy – i chociaż wyraźnie nowoczesny – to jednak spokojny, ciepły a nawet zmysłowy. Doskonałe parametry użytkowe dobrze świadczą o jakości użytych składników, natomiast spójność, balans i harmonia o doskonałym, rzemieślniczym kunszcie twórcy. Charakter zapachu skłania do wykorzystywania jego atutów przy wieczornym tete-a-tete, jednak nie wyklucza zastosowania dziennego, również przy formalnych okazjach. Jedynym ograniczeniem wydaje się być pora lata. W skali (1-6): za kompozycję - 4; oryginalność - 4; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,50.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lanvin Arpege Pour Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lanvin Arpege Pour Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Arpege Pour Homme marki Lanvin. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Arpege Pour Homme marki Lanvin reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Bvlgari Black Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Davidoff Zino Davidoff Givenchy Pi Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Kenzo Flower by Kenzo Oriental Hermes Voyage d`Hermes Viktor&Rolf Antidote Zirh Ikon Moschino Moschino DSQUARED² Potion Guerlain Samsara Eau de Parfum Hugo Boss Deep Red Gucci Gucci Eau de Parfum Yves Saint Laurent M7 Sephora Mysterieuse? Vanille Patchouli Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Estée Lauder Sensuous Noir Hermes Voyage d'Hermes Parfum