Marki » L » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Magie Noire Lancome dla kobiet

Magie Noire Lancome dla kobiet

Mam: 20 Miałem: 31 Chcę: 29 Ukochany zapach: 1

Magie Noire Lancome dla kobiet Filmy
Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia Magie Noire Lancome dla kobiet Zdjęcia

Magie Noire marki Lancome to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Magie Noire został wydany w 1978 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Gerard Goupy. Nutami głowy są liść czarnej porzeczki, liść czarnej porzeczki, malina, galbanum, hiacynt, bergamotka i róża bułgarska; nutami serca są miód, tuberoza, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang, konwalia, cedr i narcyz; nutami bazy są przyprawy, drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, cywet, mech dębowy, wetyweria, mirra i kadzidło.

Liść czarnej porzeczki Liść czarnej porzeczki Malina Galbanum Hiacynt Bergamotka Róża bułgarska

Miód Tuberoza Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Cedr Narcyz

Przyprawy Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo Cywet mech dębowy Wetyweria Mirra Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Magie Noire by Lancome.

La Nuit
Estee

Magie Noire Recenzje Perfum

Kage
Kage

Powiadają we wsi, coby się nocą na uroczysko nie zapuszczać, że na przednówku licho jakoweś się w leśnej gęstwie zalęgło i chłopów mami.
Nie dalej jak na Świętego Jana, Antek, ten co go Durnym zwą, polazł był hen w las kwiatu paproci szukać. Co znalazł - to nie wiadomo - ale jeszcze durniejszy wrócił.
O ustach ciepłych, miodnych, o mchu miękkim, o liściach porzeczki gniecionych, o mgłach i łopianach nad ruczajem, o bujnej dziewce przepasanej jeno warkoczem bylicy wciąż rozpowiada. A wzrok mu się szkli przy tem choć ni kropli samogonu nie tknął! Ręcami kształty sprośne a krągłe w powietrzu rysuje, a sapie przy tem, a stęka!
O miód leśny woła, o tuberozy duszne, o zioła jako lek gorzkie, o letnią słodycz zmysły pieszczącą... Wiła musi jakowaś urok na chłopaka rzuciła, tfu, tfu!
Czarna to magia, księże proboszczu, jako noc czarna...

Natomiast nowa wersja to kwiatowo-miodowe mydełko. Ładne, na tle landrynek i tak robi szał, ale cały zwierzęco-ziołowy pazur licho wzięło (sic!).

pachniewitch
pachniewitch

No nadszedl ten dzien , gdy moge poznac ten slynny zapach - wersja najnowsza...
Czytajac sklad i recenzje spodziawalam sie killera podobnego do masci tygrysiej na bol glowy....czegos bardziej mrocznego....

A tu ..zaskoczenie :) Zapach jest na mnie lekki, leciutki

Absolutnie nie przypomina charakterem niczego co znalam...dotad...
Klasa ! Wycyzelowany , gleboki a jednoczesnie przestrzenny....

Nie jestem w stanie rozbic na skladowe , jest jednolity
uwodzicielski..retro...
Co prawda nie pokonal ukochanego orientu nr 1 czli Smoka Cartiera..ale nosi sie go wybornie...
I choc nigdy go nie wachalam znam go- skad zatem? Coz.no chyba ..z ulicy...czyli kobiety wiedza co dobre :))
ps.Zdecydowanie dla kobiet 33 plus:))) to jest zapach kobiety ktora "zna zycie" - czyli wiedzmy zaiste !

darkblueyed
darkblueyed

Kojarzy mi sie ze swiatecznym wyjsciem do opery i moja granatowa suknia z aksamitu. Cieple, miesiste perfumy pelne ziolowomszystej zamaszystosci. Miod spadziowy z gorzkim podszyciem, rozowe roze na pograniczu dzikosci, duzo szypru, ktory pobudza i nie pozwala spadac w glebokie otchlanie. Paczula i liscie czarnej porzeczki nadaja szorstkosci i trzymaja calosc w ryzach- jak gorset z czarnej koronki. Bursztyn i galbanum lakieruja powierzchnie w najlepszym znaczenium tego slowa. Czarne szpilki i torebka, jak zabawka, wysadzana paciorkami Swarovskiego- w niej przepustka- bilet do lozy na pierwszym pietrze. Dwie krople Magie Noire za uszka, w dekolt i w doleczki za kolanami. Zapach zostanie na mnie jeszcze kilka dni- mimo prysznica. Kocham i tyle. Swiatla gasna- maestro- zaczynamy uwerture...

