Marki » L » orientalno - przyprawowe « Grupy

Lalique Pour Homme Equus Lalique dla mężczyzn

Lalique Pour Homme Equus Lalique dla mężczyzn

Lalique Pour Homme Equus Lalique dla mężczyzn Zdjęcia

Lalique Pour Homme Equus marki Lalique to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Lalique Pour Homme Equus został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Emilie (Bevierre) Coppermann. Nutami głowy są bergamotka, cytryna i cytron; nutami serca są gałka muszkatołowa, jałowiec, liść fiołka, kardamon, owoc muszkatołowca i brazylijska sekwoja; nutami bazy są skóra, piżmo, wetyweria, sekwoja, amyris i benzoes.

Bergamotka Cytryna Cytron

Gałka muszkatołowa Jałowiec Liść fiołka Kardamon Owoc muszkatołowca Brazylijska sekwoja

Skóra Piżmo Wetyweria Sekwoja Amyris Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Lalique Pour Homme Equus by Lalique.

Voyage d`Hermes
Royal Oud

Lalique Pour Homme Equus Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Equus to kolejna pozycja z rodziny Lalique, którą darzę szczególną sympatią. W tym wypadku mamy do czynienia z pięknym, drzewno-przyprawowym zapachem, który mimo tego, że nie jest aż tak oryginalny i trudny jak Encre Noire czy Hommage a L’Homme, potrafi urzec swoją kompozycją.
Otwarcie konika to przede wszystkim aromatyczne przyprawy: dużo cudownego, delikatnie szczypiącego w nos jałowca, trochę kardamonu i szczypta gałki muszkatołowej. Cytrusy też mają tu swój udział, choć występują raczej w charakterze „drugiego planu”, dodając przyjemnej świeżości i ożywiając suche przyprawy. Następnie pojawiają się piękne akordy drzewne, odrobina fiołka i skóry. Dzięki nim, kompozycja staje się bardziej zmysłowa, taka „przytulna”. Pod koniec na scenę wychodzi jeszcze wetyweria – można wyczuć wtedy pewne konotacje z Encre Noire.
Od samego początku, Equus roztacza wokół nosiciela aurę swoistego ciepła, nie będąc przy tym zbyt otulającym czy narzucającym się zapachem. Jest delikatnie pudrowy (posiadam wersję EDP), ale nie przeszkadza to ani trochę w całościowym odbiorze kompozycji. Powiedziałbym też, że jest umiarkowanie elegancki – z dystansem, ale bez niepotrzebnego nadęcia. Nadaje się właściwie na każdą porę roku, poza letnimi upałami.
Niestety, na mojej skórze parametry stanowią swego rodzaju rysę na dziele sztuki. Trwałość dociąga jedynie do 5-6h (pamiętajmy, że jest to koncentracja EDP…). Na szczęście konik jest dobrze wyczuwalny przez jakieś 2-3h, kiedy to możemy cieszyć się nim w pełni (przy czym projekcja jest raczej „elegancka”, stonowana), potem osiada bliżej skóry. Chciałoby się więcej, ale jestem w stanie to przeboleć dla takiego zapachu :)
Lalique kolejny raz nie zawodzi, a Equus „pięknym zapachem jest!” i mimo bycia (według mnie) najłatwiejszą w odbiorze, męską kompozycją tej wybitnej marki, nie jest wcale gorszy od reszty swoich braci. Zastanawiam się nawet, czy nie lubię go najbardziej :)
Jak zawsze w wypadku pachnideł spod szyldu Lalik – zdecydowanie warto poznać.

Rysio
Rysio

Lalique Pour Homme Equus to mój ulubiony zapach. Jest czarodziejski, od pierwszego użycia się w nim zakochałem. Otula swoją cudownością i tak trzyma kilka godzin. Niektórzy twierdzą, że jest za słodki, "pudrowaty", a mi się podoba.
Jeszcze nigdy nie zawiodłem na zapachach od Lalique, zawsze najwyższa jakość zarówno zapachu jak i opakowania. Cena też jest dobra. Polecam, może tez się w nim zakochacie.

