Marki » L » kwiatowo - owocowo - gourmand « Grupy

La Vie Est Belle Lancome dla kobiet

La Vie Est Belle Lancome dla kobiet Filmy La Vie Est Belle Lancome dla kobiet Filmy
La Vie Est Belle Lancome dla kobiet Zdjęcia La Vie Est Belle Lancome dla kobiet Zdjęcia La Vie Est Belle Lancome dla kobiet Zdjęcia La Vie Est Belle Lancome dla kobiet Zdjęcia

La Vie Est Belle marki Lancome to kwiatowo - owocowo - gourmand perfumy dla kobiet. La Vie Est Belle został wydany w 2012 roku. La Vie Est Belle stworzyli Olivier Polge, Dominique Ropion i Anne Flipo. Nutami głowy są czarna porzeczka i gruszka; nutami serca są irys, jaśmin i kwiat pomarańczy; nutami bazy są paczula, fasolka tonka, wanilia i pralina.

Czarna porzeczka Gruszka

Irys Jaśmin Kwiat pomarańczy

Paczula Fasolka tonka Wanilia Pralina

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about La Vie Est Belle by Lancome.

Flowerbomb
La Vie Est Belle L’Absolu
La Nuit Tresor
Fatale
Memories

La Vie Est Belle Recenzje Perfum

mamigora
mamigora

Jest to zapach galerii handlowych. Kazda pani przechadzająca się od salonu z logo do salonu z logo tym pachnie. Jesli tylko odważę sie robić zakupy w podobnych centrach, mam wrażenie, że wpadam z jednego słodkiego obłoku w drugi, jakby popularne drogerie wypuszczały ciurkiem psikajace się naprędce klientki.
Nigdy mi sie ten zapach specjalnie nie podobał, a teraz sie wręcz nudzi.

Edi
Edi

Mocne i duszne otwarcie, potem układa się łagodniej. Trwałe perfumy wyczuwalne nawet przy ruchu włosów czy pochylaniu. Przyjemnie tworzą pachnącą aurę. Ich słodycz jest zdecydowana, nie damulkowata oj nie, do noszenia w chłodniejsze dni, w gorące przyprawi o zawrót głowy.

Malzka
Malzka

A ja napiszę krótko: projekcja bardzo duża, trwałość bardzo duża. Jak osiądzie to nie ma siły żeby się ulotnił. I za to wart jest swojej ceny. Jest to po prostu doskonałej jakości kosmetyk. I nie ma dla mnie znaczenia czy używa go cała wieś czy cała Polska. Na mnie pachnie pięknie i mi się podoba. A co robi z innymi kobietami - nie moja rzecz. Jest słodki owszem ale bez przesady. Na mnie wychodzą drzewne akordy ( których nie ma )zamiast cukierka. Pachnę słodko - elegancko. Butelka śliczna. Pudełeczko również. W Lancome się postarali i za to brawo. Wydajesz kasę i wiesz za co. Co do podobieństwa do Flowerbomb: posiadam wersję Flowerbomb Extreme i zgadza się te zapachy na moim ciele są do siebie podobne ale nie takie same. Można powiedzieć, że to ten sam styl. Reasumując warto je kupić, ja kupiłam.

china_doll
china_doll

Czytałam w pewnej gazecie, że do stworzenia tego zapachu potrzeba było 3 lat i aż 5521 prób. Nieco mnie jawność tych informacji rozbawiła, nie wydaje mi się, żeby te fakty miały zapachowi pomóc, wręcz mogą mu zaszkodzić, bowiem jak za bardzo się coś chce, to często nie wychodzi a ktoś może się poczuć rozczarowany, że to pachnie tak, a nie inaczej.
Stworzenie perfum, które spodobają się masom, to jednak też wielki wyczyn.
I jeszcze ta nazwa...,,życie jest piękne"...biorąc pod uwagę jak ten wytwór pachnie, to nazwałabym to raczej ,,życie jest słodkie".

Ale do rzeczy:
Ogólny wydźwięk LVEB to różowa wata cukrowa przysypana jeszcze na dodatek toną białego cukru, który aż chrzęści między zębami. Jednak cały czas tu się coś dzieje. Początek to marchewkowy irys z fasolką tonka. Trwa to tylko chwilę a następnie zapach coraz bardziej ewoluuje w stronę pralinek, z których wylało się nadzienie. Nadzienie to jest o zapachu i smaku czarnej porzeczki, a w innych gruszki. Da się wyczuć też bardzo odległe kwiatowe tło: jaśmin i kwiat pomarańczy. Nad tym wszystkim unosi się wanilia i bardzo delikatna paczula nadająca nieco świeżości.

LVEB to chemiczna, niewiarygodna słodycz, niektórym może się wydać tandetna i przerysowana. Ja jednak uważam, że to słodycz ekskluzywna, stworzona ze składników naprawdę wysokiej jakości i czuć, że to zapach z wysokiej półki.

Ta słodycz bardzo poprawia humor, na chandrę i gorszy dzień jest to bezcenne.

