Marki » L » kwiatowe « Grupy

Fleur de Cristal Lalique dla kobiet

Fleur de Cristal Lalique dla kobiet

Fleur de Cristal Lalique dla kobiet Zdjęcia Fleur de Cristal Lalique dla kobiet Zdjęcia Fleur de Cristal Lalique dla kobiet Zdjęcia Fleur de Cristal Lalique dla kobiet Zdjęcia Fleur de Cristal Lalique dla kobiet Zdjęcia

Fleur de Cristal marki Lalique to kwiatowe perfumy dla kobiet. Fleur de Cristal został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Raphael Haury. Nutami głowy są jaśmin, bergamotka i różowy pieprz; nutami serca są konwalia, stefanotis, ylang-ylang i goździk (roślina); nutami bazy są drzewo sandałowe, drewno kaszmirowe, ambra i piżmo.

Jaśmin Bergamotka Różowy pieprz

Konwalia Stefanotis Ylang-ylang Goździk (roślina)

Drzewo sandałowe Drewno kaszmirowe Ambra Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fleur de Cristal by Lalique.

Comme Une Evidence L`Eau

Fleur de Cristal Recenzje Perfum

Urszulka72
Urszulka72

Bardzo ładny zapach, wyraźna konwalia, która dominuje wszelkie inne nuty. Zapach z gatunku romantycznych, kobiecych, pasuje do delikatnego makijażu i białej bluzki lub sukienki. Zdecydowanie nie nadaje sie na zimę, ale poza tym zapach uniwersalny. Ma ładną butelkę pasującą do zawartości. Zapach zdecydowanie mniej wyrazisty niż Diorissimo, ale dla wielbicielek zdecydowanych kwiatowych aromatów (a szczególnie konwalii czy jaśminu) idealny. Dość trwały.

amanda
amanda

To rycząca konwalia.
Zero delikatności, jak to przystało temu kwiatuszkowi.
No właśnie ja też przepadam za konwaliami,ale w perfumach to ciężko z nią utrafić w odpowiedni fason.

Słowo Cristal raczej słusznie ,kojarzy mi się z czym przejrzystym,czystym,trochę zimnym, wyjętym wręcz z natury.
Do tego zapachu raczej to się nie odnosi,jest zbyt intensywny.
Mam to szczęście,że na mnie konwalie wychodzą naturalnie.
Lecz ta jest zbyt intensywna bym ją polubiła i dała radę nosić. Nawet po dłuższym czasie rycząca konwalia mocno mnie się trzyma i nie chce zejść z tonu, a to sztuka jedna, nie popuści.
Przypominają mi Eternity Moment C.K.,którego nie byłam w stanie nosić i uciekam od tego typu zapachów.
To nie ten ton konwali,który lubię.

newelka

Posiadam zapach już coś około pół roku i mogę powiedzieć że ciepło bardzo, bardzo znacząco wpływa na zapach.

Wiem że większość osób będzie uważać że zapach nie nadaje się na zimę jednak ja bardzo lubiłam go w słoneczne zimowe dni (wtedy jest ostry jak brzytwa, świdrujący w nosie) i na przedwiośniu. Im cieplej tym bardziej się wysładza co mi nie odpowiada.
Najpiękniejszy jest jednak właśnie wtedy, gdy w przyrodzie kwitną konwalie. :)
Lubię go też w wietrzną pogodę, oplata wtedy jakby mackami i sprawia mi przyjemność co i raz poczuć w powiewie powietrza ten aromat.

W porze letniej, upalnej, robi się słodko-mdląco-skwaśniały. Z tego względu odstawię go na przeleżakowanie. Do kolejnego przedwiośnia! :)

newelka

Pierwsza myśl - jak bardzo nazwa perfum odpowiada zapachowi! "Fleur de crystal" to iście "krystaliczny kwiat" - tony kwiatowe są tutaj podane w formie krystalicznej, zimnej, czystej.

