Marki » L » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Lancaster Eau de Concentree Lancaster dla kobiet

Lancaster Eau de Concentree Lancaster dla kobiet

ziołowy

Lancaster Eau de Concentree marki Lancaster to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Lancaster Eau de Concentree został wydany w 1987 roku. Nutami głowy są lawenda, kwiat afrykańskiej pomarańczy, neroli, kolendra, bergamotka, tymianek i bazylia; nutami serca są jaśmin, geranium, tuberoza i mimoza; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula, mech dębowy, ambra, kadzidło, wanilia i cywet.

Lawenda Kwiat afrykańskiej pomarańczy Neroli Kolendra Bergamotka Tymianek Bazylia

Jaśmin Geranium Tuberoza Mimoza

Drzewo sandałowe Paczula Mech dębowy Ambra Kadzidło Wanilia Cywet

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Lancaster Eau de Concentree by Lancaster.

Versus Uomo
Tiffany for Men

Lancaster Eau de Concentree Recenzje Perfum

Nan
Nan

Kupiłam te perfumy ok. 2 lat temu, pod wpływem impulsu i w ciemno, jeżeli nie liczyć opinii na zagranicznych stronach. W recenzjach dominował nastrój żalu, spowodowany ich niedostępnością. Unikat w przyzwoitej cenie to podwójny unikat, więc postanowiłam zaryzykować.

Ryzyko się opłaciło. Perfumy są naprawdę doskonałej jakości, zawierają nuty, które uwielbiam i mają lekko (podkreślam – lekko) wintydżowy sznyt, co zawsze jest dla mnie dodatkowym powodem do radości.

Eau de Lancaster to w moim odczuciu perfumy przede wszystkim korzenne, choć ich skład w zasadzie na to nie wskazuje. Jak na perfumy z lat 80-tych przystało jest on bardzo bogaty, jednak nie ma tu charakterystycznych dla tego okresu ciężaru i ekspansywności. Te perfumy nie krzyczą, jak wiele ich równolatków – pozostając przy takiej metaforze raczej spokojnie opowiadają swoje baśnie z tysiąca i jednej nocy, bo zapach ma moim zdaniem nieco orientalny charakter. To zapach łagodny, ciepły, miękki, doskonale sprawdza się jako pachnidło na wczesną jesień, gdy potrzebujemy się trochę rozgrzać i zatrzymać choć na chwilę wspomnienie minionego lata.
Lubię zapachy korzenne także dlatego, że mają w sobie z reguły odrobinę słodyczy, ale nie jest ona cukierkowo-pralinkowa. Taka też jest słodycz Eau de Lancaster. Podejrzewam, że to zasługa przede wszystkim ambry i drzewa sandałowego, którego zapach kocham od wielu lat, od czasu gdy po raz pierwszy powąchałam prawdziwe drzewo sandałowe jako dziesięcioletnia dziewczynka.

Będę się upierać przy podobieństwie Eau de Lancaster do Romy Laury Biagiotii, który to zapach miałam wiele lat temu, niedługo po jego premierze i który mnie wówczas szczerze zachwycił. Roma jest moim zdaniem gęstsza i słodsza od kompozycji Lancastera, ale mimo to są do siebie bardzo podobne. Zgadzam się, że ma w sobie nieco męskiego pierwiastka, jednak na mojej skórze specjalnie się on nie wybija.

Polecam wielbicielom perfum korzennych i drzewno-ambrowych. Nie należy się zrażać datą ich powstania to bardzo przystępny zapach.