LVEB jest popularne, czułam je już nie raz w miejscach publicznych. Jednak w moim najbliższym otoczeniu nikt go nie używa i bardzo dobrze, bo w przeciwnym razie szybko bym ten zapach znienawidziła, a tak bardzo lubię go czuć, ale tylko wtedy, kiedy mam na to ochotę. Nie mogłabym go nosić non-stop.

Trwałość jest powalająca, na mnie przebijają Angela (ale to może dlatego, że jeszcze nie były reformulowane). Na rękawach kurtki wytrzymały tydzień i przez kilka dni ich zapach był intensywniejszy niż perfum, które akurat miałam na sobie.
Projekcja obezwładniająca. Wystarczy naprawdę niewielka ilość a zapach ciągnie się za nami kilometrami. Mam też wrażenie,że we wszystkich Sephorach/Douglasach w powietrzu czuć właśnie LVEB.

Flakon jest piękny, ale niewiarygodnie ciężki i masywny. Nie kojarzy mi się z uśmiechem. Kolor płynu pasuje do zawartości.

LVEB już stały się klasykiem XXI wieku i myślę, że na to zasłużyły. Liczę tylko, że nie dosięgnie ich reformulacja, bo bez ich trwałości i mocy to już nie będzie to.

Warto je chociaż poznać.

Amber92
Amber92

Kupiłam całe 75ml i nie wiem czy tego nie żałuję ;> Do niszy mnie jakoś nie ciągnie, wśród mainstreamowych zapachów znajduję takie, które mi wystarczają.ALE ! La vie .. rzeczywiście czuć wszędzie.To już nie jest problem na miarę Euphorii.To jest jakaś plaga.Nie jestem żadną snobką, ale czym innym jest ocena zapachu i sympatia do niego, a czym innym chęć jego noszenia.Tak się składa, że uwielbiam oba wyżej wymienione 'miłe wszystkim twory'.Ale LVEB zakładam rzadko.Jestem indywidualistą i ciężką ręką sięgam po ten flakon.Ideałem byłoby znalezienie takiego ss , że wyprzedałabym całą kolekcję i nie martwiła popularnością moich flaszek.
Zapach na początku dla mnie ledwo do przejścia. Słodki, syntetyczny,gruszka w morzu syropu.Faza irysowa jest dla mnie piękna, może dlatego, że towarzyszy mu ukochany jaśmin i kwiat pomarańczy - szkoda , że nie wyczuwam ich tak bardzo.Baza też urokliwa: wanilia, paczula, tonka i te pralinki.Pralinkami pachnę ok.10h po psiku.Ta nuta tu po prostu jest do zjedzenia, autentycznie mam ochotę na dobre praliny(zapach przypomina mi Lindorki Lindta- te czerwone).
Kompozycja jest zatem bardzo udana, ekstremalnie słodka oczywiście.Myślałam, że nie przepadam za takimi zapachami, ale miałam ochotę na takiego ekstremalnego słodziaka.I chyba jednak to są moje klimaty ;>

Porównań do Kwiatbomby nie rozumiem.Ona w sumie jest bardziej oryginalna - czasem ziołowa wręcz - przez herbatę pewnie.

Flakon dla mnie in plus, ale na półce, do torebki za ciężki.Nie muszę go jednak ze sobą nosić, dopsikiwać się - trwałość powalająca , projekcja olbrzymia.

Mam jednak problem czasem z takimi gourmandami(które uwielbiam).Mianowicie czasami jak zapachnie od jakiejś kobiety pięknym szyprem, jakimś retro, to mam ochotę schować te moje toffi, praliny.Nie twierdzę, że to są podzapachy, ale siłą rzeczy są bardziej sztuczne niż jakieś szykowne kwiaty.Tłumaczę sobie jednak, że jestem młoda i jeszcze mogę ;)

kinkiet
kinkiet

Pierwsze nuty bardzo duszące, wręcz mdlące, po paru godzinach wspaniały. Często czuję ten zapach na różnych osobach i wtedy wydaje mi się cudowny, na własnej skórze jakoś mniej... Jedno psiknięcie to aż nadto, na dzień się nie nadaje, raz poddusiłam kolegę, który siedział obok na zajęciach. Za każdym razem mam dylemat psikać czy nie psikać bo początek z la vie est belle to prawdziwa mordęga. Absolutnie odradzam wrażliwym nosom.

french_fry
french_fry

Obawiam się, że moja recenzja nie wniesie nic nowego, wiele o tym zapachu zostalo już powiedziane. Muszę jednak dać upust emocjom, które miotają mną jak szatan za każdym razem kiedy poczuję La Vie (a zdarza się to bardzo często, ach).

Dominique Ropion to bez wątpienia jeden z moich ulubionych "nosów", a Olivier Polgo przyczynił się do powstania kilku zapachów, które mam w swojej kolekcji. Dlatego testowałam te perfumy bez uprzedzeń, ba- byłam przekonana, że je polubię. Zostałam zbombardowana czekoladkami z likierem, wanilią i paczulą, ale słodki jeżu podobało mi się to! Nawet dla laika poszczególne nuty są rozpoznawalne a jednocześnie mieszają się ze sobą w harmonijną całość. Przykład przyzwoitego perfumeryjnego rzemiosła, wpasowujący się w modny trend owocowo-paczulowych bomb.

