Marki » L » drzewno - przyprawowe « Grupy

Hommage a L'Homme Lalique dla mężczyzn

Hommage a L'Homme Lalique dla mężczyzn

ozonowy
agarowy
Hommage a L'Homme Lalique dla mężczyzn Zdjęcia Hommage a L'Homme Lalique dla mężczyzn Zdjęcia Hommage a L'Homme Lalique dla mężczyzn Zdjęcia Hommage a L'Homme Lalique dla mężczyzn Zdjęcia

Hommage a L'Homme marki Lalique to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Hommage a L'Homme został wydany w 2011 roku. Hommage a L'Homme stworzyli Christine Nagel i Mathilde Bijaoui. Nutami głowy są szafran, bergamotka i liść fiołka; nutami serca są fasolka tonka, fiołek i pieprz; nutami bazy są piżmo, labdanum i agar (oud).

Szafran Bergamotka Liść fiołka

Fasolka tonka Fiołek Pieprz

Piżmo Labdanum Agar (oud)

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Hommage a L'Homme by Lalique.

L'Homme Sage

Hommage a L'Homme Recenzje Perfum

Winfryda
Winfryda

Z punktu widzenia kobiety - używam od czasu do czasu, zapach bardzo mi się podoba. Jest słodkawy i otulający, z wyraźną nutą fiołka, ale jednocześnie ostry, nieco pieprzny w otwarciu. Świetny na zimę.

Zombianka
Zombianka

Są to najpiękniejsze perfumy męskie, jakie było mi dane poznać. Na razie cieszę się próbką 2 ml i noszę z upodobaniem w domowym zaciszu, ale gdyby wpadła mi w ręce trzydziestka (nie wiem, czy jest dostępna, a pięćdziesiątka to trochę dużo), to już bym z łapek jej nie wypuściła. Nie wiem, czy odważyłabym się użyć ich ,,do ludzi", ale na pewno to byłaby duża przyjemność skąpać się w nich raz na jakiś czas.

Niebanalne, jakby skądś znajome- czyżby wujek używał dawno temu czegoś podobnego?- a jednocześnie nieodgadnione do końca. Na mojej skórze pierwsze akordy są ziołowe i przyprawowe, coś w rodzaju liścia laurowego wymieszanego z zieloną herbatą, ale nie wywarem, tylko listkami ze świeżo otwartego pudełka. Otwarcie jest mocne, ale intrygujące, przechodzi w aromaty leśne- uwielbiam iglaki w perfumach i tutaj właśnie je czuję, ale nuty lasu są zielono- brązowe, trochę pieprzne ale wciąż przestrzenne, ,,z oddechem", nie jest to typowa świeżość jaką znamy z mainstreamu dostępnego w drogeriach na R, co to to nie. :) W sercu zapach robi się dymny, delikatny wiaterek powraca z każdym szybszym uderzeniem krwi, jakbym wąchała niezapalonego papierosa :) Robi się wtedy słodkawy, ale słodyczą wytrawną, może to oud, ale nie ma ani sekundy sztuczności czy efektu dentysty, który przy oudzie się zdarza. Do zielonej herbaty i drzew dołącza wtedy Earl Grey, czyli bergamotka, a całość zmierza w kierunku luksusowego mydełka- czyli piżmo. W bazie pierwsze nuty pozostają cichsze, dominują herbaty i delikatne piżmo, a całość przez okres trwania zapachu na skórze (bazę czułam na sobie jeszcze po 14 godzinach!!!) jest NIEWIARYGODNIE męska. Mogłabym sama siebie w tych perfumach zjeść, są niesamowicie pociągające. Nieco surowe, zero cukru czy innego tam ulepu, słowem esencja dla prawdziwego mężczyzny, pewnego siebie i tego, kim chce być dla świata.
Edit: kupiłam swojemu Mężczyźnie 50 ml w prezencie i odtąd mogę cieszyć się Hommage do woli :D

edK
edK

Można żyć zwykłym życiem i cieszyć się prostotą dni nie trzeba zawiłości by pojąć geniusz tego dzieła Hommage a L'Homme jest to majestatyczny flakon zwieńczony mocnym siermiężnym korkiem syngowanym logo lailque które przedstawia cztery strony świata mówiące nam o harmoni która stale zachodzi w świecie nas otaczającym jak i w nas samych.Mamy tu doczynienia z dokładnie wyważoną mieszanką,gdzie każdy element układanki ma swój czas i miejsce są fiołki jest oud jest tonka jest pieprz czego chcieć więcej ? L'Homme to cudowna słodycz przepleciona przyprawowo dymną otoczką na koniec dodam tylko od siebie ze Hommage jest dla mężczyzn a każdy prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, posadzić drzewo,spłodzić syna a na końcu kupić Hommage a L'Homme tak by harmonia prawa natury została zachowana.