kolorowo13
kolorowo13

Byłam bardzo ciekawa tego zapachu, bo recenzje wskazywały, że jest odmieńcem. Spodziewałam się jakieś rewolucji zapachowej, a zastałam w początkowej fazie dużo cytrusów z dodatkiem pieprzu i gałki muszkatołowej. Od razu skojarzył mi się Memoire d/Homme Niny Ricci, który jest bardziej drapieżny. Kiedy cytrusy ulatują, robi się bardziej interesująco, więcej gałki, trochę pieprzu ziołowego i chyba jakieś drewienko. Ogólnie ładny, spokojny, świeży, przestrzenny, taki kulturalny:) ale spodziewałam się czegoś więcej, bo lubię bardziej charakterystyczne i zdecydowane zapachy. Mąż nie zużył całej butelki i widzę, że częściej sięga po Kourosa YSL. Moim zdaniem odpowiedni na wiosnę i lato.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Cóż... Głupio zaczynać opinię od "cóż", ale cóż (hehe) poradzę. Po zaznajomieniu się z Lalique Encre Noire nabrałem smaka na tę markę i, ponieważ "czarny atrament" mi bardzo przypadł do gustu, skusiłem się na Equusa. I co?. Przede wszystkim zapach jest dosyć mdły i w sumie niezbyt rewolucyjny, aczkolwiek, ma dobrą trwałość i projekcję, która zaczyna się, nie tak jak u większości po psiknięciu, ale po dobrej pół godzinie. Tuż po psiknięciu mamy przez chwilę wrażenie, jakbyśmy wąchali pieprz lub ziele angielskie- ale za sekundę robi się cytrynowo, po czym zapach zamiera, uspokaja się i zaczyna się stawać "mydlany", i jak już wspomniałem, po około pół godzinie odradza się jakby na nowo- rzeczywiście w tej fazie wyczuwalny jest fiołek i aromatyczny jałowiec. Pojawia się też wrażenie takiej lekkości i czystości, która towarzyszy wyjściu spod prysznica. Robi się bardzo przyjemnie i tak jest już też do końca, bo baza sprawia, że zaczynamy wysyłać sygnały "przytul się do mnie"- akordy skóry, drzewo sandałowe i piżmo nadają zapachowi zmysłowości. Dobra projekcja trwa ok 3 godzin, zaś ogólna trwałość spokojnie przekracza 6. Jest nieźle, ale zauważalnie "krócej" niż w przypadku Encre Noire. Za to subtelniej i "zwiewniej". Ewidentnie letnio. Ewidentnie casual. Niezobowiązująco, weekendowo. Do pracy- owszem, w piątek :-) Polecam!

Roq
Roq

To jeden z tych zapachów, po które sięgam niezmiernie rzadko. Nie dlatego, że Equus śmierdzi, bo nie śmierdzi, ale, że jest tym zapachem, do którego boję się zakładać dżinsy, a ja raczej nie noszę innych spodni. Jakieś takie zbyt wyelegantowane to to. Jakby z innej epoki, choć dziadem nie wali.
No i ten majeranek niezbyt mi podchodzi. Szkoda, że trwałość na mojej skórze imponująca (posiadam wersję edp), bo decydując się na Equus'a, wiążę się z nim na cały dzień, co niezbyt mi pasuje.
Ale raczej się go nie pozbędę. Bo choć zawartość niezbyt mnie rajcuje, to flakonowi trudno odmówić urody...

Rafalec
Rafalec

Pachnie cudnie to fakt, ale projekcja zapachu woła o pomstę do nieba, niezależnie czy jest to edt czy edp. Mówi się trudno, zwsze w mojej kolekcji z Encre Noire i Hommage a L'Homme.

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Zawsze będę w posiadaniu 2 Lalique'ów. Equusa i Encre Noire. Odmienne bieguny i oba piękne. Mam zastrzeżenia do trwałości na mojej skórze, ale wybaczam, bo z opinii wynika, że na części wielbicieli wyczuwalny do samego wieczora.

pirath
pirath

też wyraźnie czuję tu majeranek jako motyw przewodni ;)

belor

tak, wiem że niektórzy tak ją identyfikują :)
w edt ona jest jak dla mnie bardziej majerankowa, w edp mocniej przysypana pudrem. Ciekawe, co tworzy taki właśnie majerankowy odbiór?

zielona
zielona

@belor - dla mnie ta nietypowa nuta to... majeranek. Zieloniutka maść majerankowa z apteki; z solidnym dodatkiem kardamonu i gałki muszkatołowej.
Przestrzenny, słodkawy i rzeczywiście wyjątkowy; choć wyczuwam lekkie podobieństwo do Opus 1870 Penhaligon's.

belor

Konik jaki jest nie każdy widzi. To piękne, zwiewne perfumy o niezwykłej ziołowo-żółtej nucie, trudne do jednoznacznego scharakteryzowania. Charakterystyczna dla Lalique "inność" wyrażająca się tym, że nie powąchacie niczego podobnego na półce w perfumerii. Nie jest to zapach łatwy, "ładny", nie - on jest po prostu piękny, a jak każde piękno - nie daje się złapać w dłonie i przyglądnąć z bliska - wymyka się...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lalique Lalique Pour Homme Equus, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lalique Lalique Pour Homme Equus, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Lalique Pour Homme Equus marki Lalique. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Lalique Pour Homme Equus marki Lalique reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lalique Hommage a L'Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Lalique Encre Noire Gucci Gucci Pour Homme II Burberry London for Men Hermes Terre d'Hermes Lalique Lalique White Kenzo Kenzo pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Gucci Gucci pour Homme Thierry Mugler A*Men Christian Dior Dior Homme Intense Cartier Declaration Christian Dior Dior Homme Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Loewe Loewe 7 Creed Aventus Givenchy Xeryus Rouge Bentley Bentley for Men