Kiedy wreszcie rozbiłam swoją świnkę skarbonkę gotowa wydać oszczędności na wielka butlę, dotarło do mnie że La Vie czuję WSZĘDZIE. Nie jestem zapachowym snobem, ale stało się to czego wcześniej doświadczyłam z Flowerbomb (których używałam i kochałam szczerze)- landrynkowa chmura La Vie Est Belle unosiła się w dusznym metrze, pubach, sklepach mieszając się ze smrodem potu, papierosów, spalin i wieprzowiny w mięsnym.

Doceniam La Vie jako kompozycję, rozumiem kobiety które ten zapach uwielbiają, ale... nie chcę (już) tak pachnieć.

Betelgeuse
Betelgeuse

Wiem, że te perfumy są bardzo popularne, ale ja po prostu musiałam je mieć, musiałam nimi pachnieć! Dla mnie pachną luksusowo, ciepło, pachną światem ekskluzywnych przedmiotów i życia, do którego mi tak daleko:) Nie nalezą do tanich, ale są warte swojej ceny ze względu na trwałość i ogromną projekcję. Wszyscy zwaracają na nie uwagę, wystarczy że wejdziemy do pomieszczenia a zaczynamy wypełniać je swoim zapachem. Niektorzy mogą to uznać za wadę, ale ja wychodzę z założenia że jeśli mam perfumy na sobie to chce aby były wyczuwalne. Zapach to sama słodycz, dla mnie najmocniej wyczuwalne są pralinki i wanilia. Teraz kiedy wychodze z domu są moim dopełnieniem, bez nich czuje się niekompletna. I dziwi mnie tak wiele negatywnych opinii, większość pewnie wychodzi z założenia, że skoro popularne i roreklamowane to należy je znienawidzić. Ale one już stały się legendą i będą nią napewno długo.

siemka2
siemka2

Początek jest tak słodki, że aż wszystko się klei.
Nie jestem w stanie wąchać ich z butelki - sama słodycz, kilogramy cukru w cukrze. Ale to tylko początek, potem nie wiem skąd zapach staje się taki w tej słodyczy rześki, taki
piękny sam w sobie. Trwałość okropnie długa. Im dalej tym lepiej i na jego korzyść. Ja uwielbiam go za tą słodycz, ale ona na prawdę jest myląca.
Już po godzinie zapach jest cudowny, ale nie namawiam.
Im mniej użytkowniczek tego zapachu tym lepiej.
Lubię być wyjątkowa.

hasi
hasi

U mnie to była szybka znajomość- pokonał mnie przez nokaut już w 5 minut po aplikacji. To taka ilość cukru w cukrze, której nie mogę znieść...
Za to bardzo podobają mi się plakaty reklamowe LVEB, są takie lekkie i radosne, z samymi perfumami jednak za wiele wspólnego nie mają.

J'Osephine
J'Osephine

Ojoj..to sie porobiło,dziewczyny to już nawet nie chodzi o to że komercyjny,że Julia Roberts i te jej łańcuszki na nadgarstkach i tekst o łamaniu konwenansów.
Bo nie chodzi o to że jak komercha to feee a jak niszowiec to ok bo to takie modne. Ale mi sie no po prostu ..nie podoba,no nieeee
Pudrowy,cukrowy,słodki,puchaty i misiaty,pachniesz jak wszystkie candy shopy w usa i nawet Wedel sie pewnie w grobie przewraca od tej słodyczy.Na kimś może być pod warunkiem że za chwile sobie pójdzie,bo cukierstwo to trzyma sie jak toffie na zębach :)

perfumebitch
perfumebitch

To dziwne, ale bardzo lubię ten zapach. Jest słodki aż do bólu zębów, owszem, ale wystarczy poczekać żeby odkryć jego prawdziwą naturę. Na wstępie zaznaczę, że jego podróbki są nieznośne i okropne, dużo dziewczyn kropi się tymi brzydactwami, bo nie mają one ( co zrozumiałe)funduszy na oryginał. Mimo tego, błagam, dziewczyny i kobiety - można kupić tańszy i dobry odpowiednik, coś w tym guście, a nie skrapiać się udawanym, pięknym życiem na siłę.