Rysio
Rysio

Bardzo piękny zapach. Słodkawy ale nie za słodki. Bardzo przyjemnie się go nosi. Ciężko jest znaleźć podobny zapach, wiec jak chcesz pachnieć wyjątkowo i elegancko to będzie dobry wybór. Projekcja i trwałość na dobrym poziomie.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Wędzone śliwy od Lalique.
Piękny, elegancki i wysublimowany zapach, dostępny (tradycyjnie w przypadku tej marki) za niewielkie pieniądze. Trudny i wymagający, przynajmniej na początku zaznajamiania się z nim.
Pierwsze skrzypce gra tu fiołek (nie pokuszę się o stwierdzenie czy są to liście, czy kwiaty, czy może obie części tej roślinki - aż tak szalonego nosa nie mam...). Fiołek ten, podbity jest całą gamą innych nut - czuję tutaj na pewno delikatne przyprawy i dodający odrobinę tajemniczości oud. Kompozycja jest kapitalnie zmieszana, przez co wyłuskanie poszczególnych nut sprawia niemałe trudności.
W dużym uproszczeniu, Hommage kojarzy mi się z gęstą, słodkawą marmoladą z wędzonych śliwek :) Sprawia wrażenie niezwykle harmonicznego zapachu - wycisza, uspokaja i tworzy wokół nosiciela ciepłą, otulającą aurę. Myślę, że jest to świetny wybór dla indywidualistów, ceniących sobie niebanalną elegancję i stonowanie.
Trwałość na dobrym poziomie około 7-8h, przy raczej umiarkowanej projekcji, przechodzącej po jakichś 3-4h do fazy "bliskoskórności". Najlepiej pasuje do chłodnej jesiennej aury, pochmurnych dni, w które poprawi humor i rozgrzeje, jednocześnie nie przytłaczając naszych nozdrzy.
Hommage a L'Homme to zapach absolutnie warty przetestowania, jak również dania mu kolejnej szansy, bo przy pierwszym kontakcie może odrzucić (tak było np w moim wypadku).
Jednym zdaniem - nisza w mainstreamie :)
Polecam!

Marcin__
Marcin__

Mam końcówkę próbki Hommage i na niej na pewno się nie skończy.
Jak opisałbym ten zapach jednym słowem? Niszowy. Przyznam szczerze, że nie od razu go polubiłem, o nie... Musiałem się do niego przekonać.
Dla mnie Hommage to drzewny zapach, ale przełamujący stereotypy. Ma w sobie sporo elementów kwiatowych(fiołek), czuję w nim także wyraźnie żywicę labdanum. Wg mnie jednak pierwsze skrzypce gra fiołek do spółki z oudem. Przepiękny to duet, ale nie każdy go doceni.

estabas

A to recenzja znajomej-”Piękne te tajemnicze perfumy. Zapach kojarzy mi się z dobrobytem, jakąś wewnętrzną harmonią i stabilizacją. Skoro twierdzisz, żejest na rynku od niedawna, to na pewno tak jest, ale kilka lat temu mój tata używał wody o bardzo podobnym zapachu. Piękny, lekko tytoniowy, ale chyba i zielarsko przyprawowy akcent to powód podróżniczych skojarzeń?. Dla mnie ten zapach emanuje ciepłem i daje wrażenie bezpieczeństwa, ale na pewno nie w wersji “ciepłe kluchy”. To zapach całkowicie męski, ale obdarzony jakąś miękką, słodkawą nutą. Nic z mrocznych klimatów- więc dobry na listopad;). Z tym zapachem jest chyba tak jak z drogą biżuterią – nie każdemu pasuje. Młodego chłopaka przytłoczy, a brzuchatemu wujowi nic nie da. Do spodni z krokiem w kolanach też nie pasuje. Ale z drugiej strony nie wymaga wcale nienagannego i drogiego garnituru. Wtedy co prawda podkreśli elegancję stroju ale w wersji chłodnej i zdystansowanej. Ja widzę go w wersji casual. Zachowa elegancki sznyt, ale bez zbędnego zadęcia.”

estabas

Bergamotki i tonki wcale nie wyczuwam.Labdanum delikatnie wybija się z kompozycji,mi przypomina azjatyckie potrawy prosto z woka a raczej zapach azjatyckich restauracji.Piękna oudowa nuta bazy,elegancka i intrygująca.Otwarcie bardzo przygodowe i nteresujące fiołek pieprz i szfran chociaż typowo orientalne "brzmią" raczej w tonacjii safari i pasują do tego stylu.Zapach wybitnie oryginalny ale dla znawców tematu.Przeciętnemu odbiorcy nie zawsze się podoba.Nie wolno przesadzić z aplikacją 2 do 4 psiknięć maksymalnie bo traci subtelność zamysłu kompozytora.Lubie go nosić i czuję się w nim bardzo dobrze a nuta bazy zachwyca do samego końca i szukam jej na koniec dnia na nadgarskach by poczuć jeszcze zapach niebanalnej elegancji.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lalique Hommage a L'Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lalique Hommage a L'Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Hommage a L'Homme marki Lalique. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Hommage a L'Homme marki Lalique reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Gucci Gucci Pour Homme II Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Lalique Lalique Pour Homme Equus Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Gucci Gucci pour Homme Lalique Encre Noire Lalique Lalique White Kenzo Kenzo pour Homme Creed Aventus Yves Saint Laurent M7 L`Occitane en Provence Eau des Baux Thierry Mugler A*Men Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Guerlain Heritage Eau de Toilette Christian Dior Dior Homme Intense Givenchy Givenchy Gentleman Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Burberry London for Men