W pierwszym wrażeniu przypomina bardzo świeże mydełko konwaliowe, jednak już w tym czasie czuję dwa ostre tony mocno konkurujące ze sobą, nie mogące się zdecydować który będzie dalej dominującym. Czuję już tutaj konwalię i coś ostrego. To zimne, ostre, świeże nuty - jak mroźny oddech lub oślepiające światło.

Później zapach łagodnieje, słodzieje. Konwalia rozkwita i się osładza. Ogólnie aromat konwalii udany niesamowicie, czuję jakbym wąchała świeże kwiaty, jakby ich aromat zawierał nie tylko kielich, ale i odrobinę świeżych listków i łodyg.

W całości jest to zapach bardzo przestrzenny, wdzięczny, nie narzucający się otoczeniu - raczej dla samej siebie. Trzyma sie blisko przy skórze, przez co jest świetnym zapachem do biura.

Ale to w formie przyziemnej. Dla mnie właśnie tak pachniałaby magiczna kraina bajek z dzieciństwa, albo kraina elfów, zimna i czysta, bez infantylności. Może coś jak zapach niewinności, ale takiej dojrzałej.

Zapach ten potrzebuje ciepła by się rozwinąć, na mrozie, na zewnątrz, jest zimny i ostry. Widzę go wiosną, szczególnie wczesną wiosną. Ja sama przywiązałam się do niego na przedwiośniu, gdy za oknem był jeszcze śnieg - przypominał mi o nieuchronności wiosny.

Kobietę ubraną w ten zapach widzę jako delikatną, łagodną i miłą. Taka kobietę która lubi się ubierać klasycznie, ma dobry smak i klasę samą w sobie. Zapach idealnie pasowałby do białej koszuli, a nawet scenerii ślubnej na pannie młodej.

Niby zwyczajny zapach, ale zarazem niesamowity. Ja ten zapach noszę wyłącznie dla siebie, budzi we mnie wiele pozytywnych skojarzeń, jednak innym gdy już spytam o wrażenia - wydaje się być bardzo lekki, taki "zwyczajny".

Bliskoskórny.
Trwałość - ok 5-6 godzin na mnie (a ostatnio żadne perfumy się mnie nie trzymają), na włosach do kolejnego dnia.
Pora roku - wczesna wiosna/wiosna
Pora dnia - ranek

PS. Nie podoba mi się flakon, na żywo wygląda odrobinę "tanio", szczególnie góra z plastykowymi konwalijkami oblanymi szkłem - mi kojarzy się to z pojemnikiem do wypełniania płynnym mydłem. Zdecydowanie lepiej prezentuje się na zdjęciach w Internecie; na żywo bym pewnie nie zwróciła na niego większej uwagi. Jednak flakon wygodnie leży w ręce, ma solidny korek i "przyjazny" atomizer, oszczędnie i równo dozujący ciecz.

elczyk
elczyk

No cóż, wpadłam. Zakochałam się w tych perfumach. Piękny, jasny flakonik, zawierający piękny, jasny, zapach.
Bardzo lubię konwalie, ale podane w tej postaci zachwyciły mnie od pierwszego niucha. Słodkie konwalie, złagodzone przez pozostałe kwiaty i dolne składniki. Może nie są nadzwyczajnie trwałe, ale co tam, zawsze można dopsikać po kilku godzinach.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lalique Fleur de Cristal, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lalique Fleur de Cristal, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fleur de Cristal marki Lalique. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fleur de Cristal marki Lalique reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lalique Amethyst Pierre Balmain Vent Vert Dolce&Gabbana The One Givenchy Organza Indecence Cartier La Panthere Yves Saint Laurent Cinema Max Mara Max Mara Gold Touch Vivienne Westwood Anglomania Christian Dior Forever and Ever Montale Aoud Damascus Rochas Eau Sensuelle Boucheron Trouble Christian Dior Les Creations de Monsieur Dior Forever and Ever Lacoste Lacoste Pour Femme Cacharel Cacharel Pour Homme Christian Dior Miss Dior Cherie L`Eau Max Mara Kashmina Touch Prada Prada (Amber) Joop! Joop! Le Bain Pierre Balmain Ivoire