Przechodząc do samej kompozycji, powinienem obudzić w sobie zapachowego snoba i stwierdzić, że to tylko kolejna masówka dla niewykształconych zapachowo ludzi. Tu trochę znienawidzonego Mademoiselle przemyka gdzieś cichaczem i na szczęście znika w mgnieniu oka, tu rzeczywiście odłamki Flowerbomb, ale nie tak silne jak wiele osób mówi, może trochę Euphorii i innych ,,słodziaków". Początek jest straszny - słodycz jest tak gęsta, że da się ją kroić nożem. Gruszka polana lukrem, czarna porzeczka w wacie cukrowej( kojarzy mi się z tą z Si) i tony wanilii. Wystarczy jednak poczekać chwilę, może kilka, a życie naprawdę staje się piękne. Wszystkie porównania do miksu największych zapachowych bestsellerów zaczynają odchodzić w niepamięć, gdy pojawia się cudna, ziemista, głęboka paczula, fasola tonka, a wanilia nieco schodzi z tonu i się uszlachetnia. W dodatku w tym wypadku niedrażniąca, niechemiczna, płynna pralina, nadająca czekoladowo-kremowego powabu. Słodycz tak naprawdę nidgy nie znika, La Vie Est Belle jest upiornie, diaboliczne słodki, jak Julia Roberts z przeraźliwie perłowym uśmiechem w reklamie, ale na tym polega urok zapachu. Piękny jest, gdy ciągnie się za właścicielem - ten ogon jest jak długi szal, a LVEB to prawdziwy dusiciel. Możecie się zwieść uroczym flakonem, ale zapach to killer. Pamiętam, że kiedy gościliśmy naszą ciocię, która przybyła z tym pachnidłem do nas, całe wnętrze wypełniał zapach Lancome, a moja poduszka pachniała nim przez miesiąc i to po wielu praniach. Dla mnie to killer nad killery, zaraz po świętej trójcy najcięższych z najcięższych( Jungle, Opium, Angel)najpotężniejszy słodziak, jakiego znam. Warty przetestowania.

MondoDiverso
MondoDiverso

Dzielę zapachy na 3 grupy:
1. z klasą, gdzie jakość i kunszt zapachu czuję na odległość i jest to klasa sama w sobie. Taki zapach reklamy nie potrzebuje bo sam się świetnie broni, ale też z niczym walczyć nie musi.
2. bez klasy, pospolite, oczywiste i podłej jakości
3. i takie gdzie producent na siłę chce wmówić odbiorcom, że to zapach prawdziwej kobiety, albo prawdziwego mężczyny, o dobrej jakości, bo przecież reklamowany przez osobę znaną - a ludzie w to mają uwierzyć ..i wierzą.
Zapachem trzeciej grupy jest właśnie La vie est belle.
Potworny ulepek złożony, w moim odczuciu, z karmelu, waty cukrowej, wanilii. No szkoda, że jeszcze bitej śmietany tam nie wrzucili bo mielibyśmy miks iście pawiogenny. I tak już jest. Nie potrafię tego nosić. Nie chcę nawet zmagać się z nim bo gra nie warta świeczki, szkoda czasu na niego. Jest tyle pięknych zapachów do poznania i odkrycia, a nie podążanie za masą, tak jak sobie tego producent życzył. O nie. Nie uległam "magii" pięknego życia w wersji Lancome

cirilla
cirilla

To chyba najbardziej wychwalany zapach tego roku.
Jaki w nim zachwyt? Gdzie ten jaśmin i wanilia??
Niestety nie wyczuwam w nim żadnej słodkości, a jedynie jakąś nutę cytrusów... Przypomina mi bardzo pachnidło z jakiegoś Avonu czy czegoś tam. Niestety miało być pięknie, w wyszło zupełnie przeciętnie. Jesli szukacie czegoś słodkiego, to raczej nie kupujcie w ciemno. To zapach bardziej świeży, niż ulepkowaty, a ja wolę właśnie takie...

fabiolkaa
fabiolkaa

A miało być tak pięknie... Zapach reklamowany z rozmachem, Julia Roberts, piękny flakon. Recenzje w większości pozytywne. Z motylami w brzuchu idę do Sephory. Testuję, i...

Wielkie rozczarowanie. Jak dla mnie zbyt podobny do Flowerbomb. Taki tam kolejny nijaki słodziak jakich na rynku jest już zatrzęsienie. Na mojej skórze w ogóle nie ewoluuje - cały czas pozostaje w stadium waty cukrowej w polewie karmelowej.

Muszę przyznać, że bardzo mi smutno - bo widziałam już ten piękny flakonik miedzy moją ukochaną Miss Dior Cherii i Chanel Mademoiselle. :(

Nie lubię tego stanu duszy... kiedy nic się nie dzieje, a stać miał się cud...

agusia12321
agusia12321

La Vie Est Belle czyli życie jest piękne!
Nad kompozycją tego zapachu pracowało troje najwybitniejszych francuskich kreatorów zapachów - Olivier Polge, Dominique Ropion i Anne Flipo, którym udało się stworzyć wg. mojego mniemania zapach ociekający luksusem.
Jest kwintesencją czystej, niewymuszonej elegancji, mimo, że słodki to niecukierkowy, dla mnie idealnie pasujący do klasycznej, prostej sukienki niekoniecznie na specjalną okazję.
Znam dobrze kilka typowych pachnideł z grupy kwiatowo - owocowo - gourmand są ładne, poprawnie ładne, ale żadne nie dorównuje La Vie Est Belle jak pod względem projekcji, trwałości tak i odbioru nut obecnych w tej perfumie.
Jest obecna pralina i paczula wraz z czarną porzeczką, które kocham, a które nadają zapachowi niespotykanej klasy...Pachnidło warte swej ceny...
Polecam.