Roma
Roma

Te wode mam juz od jakiegos czasu, bardzo, bardzo chcialam ja miec, ze wzgledu na swietne nuty - moje ulubione: kadzidlo, tuberoze, mimoze, ziola, zywice, mech... Recenzentki na fragrantica.com pisaly: to kobieta w czerni, dym kadzidla... mrok... ech, dobrze by bylo... ale u nas, ze meskie...
Gdy pierwszy raz ja uzylam - rzeczywiscie, poczulam ciemne nuty: lawende, klimat lasu, ale... niestety po jakims czasie zapach niespodziewanie zmienil sie z mrocznego pachnidla w mila, kobieca wode... to niby nic zlego, hehe, ale... Concentree straszliwie zaczal przypominac mi Rome - Laury Biagiotti... mialam setke tej wody ok. 9 lat temu... i wydawala mi sie byc nazbyt jasna, zbyt neutralna... nawet nudna... A jak bylo naprawde z Roma, (ktora pojawila sie rok po Concentree, wiec ewentualne inspiracje mozliwe ze strony L. Biagiotti, a nie na odwrot) nie wiem - winne byly pewnie hormony (musialy szalec) bo akurat urodzilam Amosa... i wtedy ich uzywalam... Poszedl, choc bez pospiechu, caly flakon, (a wybralam go sama) no, ale widac nie bylam jeszcze soba...
A Concentree... czekalam, bo mialam wciaz nadzieje, ze okaze sie mocny, lawendowy, sypki, dymny... moze nawet niemal czarny, a wciaz czulam radosny, kobiecy zapach i bylam zawiedziona... Nie ukrywam, pozniej nie czulam juz nawet lawendy, jedynie kwiaty ze szczypta przypraw i ziol...
Minelo troche czasu... i wreszcie doczekalam sie... tego, co chcialam czuc - nareszcie jest malo Romy - za to duzo ziol, zywicy i kadzidla, a przynajmniej tak jest na poczatku. Zapach jest bardzo ladnie skomponowany i choc kobiecy, bez watpienia, (al)bowiem ma w sobie slodycz (ciemna, co prawda) i jakas rozowosc w sobie (czasem) to dal mi sie pokochac i to na zaboj! Ladnie go ilustruje plyn i flakon. Calosc pasuje mi bardzo - nareszcie... Wspanialy! Bogaty, piekny, tajemniczy... Kupiłam zapas w baardzo korzystnej cenie:-)
Nie polecam, moj ci On... ♥

amanda
amanda

W tym zapachu pojawia się ziołowy szypr.
Męch nie jest tu dominantem i dobrze , bo było by zbyt "szyprowo"ostro i ciężko. Za to bazylia z tymiankiem, lawędą wprowadzają lżejszy rodzaj szypru.
Może początek jest trochę gorzkawy, ale z upływającym czasem znika ze skóry zostawiając świeżo zielny szypr.
Świeżość bergamotki i zieloność pochodząca od ziół.
Zapach może należeć do uniseksowych, a nawet bardziej przypisałbym go drugiej płci.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Dość "męskie", przypominają mi w sumie męską wodę kolońską... Gorzkie, najlepiej wyczuwalne nuty to mech dębowy i lawenda, z bergamotką w otwarciu. Wyraźnie czuć też przyprawy - kolendrę i bazylię, no i tę odrobinę zwierzęcości (cywet).

Jest gorzko, świeżo, jak dla mnie jednak mało oryginalnie i zbyt męsko.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lancaster Lancaster Eau de Concentree, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lancaster Lancaster Eau de Concentree, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Lancaster Eau de Concentree marki Lancaster. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Lancaster Eau de Concentree marki Lancaster reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Rasasi La Yuqawam Homme Versace Versace Man L`Artisan Parfumeur Bois Farine Diptyque Tam Dao Cartier La Panthere Mauboussin Mauboussin Cartier Le Baiser Du Dragon Clinique Simply Clinique Cacharel Cacharel Pour Homme Salvador Dali Salvador Dali Chanel Chance Eau de Toilette Lubin Idole Eau de Parfum Giorgio Armani Emporio Armani City Glam for Him Aedes de Venustas Palissandre d`Or Bvlgari Omnia Crystalline Eau de Parfum Tom Ford Black Orchid Lanvin Jeanne Lanvin Couture Bvlgari Bvlgari Man Clinique Clinique Happy Prada Luna Rossa