Marki » L » orientalno - kwiatowe « Grupy

Magie (La Collection Fragrances) Lancome dla kobiet

Magie (La Collection Fragrances) Lancome dla kobiet

Mam: 2 Chcę: 1

Magie (La Collection Fragrances) Lancome dla kobiet Zdjęcia

Magie (La Collection Fragrances) marki Lancome to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Magie (La Collection Fragrances) został wydany w 1950 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Armand Petitjean. Perfumy zawierają takie składniki, jak ambra, piżmo, fiołek i jaśmin.

Ambra Piżmo Fiołek Jaśmin

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Magie (La Collection Fragrances) by Lancome.

Magie (La Collection Fragrances) Recenzje Perfum

Savanoja
Savanoja

Chcę napisać kilka słów o tych perfumach i mieć to już za sobą.
Zmylona nazwą spryskałam solidnie i ochoczo rękę i umarłam! Pomyślałam, że to niemożliwe by tak pachniały perfumy i by ktokolwiek z własnej i nieprzymuszonej woli chciał ich użyć. Kocham Magie Noire od kilkudziesięciu lat, ale opisywana aktualnie kompozycja nie ma z moją miłością nic wspólnego, nie odnajduję żadnego podobieństwa, żadnych wspólnych nut ani klimatu.
Nie wiem, możliwe że to na mojej skórze te perfumy przybierają taką koszmarną formę, a może ja ich nie rozumiem...
W każdym razie mam na dłoni woń bardzo "wyzwolonej" kobiety z czasów zamierzchłych. Nie znano wtedy antyperspirantów a lato bywało tak samo upalne jak dzisiaj... Bo to czas lata, moment tuż przed burzą, gdy powietrze stoi w miejscu, oddychanie sprawia problemy, a pot spływa strużkami po plecach. Kobieta ta ma za sobą bardzo intensywnie spędzony wieczór, jest rozgrzana, spocona, wyraźnie wyczuwam też od niej resztki jakichś mocnych i ciężkich kwiatowych perfum. Po dłuższej chwili męczącego zaduchu burzowy wiatr otwiera mocniej okno i zaduch nieco lżeje a kobieta pachnie odrobinę mniej intensywnie. Ja jednak wciąż mam ochotę czym prędzej uciec, zmyć z siebie ten zapach bo za dużo tu nut wydzielinowych, cielesnych.

marialisa
marialisa

Niezasłużenie zapomniany klasyk od Lancome, może właśnie dlatego, że w wersji La Collection w tak niezrozumiały sposób starano się go odtworzyć. Stara wersja to hymn kobiecości w wersji retro - nie zaciągniętej w gorset New Look, lecz diwy wamp z lat 20-tych, palącej cygaretki i nie noszącej stanika, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów pokazującej łydki;) Dużo pudru Houbigant, dużo rozgrzanego ciała, głos z chrypką i zalotne spojrzenia mocno umalowanych oczy późnym wieczorem na dancingu. Taka kobieta z pewnością potrafi tańczyć tango... A nad ranem bez litości wyrzuca ze swojego łózka kolejnego absztyfikanta:)
Aromat jest piżmowo-ambrowy, kobiecy, ale kobiecością wyzwoloną, nie wstydzącą się zapachu własnego ciała.
Niestety w nowej wersji zastosowano inne piżmo, i konstrukcja jak dla mnie już nie wytrzymuje tego balansowania "na granicy przyzwoitości i nieprzyzwoitości" - poszczególne elementy gryzą się, zamiast uwodzić. Potrzebna jest gorąca skóra, ażeby rozpędzić zapach jak najprędzej do bazy, bo początkowe nuty są niezbyt przyjemne - aldehydy w górnych nutach mi wyraźnie tu nie pasują.

Zapach wyraźnie retro - ale niestety nie jest to retro, które lubię.

Magie to zapach niemal od początku do końca aldehydowy - początek jest gorzki, ostry i nieładny, później dzięki fiołkowi robi się trochę bardziej pudrowy.

Niestety, w bazie wracają aldehydy i wraz z ambrą i paczulą tworzą dziwną i średnio przyjemną mieszankę.

Perfumy interesujące, wybitnie niedzisiejsze, dla mnie zbyt ostre i zimne.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lancome Magie (La Collection Fragrances), ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lancome Magie (La Collection Fragrances), możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Magie (La Collection Fragrances) marki Lancome. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Magie (La Collection Fragrances) marki Lancome reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Dana Tabu Victoria`s Secret Dream Angels Heavenly Calypso St. Barth Jala Clive Christian No. 1 Collistar Benessere dei Sensi Opus Oils Island Girl: Tiare (Tahitian) Kat Von D Sinner essence Secret Love Borsalino Borsalino Pour Elle Fleurie The Party The Garden Party Frangipane Tocca Colette Nejma Nejma 3