Beata Maria
Beata Maria

jeden z najlepszych zapachów wypuszczonych na rynek w ostatnim czasie. Zauroczyl mnie od pierwszego niuchnięcia i tak już pozostało. Bardzo klimatyczny, kobiecy, pieknie sie rozwuja otulając posiadaczkę cudnym woalem smakowitości. Tak,ŻYCIE JEST PIĘKNE :-). To perfumy które najszybciej zużylam, ponieważ używałam ich z lubością ( a flakoników różnych mam grubo ponad 60). Na pewno do nich powrócę, bardzo mi odpowiadają. Mimo iż nie przepadam za J.Roberts która została twarzą kampanii reklamowej, nie zauważam tego bowiem skupiam się na fantastycznie radosnym zapachu.cytuję za barbarą 39- "spełnia wszystkie moje wymagania". Polecam:-)!

Nissia
Nissia

Otulające, ciepłe, ciężkie. Z początku niesamowicie przesłodzone, wręcz lepkie, ale z czasem nabierają charakteru. Dziwi mnie, że w składnikach nie ma waty cukrowej, bo perfumy "zalatują" nią na kilometr ;) Na lato sa zbyt przytłaczające. Podejrzewam, że gdy żar leje się z nieba, to połączenie tego z La Vie Est Belle mogłoby być zabójcze, jednak na zimniejsze miesiące perfumy są znakomite. Flakonik jest dość ciężki, więc odpada noszenie go w torebce...no chyba, że lubicie dźwigać ciężary ;) Zapach pozostaje długo na skórze, jeszcze dłużej na włosach, a na ubraniu trzyma się wieki. Polecam kobietom w każdym wieku, ale radze przed kupnem porządnie przetestować, bo LVEB może rozwijać się w różny sposób (znam dziewczyne na której pachną okropnie)

Silvanka
Silvanka

Zamowilam perfumy w ciemno, sugerujac sie opiniami w internecie. Pierwsze niuchniecie.. mhmm super, ale kolejne juz niezbyt :) strasznie slodkie, jak wata cukrowa.. ale maja w sobie cos, co ciagnie do nich niesamowicie. Jakby to ujac kocham i nienawidze.

natajluska
natajluska

Podchodziłam do tego zapachu mniej więcej od pół roku. Pierwsze wrażenie - co za okropny, cukrowy killer, nigdy więcej go nie chcę wąchać. Jednak z czasem spodobał mi się do tego stopnia, że kupiłam małą flaszeczkę. La Vie Est Belle są toporne i ciężkie, a jednocześnie wyczuwam w nich świeżość, pewną subtelność i młodzieńczość. Jak mniemam taki odbiór zapachu był zamysłem jego twórców. Do tego oczywiście świetna trwałość, projekcja oraz zabawa w czasie, bo rozwijają się cudacznie. Wcześniej odbierałam je jako słodki ulep powstały ze zmieszania kilku innych słodkich perfum, ale teraz doszukałam się walorów, tego naprawdę ciekawego i pięknego zapachu.
I byłyby z pewnością moim 'mój ci onem' gdyby nie drażniący mnie irys do tego stopnia, że po pewnym czasie od aplikacji autentycznie zaczynał boleć mnie nos. Nie dla mnie takie fioletowe zabawy, więc wyczekuję edycji bez iryska! Oby takowa powstała :D

anusia997
anusia997

Miałam i posłałam w inne ręce. Pierwszy raz poczułam na koleżance, nie mogłam przestać myśleć czym pachniała, czałam się długie tygodnie aż w końcu zapaytałam co to jest. Oczywiście tego samego dnia kupiłam po krótkim teście nadgarstkowym. I tu zaczęły się kłopoty a mianowicie na mnie pachnie zuuupełnie inaczej, podobnie do flowerbomba a na niej pachniał wytrawnie a nie słodko,podejrzewałam ,że to Zen Shiseido który kocham, pachniała bosko a zapach rozlegał na kilometr od niej. Na mnie nietrwały choć kilka osób spytało czym pachnę.
Ale to nie koniec tej historii... Ostatnio będąc w drogerii z braku czegoś interesującego do testowanie psiknęłam Playboyem play it sexy i doznałam olśnienia to pachnie na mnie jak La vie est belle. Polecam testy porównawcze.

