Marki » L » kwiatowe « Grupy

Flora Bella Lalique dla kobiet

Flora Bella Lalique dla kobiet

Flora Bella Lalique dla kobiet Zdjęcia

Flora Bella marki Lalique to kwiatowe perfumy dla kobiet. Flora Bella został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. nutami serca są mimoza, goździk (roślina), tuberoza, liść czarnej porzeczki, orchidea, frezja, bez, plumeria i gardenia tahitańska; nutami bazy są przyprawy, ambra, wanilia i białe piżmo.

Mimoza Goździk (roślina) Tuberoza Liść czarnej porzeczki Orchidea Frezja Bez Plumeria Gardenia tahitańska

Przyprawy Ambra Wanilia Białe piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Flora Bella by Lalique.

Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia

Flora Bella Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Flora Bella to fenomen. Prawdziwe arcydzieło na wyciągnięcie ręki. Wiecie czemu kocham sztukę perfumeryjną? Bo jest dostępna, bo nie muszę jechać do muzeum oddalonego o tysiące kilometrów, by zobaczyć coś niesamowitego, bo mogę mieć pachnący odpowiednik Słoneczników Van Gogha we własnym domu. Ale wielu nie docenia perfum, wiele zapachów zyskuje sławę po zaprzestaniu produkcji. Florę czeka ten sam los - cicho o niej wszędzie, żadnej recenzji na blogu, zero znajomości na jednym z największych for o perfumach w Polsce, kilka wpisów na wizażu i zdobyte serca wielu osób z tego portalu. Za kilka lat Flora będzie kultowym unikatem… Mam wrażenie, że te perfumy istnieją tylko tutaj i właśnie to jest ich fenomenem. Są genialne, ale nikt ich nie zna. "Flora Bella? Pfff, a co to? Brzmi jak nazwa perfum mojej ośmioletniej córki". W zasadzie, to piszę już o ledwo żywych perfumach, gdyż ich dostępność w ciągu zaledwie jednego roku drastycznie spadła. Dla mnie, to zapach bardzo ważny w całej twórczości Bertranda, mam wrażenie, że jego duszny motyw przewija się w kilku kompozycjach tego perfumiarza, wydanych po 2005 roku. Ponadto, Flora Bella imponuje jakością, detalami i zmiennością. Rocznik też zobowiązuje - niebawem minie 10 lat od ich pojawienia się na rynku, a ja mam wrażenie, że nic nie dorówna tej kwiatowej bombie jeszcze przez wiele lat... Flora Bella, to wizyta w dusznym ogrodzie botanicznym, w którym możemy powąchać kwiaty z różnych stref klimatycznych. Od ociekających nektarem egzotycznych roślin w otwarciu, przez tuberozę podbitą delikatną nutą bananów znanych z Amaranthine (również zmieszanych przez Duchaufoura), po radosne, polne kwiaty u schyłku serca, aż do zaskakującej, cynamonowo-ambrowej bazy, ciągnącej się godzinami. Tak, jest tu mnóstwo cynamonu i balsamiczności, w zasadzie, baza dobija się do głosu już od pierwszych chwil życia kompozycji, miesza się z kwiatami i daje niesamowity efekt egzotycznej duszności.
Świetna projekcja aż przez sześć godzin, później Flora Bella tli się na skórze. Reasumując – 9-10 godzin trwałości.

Beata Maria
Beata Maria

Ależ zaskoczenie dla mnie. Nigdy dotychczas nawet nie podeszłam do wąchania ale otrzymawszy próbkę(od Argentum) stanęłam na wysokości zadania.Jestem w szoku,że tak kwiatowa kompozycja ujęła mnie za serce! Ogrom kwiatowego bogactwa, pięknie pachnące frezje, mimoza, goździki, tuberoza i wraz z upływem czasu najmocniej pachnąca tahitańska gardenia.Hmm... nosa nie można oderwać od nadgarstków. Szykuję się na testy globalne.Jestem zauroczona. Piękna kwiatowa kompozycja, zdecydowanie damska zamknięta w prostym flakoniku. Ileż to już razy przekonałam się, że w tych prostych flakonach kryją się istne skarby. Tu również.

fraupilz
fraupilz

Przy testowaniu tych perfum przyszedł mi do głowy taki obraz:

Na niebie czarne kłęby, niedługo zajdzie słońce. Zbliża się koniec przygód na dziś. Pojedyncze krople biją w ogromne białe głowy kwiatów, spływają po łodygach i liściach. Nie boję się burzy, lubię jak szumi, mruczy, grzmi. Na oknie przyczaił się zabłąkany śmieszny żuczek. Całe szczęście, że to nie pszczoła, bo musiałabym się martwić, że umrze i wtedy wszyscy wyginiemy. Chcę wyjść, poczuć deszcz i wiatr, a uwalnianie żuczka to pretekst dobry jak każdy inny. Wstaję, wychodzę, zamykam drzwi, sprawdzam czy zamknęłam, idę przez dziki ogród, schodzę po ścieżce, na brzeg. Mokre liście drapią mnie w łydki. Nad wyspą kormoranów błyska piorun. Babcia w taką pogodę opowiadała o piorunach kulistych. To takie wielkie, płomienne kule, które wpadają przez balkon jak się go nie zamknie na burzę i wszystko palą. Uszy napełniają się trzaskiem. Patrzę jak deszcz zmienia powierzchnię wody, słucham jak wielkie krople rozbijają się o mój kaptur. Nastał czas mokrych stworzeń, suche stworzenia w taki czas powinny trzymać się w domach pod kołdrami, a szuwarowe robaczki – w swoich mokrych chaszczach. Wybieram wysoką roślinę o żółtych kwiatach, sadzam żuczka na liściu, a on z niego spada, zaraz się podnosi i galopuje w gąszcz łodyg z całą żuczkową gracją. Jeden szczęśliwszy żuczek, jeden szczęśliwszy człowiek. Jest ciepło jak na letnią burzę, ale wiatr coraz mocniej świszcze, każe wracać do domu.

patetico
patetico

Zgadzam się z poprzedniczkami:)
Perfumy, które z odczytu nut wydają się być tropikalne, w rzeczywistości prezentują wiosenną bujność trawy rozgrzanej majowym słońcem i gęsto poprzetykanej żółtym mniszkiem.
Może to olfaktoryczne zwidy, ale tak je czuję i to właśnie mnie w nich zachwyciło.
Przypominają mi bukiet dzikich kwiatów rozkwitłych w upale, przenoszą na nieskoszone łąki, ach...
Po prostu sama natura, nie wiem jak pan Duchaufour to wymyślił z takich składników, ale to w końcu geniusz:)
Bo jako żywo kojarzy mi się to wszystko z naszymi, polskimi łąkami, z dzieciństwem, kiedy zbierałam kaczeńce i plotłam wianki z mleczu, brudząc okrutnie palce i ubrania.
Dziękuję Izabeli za próbkę:) bez niej bym tych perfum zapewne nie poznała i nie kupiła.
Tymczasem mogę je z radością umieścić w mojej kolekcji, nabyłam w końcu flakon.
Jest w nich coś cudownie euforycznego.
Kategoria zdecydowanie kwiatowa.
Doskonała trwałość i projekcja.
Polecam wielbicielkom łąkowych aromatów:)

amanda
amanda

Coś w tych perfumach jest takiego , że choć dla sporego grona osób nie należą do ukochanych czy nawet specjalnie ulubionych , ale podobają się i z chęcią są używane .
Mnie z kolei kojarzą się z zapachem kwiatów rosnących na łąkach , łączy się z nimi zapach traw i ziół co razem daje interesujący nienachalny i nie męczący efekt . Mają również w sobie lekką kremową wanilię pięknie łączącą się z tym zapachem z Natury.

perfumeholic88
perfumeholic88

Dostalam od meza zgrabne 50ml w wyjatkowo estetycznej buteleczce. Pierwsze co rzucilo mi sie w nos po spryskaniu nadgarstkow to to, ze zapach jest mocno kwiatowy. Dla kogos kto nie lubi takiego przeciazenie kwiatowego te perfumy odpadaja. Miks kwiatow ( przede wszystkim czuje tu plumerie i gardenie z tuberoza, a pozniej echa lisci czarnej porzeczki) dawal niezle po nosie i niestety drazni mnie do teraz. Ten zapach jest poprostu nie dla mnie, choc bron Boze nie jest brzydki!
Zlapalam sie na tym, ze noszac go, poprostu mnie drazni i mam ochote go zmyc. Pokornie jednak zuzywam flakonik i napewno juz wiecej do tego zapachu nie wroce. Polecam fankom mocno kwiatowych zapachow.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lalique Flora Bella, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lalique Flora Bella, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Flora Bella marki Lalique. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Flora Bella marki Lalique reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Amarige Fendi Fendi Theorema Yves Saint Laurent Paris Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Christian Lacroix Christian Lacroix Annick Goutal Songes Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Vivienne Westwood Boudoir Gucci Gucci Eau de Parfum Jil Sander Jil Sander No 4 Christian Dior Dune The Different Company Sublime Balkiss Yves Rocher Voile d'Ambre Versace Gianni Versace Chanel Coco Eau de Parfum Donna Karan Black Cashmere Christian Dior Dolce Vita Agent Provocateur L'Agent Giorgio Armani Si Christian Dior Poison Tendre