Roma
Roma

To moj ukochany zapach, cichy, dymny, czarny - idealny. Swietne nuty - wspaniale zmieszane, niezwykle wprost dobrze wywazone.
Moja druga skora... moje drugie, (czy trzecie) ja ;-)
Czuje tu wszystko to, co kocham: slodki dymem kadzidla, odrobinka miodu... reszta jest tak pieknie ulozona, ze brak mi slow, aby to opowiedziec tak, jak trzeba.
Dopiero niedawno przekonalam sie, jak niezywykle zmyslowy jest lisc czarnej porzeczki, tu jest w ilosci podwojnej...
Parfum de Peau, Shalimar, Cinnabar i Youth Dew. To wszystko sa pachnidla sexy w kazdym calu. Magie Noire jest z nich najdelikatnisza, najcichsza, co nie umniejsza jej wartosci.
Sa takie perfumy, ze od razu sie wie, ze to wlasnie TE jedyne, zupelnie tak samo jak to, ze to jest TEN mezczyzna. Ja po samym ich powachaniu tak wlasnie mialam. Na szczescie, woda choc dosc droga, to wciaz do zdobycia, wiec musze juz zaczac odkladac:-)

Rozterka
Rozterka

Pierwotna wersja Magie Noire to dzieło znakomite. Majstersztyk.
Świetnie zmieszane składniki dają dosyc ciężkiemu zapachowi gładkośc jedwabiu . To pięknie skomponowane zioła,bergamota, miód, ylang ylang i tuberoza ale nie taka oczywista jak w innych zapachach . Wyczuwalna gorycz jak z roztartego świeżego zielska i wilgotny mech dębowy. W tle cień ciemnej roży, nuty fizjologiczne, korzeń irysa i smuga wilgotnego, zywicznego dymu.
Słodycz? Nie, może czasem dalekie echa słodyczy lesnego miodu, bardzo dalekie. To ziołowy gorzkawy miód.
Zapach esencjonalny ,mroczny , wiedźmowaty. Pełen mocy.
Ale Magie Noire nie krzyczy , ma w sobie tejemniczy spokoj drewnianej chaty , zbudowanej dawno na skraju polany zagubionej w lesnej głuszy. Tu wszystko jest w harmonii, zioła, kwiaty, drzewa, chata w której nad piecem suszą się zioła i przebijające się przez gęstwinę ostatnie promienie zachodzącego słońca.

Trwały.

Na mojej skórze mniej jest podobny do Palomy Picasso , która jest bardziej kwiatowa i nieco się kwasi, raczej do mocarnego Knowing Estee Lauder, w kazdym razie w klimacie .

Mam jeszcze końcówkę klasycznej wersji. Do delektacji :)
Nowej wersji nie znam, nie wiem jak bym ją odebrała , bo "stare" Magie Noire to moja fascynacja.

amanda
amanda

Po prostu piękno podnadczasowe,elegancja,dostojność.
By nosić tę bogatą mieszankę umiejętnie skomponowaną jak szyty na miarę garnitur trzeba odpowiedniego stroju i ze smakiem dobranych dodatków.
To zapach , którego używając robimy to z atencją, umiarem delektując się chwilą kiedy nakładamy na siebie luksus jakim są perfumy
Tak, przy tego rodzaju perfumach jak ten czuje się, że perfumy to luksus.
Mydełkowate piżmo połączone z kwiatami to powiew świeżości. Wetyweria, galbanum z korzeniem irysa i miodem dają wyraz lekkiej ziołowości a mech dębowy przyjemny łagodny szypr.
Są przede wszystkim ogoniaste na zasadzie skropisz się trochę a ich zapach niesie się niewidzialną strużką oplatającą właścicielkę bez wszelakiego powalania innych intensywnością po drodze.
To magia dobrze wykonanej perfumiarskiej roboty.

Pamiętam, kiedy pierwszy raz natknęłam się na te perfumy w Sephorze - około 15 lat temu. I do dziś pamiętam też moje zdziwienie, że tak mogą pachnieć perfumy - zapach był bardzo ciężki, ziołowy, miodowo-kadzidlany. Dziwny, mroczny i gęsty - nazwa pasująca jak ulał do zawartości, perfumy dla czarownicy.

Kilka lat temu chciałam sobie przypomnieć ten zapach - i wielkie rozczarowanie. Wersja dostępna dzisiaj to marne popłuczyny po tamtym mocarzu - słaby, kwaśnawy szypr, z delikatną nutą miodu i tuberozą, która po krótkim czasie zdominowała całą resztę.

Szkoda - mam nadzieję, że jeszcze się kiedyś natknę na starą wersję.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lancome Magie Noire, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lancome Magie Noire, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Magie Noire marki Lancome. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Magie Noire marki Lancome reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Clinique Aromatics Elixir Emanuel Ungaro Diva Sisley Soir de Lune Estée Lauder Knowing Guerlain Shalimar Paloma Picasso Paloma Picasso Hermes Elixir des Merveilles Guerlain Samsara Eau de Parfum Chanel Coco Eau de Parfum Salvador Dali Salvador Dali Cacharel LouLou Sisley Eau du Soir Yves Saint Laurent Opium Cartier Must de Cartier Rochas Byzance John Galliano John Galliano Christian Dior Poison Molinard Habanita Calvin Klein Obsession Hermes 24 Faubourg