adixa
adixa

Wiem wiem , dla większości , kiepski i mdlący zapach , dla mnie jednak rewelacja , po pierwsze , jednym ze skaładników , jest moja ukochana wanillia, ktora kocham i czczę na wieki wieków , po drugie mało które perfumy i wody pozostają wyczuwalne mna mojej skórze więc :) jak dla mnie rewelacja , bardzo trwały zapach

m.view
m.view

Najpierw Flowerbomb w nieco gorszym wydaniu - ponieważ kocham Flowerbomb, początek był dla mnie obiecujący, po kilkunastu minutach - Coco Mademoiselle, później jeszcze gorzej - słodycz okropna, męcząca, tandetna. Popularne - tak jak kiedyś Euphoria - są wszędzie: w sklepie, w kinie, na ulicy. Przepraszam tysiące miłośniczek tego zapachu, ale dla mnie jest to zbiór kopii innych zapachów - tak jakby twórca nie mógł się zdecydować, który skopiować.
Butelka bardzo ładna i to jedyny plus.
Trwałość niesamowita - niestety.

marta2210
marta2210

Nie są podobne do Flowerbomb.
Może zostanę zlinczowana za to zdanie, ale naprawdę nie wiem skąd te wszystkie porównania do bombki.

Jest jeden zapach którego nie cierpię. Flowerbomb.
A La Vie est belle? KOCHAM. Miłością szczerą i prawdziwą. I myślę że przez długi czas będę im wierna.

Nie ulega wątpliwości- zapach ten jest ekstremalnie słodki. Jeśli nie lubicie słodkich zapachów, nawet nie sięgajcie po tester. Ja akurat uwielbiam słodkości.

Jest to mój najbardziej komplementowany zapach- przez przedstawicieli obydwu płci. Trwałość i projekcja porażająca.

Uwielbiam to uczucie, gdy po dwóch małych psiknięciach czuję jak ciągnie się za mną cudowny warkocz zapachu.

Niestety flakon mi się nie podoba :(
Nie mogę go nosić w torebce, jest tak toporny.
A ja strasznie nie lubię przepsikiwać perfum do atomizera.
No ale, mogę już wybaczyć firmie ten flakon. Zapach rekompensuje go w stu procentach.

Joskelyn
Joskelyn

Ulepne, przesłodzone, strasznie ciężkie, przytłaczające - w ogóle nie pasują mi do nazwy. "La vie est belle" kojarzy mi się z naturą, czymś lekkim, delikatnym, swiezym, a tymczasem w rzeczywistosci otrzymujemy kulę lukru z dodatkiem irysa. Dla mnie irys początkowo dominuje - niecierpię tej nuty zapachowej i właśnie dlatego zapach Lancome jest dla mnie w pierwszej fazie całkowicie nienoszalny. Potem, kiedy po kilkudziesieciu minutach oda irysa się konczy, zaczyna pachnieć czekolada, lukier, pralinka - w tej fazie zapach nie jest już odrzucający, jest natomiast całkowicie "nie mój" ;)

Bardzo nie lubię perfum dosłownie wgryzających się w skórę - a taki jest La vie est belle - pomyliłam próbki przed pewną bardzo ważną uroczytością i zamiast Delicate Rose uzyłam wlasnie Lancome - w pospiechu polecialam zmyć go pod prysznic, ale juz do konca dnia pozostalosci mnie przesladowaly... Dla niektorych to moze byc zaleta - ja wole sama decydowac, kiedy nie mam już ochoty czuć danego zapachu.

katibak
katibak

Od lat szukałam czegoś dla mnie, czegoś mojego w czym bedę czuła sie wspaniale.Mam ok 30 flakonów różnych perfum, kilka z nich używam,reszta stoi właściwie do dekoracji.Ale La vie est bell,zachwycił mnie od pierwszego powąchania. Nie wyobrażam sobie żebym go nie miała.Jest faktycznie slodki, ja tego nie czuję, moja skóra i La vie... to jedność.Czekam na wersję letnią, ta na ciepłe dni powali otoczenie,będzie za mocny.W pracy pachnie całe pomieszczenie w którym sie znajduję, są stworzone dla mnie.Czasami do danego zapachu trzeba dojrzeć(niekoniecznie wiekiem0,uwieżcie mi.Wiem coś o tym.Kasia

EJo
EJo

Na szczęście tylko próbkę mam, a właściwie poszła w dobre ręce ;) Dla mnie zapach bez charakteru - ulep do potęgi n-tej, praliny na plastikowej tacce polane obficie wanilią, obok przejrzała gruszka. Paczuli nie czuję prawie wcale, cierpkość porzeczki ulatuje - jak mniemam przerażona ilością słodyczy ;)) Wtórna landrynka bez polotu niestety, "masowa" papka. Szkoda pięknej nazwy, szkoda flakonu, który przyciąga oko. Lancome ma w swojej ofercie dużo bardziej oryginalne dzieła.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

I ja podchodziłam do tego zapachu kilka razy, ale niestety - nie polubimy się :(
Mam podobne odczucia, jak wy: męcząco, słodko do bólu zębów, wtórnie, jakoś tak tandetnie (mimo że wyraźnie czuć dobrą jakość składników, o której wspomina Gardenia). Te jakże oklepane gruszki-porzeczki na pralikach zabijają mnie, a waniliopaczula to gwóźdź do trumny :(
Nawet nie mam przyjemności wyżywając się na tym zapachu, jest mi po prostu smutno! Zmarnowany wyraźny kunszt twórców, zmarnowane dobre ingrediencje, pięknego flakonu też szkoda na taki kompot... Tyle pary poszło w ten gwizdek :(

zielona
zielona

Otwarcie nie zapowiada jeszcze tragedii. Jest słodko, ale też lekko chropowato i paczulowo. Niestety po krótkiej chwili radości do głosu dochodzi WIELKA, RÓŻOWA LANDRYNA o gruszkowym smaku "identycznym z naturalnym". Dramat! Ulepnie, plastikowo, tandetnie.

Dramat dla mnie tym większy, że LVEB postanowiłam przetestować na nadgarstku i trafiłam na skórzany pasek... Cóż, jak do jutra nie wywietrzeje, to go chyba rytualnie spalę O.o

Izabela
Izabela

Nazwa "Życie jest piękne" wiele obiecuje.
Czekałam na jakąś dramaturgię, jakieś dwuznaczne nuty, jakiegoś pazura.
Tymczasem otrzymuję kompozycję tak słodką, która aż drapie w gardle.
Zapach dla wielbicielek gourmand, ponieważ mamy w nim praliny, wanilię i sporo owocowych akordów.
Flakon swoją koncepcję wziął od uśmiechu. To bardzo ciekawy pomysł. Chociaż zapach mnie przytłacza słodyczą, to gdy patrzę na flakon zawsze się uśmiecham.

go_go_yubari
go_go_yubari

W pierwszej chwili - rozczarowanie? Co? 3 lata poświęcono na stworzenie czegoś co pachnie jak Flowerbomb - to musi być żart... Ale potem powąchałam swój nadgarstek po raz drugi i odpłynęłam. Musująca, wiercąca w nosie czarna porzeczka, słodkość wanilii i pralinek idealnie do siebie pasują tworząc jedną z najciekawszych propozycji mainstreamu w ostatnich latach.

Flowerbomb nie znoszę - zbyt słodkie, zbyt jednostajne, a tak często porównywane do nich perfumy Lancome stoją o klasę wyżej. La Vie Est Belle mają schlebiać masowym gustom i udaje im się to idealnie - liczba komplementów, które za nie otrzymałam jest rekordowa. Sam zapach - słodziakowy gourmand jak najbardziej wpasowuje się w najnowsze trendy: perfum, które nie pachną jak perfumy tylko słodkie owocowe ciasta z kremem. To nic - widać tu starą szkołę tworzenia zapachów. La Vie Est Belle powalają trwałością - kilkumetrowy ogon niesie się za nosicielem nawet 8-10 godzin po aplikacji. Wyczuwalna w bazie, odrobinę piwniczna paczula ratuje przed totalnym zasłodzeniem, dzięki czemu zapach robi się mniej dosłowny.

Jedyne czego się boję to zalewu flankerów typu La Vie Est Belle Nuit, L'eau La Vie Est Belle, La Vie Est Belle Eau Legere, itd. - te perfumy są zbyt dobre i wystarczająco dobrze na siebie zarobią, by psuć ich dobre imię rozwodnionymi flankerami.

kpnz
kpnz

Podobają mi się, ale to może dlatego, że bardzo mi przypominają Individuelle od Mont Blanc, podobne zresztą mają nuty głowy i bazy... tutaj jednak jest słodziej i mniej pazurzaście, co akurat dla mnie jest na plus. Jak komuś się spodobał ten zapach to spodoba mu się ten wyżej wymieniony.

gardenia
gardenia

I wreszcie spróbowałam.
Otwarcie trochę chemiczne-biały cukier i skojarzenie z bardzo znaną też tak cukrową,jednakże bardziej kwiatową bombą.Dla tych,których ta cukrowa bomba powala:no panic,na szczęście po dosłownie milisekundach ta lekko tania "cukrowatość"znika.Bez śladu!
Serce rozwija się niezbyt spektakularnie,ale całkiem przyjemnie:delikatne kwiaty w połączeniu z gruszką i porzeczkami.
I dochodzi do sedna sprawy:cudownej,mięciutkiej i puchatej bazy.
Jak dla mnie,miłośniczki zapachów "gourmand",to jedno z najpiękniejszych ujęć paczuli,fasolki tonka,wanilii i nutek pralinkowych.Jest cudowne po pierwsze za sprawą wyśmienitej jakości użytych składników,po drugie za sprawą irysa.
Śliczny,pudrowy-nadaje całości tajemniczości,wytworności i orygilnalności.
Być może La Vie est Belle przypomina inne bestsellery "gourmand"z mainstraemowych półek,dla mnie jednakże raczej je łączy i pokazuje to,co w nich najlepsze.
Mnie ten zapach wzrusza,jest jak kaszmirowy szal,w kolorze pudrowego różu,taki cieplutki promień słońca na nadchodzącą jesienną słotę,lub dobre słowo w złej chwili życia.
Tak,czasami La Vie est belle:)

Tam
Tam

Lubię ostatnio słodko i ciężko, ale przecież nie przygotowuję się do podnoszenia ciężarów! Tego zapachu nie uniosę. Zaaplikowałam odważnie wprost na skórę i czułam się jakby zawinięto mnie w kokon waty cukrowej. To zbyt wiele, nawet dla takiego, jak ja, miłośnika miodu w cukrze :)

magdalenka
magdalenka

Męczące, słodko-ulepowate. Testowałam dziś i czyłam jak oblepiają mnie, jak gęsty, gryzący syrop. Za to bardzo spodobała mi się prosta, ciężka butelka.

vertigo
vertigo

Lancome się skompromitowało.
La Vie Est Belle to kopia Flowerbomb, jak również Sensual Amber od Bath and Body Works, który do Flowerbomb jest bardzo podobny, tylko słodszy. To uderzające podobieństwo jest wprost żenujące.

Różnica polega na tym, że w zapachu Lancome na początku jest wyczuwalna nuta irysa na tej słodkiej do bólu bazie.
Jeśli komuś mało cukru w cukrze Flowerbomb - koniecznie przetestujcie La Vie Est Belle. Jest tak słodki, że mnie zemdliło i rozbolała mnie głowa. Niestety użyłam go od razu na ręce, i nie mogę tego domyć. Olbrzymia trwałość i projekcja. Tony cukru, syropu, kremu waniliowego i innych tego typu rzeczy.
Nie jestem zagorzałym przeciwnikiem gatunku gourmand!

Ale dla mnie to, jak to się mówi: total scrubber.
Zupełnie nie tak wyobrażałam sobie ten zapach. Myślałam, że to będzie gruszkowo-kwiatowy lekki zapach, ze smakowymi nutami w bazie.

Butelka jest przepiękna. Ciężkie szkło, kolor płynu w środku, wstążeczka. Ale to co ma w środku mnie przerasta, jest nie do zniesienia.

La Vie Est Belle by Lancome 3.36 out of 5 based on 228 ratings and 36 user reviews

Zakupowe okazje

Lancome La Vie Est Belle L'Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Lancome La Vie Est Belle 1 oz L'Eau de Parfum Spray
Lancome La Vie Est Belle 1 oz L'Eau de Parfum Spray
62.00 USD
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 1 oz.
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 1 oz.
64.00 USD
68.99 USD
La Vie Est Belle by Lancome L'eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
La Vie Est Belle by Lancome L'eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
69.99 USD
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 1.7 oz Eau De Parfum Legere Spray for Women
72.99 USD
La Vie Est Belle by Lancome L'eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
La Vie Est Belle by Lancome L'eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
74.99 USD
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
78.00 USD
La Vie Est Belle Perfume by Lancome, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lancome La Vie Est Belle 1.7 oz L'Eau de Parfum Spray
Lancome La Vie Est Belle 1.7 oz L'Eau de Parfum Spray
80.00 USD
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 1.7 oz.
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 1.7 oz.
Lancome La vie est belle legere Eau de Parfum, 1.7 oz
Lancome La vie est belle legere Eau de Parfum, 1.7 oz
EDP Mini 1.7oz
Lancome La vie est belle Fragrance Set
Lancome La vie est belle Fragrance Set
Gift Set 1oz
81.00 USD
Lancome La Vie Est Belle Coffret L'Eau De Parfum Spray 30ml 1oz Body Lotion 50ml 1.7oz 2pcs
82.00 USD
La Vie Est Belle by Lancome L'eau EDT Spray 3.4 oz for Women
La Vie Est Belle by Lancome L'eau EDT Spray 3.4 oz for Women
Gift Set 1.7oz
94.00 USD
Lancome La Vie Est Belle Coffret L'Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Lotion 50ml 1.7oz 2pcs
96.40 USD
La Vie Est Belle by Lancome L'eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Lancome La Vie Est Belle 2.5 oz L'Eau de Parfum Spray
Lancome La Vie Est Belle 2.5 oz L'Eau de Parfum Spray
100.00 USD
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 2.5 oz.
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 2.5 oz.
103.99 USD
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 3.4 oz
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum, 3.4 oz
Lancome la vie est belle Intense Eau de Parfum, 1.7 oz
Lancome la vie est belle Intense Eau de Parfum, 1.7 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lancome La Vie Est Belle, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lancome La Vie Est Belle, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum La Vie Est Belle marki Lancome. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu La Vie Est Belle marki Lancome reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Subscription Promo
Viktor&Rolf Flowerbomb Giorgio Armani Si Jimmy Choo Jimmy Choo Thierry Mugler Alien Essence Absolue Lancome Hypnose Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Calvin Klein Euphoria Thierry Mugler Angel Thierry Mugler Alien Kenzo Kenzo Amour Prada Prada Candy Yves Rocher Vanille Noire Yves Saint Laurent Manifesto Christian Dior Dior Addict Lancome Tresor Midnight Rose Versace Versense Bottega Veneta Bottega Veneta Christian Dior Midnight Poison Calvin Klein CK IN2U for Her Christian Dior Miss Dior Cherie Eau de Parfum